blitz vesti

OPEL BLITZ ВЕСТИ.

12.07.2017

 

Одлични понуди за одлични автомобили. Погледнете ги најновите понуди на новите автомобили.

11.07.2017

 

Одберете брошура која би сакале да ја добиете. Можете да одберете и добиете 5 оддеднаш.

10.07.2017

 

Побарајте барање за сервис на Вашиот Opel автомобил.

07.07.2017

 

Светска премиера: Opel Astra купена со прегледи на YouTube.

06.07.2017

 

Информирајте се за новиот Opel Grandland X.

05.07.2017

 

„Иднината им припаѓа на сите“: Opel го презентира новиот бренд слоган, новото лого како и кампањата за новата Insignia.

04.07.2017

 

Погледнете ја нашата понуда на модели креирани и одбрани само за Вас. Кликнете на документот и одберете го Вашиот фаворит.

03.07.2017

 

Побарајте понуда. Контактирајте го најблискиот Opel партнер.

30.06.2017

Со постојаните промени на цените на горивата и што поголемата еколошка свесност на компанијата, Opel на своите LPG модели нуди решение за оние кои внимаваат на трошоците и околината. Opel нуди 7 LPG модели: Corsa, Astra (5 врати и Sports Toruer), Zafira, Insignia, Meriva, Mokka и Adam.

29.06.2017

 

Погледнете ја нашата најнова понуда на автомобили. Пронајдете полесен начин за купување Opel, заштедете пари и дознајте повеќе за специјалните понуди и промоции.

28.06.2017

 

Со двете нивоа на опременост, EDITION и INNOVATION ќе ја пронајдете потполно новата Зафира, токму онаква каква што ја посакувате.

27.06.2017

 

Класична елеганција од секој агол. Отворена или затворена, Opel Cascada едноставно изгледа фантастично.

23.06.2017

 

Германска технологија за секој од нас. Новата Opel Insignia.

22.06.2017

 

Одлична понуда за одлични автомобили. Погледнете ја нашата најнова понуда на нов автомобили и научете повеќе за специјалните понуди и промоции.

21.06.2017

 

Погледнете ја нашата понуда на модели специјално дизајнирани и избрани за вас. Кликнете на датотеката и изберете ги вашите омилени. Контактирајте со нас. Јавете се кај нашите дилери.

20.06.2017

 

Животот е полн со можности со новиот Opel CROSSLAND X !

19.06.2017

 

Изберете ги информациите/ брошурата коишто што би сакале да ги добиете. Може да изберете и да добиете до 5 оддеднаш.

16.06.2017

 

Ве молиме изберете го возило за кое сте заинтересирани и уживајте во нивното тестирање како и во претстојниот викенд.

15.06.2017

 

Контактирајте не. Најдете го најблискиот дилер.

14.06.2017

 

Погледнете ја нашата понуда на модели специјално креирани и избрани за вас. Кликнете на датотеката и изберете го вашиот фаворит. Контактирајте не..

13.06.2017

 

Информирајте се за вистинската софистицираност на Mokka X, која доаѓа од внатре.

12.06.2017

 

Новата иновативна и луксузнa Opel Insignia е лидер во својата класа.

09.06.2017

 

Закажете тест возење и уживајте во претстојниот викенд.

08.06.2017

 

Изберете ги информациите/брошурата што би сакале да ја добиете. Можат да се изберат и да се добијат до 5 оддеднаш.

07.06.2017

 

Во Opel, ние нудиме посебни услови за финансирање и лизинг за приватни и комерцијални возила. Информирајте се.

06.06.2017

 

Погледнете ја нашата понуда на модели специјално дизајнирани и избрани за вас. Кликнете на датотеката и изберете го вашиот фаворит. Контактирајте со нас.

05.06.2017

 

Дознајте повеќе за нашите идни модели.

02.06.2017

 

Норвешките купувачи први ја примија Opel Ampera!

01.06.2017

 

Посветен на континуираните бизнис иновации, Opel се обидува да им помогне на другите компании да растат - во насока која сами ќе ја одредат. Нудејќи безбедност, добри цени и квалитет, Opel услугите на флотната продажбата се ефективни и практични и за поединците и за корпоративните клиенти.

31.05.2017

 

Погледнете ја нашата најнова понуда на нови автомобили. Најдете полесен начин да купите Opel, да заштедите пари и да научите повеќе за специјалните понуди и промоции.

30.05.2017

 

Шампион на вредноста на 2017 година: Opel Zafira ја зема титулата

29.05.2017

 

Елегантната Opel Astra Sedan Enjoy е причина зошто не треба да правите компромис кога станува збор за возење!

26.05.2017

 

Opel ја нагласува својата доверба со високиот квалитет на своите производи со две-годишна гаранција која обезбедува широка покриеност и вклучува "помош на Opel на патот."

25.05.2017

 

жив израз на вредностите на Opel! Дознајте повеќе за Opel.

24.05.2017

 

Посветен на континуираните бизнис иновации, Opel се обидува да им помогне на другите компании да растат - во насока која сами ќе го одредат. Нудејќи безбедност, добри цени и квалитет, Оpel услугите на флотна продажбата се ефективни и практични и за поединците и за корпоративни клиенти.

23.05.2017

 

Закажете сервис во најблискиот Opel партнер.

22.05.2017

 

Изберете ги информациите / брошурата коишто би сакале да ги добиете. Може да се изберат и да се добијат до 5 одеднаш.

19.05.2017

 

Ви посакуваме убав и пријатен викенд со нашите Opel автомобили.

18.05.2017

 

Постојат многу причини да се купи Opel Zafira. Дознајте ги!

17.05.2017

 

Со новата Meriva уживајте во луксузот на екстра простор и останете безбедни на патот. Максимално искористете ја можноста за полесен влез и излез од задните седишта и сите опции на високо-технолошкиот кои ги нуди Meriva Drive.

16.05.2017

 

Вистинска софистицираност доаѓа од внатре. Mokka X, автомобил на вистинска софистицираност.

