• Opel,ADAM ROCKS S,models

  ADAM ROCKS S

  ADAM ROCKS S не е само извонредно стилски направен: со неговите 150 КС (110 kW) и совршено поставената спортска суспензија, тој е мини кросовер со исклучителна моќ. Стандардната опрема вклучува хромирана издувна цевка, Ѕ-спојлер на покривот и 17-инчни тркала од мека легура.

 • Opel,ADAM ROCKS S,models

  ПАКЕТ BLACK JACK ЗА ADAM ROCKS S.

  Поздравете го асот во семејството ADAM. Црн покрив, црни надворешни ретровизори, црна хауба – со Black Jack, вие сте подготвени да добиете џек пот.

Претходно
 • ADAM ROCKS S

 • ADAM ROCKS S BLACK JACK

Следно
Претходно
 • Opel,ADAM ROCKS S,design,exterior

  СПОРТСКИ АВАНТУРИСТ.

  Влезете во вашиот ADAM ROCKS S и брзо заборавете го секојдневието. Лесно ќе забележите дека: хромираната издувна цевка, S-спојлерот на покривот, 17-инчните тркала од лесна легура и авантуристичкиот теренски изглед имаат јасен став.

 • Opel,ADAM ROCKS S,design,interior

  ИЗВОНРЕДЕН ОД ВНАТРЕ.

  ADAM ROCKS S не е спектакуларен само од надвор. Можете да користите елементи како тапацир, ретровизори, лепенки или осветлен внатрешен покрив за да го креирате вашиот сопствен стил.

 • Opel,ADAM ROCKS S,design,individualization

  ВАШ КАРАКТЕР. ВАШ СТИЛ.

  ADAM ROCKS S не е како останатите автомобили: тој е уникатен. Што го прави толку посебен? Безбројните опции за персонализација. Можете да составите ADAM ROCKS S што совршено ќе ви одговара на вашиот карактер.

   

 • Opel,ADAM ROCKS S,models

  ПАКЕТ BLACK JACK ЗА ADAM ROCKS S.

  Поздравете ја динамиката на ADAM ROCKS S со пакетот BLACK JACK, кој ви овозможува да направите контраст на вашата избрана боја со стилизирана црна хауба, црни ретровизори, црн покрив и затемнето задно ветробранско стакло.

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ВНАТРЕШНОСТ

 • ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА

 • ADAM ROCKS S BLACK JACK

Следно
Претходно
 • Opel,ADAM ROCKS S,innovations,park assist

  ЛЕСНО ПАРКИРАЊЕ.

  Напредната помош за паркирање детектира паркинг место и го пресметува совршениот маневар. Едноставно изберете напред или рикверц според насоките и управувајте со педалот за гас и сопирачката.

   

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

 • Opel,ADAM ROCKS S,innovations,side blind alert

  НИЕ СМЕ НА ВАША СТРАНА.

  Предупредувањето за слепа странична точка користи ултрасонично скенирање на страните и задната страна на автомобилот. Трепкачко светло во соодветниот надворешен ретровизор ве предупредува за каква било опасност.

 • Opel,ADAM ROCKS S,innovations,led lights

  ВИДЕТЕ И ВИДЕТЕ ВИДЕНИ.

  Дневните светла LED и задните светла LED ја подобруваат безбедноста на патот и изгледаат одлично. Тие се први во сегментот и многу енергетски ефикасни.

 • Opel,ADAM ROCKS S,innovations,interior lights

  ВНАТРЕШНО ОСВЕТЛУВАЊЕ.

  Повеќебојниот внатрешен светлосен пакет ви овозможува да експериментирате со амбиенталното осветлување во вашиот автомобил. Менувајте помеѓу 8 различни бои.

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

Следно
Претходно
 • ПОМОШ ПРИ ПАРКИРАЊЕ

 • ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА СТРАНИЧНА СЛЕПА ТОЧКА

 • ДНЕВНИ СВЕТЛА LED И ЗАДНИ СВЕТЛА LED

 • ПАКЕТ ЗА ВНАТРЕШНО ОСВЕТЛУВАЊЕ ВО ПОВЕЌЕ БОИ

Следно
Претходно
 • Opel,ADAM ROCKS S,wellness,heated features

  ЗАГРЕЈТЕ СЕ.

  Кажете му НЕ на мразот со зимскиот пакет на ADAM ROCKS S. Добивате греење на предните седишта или управувачот – или двете. Целиот систем се управува преку прекинувач на таблата.

 • Opel,ADAM ROCKS S,wellness,seating comfort

  ЧУВСТВОТО НА ТРКАЧКА ПАТЕКА.

