ОТКРИЈТЕ ЈА НОВАТА CORSA

СИГУРНИОТ ГРАДСКИ АВТОМОБИЛ ПОДГОТВЕН ЗА ИДНИНАТА, ШТО ПРЕТСТАВУВА КОМБИНАЦИЈА НА СЕКОЈДНЕВНА ЗАБАВА СО ТЕХНОЛОГИЈА ОД ГОЛЕМИТЕ АВТОМОБИЛИ. СЕГА ДОСТАПНА 100 % ЕЛЕКТРИЧНА – НАРАЧАЈТЕ БЕНЗИСКА И ДИЗЕЛ ВАРИЈАНТА ОД ЈУЛИ!

Претходно
 • Opel, Grandland X, Design, 120 Yeard Edition

  НАДВОРЕШНОСТ

  Новата Corsa има храбар и чист став со кој се нагласува прецизноста на германскиот инженеринг, со динамична предна страна, привлечна силуета и впечатлив заден дел. Новата Corsa е атрактивна од секој агол.

 • Opel, Grandland X, Design, Design Line

  ЛИНИЈА GЅ, НИВО НА ОПРЕМЕНОСТ, НАДВОРЕШНОСТ.

  Сакате уште похрабар и поатлетски изглед? Тогаш спортската линија на GS е совршена за вас со нејзиниот специфичен дизајн, кој вклучува специјалeн преден и заден браник, хромирана издувна цевка и специјални тркала.

 • Opel, Grandland X, Design, Ultimate, Front

  ВНАТРЕШНОСТ

  Внесете ентериер кој веднаш импресионира со својата прецизна изработка, софистицирани детали и врвни, висококвалитетни материјали. Спортската табла со инструменти ориентирана кон возачот, со карактер на голем автомобил, прави да го започнете вашето следно патување веднаш.

 • Opel, Grandland X, Design, Design Line

  ЛИНИЈА GЅ, ВНАТРЕШНОСТ.

  Храбра оптика за посилен став: со црвени нагласени делови во внатрешноста, специјални спортски седишта, темен таван и спортски педали од легура, линијата GS има исто толку добар изглед како и возење.

 • Opel, Grandland X, Design, Design Line

  ТРКАЛА

  Ако големината е важна, тогаш 16-инчните или 17-инчните алуминиумски тркала1 со впечатлив дизајн се одличен избор. Сакате да додадете контраст со боја? Изберете ексклузивни двобојни тркала од 17 инчи1. Без оглед на тоа што одлучивте, секогаш е добар избор.

  1Опционално.

 • Opel, Grandland X, Design, Design Line

  ОПЦИИ ЗА ПОКРИВОТ

  Каков е вашиот стил? Со стилизираниот покрив во боја1 ќе можете да додадете бело или црно на боите на вашата надворешност. Изберете панорамски сончев покрив1 за да ја направите внатрешноста на вашата Corsa-e екстра-посветла.

  1Oпционално.

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ТРКАЛА

 • GS LINE INTERIOR

 • ТРКАЛА

 • ТРКАЛА

 • ТРКАЛА

Следно
Претходно
 • Opel, Grandland X, Innovations, Headlamps

  INTELLILUX MATRIX LED.

  Видете и бидете видени. Предните светла IntelliLux LED® Matrix1, водечки во класата, ви даваат видливост на долги светла без да ги вознемирувате другите возачи. Уживајте во одлично осветлување во секоја ситуација.

  1Oпционално.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Safety Systems, Scanning

  АВТОМАТСКИ ТЕМПОМАТ

  Автоматскиот темпомат1 ви овозможува возење без стрес. Тој автоматски забрзува или забавува и помага да одржувате безбедно растојание до автомобилот пред вас во секое време.

  1Oпционално.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Camera, Pedestrian

  АКТИВНО ПОЗИЦИОНИРАЊЕ ВО ЛЕНТА

  Системот за активно позиционирање во лента1 ве турка еден чекор поблизу до автономното возење, правејќи го вашиот живот побезбеден и поудобен за време на монотоното возење на автопатот. Системот ја користи камерата поставена на врвот на ветробранското стакло заедно со бројните сензори внатре. Интелигентно и проактивно помага да управувате и да ја одржувате вашата Corsa центрирана во рамките на означената лента. Значи, за време на подолги патувања чувствувате помалку замор.2


  1Oпционално.
  2За време на употребата, рацете мораат да останат на управувачот.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Camera View

  ДИГИТАЛНИ ИНСТРУМЕНТИ

  Уживајте во интуитивниот инфозабавен систем, лесен за употреба, додека сте фокусирани на патот напред. Целосно дигиталната група инструменти1 ве информира за брзината, навигацијата и многу повеќе, токму онаму каде што ви е потребно - пред вашите очи.