15.05.2017

 

Елегантната Opel Astra Sedan Enjoy, модел со 4 врати, 1.6 бензински мотор со 115 КС и цена од 12800 евра е причина зошто вие не треба да правите компромис кога станува збор за возење!

12.05.2017

 

Не чекајте, обратете се кај вашиот локален Opel дилер уште денес.

11.05.2017

 

Уживајте во возењето Opel автомобили. Тестирајте ги нашите возила!

10.05.2017

 

Opel Corsa продолжува нејзиниот успех: извршени се 75.000 нарачки!

09.05.2017

 

Погледнете ја нашата понуда на модели специјално дизајнирани и избрани за вас. Кликнете на датотеката и изберете ги вашите омилени. Контактирајте со нас. Јавете се кај нашите дилери.

08.05.2017

 

Opel го започнува производство на CROSSLAND X во Сарагоса.

05.05.2017

 

Со постојаните промени во цените на горивото и растот на свеста за животната средина на општеството, Opel со своите LPG модели нуди решение за оние кои внимаваат на трошоците и животната средина. Opel нуди 7 LPG модели: Corsa, Астра (5-врати и Sports Tourer), Zafira, Insignia, Meriva, Mokka и Аdam.

04.05.2017

 

Погледнете ги нашите тековни понуди.

03.05.2017

 

Opel Zafira, вистинско возило за вас!

28.04.2017

 

Уживајте во вашиот викенд со тестирање на Opel автомобили. :)

27.04.2017

 

Сите љубители на Opel кои сакаат да го чувствуваат возењето на врвен автомобил, удобност и безбедност, сега имаат можност да ги реализираат своите соништа. Погледнете ја нашата понуда на модели специјално дизајнирани и избрани за вас.

26.04.2017

 

Уживајте во пролетта со Opel Cascada

25.04.2017

 

Нов SUV: атлетски и авантуристички Opel Grandland X.

24.04.2017

 

Opel на најголемиот светски саем на класични автомобили

21.04.2017

 

Уживајте во вашиот викенд со одличните понуди на нашите автомобили.

20.04.2017

 

LPG течен гас е исто така познат како бензин или течен нафтен гас. Opel нуди 7 LPG модели: Corsa, Астра (5-врати и Sports Tourer), Zafira, Insignia, Meriva, Mokka и Adam.

19.04.2017

 

Не чекајте повеќе. Контактирајте не!

18.04.2017

 

Платформата за сите сопственици на Opel.

myOpel е фантастичен интернет портал за одржување на вашиот автомобил, закажување на сервис, и многу повеќе. Можете да пристапите on-line или да ја преземете опционалната апликација.

17.04.2017

 

Погледнете ја нашата понуда на модели специјално дизајнирани и избрани за вас. Контактирајте не. Јавете се кај нашите дилери.

14.04.2017

 

Astra Sports Tourer е прилагодена на вашата удобност. Нејзината врвна пространа внатрешност ефективно создава нова категорија во класата на компактни автомобили.

13.04.2017

 

Спој на вајарска уметност со германската прецизност- Corsa едноставно ве повлекува кон себе

12.04.2017

 

Запознајте ја новата Opel Insignia!

11.04.2017

 

Opel OnStar: Нови услуги и повеќе од 9 милиони интеракции.

10.04.2017

 

Победничката низа е продолжена: Opel Astra автомобил на годината во Јужна Африка.

07.04.2017

 

Посветен на континуираните бизнис иновациии, Opel се обидува да им помогне на другите компании да растат - во насока која сами ќе ја изберат. Нудејќи безбедност, добри цени и квалитет на Opel услугите за флотна продажбата се ефективни и лесни за поединците, како и за корпоративни клиенти.

06.04.2017

 

Ако имате Opel возило, вашето задоволство е наш приоритет број еден: Овде ќе најдете детални информации за гаранцијата, поддршката, услугите за одржување, како и прирачниците за сегашните и поранешните модели, пристап до каталог со опрема и детали за програмите за рециклирање за возилата со истечен век.

05.04.2017

 

Дознајте повеќе за вашите омилени Opel возила. Изберете ја брошурата што би сакале да ја добиете.

04.04.2017

 

Запознајте го нашиот водечки семеен автомобил. Визуелно препознатлив, Insignia gama зрачи со непогрешлива естетика.

03.04.2017

 

Дознајте повеќе за семејството ADAM. Овој урбан кросовер во џебен формат со три врати и со должина од 3.75 метри, отвора нов сегмент од пазарот. може да биде Ваш по акциски цени!

31.03.2017

 

Тестирајте ги нашите автомобили! Уживајте во возењето, како и во наредниот викенд.!

30.03.2017

 

Вашиот Opel го заслужува само најдобриот третман. Opel Service Plus е програма на услуга наменета за возила постари од 4 години по многу поволни цени. Изберете ги само врвните мајстори и оригинални резервни делови - поприфатлива отколку што мислите.

29.03.2017

 

Прилагодена со вашиот живот. Поврзана со вашиот свет. Opel Meriva е наменета за секојдневна употреба благодарение на голема флексибилност, софистицирана технологија и врвната удобност. Со други зборови: леснотијата на животот во своето најдобро издание.

28.03.2017

 

Со четири нивоа на опременост Selection, Enjoy, Dynamic i INNOVATION, ќе ја најдете Opel Astra Sports Tourer која совршено ви одговара.

27.03.2017

 

Директорот Dr.Neumman отворил штанд на Opel на автомобилскиот саем во Женева.

24.03.2017

 

Време е за промени. Новата Insignia Grand Sport!

23.03.2017

 

Посветен на континуиранa бизнис иновацијата, Opel се обидува да им помогне на другите компании да растат - во правец кои сами го одредуваат. Нудејќи безбедност, добри цени и квалитет, услугите на Opel се ефективни за флотна продажба и практични за индивидуални лица колку што за корпоративни клиенти.

