Претходно
 • Opel, Combo Tour, Design Exterior

  МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД САМО ПРАКТИЧЕН.

  Паметниот надворешен дизајн на Combo Tour го прави исклучитечно цврст и практичен за возење оддржувајќи одлична видливост.

 • Opel, Combo Tour, Design, Interior

  УЖИВАЈТЕ ВО ВРВНИОТ АМБИЕНТ.

  Интуитивно користете ги сите контроли со јасно подредените копчиња и организираната контролна табла, додека целосно прилагодливиот управувач ви овозможува возење во удобност.

 • Opel, Combo Tour, Design, Wheels

  МОЌНИ, СО СТИЛ.

  Тркалата на Combo Tour се опремени со 15-инчни или 16-инчни фелни од лесна легура1. Изберете од понудата на стилизирани дизајни.


  1Oпционално

 • Opel, Combo Tour, Design, Colours

  ДОДАЈТЕ МАЛКУ БОЈА.

  Изделете се од толпата со изборот на Combo во една од неговите многу уникатни бои што го истакнуваат неговиот и онака веќе добар изглед.

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ВНАТРЕШНОСТ

 • ТРКАЛА

 • БОИ

Следно
Претходно
 • Opel, Combo Tour, Driving Efficiency, Engines

  СУПЕР-ЕФИКАСНИ МОТОРИ.

  Combo Tour го има правиот избор на мотори за вашиот бизнис. Од супер-ефикасни и глатки до импресивно моќни.

 • Opel, Combo Tour, Driving Efficiency, Consumption, Emissions

  ЗАШТЕДЕТЕ ГОРИВО СО СОВРШЕНИОТ ПРЕНОС.

  Индикацијата на преносот1 ви помага да одржите максимална економичност преку сигнализација кога да ја смените брзината. Така, вие ќе заштедите гориво, а издувувањето ќе oстане ниско.

 • Opel, Combo Tour, Driving Efficiency, Operating, Cost

  МИНИМУМ РАСХОД, МАКСИМУМ ПОВРАТ.

  Технологиите ecoFLEX1 помагаат да се скратат сметките за гориво и издувувањата. Оптимизациите се засегнати со некои од најважните фактори што влијаат на заштедата на гориво.

   

  1Со одредени мотори

 • Opel, Combo Tour, Driving Efficiency, Rear Suspension

  КАКО СЕ СИ ДОАЃА НА СВОЕ МЕСТО.

  Иновативната задна двојна суспензија не само што ви дава оптимална удобност и ракување, туку и зафаќа помал простор, со што ви овозможува да патувате со уште повеќе багаж.

 • Opel, Combo Tour, Driving Efficiency, ESP, Hill Start Assist

  ESP® И ПОМОШ ПРИ ТРГНУВАЊЕ НА НАГОРНИНА.

  Електронската програма за стабилност (ESP) ви помага да одржувате контрола на лизгави патишта, додека системот за тргнување на нагорнина ви дозволува лесно да маневрирате на нагорнини без да ја користите рачната сопирачка.

Следно
Претходно
 • МОТОРИ

 • ПОТРОШУВАЧКА И ИЗДУВУВАЊЕ

 • ОПЕРАТИВНИ ТРОШОЦИ

 • ЗАДНА ДВОЈНА СУСПЕНЗИЈА

 • ESP® И ПОМОШ ПРИ ТРГНУВАЊЕ НА НАГОРНИНА

Следно
Претходно
 • Opel, Combo Tour, Drivers Equipment

  СТАНДАРДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ ШТО НЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРОПУШТИТЕ.

  Со импресивна понуда на стандардна опрема за возачи, Combo Tour е лесен избор.

 • Opel, Combo Tour, Seats

  ИЗБЕРЕТЕ КАКО ЌЕ СЕДИТЕ.

  Combo Tour нуди многу опции за седење за да ви овозможи да патувате удобно.
  И плус тоа е разновиден, исто така.

 • Opel, Combo Tour, Storage

  НАВИДУМ БЕСКРАЕН ПРОСТОР ЗА СКЛАДИРАЊЕ.

  Без разлика дали транспортирате тежок багаж, кутии, лаптоп или едноставно само пар очила за сонце – Combo Tour има совршено место за сѐ.

 • Opel, Combo Tour, Foldable Rear Seats

  ЗАГОЛЕМЕТЕ ГО ВАШИОТ ТОВАР ЧЕТИРИКРАТНО ЗА САМО НЕКОЛКУ СЕКУНДИ.

  Едноставно преклопете ги задните седиште и од 790 литри заголемете на 3200 литри. Ова ви дава простор за продолжени патувања, каде што лесниот товар изгледа како детска игра.

Следно
Претходно
 • ОПРЕМА ЗА ВОЗАЧОТ

 • СЕДИШТЕ

 • СКЛАДИРАЊЕ

 • ЗАДНИ СЕДИШТА НА ПРЕКЛОПУВАЊЕ

Следно
Претходно
 • Opel, Combo Cargo, Infotainment

  МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ПАМЕТНО РАДИО.

  Со Combo Tour, вие имате придобивки од широката понуда на импресивни карактеристики за инфозабава1.


