Претходно
 • ВИДЕА.

Следно
Претходно
 • ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ.

  Едицијата Astra 120 години веќе доаѓа со импресивна понуда на стандардни карактеристики. Надградете ја дополнително со нашите роденденски пакети за технологија, удобност, дизајн или возење!

 • ВЛЕЗЕТЕ И РЕЛАКСИРАЈТЕ СЕ.

  Astra е наменски направена по мерка за да ви олесни. Нејзината премиум внатрешност ефикасно создава нова категорија во класата на компактните автомобили.

  ЗАПОЧНИ ИСКУСТВО 360°

 • ФОРМАТА ЈА СЛЕДИ ЖЕЛБАТА.

  Остри линии, атлетско вајарство и впечатлива

  линија на „летечкиот“ покрив – дизајнот на

  Astra го отсликува внатрешниот

  динамички потенцијал.

 • ПРЕПОЗНАТЛИВИ LED СВЕТЛА.

  Уникатните задни LED светла1 со

  препознатливото „крило“ на Opel и

  дневните светла влеваат стил и видливост.

  ¹Опционално

 • ПРЕПОЗНАТЛИВИ ТРКАЛА.

  Контурите на вашиот автомобил запираат погледи, а вашите гуми кажуваат сѐ. 17-инчни и 18-инчни тркала за моќен став на Astra.

 • Вдишете свеж воздух со само еден допир на копче. Големиот електричен, стаклен сончев покрив1, со вграден штитник за ветер, ве штити од провев, а со штитникот за сонце топлината ќе остане надвор.

  1 Опционално

  СОНЦЕ И СВЕЖ ВОЗДУХ.

 • СПОРТСКИ И ДИНАМИЧЕН ДИЗАЈН.

  Спортските пакети на линијата OPC за

  внатрешноста и надворешноста ѝ даваат на

  Astra динамичен, премиум изглед кој ги

  комбинира висококвалитетните материјали со

  извонреден дизајн на внатрешноста и

  надворешноста.

   

 • ЦРНОТО Е УБАВО.

  Додајте повеќе карактер со избирање црни детали за вашата Astra. Новиот пакет со црн покрив воодушевува со својот стилизиран

  црн покрив и неговите истакнати детали во дизајнот.

Следно
Претходно
 • ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ

 • 360° Interior

 • НАДВОРЕШНОСТ

 • LED СВЕТЛА

 • ТРКАЛА

 • СОНЧЕВ ПОКРИВ

 • OPC ЛИНИЈА СПОРТСКИ ПАКЕТ

 • ПАКЕТ ЦРН ПОКРИВ

Следно
Претходно
 • ПРЕДНИ СВЕТЛА INTELLILUX LED® MATRIX.

  Видете и бидете видени. Предните светла IntelliLux

  LED® Matrix1, први во класата, ви даваат

  прегледност со долги светла без да ги

  вознемирувате другите возачи.


  ¹Опционално

 • МУЛТИТАЛЕНТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ.

  Opel Eye1 содржи:

  • Помош за препознавање сообраќајни знаци
  • Индикатор за растојание напред
  • Предупредување за судир напред
  • Систем за автоматско, итно сопирање во град
  • Активен индикатор за помош при држење во лента
 • ОТВОРАЊЕ И СТАРТУВАЊЕ БЕЗ КЛУЧ.

  Системот за отворање и стартување¹ го препознава клучот и автоматски го отклучува возилото кога ќе му се приближите. Ви овозможува и стартување и сопирање без клуч со едноставно притискање на копче.

  ¹Опционално

 • ЛЕСНО ПАРКИРАЊЕ.

  Паркирање за професионалци: Совршеното

  паркирање до милиметар е побрзо со

  напредната помош при паркирање и

  задната камера1.

  1Опционално

 • Opel,Astra Sports Touer,park assistant

  ВИСТИНСКО ДИРЕКТОРСКО ВОЗЕЊЕ.

  Aвтоматскиот темпомат со целосен опсег на брзината овозможува возачко искуство без стрес.