22.03.2017

 

Сега ќе имаат можност да ги реализираат своите соништа. Германскиот квалитет, иновативниот дизајн, сигурноста и атрактивните финансиски услови се доволни причини за да се одлучите за еден од предложените модели и да закажете возење кај Opel дилерите.

21.03.2017

 

Туториoлот на Opel за начинот на функционирање го прави infotainment уште по забавен.

20.03.2017

 

Cool Crossover: Лансирање на новиот Opel Crossland X

17.03.2017

 

Opel ја зголемува ефикасноста на процесот на рециклирање со дизајнирање на производи кои може да се рециклираат од самиот почеток. Погледнете!

15.03.2017

 

Новиот Opel CROSSLAND X: Шампион на стил и функционалност

14.03.2017

 

Што ќе се случи откако ќе го однесете вашиот новo купен Opel дома? Дознајте за сервисот, одржувањето, и многу повеќе.

13.03.2017

 

Новата Insignia и CROSSLAND X во центарот на вниманието!

10.03.2017

 

MyOpel, ги нуди сите придобивки на вистинскиот сервис на интернет. Целта на порталот е да се олесни закажувањето на услуги и за вас и за вашиот дилер. Во прилог на сите услуги што ќе го добиете во нашите сервиси, овде додадовме некои фантастични опции кои ќе ви помогнат уште повеќе да уживате во вашиот автомобил

09.03.2017

 

Извлечете максимум од вашиот Opel.

Вашето задоволство еприоритет број еден во Opel сервисите. Нашиот широк спектар на услуги е наменет за да се осигура дека ќе добиете што повеќе задоволство од вашето возило!

08.03.2017

 

Не чекајте! Контактирајте со вашиот дилер денес.

07.03.2017

 

Нов центар за дистрибуција: Opel одржува свечена церемонија во Бохум

06.03.2017

 

Кул кола кул премиера: Пристигнува новата Opel CROSSLAND X

03.03.2017

 

Брзо, закажете тест возење

02.03.2017

 

Елегантната Opel Cascada обезбедува сигурност за употреба во текот на целата годината во гламурозниот свет на кабриолети. Па зошто да чекаме? Сигурен висок квалитет, динамичен дизајн и исклучително удобно возење, ова е автомобил кој одамна си го ветивте себеси.

01.03.2017

 

За некои возачи животната средина е на прво место. Доколку ги споделувате овие ставови, Opel ви нуди вистинска можност да се придонесе за заштитата на животната средина. Погледнете го целиот спектар на еколошки и исплатливи автомобили - модели на Opel ecoFLEX.

28.02.2017

 

Системот на Opel за информации и забава – e технологија интегрирана во вашиот автомобил за подобар квалитет на возење

27.02.2017

 

Погледнете го нашиот каталог на опрема за Opel

24.02.2017

 

Ви посакуваме убав викенд

23.02.2017

 

Информирајте се за нашите идни модели: Време е за промени!

22.02.2017

 

Пространа и спортска: Новата Opel Insignia Sports Tourer

21.02.2017

 

GM известува дека 2016 година е година на рекордни заработки по акција!

20.02.2017

 

Видете ги нашите најнови понуди и нови автомобили. Најдете полесен начин да купите Opel, да заштедите пари и да дознајте повеќе за специјалните понуди и промоции

17.02.2017

 

Opel ја истакнува неговата доверба со високиот квалитет на своите производи две-годишната гаранција, која обезбедува широка покриеност и вклучува "помош на Opel на патот."

16.02.2017

 

AUTOBEST Гала: Награди за Opel и Ampеrа

15.02.2017

 

Новото Opel Vivaro Sport е достапен за нарачка!

14.02.2017

 

Сосема нов Opel CROSSLAND X: остар и исклучително забавен!

13.02.2017

 

Opel Ampera ја освои ‘Paul Pietsch’ наградата за иновативна технологија.

10.02.2017

 

Со новата Opel Insignia- Grand Sport, нема потреба за страв од зимата!

09.02.2017

 

Што се случува откако ќе се доведени до вашиот ново купен Opel дома? Дознајте повеќе за сервисот, одржувањето, и многу повеќе.

08.02.2017

 

Успешните Opel Astra и IntelliLux LED® светлата ги прибедуваат клиентите низ цела Европа.

07.02.2017

 

За некои возачи животната средина е на прво место. Доколку ги споделувате овие ставови, Opel ви нуди вистинска можност да придонесете за заштитата на животната средина. Погледнете го целиот спектар на еколошки и исплатливи автомобили – ecoFLEX моделите на Opel.

06.02.2017

 

Посветен на континуираните деловни иновации, Opel се обидува да им помогне на другите компании да растат - во сопствен правец. Нудејќи безбедност, добри цени и квалитет, Услугите на Opel за флотна продажба се ефективни и практични за физички лица колку што се и за корпоративните клиенти.

03.02.2017

 

Дознајте повеќе за системот на Opel за информации и забава!

02.02.2017

 

Opel ја истакнува неговата доверба во високиот квалитет на своите производи со две-годишна гаранција, која обезбедува широка покриеност и вклучува "Оpel помош на на патот".

01.02.2017

 

Запознајте сè со нашите идни модели.

31.01.2017

 

Елегантен, Opel Vivaro. Повеќе моќ, повеќе товарен простор, поголем комфор за работниците и најмодерен систем за поврзување. Нова форма на сигурност, ефикасност и капацитет!

30.01.2017

 

Новиот Opel CROSSLAND X: модерен за град со SUV ладење.

27.01.2017

 

Продажба на Opel во Европа се зголеми за 4% во 2016

26.01.2017

 

Не ги пропуштајте нашите најнови понуди

25.01.2017

 

Новата Ampera е победник на трката за најголемо достигнување.

24.01.2017

 

Opel Meriva е спој на пространост и прилагодливост. Ова е семеен автомобил кој е мешавина на практичност и елеганција.

