• ADAM S

  Некомпромитираната работа на ADAM S доаѓа од оптималната комбинација на специјално подесената спортска суспензија и моторот со висок вртежен момент. Неговиот воодушевувачки дизајн го нагласува фактот: „S“ во ADAM S значи „Спортска Ѕвезда“.

 • ADAM BLACK JACK

  Поздравете го асот во семејството ADAM. Црн покрив, црни надворешни ретровизори, црна хауба – со Black Jack, вие сте подготвени да добиете џек пот.

Претходно
 • ADAM S

 • ADAM S BLACK JACK

Следно
Претходно
 • Opel,ADAM S,дизајн,надворешност

  СПОРТСКИ АВТОМОБИЛ СО СТИЛ

  Дизајнот на ADAM S зборува за себе. Спојлерот на покривот, страничните плочки на прагот, предниот спојлер и продолжениот заден браник на S го комплетираат неговиот целосно атлетски изглед и ја истакнуваат неговата намена: спортски дух во најдинамичната форма.

 • Opel,ADAM S,дизајн,внатрешност

  ИЗВОНРЕДЕН ОД ВНАТРЕ.

  ADAM S не е спектакуларен само од надвор. Можете да користите елементи како тапацир, ретровизори, лепенки или осветлен внатрешен покрив за да го креирате вашиот сопствен стил.

 • ВАШ КАРАКТЕР. ВАШ СТИЛ.

  ADAM S не е како останатите автомобили: тој е уникатен. Што го прави толку посебен? Безбројните опции за персонализација. Можете да составите ADAM S што совршено ќе ви одговара на вашиот карактер.

 • ПАКЕТ BLACK JACK ЗА ADAM S.

  Прославете ја динамиката на вашиот ADAM S со пакетот BLACK JACK кој ви овозможува да направите контраст на вашата избрана боја со стилизирана црна хауба, црн ретровизор, црн покрив и затемнето задно ветробранско стакло.

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ НА ADAM S

 • ВНАТРЕШНОСТ

 • ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА

 • ADAM S BLACK JACK

Следно
Претходно
 • ЛЕСНО ПАРКИРАЊЕ.

  Напредната помош за паркирање детектира паркинг место и го пресметува совршениот маневар. Едноставно изберете напред или рикверц според насоките и управувајте со педалата за гас и сопирачката.

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

 • НИЕ СМЕ НА ВАША СТРАНА.

  Предупредувањето за слепа странична точка користи ултрасонично скенирање на страните и задната страна на автомобилот. Трепкачко светло во соодветниот надворешен ретровизор ве предупредува за каква било опасност.

 • ВИДЕТЕ И ВИДЕТЕ ВИДЕНИ.

  Дневните светла LED и задните светла LED ја подобруваат безбедноста на патот и изгледаат одлично. Тие се први во сегментот и многу енергетски ефикасни.

 • ВНАТРЕШНО ОСВЕТЛУВАЊЕ.

  Повеќебојниот внатрешен светлосен пакет ви овозможува да експериментирате со амбиенталното осветлување во вашиот автомобил. Менувајте се помеѓу 8 различни бои.

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

Следно
Претходно
 • Помош при паркирање

 • Предупредување за странична слепа точка

 • Дневни светла LED
  и задни светла LED

 • Пакет за внатрешно осветлување во повеќе бои

Следно
Претходно
 • ЗАГРЕЈТЕ СЕ.

  Кажете му НЕ на мразот со зимскиот пакет на ADAM Ѕ. Добивате греење на предните седишта или управувачот – или двете. Целиот систем се управува преку прекинувач на таблата.

 • ЧУВСТВОТО НА ТРКАЧКА ПАТЕКА.

  Врзете се и одиме: благодарение на анатомската прилагодливост и спортската седечка позиција, седиштата Recaro нудат идеални услови за динамично, безбедно и релаксирано возење.

 • ВИЕ ГО ИЗБИРАТЕ ВРЕМЕТО.

  Сите го сакаат сонцето. Затоа можете да го опремите вашиот ADAM S со опционален панорамски сончев покрив. Изобилството на светло ја прави внатрешноста да изгледа поголема и посветла.