Следно
Претходно
 • INTELLILUX LED®

 • OPEL EYE

 • ПРИСТАП БЕЗ КЛУЧ.

 • ПОМОШ ПРИ ПАРКИРАЊЕ

 • АВТОМАТСКИ ТЕМПОМАТ

Следно
Претходно
 • КАЖЕТЕ ИМ ЗБОГУМ НА БОЛКИТЕ ВО ГРБОТ.

  Подобрете ја вашата добросостојба со мултиприлагодливите ергономски активни седишта1 со опција за масажа и вентилација.

 • ГРЕЕЊЕ НА СЕДИШТАТА И УПРАВУВАЧОТ.

  Со загреаните предни, па дури и задни

  седишта, плус загреаниот управувач1

  брзо ќе се загреете во ладните утра.

  ¹Опционално

 • ЕЛЕКТРИЧНА ПАРКИРНА СОПИРАЧКА.

  Системот автоматски се отпушта кога се враќате наназад. Исто

  така ослободува простор за погодната висока средишна конзола

  и наслонот за раце.

 • ЕКСТРАЛЕСНО ТОВАРЕЊЕ

  Со нискиот праг на багажникот, ќе ја товарите Astra за кратко време. И можете целосно да ги искористите нејзиниот великодушен простор за складирање.

Следно
Претходно
 • СЕДИШТА AGR

 • КАРАКТЕРИСТИКИ НА ЗАГРЕВАЊЕ

 • ПАМЕТНИ СОПИРАЧКИ

 • ПРОСТОР ЗА СКЛАДИРАЊЕ

Следно
Претходно
 • Спортски, глатки и реактивни.

  НОВА ГЕНЕРАЦИЈА МОТОРИ КОИ ДАВААТ ЕНЕРГИЈА.

 • ЗГОЛЕМЕТЕ ЈА БРЗИНАТА!

  Astra има понуда на пренос за сечиј вкус. Изберете помеѓу 5 или 6-брзинскиот рачен пренос или глаткиот 6-брзински автоматик.

 • ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗЕЊЕ.

  Спортскиот прекинувач ја изострува реакцијата

  на педалата за гас и управувањето.

 • ЗАШТЕДЕТЕ ГОРИВО СО ECOTEC®.

  ECOTEC® технологиите ја намалуваат

  потрошувачката на гориво и издувувањето.

  ECOTEC® помошта при возење ви

  овозможува да возите со оптимална

  ефикасност.

Следно
Претходно
 • МОТОРИ

 • ПРЕНОС

 • СПОРТСКИ ПРЕКИНУВАЧ

 • ECOTEC®

 • ШАСИЈА

Следно
Претходно
 • СЕКОГАШ НА ПРАВИОТ ПАТ.

  Означете ги точните насоки со вградениот Navi 4.0 IntelliLink1 или Navi 900 IntelliLink1, навигациски инфозабавни системи кои вклучуваат револуционерни функции за поврзување.

 • ЕДНОСТАВНО ПАМЕТНО.

  R300 BT е далеку повеќе од радио. Bluetooth® за хендзфри телефон и аудио-стриминг, како и приклучокот USB ве поврзуваат со дигиталниот свет.

 • КОНЕКЦИИ ЗА ПАТНИЦИТЕ.

  Вашите патници назад имаат 2 приклучока USB,

  така што нема да се препираат за еден!

Следно
Претходно
 • НАВИГАЦИЈА

 • INTELLILINK

 • РАДИО

 • ПРИКЛУЧОЦИ USB

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - СПЕЦИЈАЛНО НАПРАВЕНА ЗА ВАС

Изразете се со оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го целосно вашето возило.
Дизајнирано и тестирано за вашиот Opel.

 

ДОСТАПНИ МОДЕЛИ.