23.01.2017

 

Нов погон за новата Insignia

20.01.2017

 

За вас развивме страст, иновативност, перфекционизам и одговорност, за да ја здобиеме вашата доверба. Доверба, со која редовно се грижи со посебни предности на Opel програмата за бизнис партнерите.

19.01.2017

 

Логистика, транспорт, дистрибуција? Нашата гама на Opel комерциjалните возила вклучува се, од панел комбиња, шасија со продолжена или класична кабина и фабричка конверзија, до специjализирани возила од нашите доверливи добавувачи.

18.01.2017

 

Врвната внатрешна обработка во MOKKA X обезбедува рафинирана атмосферата и иновативна опција од премиум класата. Дополнителната висина на телото овозможува да се види преку повеќето стандардни автомобили.

17.01.2017

 

Свежиот дизајн на новата Zafira со 7 седишта, со нова предна маска и двојни LED цевки во облик на крилото, носи фантастичен изглед кои се очекуваат од најсовремената германска технологија.

16.01.2017

 

Новата година носи нови понуди! Погледнете.

23.12.2016

 

За викенд опуштете се со Опел акција :)

22.12.2016

 

Продажбата на новата Ампера веќе започна во Норвешка. Наскоро пристигнува и на другите пазари

21.12.2016

 

Веќе се порачани 100.000 нови Mokka X. Дали ја сакате вашата?

20.12.2016

 

Ние го знаеме нашиот курс за иднината...

19.12.2016

 

Се е во името: сосема нова Opel Insignia Grand Sport.

16.12.2016

 

Погледнете како е на снимање на реклама за Opel.

15.12.2016

 

Ние имаме предлог за најдобри новогодишни подароци

14.12.2016

 

Направeте место за Opel Insignia Grand Sport! Уште од првиот поглед на новата генерација на најпродаваниот модел  укажува на причината зошто таа ја заслужува новата титула.

13.12.2016

 

Opel и фудбалот одсекогаш биле добитна комбинација

12.12.2016

 

Ви посакуваме забавен почеток на неделата :)

08.12.2016

 

Закажете сервис за вашиот миленик и очекувајте ја зимата спремни.

07.12.2016

 

Opel OnStar доаѓа на 18 нови пазари.

06.12.2016

 

Пространоста и флексибилноста се две извонредни предности на новиот Opel Comba Tour. Погледнете внатре и ќе видите дека е совршен за семејство, хоби, спорт и одмор во вашето слободно време.

05.12.2016

 

Запознајте се со сите услови на Opel FlexCare гаранцијата.

02.12.2016

 

Течните, скулптурални линии на Opel Corsa, се совршено прилагодени на Corsavan. Елегантната форма која ја прати функционалноста за остварување интелигентни способности. Резултатот се гледа во импресивниот 0,92 m³ простор за складирање скриен во рамките на атрактивниот дизајн.

01.12.2016

 

Со својот репрезентативен дизајн, револуционерен мотор и функционалност на подвижна канцеларија, Opel Vivaro наметнува нови стандарди во овој сегмент. Огромниот простор за складирање и најдобриот во класата за вкупни трошоци за сопственост го прават ова комерцијално возило навистина единствено.

30.11.2016

 

Ви даваме 7 причини да ja купите новата Opel Zafira.

29.11.2016

 

Зимата се приближува, дочекајте ја спремни :)

28.11.2016

 

Дали знаете што е Грандланд X?

25.11.2016

 

Крајот на неделата е вистинското време за да се размисли за купување на ново возило. Побаратејте понуда

24.11.2016

 

Изберете ја брошурата за вашиот омилен модел

23.11.2016

 

Без разлика на тоа колку многу го возите вашиот автомобил знаете дека со текот на времето некои делови треба да се заменат. Но, можете да бидете сигурни дека оригиналниот производител ги прави најдобрите делови за замена

22.11.2016

 

Концепт стратегијата за рециклирање на Opel е дел од нашата одговорност во процесот на производство. Таа има две цели: да се намали количината на отпад во процесот на производство на возилото и понатамошно намалување на отпадот на крајот на возилото.

21.11.2016

 

Неделата почнува: приклучете се на трката

18.11.2016

 

Погледнете како изгледа новиот календар на Опел за 2017.

17.11.2016

 

Погледнете некои од признанијата кои ги добивме

16.11.2016

 

Што се случува откако ќе го го однесете вашиот нов купен Opel дома? Научете сè за сервисот, одржување, и многу повеќе.

15.11.2016

 

Opel одамна е познат по своите концепти ...

14.11.2016

 

Сигурни сме дека имаме барем нешто за вас…

11.11.2016

 

Викендот е за уживање! ADAM S!

10.11.2016

 

Дочекајте ја зимата подготвени со новата акција од Opel

09.11.2016

 

Голема офанзива во 2017 година – пристигнуваат 7 нови модели на вашата омилена автомобилска марка!

08.11.2016

 

Дали знаете што е Crossland X?

07.11.2016

 

X Mokka секогаш држи сè под контрола. Во тешки услови за возење, опционалната интелигентна технологија 4x4 погон на сите четири тркала, ви обезбедува дополнителнo влечење, стабилност и контрола.

04.11.2016

 

Ви посакуваме убав викенд

03.11.2016

 

Opel Movano е првокласен оперативец во светот на комбињата. Импресивен избор на варијанти, меѓуосовински растојанија, како и оптоварувања и висина на теретниот простор, предводник е на ова поле. Movano комерцијалните возила нудат паметен дизајн, одлична економичност како и водечки перформанси и комфор во оваа класа.

02.11.2016

 

Сакате понуда за автомобил? На само еден клик сме од вас.

01.11.2016

 

Освоивме многу награди оваа година.

Погледнете некои од нив.

31.10.2016

 

Погледнете ја нашата понуда на модели креирани и избрани специјално за Вас.

28.10.2016

 

Да се потсетиме на неколку работи за нашиот бренд.

27.10.2016

 

Се ближи крајот на година и додека не направиме ретроспектива на оваа, да погледнеме каква била минатата.

