Претходно
 • Opel, Corsavan, Exterior, Side

  ДИЗАЈНИРАН ЗА БИЗНИС.

  Извајаните, скуплторски линии на Opel Corsa совршено се прилагодуваат на Corsavan. Складните линии во служба на функцијата создаваат паметна способност. Резултатот е импресивен практичен простор за товарење од 0,92 m3 во дизајн кој го запира погледот.

 • Opel, Corsavan, Wheels

  ТРКАЛА ШТО ЌЕ ВИ ГО ЗАПРАТ ПОГЛЕДОТ.

  Тркалата го изразуваат вашиот став. Изберете од понудата од 14 инчи до 16 инчи. Сите се комбинација на цврста практичност и впечатлив дизајн.

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ТРКАЛА

Следно
Претходно
 • Opel, Corsavan, Load, Space

  ЛЕСНО ТОВАРЕЊЕ.

  Лесно за товарење преку нискиот и широк праг. Товарен простор до 0,92 m3 и до макс. товар од 496 kg со заштита за кабината со челична преграда и горна челична решетка.

 • Opel, Corsavan, Load space

  ОСИГУРАЈТЕ ГО ТОВАРОТ.

  Прицврстете го товарот со алки за врзување и хоризонтална мрежа за задржување на товарот, кои се во согласнот со стандардите DIN. Гумената подна подлога и целосниот дел за товар го држат вашиот товар на место и надвор од погледот.

 • Opel, Corsavan, Towing Hitch

  ПРОШИРЕНИ МОЖНОСТИ.

  Со остранливата кука за приколки Corsavan може да влече до 1250 kg. Изберете од целата понуда на носечки кровни системи на Opel за подолги товари, како скали и цевки.

   

  1Опционално

Следно
Претходно
 • ПРОСТОР ЗА ТОВАРЕЊЕ

 • ЗАШТИТА НА ТОВАРОТ

 • ПРОДОЛЖЕН КАПАЦИТЕТ

Следно
Претходно
 • Opel, Corsavan, Interior

  ДИЗАЈН НА КАБИНАТА.

  Стилската и просторна кабина го поставува Opel Corsavan далеку пред другите. Седиштата со длабоки контури, јасните инструменти, интуитивните и ергономски екрани и лесната контрола создаваат одличен работен простор.

 • Opel, Corsavan, Climatization

  СОВРШЕНА КЛИМА.

  Бидете свежи и концентрирани. Изберете помеѓу рачна климатизација или саморегулирачка електронска контрола на климата за постојана температурна удобност.

 • Opel, Corsavan, Instruments

  СТИЛ И ЈАСНОСТ.

  Уживајте во стилот, но ценете ја јасноста. Јасните и точни инструменти што лесно се читаат помагаат во намалување на заморот во текот на денот и ноќта.

 • Opel, Corsavan, Interior, Trim

  ДЕКОР ПО МЕРКА.

  Цврст, но не и груб. Тешко се оштетува, светол, стилски и удобен. Изберете го вашиот стил од новата висококвалитетна понуда на материјали и ткаенини за декор.

Следно
Претходно
 • ВНАТРЕШНОСТ

 • КЛИМАТИЗАЦИЈА

 • ИНСТРУМЕНТИ

 • ОПРЕМЕНОСТ

Следно
Претходно
 • Opel, Corsavan, Heated features

  ТОПЛО ДОБРЕДОЈДЕ.

  Угодете си со пријатното чувство на седиштата со греење и управувачот со греење. Заборавете на чистењето на мразот или бришењето на замаглениот ветробран, предното стакло ThermaTec нежно се загрева и ја отстранува.

 • Opel, Corsavan, City Mode

  НАПРАВЕН ЗА ГРАДОТ.

  Само полека. Електриката на управувачот во зависност од брзината го скратува напорот, зголемува прецизноста и заштедува гориво. Употребете го копчето City Mode за да ја зголемите помошта при паркирање или маневрирање при мали брзини.

 • Opel, Corsavan, Rear View Camera

  СЀ СЕ ГЛЕДА.

  Задната камера ви овозможува да не се напрегнувате со постојано вртење наназад. Едноставно поставете го менувачот во позиција за возење наназад и гледајте во 7-инчниот монитор. Ознаките ви покажуваат точно каде сте.

 • Opel, Corsavan, ESP Plus, Hill Start Assist

  ИМАЈТЕ КОНТРОЛА.

  Бидете сигурни во контролата над автомобилот на лизгави, калливи или валкани патишта со ESP®Plus. Системот за помош при тргнување на нагорнина го спречува вашиот автомобил од лизгање наназад кога ќе ја подигнете ножната сопирачка.