Претходно
 • ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ

  Најзначајни одлики:

   

  • Ограничена понуда на беџ 120 години
  • Ограничена понуда на 16-инчни тркала од легура 120 години
  • Ограничена понуда на ткаенина 120 години
  • Ограничена понуда на патосници 120 години
  • Паркинг сензори напред и назад
  • Задна камера
  • Navi 4.0 IntelliLink
  • Светла IntelliLux Matrix LED
  • Ергономски активни седишта, сертифицирани од „Кампања за поздрав 'рбет“ (AGR)
  • Црни 17-инчни тркала од легура

  SELECTION

  Најзначајни одлики:

   

  • Електричен управувач, осетлив на брзината
  • Клима со филтри за частички и мириси, рачно управување
  • Систем за следење на притисокот во гумите
  • Воздушни перничиња за возач, совозач, предни и странични

  ENJOY

  Најзначајни одлики:

   

  • R 4.0 IntelliLink со систем од 4 звучници
  • 7-инчен екран на допир
  • Управувач со контроли за радиото
  • Темпомат со ограничувач на брзината

  DYNAMIC

  Најзначајни одлики:

   

  • 17-инчни тркала од легура
  • Спортски прекинувач
  • Светла за магла напред
 • INNOVATION

  Најзначајни одлики:

   

  • Светла за читање, напред и назад
  • Електронска климатизација, двојна зона со сензор за влага
  • Управувач чувствителен на брзина
  • Седиште прилагодливо во 6 насоки со лумбална поддршка, возач
Следно
  Close

  5 или 6-брзинскиот рачен пренос е глаток и нуди одлична прецизност. Изберете го нашиот 6-брзински автоматски пренос за удобно, високоефикасно возење, особено во комбинација со системот старт/стоп.

  Close

  Navi 900 IntelliLink1 ги содржи следниве карактеристики:

  • Вградена сателитска навигација со 2Д и 3Д прегледи
  • Напредни услуги за сообраќајот
  • Структуриран внес на дестинација или во 1 ред
  • 7-инчен екран на допир во боја
  • Интерфејс Bluetooth® за хендзфри разговори, аудио стриминг и пристап до именикот2
  • Радио функција AM/FM
  • Пуштање видеа преку USB2
  • Компатибилен со Apple CarPlay™3 и Android Auto™4

   

  Navi 900 IntelliLink1 ги вклучува следните карактеристики како дополнение на Navi 4.0 IntelliLink:

  • 8-инчен екран во боја на допир2
  • Гласовна контрола
  • 4,2-инчен екран во боја во групата инструменти (достапен само за Dynamic и INNOVATION)
  • Ајкула-антена
  • Опција за CD-плеер
  • SHOP за преземање апликации5
  • СМС-отчитување и одговарање

   

  1Oпционално
  2Компатибилноста и функциите може да зависат од вашиот уред и верзијата на ОС.
  3Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com.
  4Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com.
  5SHOP е достапна само доколку возилото е опремено со OnStar.

  Close

  1Потрошувачка на гориво во l/km: во град 5,4-8,5, на отворено 4,1-5,5, комбинирано 4,7-6,6; издувување CO2 во g/km: комбинирано 107-150.
  2Потрошувачка на гориво во l/km: во град 5,1-6,5, на отворено 3,5-4,2, комбинирано 4,1-5,0; издувување CO2 во g/km: комбинирано 107-133.
  3Потрошувачка на гориво кај ТНГ во kg H-Gas/100 km: во град 8,3, на отворено 5,1, комбинирано 6,3; издувување CO2 во g/km: комбинирано 113.

  Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии). 08/2018

  Close

  Помош при препознавање сообраќајни знаци: овој напреден систем за детектирање на сообраќајни знаци ги прикажува ограничувањата на брзината и другите сообраќајни знаци, а дури и препознава привремени електронски знаци.

  Индикатор за растојание напред: го мери растојанието до автомобилот пред вас и го предупредува возачот доколку растојанието стане критично.

  Предупредување за судир напред: автоматското итно сопирање ве предупредува доколку има опасност да настане судир напред, И, до брзина од 60 km на час, се иницира автоматско итно сопирање.