  1 Oпционално

 • Opel, Combo Tour, Connectivity, Navigation

  ПРЕНОСНА НАВИГАЦИЈА.

  Преносниот уред за навигација TomTom1 е достапен со држачот со полнење направен за Combo Tour и монтиран од страна на Opel.

   

  1 Само како додатна опрема со Радио CD 50 MULTIMEDIA

 • Opel, Combo Tour, Connectivity, USB

  ЛЕСНО ВЛЕЗЕТЕ ВО ШЕМАТА.

  Можноста за поврзување1 преку аux-in, USB и Bluetooth® ве осигурува дека без разлика дали имате USB-стапче, паметен телефон или MP3-плеер, гарантирано ќе можете да ја пуштите вашата омилена музика.

  1 Oпционално

Следно
Претходно
 • РАДИО

 • НАВИГАЦИЈА

 • USB-ПРИКЛУЧОК

Следно
Претходно
 • Opel, Combo Cargo, Air Conditioning

  ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ВОЗЕЊЕ.

  Вентилите со дарежлива големина лесно ја оддржуваат вашата преферирана температура додека истовремено го намалуваат непријатниот провев. Изберете помеѓу рачна1 или електронска контрола на климата1.

   

  1 Oпционално

 • Opel, Combo Cargo, Comfort Seats

  ЕКСТРА-УДОБНИ СЕДИШТА.

  Без ралика дали патувате долго или кратко, седиштата на Combo ќе ви обезбедат удобно седење и добра ергономија.

Следно
Претходно
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА

 • СЕДИШТА

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - НАПРАВЕНА ПО ВАША МЕРКА

Со оригиналната додатна опрема на Opel, изразете се себе си и целосно искористете ги придобивките од вашето возило. Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

Close

РАДИО CD 50 MULTIMEDIA1

 • Контроли на управувачот1 за хендзфри телефонирање
 • Конективност преку Bluetooth®2 за хендзфри телефонирање и аудио стриминг1
 • Пуштање MP3 преку USB
 • Поврзување преку Aux-in
 • Гласовно препознавање и функција за читање СМС

 

Стерео радио CD 1

 • CD-плеер
 • Радио
 • Канал за известување за сообраќајот

 

1 Oпционално
2 Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc

Close

• Просторни прегради на вратите
• Складирање на контролната табла
• Складирање горе
• Фиока за ракавици со големина за лаптоп-компјутер
• Дискретен дел за багаж
• Полица со прилагодлива висина во однос на пакетот (до 70 kg)
• Достапен во две должини на основата на тркалата, две висини и со зголемена носивост за поголеми товари.

Close

ESP®Plus ви помага да одржувате стабилна електронска контрола кога патот ќе стане тежок. Сензорот детектира кога автомобилот ќе изгуби контакт со подлогата при вртење и автоматски ги активира сопирачките на секое тркало посебно. Со ова се спречува пролизгување и застранување од патот.

 

Системот за помош при тргнување на нагорнина (HSA) ви овозможува да паркирате и лесно да тргнувате на нагорнини, без да ја користите рачната сопирачка. Кратко време тој автоматски ја држи сопирачката за вас за да спречи да не се истркалате ненамерно наназад или нанапред и да удрите во пречки или други возила.

Close

Потрошувачка на бензин во l/100 km: во град 10,4- 9,2 l/100 km, на отворено 6,5 - 5,7 l/100 km, комбинирано 7,7 - 7,0 l/100 km; издувување CO2 во g/km: комбинирано 179-163.

 

Потрошувачка на дизел во l/100 km: во град 6,7- 5,3 l/100 km, на отворено 5,1 - 4,1 l/100 km, комбинирано 5,7 - 4,5 l/100 km; издувување CO2 во g/km: комбинирано 149-120.

 

Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии).

Close

ecoFLEX ја подобрува заштедата на гориво и ги вклучува следниве оптимизации1:

 

• Систем старт-стоп
• Гуми со мала отпорност на тркалање
• Паметен алтернатор
• Варијабилно разместување на пумпата за масло
• Подобрена аеродинамика
• Оптимизирани соодноси на преносот

 

1 Карактеристиките за оптимизација се разликуваат од мотор до мотор.

Close

 • Интуитивно поставени контроли
 • Прецизно управување и менувач
 • Интелигентно интегриран простор за складирање
 • Висококвалитетна и издржлива внатрешност
Close

 • Прилагодливо седиште за возачот.
 • Oпционални седишта со:
  • Седишта прилагодливи во 6 насоки
  • Предни седишта
  • Поддршка на ‘рбетот
  • Наслони за раце
Close

 • Длабоко ветробранско стакло и ниска линија на хаубата за оптимален поглед.
 • Панорамските надворешни ретровизори и длабоките задни и странични прозорци овозможуваат јасен видик.
 • Предните групирани светла со дневни светла се привлечни и ефикасни.
 • Задните групирани светла се монтирани високо за да спречат оштетување.
 • Предни светла за магла што се длабоко поставени за заштита.
 • Предниот и задниот браник се цврсти и практични.
Close

 • Електричен управувач со целосно прилагодлив столб на управувачот
 • Електрика на предни прозори
 • Централна брава
 • Патен компјутер
 • Две големи лизгачки врати