Претходно
 • ВАШИОТ СОФИСТИЦИРАН ПРОСТОР.

  Целосно новодизајнираната кабина нуди материјали од високата класа во чисти, извајани форми. Долгите хоризонтални линии ја подобруваат просторноста.

  ЗАПОЧНЕТЕ СО ИСКУСТВОТО ОД 360°

 • ИЗВОНРЕДЕН СТИЛ.

  Уникатно извајана и атрактивна, Corsa ве вовлекува во својот свет. Спортска решетка, прецизни предни светла, изгладена линија на покривот, моќни задни пропорции. Внатре изработена со висококвалитетни матријали и сребрени детали. Брилијантна од секој агол.

 • СТИЛ, БОЈА И УДОБНОСТ.

  До 16 бои на каросеријата ја истакнуваат вашата Corsa. Внатре можете да изберете една од 12-те опции за внатрешна опременост. Врвните ткаенини, тактилните мазни површини или природната кожа придонесуваат да се чувствувате посебни.

 • ТЕХНОЛОГИЈА НА СВЕТЛАТА.

  Вклучете ги биксенонските предни светла за извонредна ноќна видливост. Интегрираните аголни светла ви помагаат во маневрирањето. Со препознатливите дневни светла LED на Opel дефинитивно ќе бидете видени.

 • ВООДУШЕВУВАЧКИ ТРКАЛА.

  Тркалата кажуваат многу за вас. Брилијантните дизајни на 15 до 17-инчните тркала ги отсликуваат вашите индивидуални моменти и ја намалуваат тежината при отскокнувањето за подобро чувство при возењето.

 • МЕШАЈТЕ И КОМБИНИРАЈТЕ!

  Надградете ја со спортски седишта, кожен управувач и специјалните 16-инчни или 17-инчни алу тркала. Изберете ги вашите комбинации на бои и одвнатре и однадвор. За уште поголема персонализација, проверете ги специјалните пакети.

 • ВИЗУЕЛНА И СПОРТСКА ВОЗБУДА.

  Опремете ја вашата Corsa со шизичка експлозија на секојдневната возбуда. Пакетот Турбо Плус додава визуелна и спортска возбуда, и одвнатре и однадвор.

Следно
Претходно
 • ВНАТРЕШНОСТ 360°

 • ДИЗАЈН

 • ОПРЕМЕНОСТ И ТКАЕНИНИ

 • ТЕХНОЛОГИЈА НА СВЕТЛАТА.

 • ТРКАЛА

 • БОИ

 • TURBO PLUS PACK

Следно
Претходно
 • ПОМОШ НА ВОЗАЧОТ.

  Премиум системот Opel Eye е еден од најбезбедните и најнапредните системи за помош што до сега е направен за автомобили. Така што не грижете се за ништо.

 • НАПРЕДНА ПОМОШ ПРИ ПАРКИРАЊЕ.

  Напредната помош при паркирање и задната камера го прават паркирањето лесно како детска игра.

 • САМО ПОЛЕКА.

  Електриката на управувачот во зависност од брзината ја зголемува прецизноста и заштедува гориво. Употребете го копчето City Mode за да ја зголемите помоша при паркирање или маневрирање при мали брзини.

 • ПАКЕТ ЗА ВИДЛИВОСТ И СВЕТЛА.

  За порелаксирано возење, Corsa реагира на времето и условите на осветленост со опционалниот пакет Sight & Light.

Следно
Претходно
 • OPEL EYE

 • ПОМОШ ПРИ ПАРКИРАЊЕ.

 • ГРАДСКИ РЕЖИМ

 • ПАКЕТ ЗА ВИДЛИВОСТ И СВЕТЛА

Следно
Претходно
 • НАЈДЕТЕ СИ ГО ПАТОТ.

  Секогаш знајте каде одите. Системот за навигација TOMTOM GO 40 совршено се вклопува во дизајнираниот држач FlexDock на Opel, кој служи и како полнач. Вака можете секогаш да внимавате на патот, што овозможува уште поголема сигурност.

 • ЛЕСНО СЛУШАЊЕ.

  Радиото R 3.0 има 4 x 20 W и опционален DAB+. CD 3.0 BT содржи CD плеер, Bluetooth® аудио стриминг и хендзфри работа со телефонот, USB и DAB+ доаѓаат како опција.

Следно
Претходно
 • INTELLILINK

 • НАВИГАЦИЈА

 • РАДИА

Следно
Претходно
 • ФУНКЦИЈА ГРЕЕЊЕ.

  Угодете си со пријатното чувство на седиштата со греење и управувачот со греење, греење на задниот прозорец и ретровизорите. Заборавете на чистењето на мразот, предното стакло ThermaTec нежно се загрева и го отстранува.

 • ЕЛЕКТРИЧЕН СОНЧЕВ ПОКРИВ.

  Допрете копче за да вдишете свеж воздух! Отворот за електричниот стаклен сончев покрив е голем, но дефлекторот за воздух го сопира провевот, а штитникот за сонце ја држи

 • ФЛЕКСИБИЛНОСТ НА ПРОСТОРОТ.

  Спорт, пазарување, одмори… Вашата Corsa е флексибилна. Нејзиниот товарен под прилагодлив на висината лесен е за употреба и брзо и лесно се адаптира на товари со нетипични форми.

Следно
Претходно
 • ПРИЈАТНА ТОПЛИНА

 • СОНЧЕВ ПОКРИВ

 • ПРОСТОР ЗА ТОВАРЕЊЕ

Следно
Претходно
 • МОЌТА НА ИЗБОРОТ.

  Моќта на изборот. Целосна понуда Euro 6 од 51 kW (70 КС) до 152 kW (207 КС). Висока моќ, ниска жед - моторите со 3 цилиндри ги редефинираат перформансите и изгладеноста на градските автомобили.