Следно
Претходно
 • Опции за греење

 • Спортски седишта Recaro

 • Панорамски сончев покрив

Следно
Претходно
 • ИЗБОР НА МОЌ.

  ADAM S ќе ве воодушеви со силните перформанси на моќниот мотор 1.4 Turbo ecoТЕС со 110 kW (150 КС), 6-брзински менувач и системот старт/стоп.

  Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 7,6, на отворено 4,9, комбинирано 5,9; издувување CO2 во g/km: комбинирано 139. Класа на ефикасност D

  (Во согласност со Регулативата бр. 715/2007)

 • ЧУВСТВО НА КАРТИНГ.

  Искусете совршено ракување и извонредна удобност при возењето благодарение на перформансите на спортската суспензија дизајнирана специјално за ADAM S.

Следно
Претходно
 • Мотори

 • Перформанси на спортска суспензија

Следно
Претходно
 • ПРИСТИГНЕТЕ НА ВРЕМЕ.

  Специфицирајте прецизна и практична маршрута со вградениот Navi 4.0 IntelliLink кој вклучува револуционерни функции за поврзување.

 • НИШТО НЕМА ПОДОБРО ОД ДОБРА КОНЕКЦИЈА.

  Со R 4.0 IntelliLink можете да ги поврзете сите ваши уреди преку Bluetooth® и USB и ви дозволува контрола на сите карактеристика преку дарежливиот 7-инчен екран на допир во боја.

 • ЌЕ ОДАМ ПО ПРАВИОТ ПАТ.

  Секогаш знајте каде сте со системот за навигација TOMTOM GO 40. Пректично е сместен во полначот FlexDock, така што ќе можете да го гледате дури возите.

Следно
Претходно
 • NAVIGATION

 • Инфозабава

 • Преносна навигација

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - НАПРАВЕНА ПО ВАША МЕРКА

Изразете се себе си о оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го вашето возило до максимум.
Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

Сликите може да се разликуваат од производот што се продава.

МОДЕЛИ.

Претходно
 • ADAM S

  Од
  18.919 €

  Најзначајни одлики:

   

  • Пакет со целосно стилизирање на каросеријата 'Ѕ'/спојлер
  • 17-инчни тркала од лесна легура „Victory“ во сребрена боја
  • Специјална спортска шасија со надградени сопирачки 'S'
  • ABS и ESP®Plus (може да се деактивираат) со системот за помош при стартување на нагорнини


  Пакет Black Jack (опционално)

  • Црн покрив
  • Црни капаци на ретровизорите
  • Црна хауба
Следно
Close

Системот за навигација TOMTOM GO 40 совршено се вклопува во држачот FlexDock на Opel, каде исто така може и да се полни. Се нуди со Доживотна услуга TomTom за сообраќај за да стигнете до вашата дестинација побрзо, додавајќи уште поголема безбедност со 4,3-инчниот екран, 3D-мапите и мапа на Европа (45 земји).

Close

Паметен телефон или таблет, Android или iOS – нашиот наградуван мултимедијален систем сѐ-во-едно беспрекорно се поврзува со сите уреди1. Со Apple CarPlay™2 или Android Auto™2 можете да користите одредени апликации и функции преку 7-инчниот екран на допир во боја или преку гласовното управување.

 

1 Компатибилноста и одредени функции може да се разликуваат во зависност од уредите и верзиите на оперативни системи што се користат.
2 Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc.,регистрирани во САД и други земји.
3 Androidе трговска марка на Google Inc. Може да не е достапно во вашата земја. За достапност на глобалните пазари, ве молиме проверете на веб-страниците на Apple  и Google/Android.

Close

Navi 4.0 IntelliLink ги вклучува следниве карактеристики:

 • Вградена сателитска навигација
 • Структуриран внес на дестинација или во 1 ред
 • 7-инчен екран на допир во боја
 • Компатибилен со Apple CarPlay™1 и Android Auto™2
 • Интерфејс Bluetooth® за хендзфри разговори, аудио стриминг и пристап до именикот3
 • Радио функција AM/FM
 • Пуштање видеа преку USB3


1Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com.
2Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com
3Само со компатибилни уреди