• ADAM ROCKS UNLIMITED

  Доколку сакате кросовери и уживате во изразувањето на сопствениот стил, овој ADAM ROCKS навистина ќе ви се допаѓа. Кога станува збор за персонализација, UNLIMITED е првенецот.

 • ПАКЕТ BLACK JACK ЗА ADAM ROCKS.

  Поздравете го асот во семејството ADAM. Црн покрив, црни надворешни ретровизори, црна хауба – со Black Jack, вие сте подготвени да добиете џек пот.

 • ADAM ROCKS

  Исклучителна способност за маневрирање, возење од повисоко и целосен цврст теренски изглед: ADAM ROCKS се Истакнува на улиците како модерен мини-кросовер што е веќе подготвен за авантура.

Претходно
 • ADAM ROCKS UNLIMITED

 • ADAM ROCKS BLACK JACK

 • ADAM ROCKS

Следно
Претходно
 • mobile

  МИНИ КРОСОВЕР. МАКСИМАЛЕН ШАРМ.

  Вистински кросовер стил. ADAM ROCKS го остава својот белег на кој било град. Кај овој уникатен кросовер, Opel ја подигна шасијата за 15 mm – а со тоа и границата за модерната мини CUV-класа.

 • mobile

  ИЗВОНРЕДЕН ОД ВНАТРЕ.

  Освен ексклузивните опции за ADAM ROCKS, можете исто така да избирате од богатата понуда на ткаенина и кожа за ADAM.

   

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

 • mobile

  ВАША ЛИЧНОСТ. ВАШ СТИЛ.

  ADAM ROCKS не е како останатите автомобили: тој е уникатен. Што го прави толку посебен? Безбројните опции за персонализација. Можете да составите ADAM ROCKS што совршено ќе ви одговара на вашиот карактер.

 • mobile

  ВДИШЕТЕ СВЕЖ ВОЗДУХ.

  ADAM ROCKS ве носи на места и ви отвора нови видици. Посебно со опционалниот подвижен покрив од ткаенина. Само притиснете го копчето и се отвора за пет секунди: уживајте во свежиот воздух!

 • mobile

  ADAM ROCKS BLACK JACK.

  Прославете ја динамиката на вашиот ADAM ROCKS со пакетот BLACK JACK кој ви овозможува да направите контраст на вашата избрана боја со стилизирана црна хауба, црни ретровизори и црн покрив.

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ВНАТРЕШНОСТ

 • ИНДИВИДУАЛИЗАЦИЈА

 • ПЛАТНЕН ПОКРИВ НА СОБИРАЊЕ SWING TOP

 • BLACK JACK

Следно
Претходно
 • mobile

  ЛЕСНО ПАРКИРАЊЕ.

  Напредната помош при паркирање детектира паркинг место и го пресметува совршениот маневар. Само изберете со менувачот напред или назад и управувајте со гаста или сопирачката.

   

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

 • mobile

  НИЕ СМЕ НА ВАША СТРАНА.

  Предупредувањето за слепа странична точка користи ултрасонично скенирање на страните и задната страна на автомобилот. Трепкачко светло во соодветниот надворешен ретровизор ве предупредува за каква било опасност.

 • mobile

  ВИДЕТЕ И ВИДЕТЕ ВИДЕНИ.

  Дневните светла LED и задните светла LED1 ја подобруваат безбедноста на патот и изгледаат одлично. Тие се први во сегментот и енергетски многу ефикасни.

  1Oпционално

Следно
Претходно
 • Помош при паркирање

 • Предупредување за странична слепа точка

 • Дневни светла LED и задни светла LED

 • Пакет за внатрешно осветлување во повеќе бои

Следно
Претходно
 • mobile

  ЗАГРЕЈТЕ СЕ.

  Кажете му НЕ на мразот со зимскиот пакет на ADAM Ѕ. Добивате греење на предните седишта или управувачот – или двете. Целиот систем се управува преку прекинувач на таблата.

 • mobile

  МЕКА НА ДИЗАЈНОТ.

  Седиштата на ADAM ROCKS се супер-удобни и, се разбира, можат да се персонализираат. Изберете од големата понуда на кожа и ткаенини.

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

 • mobile

  ВИЕ ГО ИЗБИРАТЕ ВРЕМЕТО.

  Сите го сакаат сонцето. Затоа можете да го опремите вашиот ADAM ROCKS со опционален панорамски сончев покрив. Изобилството на светло ја прави внатрешноста да изгледа поголема и посветла.

Следно
Претходно
 • Опции за греење

 • Удобност при седење

 • Панорамски сончев покрив

Следно
Претходно
 • mobile

  ИЗБОР НА МОЌ.

  ADAM ROCKS ви нуди одличен избор на ефикасни мотори. 3-цилиндарскиот 1.0 ECOTEC Direct Injection Turboсо 66 kW (90 КС)1 или 85 kW (115 КС)² е инженерско ремек-дело. А пакетот на технологијата ecoFLEX ја намалува потрошувачката, трошоците и издувувањето CO2 со помош на старт/стоп и други зелени технологии.