26.10.2016

 

Зачекорете во возбудливиот свет на Новата Corsа.

Префинета, елегантна и попристапна од кога било, Opel Corsa зрачи со луксузот на скапоцен автомобил.

На сето тоа германските технички иновации ја чинат полесна, побезбедна, попаметна и позабавна од моментот кога својот нов автомобил ќе го донесете дома.

25.10.2016

 

Некои родендени се поважни од некои други.

24.10.2016

 

Дали знаете како патуваат кучињата?

14.10.2016

 

Погледнете ја нашата најдобра понуда!

13.10.2016

 

Логистика, транспорт, дистрибуција? Нашата гама на комерцијалните возила на Opel вклучува сè, од панел комбиња, шасии со продолжена или класична кабина и фабрички конверзии, до специјализирани возила на нашите доверливи добавувачи.

12.10.2016

 

Неверојатно скулпторскa и магнетски привлечна, Corsa едноставно ве влече кон себе.

Вашите очи природно ги следат извајаните контури. Спортска маска, обликувани предни светла, флуидна линија на покривот, моќни задни пропорции. Генијална од секој агол.

11.10.2016

 

Најновиот член на семејството Адам ви дава апсолутна слобода: можете да изберете боја на покривот, наметката, тркалата и внатрешните и надворешните украси. Со други зборови, ADAM UNLIMITED ви нуди бескрајни можности. А најдоброто од сè е тоа што стандардната опрема е неверојатно богата.

10.10.2016

 

Дизајнирана како предизвик за другите, опремена секогаш да победи. Новата Opel Astra е нов стандард во компактната класа на автомобили.

23.09.2016

 

Влезете во светот што се прилагодува на вашите потреби. Влезете во светот на забавата.

22.09.2016

 

Свежиот дизајн на новата Zafira со 7 седишта, со нова предна маска и двојни LED цевки во форма на крило, носи фантастичен изглед кој се очекува и од најсовремената германска технологија. Дали и вам ви се допаѓа новиот дизајн на Zafira?

21.09.2016

 

Што ви е потребно? Ако сакате да натоварите до 2,5 тони, или да превезете до 17 лица, погледнете ја палетата на Opel Movano. Може да бирате помеѓу 4 должини, 3 висини на кровови и 4 категории на тежина.

20.09.2016

 

Ако имате Opel возило, Вашето задоволство е наш приоритет број еден! Овде ќе најдете детални информации за гаранциите, поддршката, услугите за одржување, како и прирачниците за сегашните и поранешните модели.

19.09.2016

 

Спој на германскиот квалитет, модерен, атрактивен дизајн и исклучителна убавина на возењето може да ја најдете во Meriva! Овој 100% германец ќе ви објасни што значи квалитетот над класата.

16.09.2016

 

MOKKA X секогаш држи сè под контрола. Во тешки услови за возење, опционалната технологија на интелигентниот 4x4 погон на сите четири тркала, ви обезбедува дополнително влечење, стабилност и контрола.

15.09.2016

 

Корените на Opel се постари од еден век. Повеќе од 110 години ние самоуверено гледаме кон иднината и ја инвестираме целата своја енергија во тоа вашето возење да биде попријатно.

14.09.2016

 

Откријте го светот на комерцијалните возила на Opel.

13.09.2016

 

Големи понуди на големи автомобили.
Погледнете ги нашите најнови понуди на нови автомобили. Пронајдете полесен начин за да купите Opel, заштедете пари и научете повеќе за специјалните понуди и промоции.

12.09.2016

 

Со својот интелигентен електричен систем Liftgate¹ кој што работи без ангажирање на рацете, утоварот и истоварот кај новиот Sports Tourer ќе биде вистинско задоволство.

09.09.2016

 

Уверете се зошто токму Astra е Автомобил на годината во Европа!

08.09.2016

 

Знаете ли кои се предностите во користењето на оригинални Opel делови и овластени Opel сервиси?

07.09.2016

 

И понатаму ги имаме најдобрите акции за вас. Погледнете

06.09.2016

 

Уште една мачка во улогата на нашиот манекен :)

05.09.2016

 

Веќе 50 години ги тестираме автомобилите на оваа патека. Сега го славиме нејзиниот роденден :)

02.09.2016

 

Opel и фудбалот се секогаш идеална комбинација, зарем не?

01.09.2016

 

Дали знаете што е Ampera e?

24.08.2016

 

Изгледот може да измами, но семејството ADAM ги оправдува сите очекувања!

23.08.2016

 

Opel Meriva е олицетворение на врвна удобност! Многу пространа и практични, безбедна во секој поглед, идеален семеен автомобил. Можете да ја најдете кај нашите дилери по АКЦИСКИ ЦЕНИ.

22.08.2016

 

Зошто да се задоволите со доброто, кога можете да го имате одличното? Заборавете на статус кво, истапете напред и останете таму. Opel Insignia OPC и Insignia OPC Sports Tourer испишуваат нови правила. Сите добиваат.

19.08.2016

 

Наградувана многу пати и никогаш доволно фалена, новата Astra сака да ја повозите по вашиот град. Искористете ги актуелните попусти и погодности на Opel финансирањето и станете сопственик на ,,нова ѕвезда", која е и официјално автомобил на годината за 2016 година.

18.08.2016

 

Викендот е вистинско време да избегате од градот на кратко, а со новата Mokka-X, гарантираме дека би можеле да стигнете и до крајот на светот. :)

17.08.2016

 

Германски квалитет по пристапни цени - Opel возилата се безбеден избор. Информирајте се на нашиот сајт, посетете го најблискиот дилер и возете се долго, забавно и сигурно во нашите возила.

16.08.2016

 

Изгледот може да измами, но семејството ADAM ги оправдува сите очекувања!

15.08.2016

 

Елегантен, стабилен, удобен, динамичен - со еден збор „Величествениот Седан“! Ова лето Astra Sedan може да биде твој со неверојатни попусти. Вреди да се посети линкот бидејќи ваква можност не се укажува често.