  1Oпционално.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Camera View

  ПАНОРАМСКА ЗАДНА КАМЕРА ОД 180°

  Враќањето наназад едноставно стана полесно, особено во градот и тесните места за паркирање. Панорамската задна камера1 обезбедува поглед назад од 180 ° на вашата Corsa-e и она што е околу неа. Ќе бидете професионален шофер во рикверц пред да трепнете.

  1Oпционално.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Park Assist, Parking Space

  НАПРЕДНА ПОМОШ ПРИ ПАРКИРАЊЕ

  Никогаш повеќе не паркирајте сами. Напредната функција за помош при паркирање1 ги открива местата за паркирање сама и управува со управувачот. Вие само треба да забрзувате и сопирате. Може ли паркирањето да биде поудобно? (Глупо прашање.)

  1Oпционално.

Следно
Претходно
 • INTELLILUX MATRIX LED

 • АВТОМАТСКИ ТЕМПОМАТ

 • АКТИВНО ПОЗИЦИОНИРАЊЕ ВО ЛЕНТА

 • ПАНОРАМСКА ЗАДНА КАМЕРА ОД 180°

 • ПАНОРАМСКА ЗАДНА КАМЕРА ОД 180°

 • НАПРЕДНА ПОМОШ ПРИ ПАРКИРАЊЕ

Следно
Претходно
 • Opel, Grandland X, Premium Luxury, Design, Exterior

  КОЖНИ СЕДИШТА СО МАСАЖА1

  Седнете и уживајте во секое возење. Функцијата за масажа на возачот1 е достапна на кожните седишта на Corsa, па ќе пристигнете опуштено и по долги патувања.

  1Oпционално. Достапно само на мотор со внатрешно согорување.

 • Opel, Grandland X, Premium Luxury, Design, Exterior

  ЗАГРЕАНИ СЕДИШТА И УПРАВУВАЧ

  Греењето на седишта во три степени1 ви удоволува вам и на вашиот совозач, додека загреаниот управувач1 ви ги утешува рацете. Откако ќе го заземете вашето место, никогаш повеќе нема да сакате да станете.

  1Oпционално.

 • Opel, Grandland X, Premium Luxury, Design Interior

  ПРОСТОР ЗА ТОВАРЕЊЕ

  Имате многу багаж? Капацитетот од 309 литри на багажникот ви овозможува да ги соберете сите. Имате уште повеќе багаж? Преклопете ги задните седишта за да го максимизирате багажникот. Значи ова е вистинскиот момент да се направат поголеми планови.

Следно
Претходно
 • ЗАГРЕАНИ СЕДИШТА И УПРАВУВАЧ

 • ЗАГРЕАНИ СЕДИШТА И УПРАВУВАЧ

 • ПРОСТОР ЗА ТОВАРЕЊЕ

Следно
Претходно
 • Opel, Grandland X, Connectivity, Navigation System

  НАВИГАЦИЈА

  Вашата следна дестинација е оддалечена само на допир. Изберете помеѓу Multimedia Navi Pro со 10-инчен дисплеј1 и Multimedia Navi со 7-инчен дисплеј1. Едноставно размислувајте на големо и одете насекаде.

  1Oпционално.

 • Opel, Grandland X, Connectivity, Wireless Charging

  БЕЗЖИЧНО ПОЛНЕЊЕ

  Полнете го вашиот паметен телефон без кабел1. Само ставете го вашиот паметен телефон како вообичаено во просторот за складирање и бидете сигурни дека ќе останете поврзани со вашите пријатели.

  1Oпционално. Може да е потребен додаток за мобилен телефон.

 • Opel, Grandland X, Connectivity, Sound System, Speaker

  ИНФОЗАБАВА

  Чувствувајте се слободно, чувствувајте се добро. Екран на допир, Apple CarPlay™1,3 и Android Auto™2,3. Системите за инфозабава4 во новата Corsa-e ви даваат слобода за комуникација и забава, заедно со гласовно управување и аудио-стриминг преку Bluetooth®5.

  1Apple CarPlay™ и Apple Siri™ се регистрирани трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји.
  2Android Auto™ е регистрирана трговска марка на Google Inc.
  3Компатибилноста и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на уредот и верзијата на оперативниот систем. За да ја проверите компатибилноста на вашиот уред, одете на www.apple.com или www.android.com или контактирајте со вашиот продавач на Opel.
  4Oпционално.
  5Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG inc.

 • Opel, Opel Connect, Connectivity and Support

  СЕКОГАШ ТУКА ЗА ВАС

  Останете безбедни и поврзани на патот со понуда на паметни услуги - исто така кога возите електрично.