 • mobile

  Изгладен менувач.

  ADAM ROCKS ви нуди 5-брзински и 6-брзински рачен пренос или 5-брзински пренос Easytronic® 3.0, кој е комбинација на удобноста на автоматскиот со ефикасноста на рачниот пренос.

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

 • mobile

  КРСТАРЕТЕ НИЗ ГРАДОТ.

  Сакате да ги намалите напорите за маневрирање при ниски брзини? Градскиот режим додава електронска контрола при вашето маневрирање. Само вклучете го прекинувачот и уживајте во совршено возење.

Следно
Претходно
 • Мотори

 • Пренос

 • Градски режим

Следно
Претходно
 • mobile

  ПРИСТИГНЕТЕ НА ВРЕМЕ.

  Специфицирајте прецизна и практична маршрута со вградениот Navi 4.0 IntelliLink кој вклучува револуционерни функции за поврзување.

 • mobile

  ЌЕ ОДАМ ПО ПРАВИОТ ПАТ.

  Секогаш знајте каде сте со системот за навигација TOMTOM GO 40. Пректично е сместен во полначот FlexDock, така што ќе можете да го гледате дури возите.

Следно
Претходно
 • Navi 4.0 IntelliLink

 • Инфозабава

 • Преносна навигација

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - НАПРАВЕНА ПО ВАША МЕРКА

Изразете се себе си о оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го вашето возило до максимум.
Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

Сликите може да се разликуваат од производот што се продава

МОДЕЛИ.

Претходно
 • ADAM ROCKS UNLIMITED

  Од
  18.602 €

  Најзначајни одлики:

   

  • Покрив од ткаенина Swing Top во црно
  • Подигната шасија (15 mm)
  • Ткаенина/Morrocana со прегради на задната страна на седиштата
  • ABS и ESP®Plus со систем за тргнување при нагорнина

  ADAM ROCKS

  Од
  16.053 €

  Најзначајни одлики:

   

  • Ексклузивен преден и заден браник и спојлери
  • Копче за градски режим за системот за управување
  • ABS и ESP®Plus со систем за тргнување при нагорнина
Следно
Close

Системот за навигација TOMTOM GO 40 совршено се вклопува во држачот FlexDock на Opel, каде исто така може и да се полни. Се нуди со Доживотна услуга TomTom за сообраќај за да стигнете до вашата дестинација побрзо, додавајќи уште поголема безбедност со 4,3-инчниот екран, 3D-мапите и мапа на Европа (45 земји).

Close

Navi 4.0 IntelliLink ги вклучува следниве карактеристики:

 • Вградена сателитска навигација
 • Структуриран внес на дестинација или во 1 ред
 • 7-инчен екран на допир во боја
 • Компатибилен со Apple CarPlay™1 и Android Auto™2
 • Интерфејс Bluetooth® за хендзфри разговори, аудио стриминг и пристап до именикот3
 • Радио функција AM/FM
 • Пуштање видеа преку USB3


1Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com.
2Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com
3Само со компатибилни уреди

Close

Паметен телефон или таблет, Android или iOS – нашиот наградуван мултимедијален систем сѐ-во-едно беспрекорно се поврзува со сите уреди1. Со Apple CarPlay™ 2 или Android Auto™ 2 можете да користите одредени апликации и функции преку 7-инчниот екран на допир во боја или преку гласовното управување.

 

1 Компатибилноста и одредени функции може да се разликуваат во зависност од уредите и верзиите на оперативни системи што се користат.
2 Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc.,регистрирани во САД и други земји.
3 Androidе трговска марка на Google Inc.2 Може да не е достапно во вашата земја. За достапност на глобалните пазари, ве молиме проверете на веб-страниците на Apple  и Google/Android..

Close

1Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 5,4-5,3, на отворено 3,8, комбинирано 4,4-4,3; издувување CO2 во g/km: комбинирано 101-100. Класа на ефикасност В-А.
2Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 6,0-5,8, на отворено 4,2-4,0, комбинирано 4,9-4,7; издувување CO2 во g/km: комбинирано 112-108. Класа на ефикасност С.
3Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 8,7-8,6, на отворено 5,5-4,4, комбинирано 6,7-6,6 (5,4); издувување CO2 во g/km: комбинирано 109-108. Класа на ефикасност С-. Овие вредности се прелиминарни.

 

(Во согласност со Регулативата бр. 715/2007)

Close

Smartphone oder Tablet, Android oder iOS – das innovative IntelliLink® Infotainment-System ist mit allen kompatibel1. Mit Apple CarPlayTM 2 oder Android AutoTM 2 kannst du bestimmte Apps3 und Funktionen über das 7"-Touchscreen-Farbdisplay oder per Sprachbedienung nutzen.

 

1 Kompatible Telefone unter www.opel.de/compatibility

Kompatibel ab iPhone 5 und Smartphones mit Android 5.0 (Lollipop) oder höher, Apple CarPlay™ ist eine registrierte Marke der Apple Inc., Android Auto™ ist eine registrierte Marke der Google Inc.

Kompatible Apps unter www.apple.com/de/ios/carplay oder www.android.com/auto