Следно
Претходно
 • ФУНКЦИЈА ГРЕЕЊЕ

 • РЕЖИМ ВО ГРАД

 • ЗАДНА КАМЕРА

 • ESP®Plus

Следно
Претходно
 • Opel, Corsavan, R 4.0 IntelliLink

  ВОДЕЧКА КОНЕКТИВНОСТ ВО КЛАСАТА.

  Првокласна инфозабава: поврзете се лесно, зборувајте слободно. Користете го екранот во боја на допир или контролите на управувачот. Така добивате хендзфри телефон, аудио стриминг и повеќе преку Bluetooth или USB. Новиот R 4.0 IntelliLink® е компатибилен со Apple CarPlayTM и Android AutoTM, со што одредени функции и апликации од вашиот паметен телефон ви се достапни на 7-инчниот екран во боја. Со помош на Google Maps или Apple maps, секогаш ќе можете да си ја најдете вашата дестинација.

 • Opel, Corsavan, Navigation, TOMTOM GO 40

  ПРОНАЈДЕТЕ ГО ПАТОТ.

  Секогаш знајте каде одите со навигацискиот систем TOMTOM GO 40. Практично е поставен во држачот FlexDock, така што цело време ќе можете да внимавате на патот.

 • Opel, Corsavan, Radio, R 3.0, CD 3.0 BT

  ЛЕСНО СЛУШАЊЕ.

  Радио R 3.0 има 4 x 20 W, AM/FM, RDS-EON и опционален DAB+. CD 3.0 BT додава CD-плеер, двоен тјунер, аудио стриминг и хендзфри операција преку Bluetooth®, USB и DAB+ се опционални.

Следно
Претходно
 • INFOTAINMENT

 • TOMTOM

 • РАДИО

Следно
Претходно
 • Opel, Corsavan, Engines, Engine Range

  МОЌEН ПЕРФОРМАНС.

  Моќта на изборот. Целосна понуда на мотори Euro 6 од 51 kW (70 КС) до 70 kW (95 КС). Новите мотори ги редефинираат перформансите и изгладеноста на малите автомобили. Трите верзии ecoFLEX со системот старт/стоп нудат импресивна изгладеност со извонредна економичност.

 • Opel, Corsavan, Transmissions, Manual, Automatic

  ЗГОЛЕМЕТЕ ЈА БРЗИНАТА.

  Лесна контрола. Ќе ви се допадне лесниот пренос на 5-брзинскиот рачен пренос и 6-брзинскиот автоматски пренос, или едноставниот 5-брзински пренос Easytronic® 3.0, кој е автоматски пренос што ја задржал економичноста на рачниот пренос.

 • Opel, Corsavan, Service intervals

  БЕЗГРИЖНО ВОЗЕЊЕ.

  Реткото расипување значи поголем профит. Вашиот Corsavan може да функционира 2 години или 60.000 km помеѓу главните сервиси, со меѓусервис на секои 30.000 km/1 година.

Следно
Претходно
 • ПОНУДА НА МОТОРИ

 • ПРЕНОС

 • СЕРВИСНИ ИНТЕРВАЛИ

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - СПЕЦИЈАЛНО НАПРАВЕНА ЗА ВАС

Со оригиналната додатна опрема на Opel, изразете се и извлечете го максимумот од вашето возило.
Дизајнирани и тестирани за вашиот Opel.

Close

Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 8,0-3,6, на отворено 4,9-3,0, комбинирано 6,0-3,2; издувување CO2 во g/km: комбинирано 139-84 g/km.

 

Според регулативата R (EC) бр. 715/2007 (во соодветната верзија).

Close

Навигацискиот систем TOMTOM GO 40 совршено се вклопува во држачот FlexDock дизајниран од страна на Opel, каде што може и да се полни. Опремен е со Lifetime TomTom Traffic за да стигнете уште побезбедно до вашата дестинација плус екран од 4,3 инчи, 3Д мапи и мапа од Европа (45 земји).

Close

R 4.0 IntelliLink ги има следниве особини:

● 7-инчен екран на допир во боја
● Компатибилно со Apple CarPlay™1 и Android Auto™2
● Поврзување преку Bluetooth® за хендзфри телефонирање, аудио стриминг и пристап до телефонскиот именик3
● Радио функција AM/FM
● Пуштање фотографии и видео преку USB3

 

1Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирани во САД и други земји.
2Android е трговска марка на Google Inc.
3Само со компатибилни уреди
4Може да не е достапно во вашата земја. За листа на глобална достапност на пазарпт, ве молиме осврнете се на веб-страните на Apple и Google/Android.