Претходно
 • НЕВЕРОЈАТНО! ИНОВАЦИИТЕ ОД ПРЕМИУМ КЛАСАТА ВО MOKKA X.

Следно
Претходно
 • ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ.

  Едицијата Mokka X 120 години веќе доаѓа со импресивна понуда на стандардни карактеристики. Надградете ја дополнително со нашите роденденски пакети за технологија, удобност или дизајн!

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Interior, AGR

  ВИСТИНСКАТА КЛАСА ДОАЃА ОД ВНАТРЕ.

  Врвно дизајнираната внатрешност на MOKKA X овозможува префинето чувство и иновативни опции на премиум класата. Додаденото повисоко ниво на седење ви овозможува да гледата од високо кон повеќето автомобили.

  > Започни искуство 360°

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Exterior, Front

  ПРЕМИУМ ПО ДИЗАЈН.

  MOKKA X ѝ носи премиум дизајн на SUV категоријата и нејзината итрина по улици. Храбрите и мускулести линии го запираат погледот, додека повисокото ниво на седење и големите тркала од лесна легура ја покажуваат нивната способност за земјен пат.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Interior, AGR

  ШТО НУДИ ЗА ТЕБЕ

  Новата MOKKA X доаѓа со впечатливи нови комбинации на ткаенини и лајсни. Вниманието на детали го зајакнува премиум карактерот внатре во вашиот автомобил.

 • Opel, Mokka X, Wheels

  КРЕИРАЈТЕ КАРАКТЕР.

  Какви тркала да одберете за вашата MOKKA X, харизмата е загрантирана. Изберете помеѓу 16", 17", 18" и 19" тркала од лесна легура.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Interior, Sunroof

  НЕКА БИДЕ ВНАТРЕ КАКО НАДВОР.

  Нека биде внатре како надвор. Големиот опционален сончев покрив го дополнува чувството за просторност внатре.

 • Opel, Mokka X, OPC Line Sport Pack, Exterior, Front

  ВИСТИНСКИ ИЗВЕДУВАЧ.

  Додадете енергија и мускули со спорсткиот пакет на линијата на Центарот за перформанси на Opel (OPC). Страничните лајсни и плочите за пролизгување напред и назад го доловуваат духот на тркањето.

 • Opel, Mokka X, OPC Line Sport Pack, Exterior, Front

  ЦРНОТО Е УБАВО.

  Изгладената Едиција црн покрив на MOKKA X:

  • Големи, храбри 18-инчни тркала од легура
  • Фелни, покрив и странични ретровизори во шик црна боја со висок сјај
Следно
Претходно
 • ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ

 • ВНАТРЕШНОСТ

 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ОПРЕМЕНОСТ И ТКАЕНИНИ

 • ТРКАЛА

 • СОНЧЕВ ПОКРИВ

 • OPC ЛИНИЈА СПОРТСКИ ПАКЕТ

 • ЕДИЦИЈА ЦРН ПОКРИВ

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, Adaptive Forward Lighting

  AFL LED. СТАВЕТЕ ГИ ДРУГИТЕ СВЕТЛА ВО СЕНКА.

  Прилагодливите предни светла LED го осветлуваат патот 30% посветло од халогенските светла и автоматски се прилагодуваат на до 9 ситуации во возењето за оптимална видливост и безбедност.

 • Opel, Mokka X, Reflective LED Alert Display

  РЕФЛЕКТИВЕН ДИСПЛЕЈ СО LED АЛАРМ.

  Рефлективниот дисплеј со LED аларм прикажува светло за предупредување во вашето поле на поглед доколку им се приближувате на возилата пребрзо од назад.

 • Opel, Mokka X, Rear View Camera

  ВИДЕТЕ ШТО ИМА ЗАД ВАС.

  Задната камера ви помага да враќате во рикверц безбедно без да се напрегате да гледате зад рамото. Посебно паркирањето е многу поудобно и побеабедно.

 • Opel, Mokka X, Keyless Open and Start

  МАГИЧНИОТ ДОПИР.

  Со Отвори и старувај без клуч, сѐ што ви треба е вашиот врв на прстот да ги отклучите предните врати одеднаш или да го стартувате моторот.

Следно
Претходно
 • ADAPTIVE FORWARD LIGHTING LED

 • ПРОЕКЦИЈА НА ВЕТРОБРАНСКО СТАКЛО RLAD

 • ЗАДНА КАМЕРА

 • ОТВОРИ И СТАРТУВАЈ БЕЗ КЛУЧ

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, Navi 900 IntelliLink

  НАЈДОБРАТА SAT NAV.