12.08.2016

 

Opel има продадено 2,7 милиони единици на овој модел, главно на семејства и професионалци на кои им треба пространо и флексибилно возило за возење на долги растојанија со висока доза на удобност. Погледнете што се ја прави новата Zafira удобен патувачки салон за возачот и патниците. Подгответе се бидејќи наскоро пристигнува на пазарот.

11.08.2016

 

Откријте ја бренд колекцијата на Opel, полна со инспирација и составена да ги импресионира дури и најголемите љубители на модата, со својот висок квалитет и изглед. Ви подготвивме и некои предности за купувањето на овие производи.

10.08.2016

 

На следниов линк погледнете зошто возењето со Opel е најзабавно возење. Тука ќе дознаете се за неверојатните можности на системот на Opel за информации и забава.

09.08.2016

 

Opel има продадено повеќе од 100.000 лесни комерцијални возила во 2015 година, што е 24 проценти повеќе отколку во 2014 година, а значително над просекот на пазарот. Освен функционалноста, повеќенаменоста и бројот на различните конверзии, погледнете зошто продажбата на нашите LCV возила продолжува да расте и во 2016 година.

08.08.2016

 

Овој четири метри долг „ѕвер“е најбрзиот и најзабавниот припадник на новата генерација на Corsa OPC.

05.08.2016

 

Море и Opel – идеална комбинација

04.08.2016

 

Дали знаете кои се шесте причини да ја купите новата Opel Zafira?

03.08.2016

 

Дали се пријавивте на MyOpel?

02.08.2016

 

Закажување сервис никогаш не било полесно.

01.08.2016

 

Каде и да се наоѓате ние сме тука за вас.

29.07.2016

 

Дали сакате автомобил кој сам паркира? Во тој случај го сакате ADAM.

28.07.2016

 

Opel Corsa во друштво со Кралицата Елизабета. Погледнете го овој кралевски спот од 1996 година.

27.07.2016

 

Проверете зошто OPEL е најзабавниот автомобил.

26.07.2016

 

Откријте ја бренд колекцијата на OPEL, полна со инспирација и составена да ги импресионира дури и најголемите љубители на модата.

25.07.2016

 

Полн гас за почеток на новата работна недела.

22.07.2016

 

Уживањето може да започне ;-)

21.07.2016

 

Погледнете во иднината.

20.07.2016

 

Осмислена како предизвик за другите, опремена секогаш да победува.

19.07.2016

 

Летото е време за уживање, опуштање и неверојатни акциски цени!

18.07.2016

 

Ви нудиме идеални решенија за одмор.

15.07.2016

 

Целосна гас за викендот!

14.07.2016

 

Повремена, неочекувана поправка е речиси неизбежна во животниот век на еден автомобил, но тоа не мора да биде драма - благодарение на мрежата на сервиси на Opel со целосна поддршка и атрактивни цени.

13.07.2016

 

Opel Meriva е спој на пространото и прилагодливото. Тоа е семеен автомобил кој е мешавина на практичност и елеганција.

12.07.2016

 

Сè што не сте знаеле за Astra Sports Tourer…

11.07.2016

 

Katia mi ја пронајде инспирацијата во Opel GT концептот. Погледнете ја фото галеријата која што ја направила

08.07.2016

 

Вклучете го викенд расположението.

07.07.2016

 

We <3 Corsa
Don't worry be happy, don't worry drive happy… погледнете ја симпатичната реклама за Corsa од 1990 година.

06.07.2016

 

Не пропуштајте ги летните акции на Opel!

05.07.2016

 

Ви недостасува простор во автомобилот? Ние имаме решение. Opel Zafira Tourer претставува раскошен комфор за до седум луѓе, со врвен квалитет на возењето и елегантно опкружување.

04.07.2016

 

Постојат неколку начини да влезете во автомобилот:) ADAMROCKS!

01.07.2016

 

Сите сонуваат за светла иднина, но кога зборуваме за следната фаза на развој на автомобилската индустрија, ние во Opel веќе работиме на тоа.

30.06.2016

 

Дизајнирана и произведена според највисоките стандарди, дополнителната опрема на Opel е целосно тестирана за да обезбеди добра компатибилност со вашето возило. За практични потреби или само за вашиот личен израз на стил …

29.06.2016

 

Opel Movano е ѕвезда во светот на лесни комерцијални возила. Проверете зошто …

28.06.2016

 

Сакате автомобил кој може да се паркира сам? Тогаш го сакате ADAM.

27.06.2016

 

Opel Cascada - Сончева светлина за само 17 секунди .... Отворањето на покривот трае само 17 секунди, а затворањето 19. Подигањето и спуштањето на покривот е можно со брзини до 50 км/ч.

24.06.2016

 

За вас развивме страст, иновативност, перфекционизам и одговорност, за да ја добиеме вашата доверба.

23.06.2016

 

Сакате стилски автомобил, простран и флексибилен? Погледнете ги одличните карактеристики на Opel Astra.

22.06.2016

 

Генијална од секој агол. „Спој на вајарска уметност со германска прецизност“. Opel Corsa.

21.06.2016

 

Прилагодена на вашиот живот. Поврзана со вашиот свет. Opel Meriva.

20.06.2016

 

Вашиот сигурен избор.
Изберете германски квалитет. Изберете Opel

17.06.2016

 

100% германец! Цена само за Вас!

16.06.2016

 

Кои се вашите секојдневни херои?

15.06.2016

 

Не пропуштајте ги најновите акции!

14.06.2016

 

Далеку пред конкуренцијата - Insignia!

13.06.2016

 

Новата Astra Sports Tourer дојде и кај нас

10.06.2016

 

Ова е новата # Zafira. Салон на тркала кој останува господар на флексибилноста, но нуди и многу повеќе!

09.06.2016

 

Сакате да научите како да го користите новиот систем за инфозабава на Opel?

08.06.2016

 

Запознајте го едноставно најстилскиот автомобил за урбано и теренско возење.