  • Мир на душа: чувствувајте се безбедно со функцијата за повик во итен случај, дефект и редовните информации за статусот на возилото.
  • Практичност: Користете го вашиот мобилен телефон за нашите далечински функции (на пр. заклучување/отклучување на вратата). Нашите услуги особено за електрични возила: далечинска проверка на нивото на погонската батерија и поставување на климата, управување со полнењето и услугите за е-мобилност - ви помагаме да продолжите понатаму!
  • Паметно возење: уживајте во релаксирано возење благодарение на навигацијата во живо1 и управувањето со патувањето.  1Услугите Оpel Connect се очекуваат од есен 2019 година. За услугите може да е потребна регистрација/плаќање и се предмет на покриеноста и достапноста на мобилната мрежа.

Следно
Претходно
 • ИНФОЗАБАВА

 • БЕЗЖИЧНО ПОЛНЕЊЕ

 • ИНФОЗАБАВА

 • СЕКОГАШ ТУКА ЗА ВАС

Следно
Претходно
 • Opel, Grandland X, Driving Dynamics, Gear Shift

  MOTOP.

  Кога станува збор за перформанси во возењето и ниски или дури и никакви издувувања, моторите на Corsa се во првите редови. Без разлика дали е гас, дизел или целосно електрична: новата Corsa секогаш нуди динамично, непречено и ефикасно возење.

 • Opel, Grandland X, Driving Dynamics, Gear Shift

  ПРЕНОС

  Комбинација на спортски карактеристики и удобност: Автоматскиот пренос со 8 брзини со педала-менувач ја подобрува ефикасноста и ја подобрува вашата забава при возењето.

  1 Достапно со 100 КС и 130 КС.

Следно

Додатна опрема за вашата нова Corsa.

Сликите може да се разликуваат од производот на продажба.

МОДЕЛИ.

Претходно
 • CORSA

  Едноставно новата Corsa.


  • Автоматско сопирање во град во итни случаи
  • Предупредување на возачот за сонливост
  • Помош за возење во активната лента
  • Темпомат со интелигентен ограничувач на брзината

  CORSA EDITION

  Висококвалитетно влезно ниво.


  • 15-инчни челични тркала со сребрени раткапни
  • 5-инчен екран на радио на допир, со Bluetooth® и USB
  • Рачна климатизација
  • Преклопување на задните седиште 60/40

  CORSA GS LINE

  Спортска и мускулеста.


  • 16-инчни тркала од легура со дизајн со 4 двојни краци
  • 7-инчно мултимедијално радио со Bluetooth®, USB и проекција на телефонот
  • Спортски браници напред и назад
  • Спортски седишта
  • Зајакната шасија и спортски режим
  • Предни светла целосно LED, светла за магла и задни светла

  CORSA ELEGANCE

  Елеганција и удобност.


  • 16-инчни тркала од легура со 8 двојни краци
  • 7-инчно мултимедијално радио со Bluetooth®, USB и проекција на телефонот
  • Хромирана надворешност и детали во внатрешноста
  • Пакет за видливост и осветлување
  • Потпирач за рака на возачот и амбиентално осветлување
  • Предни светла целосно LED и светла за магла и задни светла
  • 16" alloy wheels with 8 spoke design
 • CORSA-E SELECTION

  Едноставно електрична.


  • Е-беџови на B-столбот и каросеријата
  • Батерија од 50 kWh и електричен мотор од 100kW
  • Телематика OpelConnect вкл. повик во итни случаи и далечински функции за електрични возила
  • 7-инчно мултимедијално радио со Bluetooth®, DAB, USB и проекција на телефонот, 6 звучници

  CORSA-E EDITION

  Висококвалитетно влезно ниво. Едноставно електрична.


  • AC 3-фазно полнење (11kW)
  • Автоматска контрола на климата
  • Пакет за видливост и осветлување вкл. автоматски светла и бришачи
  • Заден ретровизор, електрохроматски
  • Автоматско сопирање во град во итни случаи, базирно на радар (ноќе и велосипеди)
  • Стартување без клуч и електрична паркинг сопирачка  CORSA-E FIRST EDITION

  Високоопремена. Едноставно електрична.


  • AC 3-фазно полнење (11kW)
  • 17-инчни тркала од легура, со двобоен дизајн со аероклип 
  • Обоен покрив во црно
  • Хромирана надворешност и детали во внатрешноста
  • Целосно дигитални инструменти
  • Кожен управувач со рамно дно и телескопски прилагоден столб
Следно
  Close

  1Oпционално со Innovation и Ultimate со инфозабавниот систем Navi 5.0.