  Врзете се и одиме: благодарение на анатомската прилагодливост и спортската седечка позиција, седиштата Recaro нудат идеални услови за динамично, безбедно и релаксирано возење.

 • Opel,ADAM ROCKS S,wellness,sunroof

  ВИЕ ГО ИЗБИРАТЕ ВРЕМЕТО.

  Сите го сакаат сонцето. Затоа можете да го опремите вашиот ADAM ROCKS S со опционален панорамски сончев покрив. Изобилството на светло ја прави внатрешноста да изгледа поголема и посветла.

Следно
Претходно
 • ОПЦИИ ЗА ГРЕЕЊЕ

 • СПОРТСКИ СЕДИШТА RECARO

 • ПАНОРАМСКИ СОНЧЕВ ПОКРИВ

Следно
Претходно
 • Opel,ADAM ROCKS S,driving pleasure,engines

  ИЗБОР НА МОЌ.

  ADAM ROCKS S ќе ве воодушеви со силните перформанси на моќниот мотор 1.4 Turbo ecoТЕС со 110 kW (150 КС), 6-брзински менувач и системот старт/стоп.

  Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 7,6, на отворено 4,9, комбинирано 5,9; издувување CO2 во g/km: комбинирано 139. Класа на ефикасност D

  (Во согласност со Регулативата бр. 715/2007)

 • Opel,ADAM ROCKS S,performance sports suspension

  ЧУВСТВО НА КАРТИНГ.

  Искусете совршено ракување и извонредна удобност при возењето благодарение на перформансите на спортската суспензија дизајнирана специјално за ADAM ROCKS S.

Следно
Претходно
 • МОТОРИ

 • ПЕРФОРМАНСИ НА СПОРТСКА СУСПЕНЗИЈА

Следно
Претходно
 • Opel, ADAM ROCKS S, Navi 4.0, IntelliLink

  ПРИСТИГНЕТЕ НА ВРЕМЕ.

  Поставете ја вашата насока со вградениот Navi 4.0 IntelliLink со исклучителни карактеристики за контективност.

 • Opel,ADAM ROCKS S,connectivity,Tom Tom

  ЌЕ ОДАМ ПО ПРАВИОТ ПАТ.

  Секогаш знајте каде сте со системот за навигација TOMTOM GO 40. Пректично е сместен во полначот FlexDock, така што ќе можете да го гледате дури возите.

Следно
Претходно
 • НАВИГАЦИЈА

 • ИНФОЗАБАВА

 • ПОДВИЖНА НАВИГАЦИЈА

Следно

Изразете се себе си о оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го вашето возило до максимум.

Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

 

Сликите може да се разликуваат од производот што се продава

МОДЕЛИ.

Претходно
 • ADAM ROCKS S

  21.681 €

  Најзначајни одлики:

   

  • 17-инчни тркала од лесна легура „Victory“ во сребрена боја
  • Специјална спортска шасија со надградени сопирачки 'S'
  • ABS и ESP®Plus (може да се деактивираат) со системот за помош при стартување на нагорнини
Следно
Close

Системот за навигација TOMTOM GO 40 совршено се вклопува во држачот FlexDock на Opel, каде исто така може и да се полни. Се нуди со Доживотна услуга TomTom за сообраќај за да стигнете до вашата дестинација побрзо, додавајќи уште поголема безбедност со 4,3-инчниот екран, 3D-мапите и мапа на Европа (45 земји).

Close

Паметен телефон или таблет, Android или iOS – нашиот наградуван мултимедијален систем сѐ-во-едно беспрекорно се поврзува со сите уреди1. Со Apple CarPlay™2 или Android Auto™2 можете да користите одредени апликации и функции преку 7-инчниот екран на допир во боја или преку гласовното управување.

 

1 Компатибилноста и одредени функции може да се разликуваат во зависност од уредите и верзиите на оперативни системи што се користат.
2 Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc.,регистрирани во САД и други земји.
3 Androidе трговска марка на Google Inc. Може да не е достапно во вашата земја. За достапност на глобалните пазари, ве молиме проверете на веб-страниците на Apple  и Google/Android.

Close

Navi 4.0 IntelliLink ги вклучува следниве карактеристики:

 • Вградена сателитска навигација
 • Структуриран внес на дестинација или во 1 ред
 • 7-инчен екран на допир во боја
 • Компатибилен со Apple CarPlay™1 и Android Auto™2
 • Интерфејс Bluetooth® за хендзфри разговори, аудио стриминг и пристап до именикот3
 • Радио функција AM/FM
 • Пуштање видеа преку USB3


1Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com.
2Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com
3Само со компатибилни уреди