07.06.2016

 

Како ќе ја започнете оваа работна недела?

06.06.2016

 

Новиот систем за поврзување и забава за ADAM сега е на понуда.

03.06.2016

 

Дали веќе ја одбравте вашата Astra

02.06.2016

 

Замислете го автомобилот по ваша желба...

01.06.2016

 

Поддршка за вашите сетила. Систем за безбедност "Opel Eye"! #NovaAstra

31.05.2016

 

Opel СО ПОЛН ГАС!

30.05.2016

 

Германски квалитет, иновативен дизајн, сигурност и атрактивни финансиски услови се доволни за да се решите за еден од предложените модели и да закажете возење кај дилерите на Opel.

27.05.2016

 

Вака може да се заврши посетата на сватовите :)

26.05.2016

 

Дали ви се допаѓаат мандарините? ;)

25.05.2016

 

Погледнете како новата Astra се однесува во акустична лабораторија

24.05.2016

 

Meriva е семеен автомобил кој е комбинација на практичност и елеганција.

23.05.2016

 

Некои ќе го заборават нивното потекло …

20.05.2016

 

Знаете ли зошто Meriva е шампионот на флексибилноста?

19.05.2016

 

Ако сте неовластен сервисер, можете да добиете технички информации од Opel за сервисирањето и резервните делови.

18.05.2016

 

Corsa е создадена за градот.

17.05.2016

 

Во која и да сте индустрија, постои Opel комерцијално возило кое ќе ја заврши работата.

16.05.2016

 

Opel OnStar спасува животи

13.05.2016

 

Зошто Јирген Клоп секогаш вози со долги светла?

12.05.2016

 

Дали знаете што е IntelliLink?

11.05.2016

 

Opel OnStar ја поттикнува љубовта

10.05.2016

 

Градското возење е голем предизвик за современите возачи. Во овие услови, постојат голем број на настани што се случуваат во исто време, во присуство на голем број на автомобили, камиони, автобуси, велосипедисти и пешаци на кои треба да се обрне внимание. Постигнување на повисоко ниво на безбедност во овие сложени услови во сообраќајот е целта на неколку системи за помош развиени од Opel.

09.05.2016

 

Opel OnStar - како да го расипете излегувањето на ќерка ви?

06.05.2016

 

Во која и да сте профефија, постои Opel комерцијално возило кое ќе ја заврши работата.

05.05.2016

 

Opel OnStar спасува животи

04.05.2016

 

Зошто Јирген Клоп секогаш вози со долги светла?

03.05.2016

 

Дали знаете што е IntelliLink?

02.05.2016

 

Opel OnStar ја поддржува љубовта

29.04.2016

 

Сакате нов автомобил? Следете ги нашите акции и изберете го најдобро за вас

28.04.2016

 

Сè што сакавте да знаете за новата Astra...

27.04.2016

 

Погледнете ги нашите најнови акции

26.04.2016

 

Како изгледаат иновациите од од премиум класата?

25.04.2016

 

Како да отпатувате со автомобил во иднината

22.04.2016

 

За сè што не можете сами, тука се нашите возила за достава

21.04.2016

 

Безгрижно и бесплатно. Opel Flex Care

20.04.2016

 

Ја вознемирува премиум класата…

19.04.2016

 

Opel Vivaro оди во "лајфстајл" на вода

18.04.2016

 

Дали ви се допаѓа новата Astra Sports Tourer?

15.04.2016

 

Лесно, полесно - новата Opel Astra

14.04.2016

 

LED Матрикс. Дали знаете што е тоа?

13.04.2016

 

Стигна пролетта ... Дали ги направивте сите значајни прегледи на вашиот Opel и дали го подготвите за потоплите денови?

12.04.2016

 

Ново ниво на поврзување - новата Astra

11.04.2016

 

Посветен на континуирани бизнис иновации, Opel се обидува да им помогне и на другите компании да се развиваат - во насока која сами ја одредуваат. Нудејќи безбедност, добри цени и квалитет, услугите на Opel на флотната продажба се практични за поединци како и за корпоративни клиенти.

08.04.2016

 

Искористете го убавото време за уживање во природа...

07.04.2016

 

Дали веќе ги искористивте предностите на myOpel сервисот?

06.04.2016

 

Понуда која не се пропушта...

05.04.2016

 

Нова награда на Филмскиот фестивал во Минхен

01.04.2016

 

ADAM S – Модерна џебна ракета со премиум момент.

31.03.2016

 

Германците не се шегуваат :)

30.03.2016

 

Погледнете како изгледа кога ќе се сретнат Opel GSI Kadett и најбрзата Astra досега.

29.03.2016

 

Сакате да се опуштите и масирате додека возите? Пробајте ја новата ASTRA.

28.03.2016

 

Побарајте понуда за кој било модел од нашата гама на возила.

25.03.2016

 

Не сме имале прилика да се запознаеме со вашето семејство, но тоа не значи дека не водиме грижа за него. Всушност , важни ни се колку и на вас.

24.03.2016

 

За некои возачи, животната средина е на прво место. Доколку и вие ги делите овие ставови, Opel ви нуди вистинска шанса да допринесете во зачувувањето на животната средина.

23.03.2016

 

Убава на изглед, забавна за возење и крајно практична, Insignia со леснотија излегува во пресрет на сите потреби, службени, семејни и за слободно време.

22.03.2016

 

Вашето задоволство е број еден во сервисот на Opel. Нашиот широк асортиман на услуги има за цел да обезбеди да добиете што повеќе уживање од своето возило.

18.03.2016

 

Викендот е добро време да пробате некој Opel. Закажете тест возење.

17.03.2016

 

Добрите вести продолжуваат…

16.03.2016

 

Дали сакате нов автомобил, но не сте сигурни кој? Посетете го нашиот конфигуратор и одберете ги сите сакани опции опции за вашето милениче

15.03.2016

 

Нашата флота на возила обезбедува извонредни перформанси, како и врвен квалитет. За да останат такви, препорачуваме на сите возачи периодично да го однесат својот Opel на проверка.

