Претходно
 • Opel, Grandland X, Design, Interior, Dashboard

  НАЈДОБРОТО ИЗДАНИЕ OPEL ULTIMATE.

  Качете се во прва класа: искусете го Grandland X со луксузните одлики како стандардна опрема.

 • Opel, Grandland X, Design, Exterior, Front

  ДОБРЕДОЈДЕ ЗА ВОЗБУДАТА.

  Авантурата ве повикува, а Grandland X е тука да одговори. Загадочниот SUV ги задржува погледите со острите линии, мускулестиот став и атлетскиот стил.

 • Opel, Grandland X, Design, Interior, Dashboard

  СИЛЕН ОДНАДВОР, НЕЖЕН ОДВНАТРЕ.

  Кога патиштата ќе станат заморни, релаксирајте се на меките врвни материјали, форми со контури и прилагодлив внатрешен дизајн. Направете го Grandland X совршената зона што ве претставува вас.

 • Opel, Grandland X, Design, Interior, Seats

  КАКОВ Е ВАШИОТ ВКУС?

  Паметен избор или храбра изјава – изберете ниво на опременост и додајте ги карактеристиките што ви одговараат.

 • Opel, Grandland X, Design, Wheels

  ФЕЛНИТЕ ГО ПРАВАТ ВОЗЕЊЕТО.

  Изберете од широката понуда на впечатливите 16-19-инчни тркала од лесна легура. Сакате вашиот Grandland X да сјае уште повеќе? Изберете ги атлетските 19-инчни двобојни тркала од лесна легура, обработени со дијамантско сечење.

 • Opel, Grandland X, Design, Exterior, Rear

  И ПОКРИВОТ Е ВАЖЕН.

  Пофалете им се на пријателите со вашиот стилизиран двобоен покрив1. Додајте повеќе шарм со извонредниот панорамски сончев покрив2. Сончевите денови никогаш повеќе нема да бидат исти - тие ќе бидат подобри!

 • Opel, Grandland X, Design, Interior, Cladding

  ПОСТАВЕТЕ ГО ТОНОТ.

  Музика за очите. Осветлете ги централната конзола и предните врати на вашиот

  Grandland X.1

  1Стандардно со Innovation и Ultimate. Не е достапно со Selection и Enjoy.

Следно
Претходно
 • ULTIMATE

 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ВНАТРЕШНОСТ

 • НИВОА НА ОПРЕМЕНОСТ И ТКАЕНИНИ

 • ТРКАЛА

 • ОПЦИИ ЗА ПОКРИВОТ

 • АМБИЕНТАЛНО ОСВЕТЛУВАЊЕ

Следно
Претходно
 • Opel, Grandland X, Innovations, Headlamps

  НАПРЕДНО ПРЕДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ LED

  Паметното напредно предно осветлување LED1 овозможува 30 % подобра видливост од халогенските светла. Овој подобрен ноќен видик значително ќе ви ја подобри безбедноста.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Safety Systems, Scanning

  ПОСТАВЕТЕ ЈА БРЗИНАТА И ТЕМПОМАТОТ.

  Пристигна автономната1 генерација на системи за помош на возачот. Го скенираат патот и го штитат Grandland X со безбедната зона за максимална релаксација и минимален ризик.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Camera, Pedestrian

  АВТОМАТСКО ИТНО СОПИРАЊЕ.

  Системот1 акустично го предупредува возачот за опасните ситуации. Ако друг автомобил или пешак се приближи премногу, ја намалува брзината или целосно го сопира возилото.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Safety Systems, Scanning

  ВОДЕЧКА БЕЗБЕДНОСНА ТЕХНОЛОГИЈА.

  Grandland X ве чува безбедни во секоја ситуација: опремен со врвна технологија, го олеснува возењето и го прави побезбедно повеќе од кога било порано.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Camera View

  КАМЕРА СО ПОГЛЕД НА ОКОЛИНАТА ОД 360°

  Целосна доверба, дури и во затворени простори. Напредните камери од 360°1 детектираат предмети на вашиот пат. Гледате што се случува на екранот, со што вашето паркирање и враќање наназад ќе биде песна.

 • Opel, Grandland X, Innovations, Park Assist, Parking Space

  ЕКСПЕРТ ЗА ПАРКИРАЊЕ.

  Никогаш повеќе не плашете се од тесни места. Активирајте го системот1 преку притискање на копче. Grandland X ја презема контролата на управувачот, а вие управувате со забрзувањето и сопирањето.

