• ADAM JAM

  Со ADAM JAM, вие сте целосно во мода. Сензационалниот стил, вистинскиот карактер и огромното задоволство при возењето се секогаш со вас. Каде и да одите, вашиот ADAM JAM ве става во центарот на вниманието.

 • ADAM UNLIMITED

  100 % ТИ.
  ADAM UNLIMITED е празно платно кое можете да го нацртате како ќе посакате. Ставете подвижен покрив, додадете риги, променете ги клиповите на тркалата, раткапните и уште многу повеќе. Потоа осврнете се на внатрешноста. Каков и да ви е стилот, со ADAM UNLIMITED можете да ја употребите вашата фантазија и да возите целосно нов вид на автомобил.

 • ADAM GLAM

  Погответе се за гламурозна појава. Со впечатливиот ADAM GLAM, секогаш ќе се возите со стил. Модерните комбинации на бои,
  висококвалитетните хромирани делови, елегантните бои на седиштата и панорамскиот сончев покрив ќе ве направат ѕвездата на патот дури да трепнете

 • ADAM SLAM

  ADAM SLAM е повеќе од спортски, моќен и импулсивен. Неговата стилска внатрешност и енергетски изглед го прават автомобил со вистински карактер. Опремен со супер-агилна спортска шасија, можете на неговиот мускулест и динамичен дизајн да му дадете ваши лични елементи.

Претходно
 • ADAM JAM

 • ADAM UNLIMITED

 • ADAM GLAM

 • ADAM SLAM

Следно
Претходно
 • mobile

  ВЛЕЗЕТЕ И ИСТАКНЕТЕ СЕ.

  Атлетски, моќен и импулсивен. Сега можете на неговиот мускулест и динамичен дизајн да му дадете ваши лични елементи.

 • mobile

  ИНЗВОНРЕДЕН ОД ВНАТРЕ.

  ADAM не е изгледа добро само од надвор. И внатрешноста носи стил и исконско чувство. Како главен дизајнер на ADAM, сѐ ќе добиете токму како што сакате.

 • mobile

  ВАША ЛИЧНОСТ. ВАШ СТИЛ.

  ADAM не е како останатите автомобили: ADAM е уникатен. Што го прави толку посебен? Безбројните опции за персонализација. Можете да составите ADAM што совршено ќе ви одговара на вашиот карактер.

 • mobile

  ЅВЕЗДИ ВО АВТОМОБИЛОТ.

  Дали некогаш сте посакале ѕвездено небо? ADAM ви го овозможува тоа. Само вклучете го внатрешниот покрив и уживајте во ѕвезденото небо!

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ВНАТРЕШНОСТ

 • ИНДИВИДУАЛИЗАЦИЈА

 • ВНАТРЕШЕН ПОКРИВ СО LED

Следно
Претходно
 • mobile

  ЛЕСНО ПАРКИРАЊЕ.

  Напредната помош при паркирање детектира паркинг место и го пресметува совршениот маневар. Само изберете со менувачот напред или назад и управувајте со гаста или сопирачката.

 • mobile

  НИЕ СМЕ НА ВАША СТРАНА.

  Предупредувањето за слепа странична точка користи ултрасонично скенирање на страните и задната страна на автомобилот. Трепкачко светло во соодветниот надворешен ретровизор ве предупредува за каква било опасност.

 • mobile

  ВИДЕТЕ И ВИДЕТЕ ВИДЕНИ.

  Дневните светла LED и задните светла LED ја подобруваат безбедноста на патот и изгледаат одлично. Тие се први во сегментот и многу енергетски ефикасни.

 • mobile

  ЛЕСЕН ТРАНСПОРТ НА ВЕЛОСИПЕДИ.

  Носачот на велосипеди FlexFix® е интегриран во задниот браник и се вади со лизгање само кога ќе ви треба да го товарите вашиот велосипед на вашиот автомобил.

 • mobile

  ВНАТРЕШНО ОСВЕТЛУВАЊЕ.

  Пакетот за внатрешно осветлување во повеќе бои ви дозволува да експериментирате со амбиенталното осветлување во вашиот автомобил. Менувајте помеѓу 8 различни бои.

Следно
Претходно
 • Помош при паркирање

 • Предупредување за странична слепа точка

 • Дневни светла LED и задни светла LED

 • Пакет за внатрешно осветлување во повеќе бои

 • Пакет за внатрешно осветлување во повеќе бои

Следно
Претходно
 • mobile

  ЗАГРЕЈТЕ СЕ.

  Кажете му НЕ на мразот со зимскиот пакет на ADAM. Добивате греење на предните седишта или управувачот – или двете Целиот систем се управува преку прекинувач на таблата.

 • mobile

  МЕКА НА ДИЗАЈНОТ.

  Седиштата на ADAM се супер-удобни и,се разбира, тие можат да се персонализираат. Изберете од огромната понуда на прекрасни кожи и ткаенини.

 • mobile

  ВИЕ ГО ИЗБИРАТЕ ВРЕМЕТО.

  Сите го сакаат сонцето. Затоа можете да го опремите вашиот ADAM со опционален панорамски сончев покрив. Изобилството на светло ја прави внатрешноста да изгледа поголема и посветла.

Следно
Претходно
 • Опции за греење

 • Спортски седишта Recaro

 • Панорамски сончев покрив

Следно
Претходно
 • mobile

  ИЗБОР НА МОЌ.