  8” Navi 900 IntelliLink е исто така целосен систем за навигација со поглед од горе. Внесете дестинација преку гласовната команда one-shot или изберете од вашите фаворити.

Следно
Претходно
 • ИНФОЗАБАВА

 • НАВИГАЦИЈА

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, INNOVATION, All Wheel Drive

  4x4 = ПОВЕЌЕ ЗАДОВОЛСТВО ПО ТРКАЛО.

  MOKKA X секогаш стои цврсто. Во критични ситуации, опционалната интелигентна технологија на сите тркала 4x4 ви дава дополнително триење, стабилност и контрола.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Hill Start Assist

  РИДОВИ БЕЗ МАКА.

  Без разлика дали возите на стрмни ридови, стрмни градски улици или едноставно се спуштате од катна гаража, со системот за помош при тргнување на нагорнини и системот за контрола при слегување по надолнини, нема никаков ризик да се истркалате на погрешен начин.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Exterior, Engines

  ЕФИКАСНОСТ КАДЕ ШТО ТРЕБА.

  Моќта дава одлично чувство кога е комбинирана со контрола, што е причината зашто креиравме интелигентна технологија на сите тркала 4x4 и нови, ефикасни мотори за MOKKA X.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Transmission

  ГЛАТКИ МЕНУВАЊА.

  Практичниот 6-брзински пренос или згодниот рачен пренос со 5 или 6 брзини? Треба само да одлучите, кој пренос на MOKKA X е вистинскиот за вас.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, ecoFLEX Badge

  ЗАШТЕДЕТЕ ГОРИВО И ИЗДУВУВАЊЕ.

  За да ги минимизирате трошоците на горивото и издувувањата, побарајте ја ознаката ECOTEC и информирајте се за старт/стоп кои се достапни со пакетот технологија за заштеда на гориво и издувувања ECOTEC.

Следно
Претходно
 • 4x4 AWD

 • ПОМОШ ПРИ ТРГНУВАЊЕ НА НАГОРНИНИ
  И КОНТРОЛА ПРИ СЛЕГУВАЊЕ ПО НАДОЛНИНИ

 • МОТОРИ

 • ПРЕНОС

 • ECOTEC®

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, INNOVATION, AGR

  ВИСИНАТА НА УДОБНОСТА.

  Ергономски сертифицирано задоволство: возете се на високо и релаксирајте се во ергономски активните седишта со поддршка на издолжување за бедрата и 'рбетот, која што можете електрично да ја прилагодите за совршено да ви пасува.

 • Opel, Mokka X, heated front seats, heated leather steering wheel

  ТОПЛО ДОБРЕДОЈДЕ.

  Предните седиште со три нивоа на греење и кожниот управувач со греење претставуваат добродојдена удобност во зима.

 • Opel, Mokka X, Bose Sound System

  ПОГОЛЕМА ВЕРНОСТ.

  Шест оптимално поставени звучници Bose® плус Richbass®TM. За бомбастичен, концертен звук што ќе ве остави без зборови.

  1Oпционално

Следно
Претходно
 • ПРЕМИУМ ЕРГОНОМСКИ СЕДИШТА

 • КАРАКТЕРИСТИКИ НА ГРЕЕЊЕ

 • ЗВУЧЕН СИСТЕМ BOSE®

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, Loading Space

  ПОЛНА СО ДОБРИ РАБОТИ

  Поделба на задните седишта 60/40 на преклопување за проширување на просторот за товарење до вкупен волумен до 1.372 литри1.

   

  1Со комплетот за поправка на гуми и без интегриран носач на велосипеди FlexFix®.

Следно
Претходно
 • ПРОСТОР ЗА ТОВАРЕЊЕ

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - СПЕЦИЈАЛНО НАПРАВЕНА ЗА ВАС

Изразете се со оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го целосно вашето возило.
Дизајнирано и тестирано за вашиот Opel.

ДОСТАПНИ МОДЕЛИ.