14.03.2016

 

Opel OnStar кампања - систем совршено скроен за корисниците

11.03.2016

 

Тешка работа бара тешко комерцијално возило.

10.03.2016

 

Инспириран од футуристичкиот луксуз на елитните брзи возови, Opel Zafira Tourer ја претставува флексибилноста на тркала од нов агол.

09.03.2016

 

Opel возила со фабричка гаранција за вграден плин.

08.03.2016

 

На myOpel ќе најдете понуди и попусти специјално наменети за вас и вашиот Opel!

07.03.2016

 

Над 80.000 комбинации на надворешноста и над 60.000 внатрешности - запознајте го вистинскиот шампион на персонализацијата!

04.03.2016

 

Погледнете како изгледа иднината

03.03.2016

 

Погледнете во светот на комерцијалните возила на Opel

02.03.2016

 

Opel во Салонот на автомобили во Женева: „Со повеќе емоции, поиновативен и помоќен од кога и да е!“

01.03.2016

 

Opel Astra е европски автомобил на годината!

25.02.2016

 

Оригиналните делови на Opel немаат само атрактивни цени - тие доаѓаат со целосна две годишна Opel гаранција.

24.02.2016

 

За атрактивен дизајн и исклучителна вредност изберете ја оригиналната опрема на Opel.

23.02.2016

 

Сакате елегантен автомобил, простран и флексибилен? Погледнете ги одличните карактеристики на Opel Astra Sedan.

22.02.2016

 

Посветен на постојани бизнис иновации, Opel се труди да им помогне и на другите компании.

21.02.2016

 

GT концепт - дизајн кој ги буди сетилата.

12.02.2016

 

Дали и вие едвај го чекате убавото време?

11.02.2016

 

Гаранцијата на новиот Opel автомобил ви обезбедува мирен ум во тек на две години, без разлика колку далеку возите.

10.02.2016

 

Opel Air + Style во Инсбрук

09.02.2016

 

За уште повеќе авантура - Новата Opel Mokka X

08.02.2016

 

Дознајте зошто Јирген Клоп секогаш вози со долги светла? #НоватаАстра

05.02.2016

 

Дали сте за кафе? ;)

04.02.2016

 

Opel Сервис Плус е сервисна програма наменета за возила постари од 4 години со многу поволни цени.

03.02.2016

 

Погледнете кои сè награди ги добивме минатата година.

02.02.2016

 

Акцискиот ценовник е тука! Изберете ги вашите фаворити.

01.02.2016

 

Вака ќе изгледаат спортските автомобили во иднината.

22.01.2016

 

Флуидните, скулпторски линии на Opel Corsa совршено се вклопуваат во новиот Corsavan. Рафинираната форма и функционалност му даваат висока употребливост. Резултатот е импресивни 0.92 m3 на практичен товарен простор облечен во впечатлив дизајн.

21.01.2016

 

За некои возачи животната средина е на прво место. Ако ги споделувате овие ставови, Opel ви нуди вистинска шанса да придонесете за заштита на животната средина. Погледнете го целиот спектар на еколошките и исплатливи автомобили - Opel ecoFLEX модели.

20.01.2016

 

Opel Astra - елегантна лимузина.

19.01.2016

 

Погледнете што ви подготвуваме во 2016 година.

18.01.2016

 

Возење без ограничување :)

15.01.2016

 

2015 Годишен резултат: Opel има постигнато најдобри резултати на продажба од 2011 година.

01.01.2016

 

Среќна Нова Година!

31.12.2015

 

Дали донесовте некои нови одлуки во Новата Година?

30.12.2015

 

Дали патувате некаде за време на празниците?

29.12.2015

 

Ова е рекапитулација Opel 2015 година

28.12.2015

 

Meriva е семеен автомобил кој е мешавина на практичност и елеганција.

25.12.2015

 

Среќен Божиќ на сите кои го слават

24.12.2015

 

Ширете го празничниот дух на Opel

23.12.2015

 

Замислете автомобил по ваша желба

22.12.2015

 

Дали сакате да дознаете како да го користите новиот систем за инфозабава на Opel?

21.12.2015

 

Како ќе ја започнете оваа работна недела?

18.12.2015

 

Викендот е време за уживање

17.12.2015

 

Запознајте го едноставно најшмекерскиот автомобил за градско и теренско возење.

16.12.2015

 

Opel Zafira Tourer ја претставува флексибилноста на тркала од нов агол

15.12.2015

 

Новата Astra стигна и кај нас :)

14.12.2015

 

Добар почеток на неделата

11.12.2015

 

Euro NCAP го потврди интегритетот на севкупниот концепт за безбедност на новата Opel Astra. На најновото тестирање, Euro NCAP ја награди новата Astra со максимални пет ѕвезди.

10.12.2015

 

Новата Corsa е идеална за зима

 

09.12.2015

 

Новиот систем за поврзување и забава на ADAM од сега на понуда.

08.12.2015

 

Дали веќе ја избравте вашата Astra

07.12.2015

 

Среќен почеток на работната недела

04.12.2015

 

Поддршка за вашите сетила. Безбедносен систем "Opel Eye"! #NovataAstra

03.12.2015

 

Opel со цел гас!

02.12.2015

 

Германски квалитет, иновативен дизајн, сигурност и атрактивни финансиски услови се доволна причина да се решите за едниот од предложените модели и да закажете возење кај дилер на Opel.

01.12.2015

 

Вака може да се заврши посетата на сватовите:)

30.11.2015

 

Дали ги сакате мандарините? ;)

27.11.2015

 

Погледнете како новата Astra се однесува во акустична лабораторија

26.11.2015

 

Дали планирате да патувате овој викенд?

25.11.2015

 

Некои од нив ќе заборават на нивното потекло...

24.11.2015

 

Дали знаете зошто Meriva е шампион на флексибилноста?