 • БРЗО МЕНУВАЊЕ.

  Corsa има 6-брзински рачен менувач и 5-брзински Easytronic® 3.0. Заедно со докажаните 5 брзини, тие нудат прецизност, уживање и одлична економичност.

 • ЕКОНОМИЧНИОТ ECOTEC.

  ECOTEC® вклучува турбо мотор 1.0 со 3-цилиндри, со глатки 66 kW (90 КС). Системот старт/стоп и еден куп други зелени технологии ги прават еколошки сите понуди ECOTEC®.

 • ДИНАМИЧНО ВОЗЕЊЕ.

  Искусете извонредна удобност и прецизност при ракување. Суспензијата на Corsa значително ги намалува бучавата, вибрациите и грубоста. Опционалната спортска шасија дополнително ја подобрува динамиката.

Следно
Претходно
 • МОТОРИ

 • ПРЕНОС

 • ECOTEC®

 • ДИНАМИКА ВО ВОЗЕЊЕТО

Следно

Изразете се со оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го целосно вашето возило.
Дизајнирано и тестирано за вашиот Opel. Сликите можат да се разликуваат од производот на продажба.

МОДЕЛИ.

Претходно
 • SELECTION

  Најзначајни одлики:

   

  • 14-инчни челични тркала со раткапни
  • Странична средишна линија, прозори, црна
  • Електрика на прозорци, предни
  • Предни, странични и завесести воздушни перничиња

  ENJOY

  Најзначајни одлики:

   

  • 15-инчни Челични тркала со капаци
  • B-столбови, црна фолија (во зависност од болата на каросеријата)
  • Групирани инструменти, околина со висок сјај
  • Седиште на возачот, прилагодливо во 4 насоки, со прилагодлив насло

  EXCITE

  Најзначајни одлики:

   

  • Впечатлива ознака Drive
  • Специјален внатрешен декор Drive
  • Околина во црно со висок сјај
  • Внатрешни детали со хромиран ефект

  COLOR EDITION

  Најзначајни одлики:

   

  • 16-инчни тркала од легура, дизајн со 4 двојни краци
  • Б-столбови, црна фолија (во зависност од бојата на каросеријата)
  • Ткаенина црна Network Moonray Black или Lace Black
  • Кожен управувач со 3 краци со сребрени акценти, далечински контроли за инфозабава, темпомат и ограничувач на брзината

 • COSMO

  Најзначајни одлики:

   

  • 15-инчни тркала од легура со дизајн со 8 краци
  • Б-столбови, црна фолија (во зависност од бојата на конференцијата)
  • Управувач со 3 краци со сребрени детали, далечински контроли за системот за инфозабава, контроли за темпомат и ограничувач на брзината, рачна сопирачка и менувач
Следно
  Close

  R 4.0 IntelliLink нуди хендзфри телефонирање и аудио стриминг преку Bluetooth.
  Исто така е компатибилен со Apple CarPlay1,3 и Android Auto2,3, овозможувајќи лесен пристап до карактеристиките на паметен телефон и функциите на 7-инчниот екран на допир во боја за да можете да уживате во Maps, TuneIn или Spotify преку екранот на допир или гласовната контрола.

   

  1 Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирани во САД и други земји.
  2 Android е трговска марка на Google Inc.

  3Apple CarPlay™ и Android Auto™ можеби не се достапни во сите земји и можат да зависат од верзијата на вашиот Оперативен систем. Ве молиме посетете ги www.apple.com или www.android.com

  Close

  Задната камера ви овозможува да имате подобар преглед и го штити грбот од напрегање со постојано вртење наназад. Едноставно поставете го менувачот во рикверц и гледајте во 7-инчниот монитор.

  Close

  При слаба осветленост, вашата Corsa ги вклучува предните светла. Кога детектира дожд, ги активира бришачите. Електрохроматскиот ретровизор автоматски го поништува ноќното зашеметување од светла.

  Close

  • Системот за препознавање на сообраќајни знаци ги препознава и прикажува ограничувањата на брзините и другите знаци сообраќајни знаци.
  • Системот за предупредување при напуштање на лента звучно ве предупредува при напуштање на лентата без соодветна индикација.
  • Системот за прикажување на растојание нанапред ве информира за растојанието до возилото што е пред вас.
  • Системот за предупредување за судир нанапред ве предупредува звучно при опасност од судир.
  Close

  Опсегот на моторите ECOTEC® исто така го вклучува 1.3 diesel ECOTEC® 70 kW (95 КС) со 5-брзинскиот пренос Easytronic®.

  Close

  Пакетот Turbo Plus ги додава следниве карактеристики:

  • Пакет Carbon со решетка и ретровизори во дизајн Carbon
  • Копче за менување на менувачот OPC линија
  • Кожен управувач со рамно дно
  • Кожна рачна сопирачка
  • Спортски педали
  • Специјални 17-инчни тркала од легура
  • Предни и задни спојлери
  • Странични спуштени спојлери
  • Хромиран издувен врв
  • Затемнети задни прозорци
  • Опционални спортски седишта Recaro со кожа
  • Шлагот на тортата: основен мотор 1.4 Turbo ECOTEC® со 110 kW (150 КС).  Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 8,0 - 7,7, на отворено 5,5 - 5,1 , комбинирано 6,4 - 6,1; издувување CO2 во g/km: комбинирано 147-139.

  Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии).**

  Close

  Потрошувачка на гориво l/100 km: во град 9,8 - 5,7, на отворено 6,6 - 4,4, комбинирано 7,8 - 4,8; издувување CO2 во g/km: комбинирано 149–111 g/km.

  Според регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветната верзија).**