Следно
Претходно
 • НАПРЕДНО ПРЕДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ LED

 • АВТОНОМЕН СИСТЕМ ЗА СЛЕДЕЊЕ

 • ИТНО СОПИРАЊЕ

 • БЕЗБЕДНОСТ

 • КАМЕРА 360°

 • НАПРЕДНА ПОМОШ ПРИ ПАРКИРАЊЕ

Следно
Претходно
 • Opel, Grandland X, Premium Luxury, Design, Exterior

  НЕКА БИДЕ ВАШИОТ ГРБ ЗДРАВ.

  Ергономските седишта, сертифицирани од „Кампања за поздрави грбови“ (AGR)1, нудат супериорно седење при долгите патувања.

 • Opel, Grandland X, Premium Luxury, Design Interior

  СЛЕДНАТА ЗИМА, ГРЕЕЊЕТО Е ТУКА.

  Мразот ќе се стопи со овие карактеристики на греење.

 • Opel, Grandland X, Premium Luxury, Side View, Hands-Free Liftgate

  ИНТЕЛИГЕНТНА ВРАТА НА БАГАЖНИКОТ.

  Системот за вратата на багажникот со управување со нога1 брзо ја отвора вратата на багажникот со замавнување со стапалотот под задниот браник или притискање на копче.

 • Opel, Grandland X, Premium Luxury, Foldable Seats, Trunk

  ПОГОЛЕМ ПРОСТОР ЗА ВАШИТЕ АВАНТУРИ.

  Седиштата FlexFold™ нудат поделба во сооднос 60/40, како и можност за поставување скии1 за уште поголема разновидност. Плус, само со притискање на копче, багажниот простор од 514 литри може да се зголеми на 1652 литри.

Следно
Претходно
 • ЕРГОНОМСКИ СЕДИШТА

 • КАРАКТЕРИСТИКИ НА ГРЕЕЊЕ

 • ВРАТА НА БАГАЖНИК СО ОТВОРАЊЕ БЕЗ РАЦЕ

 • ТОВАРЕН ПРОСТОР

Следно
Претходно
 • Opel, Grandland X, Connectivity, Navigation System

  СЛЕДНАТА СТАНИЦА - АВАНТУРА.

  Проширете си ги границите - без да се загубите. Европскиот континент ви е на дланка со интегрираните 3D мапи на Navi 5.0 IntelliLink1.

 • Opel, Grandland X, Connectivity, Wireless Charging

  НАПОЛНЕТЕ ГО ВАШИОТ ТЕЛЕФОН - БЕЗ КАБЕЛ.

  Нема повеќе кабли со системот за индуктивно безжично полнење на Opel Grandland X1.

 • Opel, Grandland X, Connectivity, Sound System, Speaker

  ВРВЕН ЗВУЧЕН СИСТЕМ DENON®1 СО САБВУФЕР.

  Секое патување е пропратено со возбудлива песна: планирајте ги вашите со врвниот звучен систем Denon®1 со 8 HiFi звучници и моќен сабвуфер – со отворени или затворени прозорци.

 • Opel, Grandland X, Connectivity, Infotainment, Intellilink

  ЦЕЛОСНА ИНТЕГРАЦИЈА НА ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН

  Беспрекорно поврзување на вашиот паметен телефон преку Apple CarPlayTM1,3 или Android AutoTM2,3 со инфозабавниот систем Navi 5.0 IntelliLink.

Следно
Претходно
 • НАВИГАЦИЈА

 • БЕЗЖИЧНО ПОЛНЕЊЕ

 • ЗВУК

 • ИНФОЗАБАВА

Следно
Претходно
 • Opel, Grandland X, Driving Dynamics, Design, Exterior, Rear

  ГОСПОДА, СТАРТУВАЈТЕ ГО ВАШИОТ МОТОР.

  Мотор што може да одговори на вашите потреби– сега можете да го добиете во вашиот Grandland X. Слободно запловете во вашата следна авантура со динамично, глатко и ефикасно возење.

 • Opel, Grandland X, Driving Dynamics, Gear Shift

  ЗГОЛЕМЕТЕ ЈА БРЗИНАТА: 6-БРЗИНСКИ АВТОМАТСКИ ПРЕНОС.

  Ако го изберете екстра-глаткиот автоматски пренос1, ќе имате придобивки од следново:

 • Opel, Grandland X, Driving Dynamics, Grip Control

  СЕКОГАШ СО ДОБРО ТРИЕЊЕ.

  Контролата на триењето1 ви овозможува триење на оптимално ниво – без разлика на површината. Песок, кал или снег? Изберете еден од петте режими на тркалата и оставете го Grandland X да го заврши останатото:

Следно
Претходно
 • МОТОРИ

 • ПРЕНОС

 • КОНТРОЛА НА ТРИЕЊЕТО

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА

Со оригиналната дополнителна опрема на Opel, изразете се себе си и искористете го потенцијалот на вашето возило.
Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.