Претходно
 • Opel,, OPC, Performance, Center

  ВОЗБУДА ПРИ ВОЗЕЊЕТО.

  Високите перформанси, со висок квалитет и експресивен дизајн се карактеристики на секој модел OPC. Создадени од страна на специјалистите на Opel во Центарот за перформанси, тие овозможуваат исклучителнза возбуда при возењето.

 • Opel, Corsa, OPC, Exterior, Raceway

  ДИЗАЈН И ПЕРФОРМАНСИ ШТО СЕ ИСТАКНУВААТ.

  Новата Opel Corsa OPC има перформанси со стил. Преден спојлер на OPC, странични спуштени делови и понизок заден спојлер со двоен издувен излез, плус опционален заден спојлер на покривот OPC.

 • Opel, Insignia, OPC, Sports Tourer, Notchback

  РЕВОЛУЦИОНЕРНА МОЌ.

  Заборавете на статус кво, бидете први на патот. Opel Insignia OPC и новиот Insignia OPC Sports Tourer ги создадоа новите правила на игра.

 • Opel, GTC, OPC, Exterier, Front

  ОТКРИЈТЕ ИЗВОНРЕДНОСТ.

  Излезете од вообичаеното и влезете во Opel GTC OPC: пргав мускулест стил, импресивни резерви на енергија и ракувањето со совршенството на Нирбургринг.

 • OPC, Line, Sport, Exterior, Astra

  КОМБИНАЦИЈА НА ЖИВОТЕН СТИЛ И ПЕРФОРМАНСИ.

  Спортската линија на Opel OPC ви ги нуди најдобрите дизајнерски компоненти за вашиот Opel. Секој е направен според строгите стандарди на OPC и совршено се вклопува во вашиот автомобил.

  Повеќе информации
Следно
Претходно
 • ЦЕНТАР ЗА ПЕРФОРМАНСИ НА OPEL

 • CORSA OPC

 • INSIGNIA OPC

 • GTC OPC

 • СПОРТСКИ ПАКЕТИ OPC ЛИНИЈА

Следно
Претходно
 • ОТКРИЈТЕ ГИ ВИДЕАТА ЗА OPC И OPEL МОТОРСПОРТ.

 • ОТКРИЈТЕ ГИ ВИДЕАТА ЗА OPC И OPEL МОТОРСПОРТ.

Следно
Претходно
 • Opel, OPC, Performance, Training, GTC

  ИЗОСТРЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ВОЗЕЧКИ ВЕШТИНИ.

  Добијте повеќе од вашиот Opel, добијте повеќе од вашиот живот. Учете од професионалците и максимизирајте го потенцијалот на вашите перформанси.

 • Opel, OPC, Collection, Badge

  ДЕСТИНАЦИЈА: СТИЛ!

  Тука се спојуваат извонредниот дизајн и функцијата. Инспирирани од извонредните перформанси на високата класа.

Следно
Претходно
 • ОБУКА ЗА OPC ПЕРФОРМАНСИ

 • КОЛЕКЦИЈА OPC

Следно
Close

Реални патишта од чакал до патеки за голема брзина, специјален курс за обука за ракување и експерти реалниот живот. Тест-центарот на Opel во Дуденхофен / Германија претставува совршено место за тоа, соодветно на вашите вештини за перформанси OPC.

 

Јоаким Винкелхок држи еднодневен семинар, отворен за сите возачи.

Close

Филозофијата на брендот Opel OPC е јасна - да обезбеди модели со високи перфоманси и достапна додатна опрема. Исто така, моделите OPC се развиени со оригиналните тимови што ги дизајнирале, тие ја имаат комплетноста и интегритетот кои ниедна надворешна компанија не може да ги достигне.

 

Opel OPC ја враќа возбудата во возењето. Проверете зошто.
• Севкупен концепт на перформанси
• Дизајн со високи перформанси
• Напредна технологија на моторот
• Индивидуалност од OPC линијата
• Експертска обука за возење