  Индикатор за возење во активната лента: предупредува и овозможува нежно враќање во лентата кога возачот ненамерно ќе започне да застранува од лентата.


  1 Опционално

  Close

  Со новиот пакет со црн покрив1 ќе се издвоите од толпата. Двобојниот дизајн го запира погледот и ѝ го дава на вашата Astra оној многу посебен изглед.

   

  Пакетот со црн покрив вклучува:

  • Стилизиран црн покрив
  • Соодветни црни капаци на ретровизорите
  • Неверојатни црни 17-инчни тркала од легура
  • Два различни 18-инчни стилови на тркалата како опција

   

  1Достапно само во одредени бои.

  Close

  Предните светла IntelliLux LED® Matrix автоматски се прилагодуваат, така што можете да возите со долги светла без можноста да ги вознемирувате другите возачи.

  Opel употребува интелигентна технологија онаму каде што треба:
  – Вашите предни светла се состојат од 16 одделни LED-елементи
  – Тие регираат на други возила со исклучување на единечни LED-светилки
  – Вашите долги светла никогаш немаат одблесок
  – Аголните светла дополнително ја подобруваат безбедноста
  – Вие имате оптимално осветлување во секоја ситуација
  – Возењето ноќе е побезбедно и многу порелаксирано
  – Исклучителната сигурност овозможува максимална долготрајност

  Close

  Спортските пакети на линијата OPC за надворешност и внатрешност се достапни како посебни опционални пакети:

  Спортскот пакет на линијата OPC за надворешност1 вклучува:

  • Спортски дизајн на предниот и задниот дел
  • Странични спојлери  Спортскот пакет на линијата OPC за внатрешност1 вклучува:

  • Управувач со рамно дно
  • Педали од лесна легура
  • Црн таван
  • Спортски прекинувач  1Достапно само во одредени бои.
  2Не е достапно со КПГ, сончев покрив или основен бензински мотор. Достапно само доколку е опремено со навигациски систем и предна камера.

  Close

  R 4.0 IntelliLink1 ги содржи следниве карактеристики:
  • 7-ичен екран на допир
  • Компатибилен со Apple CarPlay™1 и Android Auto™2
  • Bluetooth® за хендзфри телефонирање, аудио-стрминг и пристап до телефонскиот именик3
  • Радио функција AM/FM
  • Гледање на фотографии и видео преку USB3

   

  1Опционално

  2Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот Оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com.

  3Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот Оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com.

  4Само со компатибилни уреди

  Close

  Ергономски активните седишта1 за возач/совозач нудат широк избор на можности за прилагодување, вклучувајќи и поддршка на 'рбетот и продолжеток на перничето на седиштето за совршено да ја подесите вашата омилена седечка позиција. Внесете луксуз во вашиот ден со седиштето Wellness со вградени функции за масажа, вентилација и меморија за вашите лични подесувања.

  1Oпционално со Enjoy, ергономски активното седиште за возачот е стандардно со Dynamic и Innovation.

  Close

  Стандардната опрема на едицијата Astra 120 години:

  • Ограничена понуда на беџ 120 години
  • Ограничена понуда на 16-инчни тркала од легура, 120 години
  • Ограничена понуда на ткаенина 120 години
  • Ограничена понуда на патосници 120 години
  • R 4.0 IntelliLink со систем со 4 звучници
  • 7-инчен екран на допир
  • Управувач со радио контроли
  • Темпомат со ограничувач на брзината
  • Плочки на прагот

   

  Откријте ги моделите 120 години.

  Close

  Преку автоматско забрзување или успорување помеѓу брзини од 30 km/час до 180 km/час,  автоматскиот темпомат помага во одржување безбедно растојание до автомобилот пред вас во секое време.

   

  Автоматски темпомат со целосен опсег на брзината.2. Дизајниран за сообраќајни метежи, FSRA овозможува темпоматот да работи дури и кога целосно ќе го запрете возилото.

   

  2 Достапно само со одредени мотори и преноси.