  ADAM ви нуди одличен избор на ефикасни мотори, на пример ефикасни уникати: 3-цилиндарскиот 1.0 ECOTEC Direct Injection Turboсо 66 kW (90 КС)1 или 85 kW (115 КС)² и 1.4 LPG³ ecoFLEX за долги и кратки растојанија. А пакетот на технологијата ecoFLEX ја намалува потрошувачката, трошоците и издувувањето CO2 со помош на старт/стоп и други зелени технологии.

 • mobile

  Изгладен менувач.

  ADAM ви нуди 5-брзински и 6-брзински рачен пренос или 5-брзински Еаsytronic® 3.0, кој ја комбинира удобноста на автоматскиот и ефикасноста на рачниот пренос.

 • mobile

  КРСТАРЕТЕ НИЗ ГРАДОТ.

  Сакате да ги намалите напорите за маневрирање при ниски брзини? Градскиот режим додава електронска контрола при вашето маневрирање. Само вклучете го прекинувачот и уживајте во совршено возење.

Следно
Претходно
 • Мотори

 • Пренос

 • Градски режим

Следно
Претходно
 • mobile

  КАБЛИТЕ СЕ ОД 90-ТЕ.

  Енергија за вашиот паметен телефон: благодарение на безжичното полнење1, можете да го полните вашиот мобилен телефон без да ви се плеткаат кабли.

   

  1 Мобилните телефони компатибилни со PMA или Qi можат да се полнат

 • mobile

  ЌЕ ОДАМ ПО ПРАВИОТ ПАТ.

  Секогаш знајте каде сте со системот за навигација TOMTOM GO 40. Пректично е сместен во полначот FlexDock, така што ќе можете да го гледате дури возите.

 • mobile

  ДОБРО ПОВРЗАН.

  Паметниот држач за паметни телефони FlexDock® овозможува безбеден и практичен начин за да го прицврстите и полните вашиот паметен телефон во автомобилот. Има прилагодлив агол, со што ќе обезбедите одличен видик.

Следно
Претходно
 • IntelliLink R 4.0

 • Безжично полнење

 • Подвижна навигација

 • Држач за паметен телефон

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - НАПРАВЕНА ПО ВАША МЕРКА

Изразете се себе си о оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го вашето возило до максимум.
Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

Сликите може да се разликуваат од производот што се продава

Close

Системот за навигација TOMTOM GO 40 совршено се вклопува во држачот FlexDock на Opel, каде исто така може и да се полни. Се нуди со Доживотна услуга TomTom за сообраќај за да стигнете до вашата дестинација побрзо, додавајќи уште поголема безбедност со 4,3-инчниот екран, 3D-мапите и мапа на Европа (45 земји).

Close

Паметен телефон или таблет, Android или iOS – нашиот наградуван мултимедијален систем сѐ-во-едно беспрекорно се поврзува со сите уреди1. Со Apple CarPlay™ 2 или Android Auto™ 2 можете да користите одредени апликации и функции преку 7-инчниот екран на допир во боја или преку гласовното управување.

 

1 Компатибилноста и одредени функции може да се разликуваат во зависност од уредите и верзиите на оперативни системи што се користат.
2 Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc.,регистрирани во САД и други земји.
3 Androidе трговска марка на Google Inc.2 Може да не е достапно во вашата земја. За достапност на глобалните пазари, ве молиме проверете на веб-страниците на Apple  и Google/Android..

Close

Целосно интегрираниот безжичен полнач ви овозможува да ја полните батеријата на вашиот телефон преку електромагнетно поле, со што ќе се намали нередот и потребата од кабли. Едноставно поставете го вашиот паметен телефон во интегрираниот полнач и безжичното полнење ќе започне веднаш. Мобилните телефони компатибилни со PMA или Qi можат да се полнат индуктивно. Заден капак со интегрирана намотка (на пример, Samsung 4 и 5) или приклучок (на пример, некои iPhone модели) може да е потребен за да полните мобилен телефон.

Close

1Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 5,4-5,3, на отворено 3,8, комбинирано 4,4-4,3; издувување CO2 во g/km: комбинирано 101-100. Класа на ефикасност В-А.


2Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 6,0-5,8, на отворено 4,2-4,0, комбинирано 4,9-4,7; издувување CO2 во g/km: комбинирано 112-108. Класа на ефикасност С.


3Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 8,7-8,6, на отворено 5,5-4,4, комбинирано 6,7-6,6 (5,4); издувување CO2 во g/km: комбинирано 109-108. Класа на ефикасност С-. Овие вредности се прелиминарни. (Во согласност со Регулативата бр. 715/2007)

Close

FlexFix® може да носи велосипед со тежина до 30 kg. Додадете го опционалниот продолжеток FlexFix® ако сакате да товарите и друг велосипед (со тежина до 20 kg). Дури и кога целосно ќе бидете натоварени со велосипеди, пак ќе можете да ја отворите вратата на багажникот со едноставно вртење на FlexFix® и продолжетокот за да не ви пречат. И, се разбира, сѐ уште ќе можете да ги користите системите за помош при паркирање како Напредна помош при паркирање 2 – задните сензори ќе си работат како што треба.

Close

Лесно ќе можете да ги користите сите функции на паметниот телефон со безжичниот пристап до сите медиуми. FlexDock® ви овозможува да го полните вашиот паметен телефон додека возите. На него можат да се постават уреди со разни големини (Ш 104 mm-127 mm; В 50 mm-70 mm; Д 7,5 mm-15 mm)