Претходно
 • ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ

  Најзначајни одлики:

   

  • Ограничена понуда на беџ 120 години
  • Ограничена понуда на ткаенина 120 години
  • Ограничена понуда на патосници 120 години
  • Паркинг сензори напред и назад
  • Задна камера
  • Navi 900 IntelliLink
  • Ергономски активни седишта, сертифицирани од „Кампања за поздрав 'рбет“ (AGR)
  • 19-инчни тркала од легура

  ULTIMATE

  Најзначајни одлики:

   

  • Адаптивно предно осветлување LED и задни фарови
  • Navi 900 IntelliLink
  • Opel Eye со помош за сообраќајни знаци, предупредување при напуштање на лента, индикатор следење на растојание и предупредување за судир нанапред
  • Спортски пакет OPC линија
  • Електронска контрола на клима со двојна зона

  SELECTION

  Најзначајни одлики:

   

  • Ткаенина на седишта Milano/Atlantis и декор на вратите во Jet Black
  • 16-инчно челично тркало
  • 3,5-инчен монохроматски инструменти за возачот со патен компјутер
  • Воздушни перничиња, возач и совозач, странични и завесести

  ENJOY

  Најзначајни одлики:

   

  • Дневни светла LED
  • 17-инчни тркала од легура
  • Предни светла за магла
  • Рачна климатизација
  • Хромиран врв на издувната цевка
Следно
Претходно
 • INNOVATION

  Најзначајни одлики:

   

  • 18-инчни тркала од легура
  • R 4.0 IntelliLink со 7-инчен екран во боја на допир
  • Рачна контрола на климата
  • Хромирана рамка на прозорец
  • Ергономски активни седишта за возачот и совозачот

  DESIGN LINE

  Најзначајни одлики:

   

  • 18-инчни двобојни тркала од легура
  • Прозорци за приватност
  • 4,2-инчен инфоекран во боја
  • Задни светла LED
  • Електричен пакет за удобност: предни и задни сензори за паркирање
  • Напојување од 12 V во задниот дел
Следно
Close

Сертифицирано од центарот за ергономија AGR (Кампања за поздрави грбови), седиштето нуди повеќе опции за индивидуално прилагодување, вклучувајќи и прилагодување за латерална позиција, висина на седиштето и агол на седиштето, заедно со интегрирана лумбална поддршка и потпора за бедрата на извлекување. Ова овозможува седиштето да може совршено да се прилагоди на природната положба на 'рбетот.
Дополнително, високата позиција на седење, типична за Mokka, му овозможува на возачот добра прегледност на улицата, како и лесен и удобен пристап на патниците.

Close

 • Сензорите на AWD ги надгледуваат клучните фактори како брзината на тркалата
 • Ако е потребно, AWD менува од погон на предните тркала на 4x4
 • Возната моќ се пренесува до предните и задните оски
 • Идеално за црниот мраз во град, калливите земјени патишта или снег
Close

 • 7-инчен екран на допир со висока резолуција
 • Беспрекорно поврзување со дигитални уреди3
 • Безжично полнење на вашиот паметен телефон4
 • Хендзфри телефонирање и пристап до слики

 

1Apple CarPlay™ и Apple се регистрирани трговски марки на Apple Inc. во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот ОС. Ве молиме посетете ја www.apple.com.
2Android Auto™ е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот ОС. Ве молиме посетете ја www.android.com.
3Компатибилноста и одредени функционалности H83Nможе да се разликуваат во зависност од типот на уредот и од верзијата на оперативниот систем. За да ја проверите компатибилноста на вашиот уред, одете на www.apple.com или www.android.com, или контактирајте со вашиот дилер на Opel.
4Oпционално: индуктивно полнење со паметни телефони компатибилни со PMA или Qi.

Close

Navi 900 IntelliLink - врвниот инфозабавен систем нуди:

 • Apple CarPlay™1
 • Android Auto™2
 • 8-инчен екран во боја на допир
 • Вграден систем за навигација со 3D преглед
 • Гласовна контрола
 • 4,2-инчен екран во боја за инструменти (опционално)
 • AM/FM радио функција, DAB+ опција


1Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирани во САД и во други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја страницата www.apple.com.
2Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја страницата www.android.com

Close

 • Режим во мирување: Заштедува енергија (кога режимот старт/стоп е вклучен).
 • Рикверц/маневрирање: Ги активира предните аголни светла за полесно паркирање.
 • Статично аголно светло: Дополнително светло LED за подобар поглед зад аголот.
 • Динамично вртење: Над поставената брзина, дополнително светло на релевантната страна.
 • Помош со долги светла: Целосно осветлување. Автоматски ги намалува светлата кога ќе детектира други возила.
 • Во природа: Подолго, пошироко кратко светло без одблесок (над 55 km/час).
 • Во град:Поширокиот опсег ги осветлува пешаците (под 55 km/час).
 • Туристички режим:Ги прилагодува светлата на возење на другата страна од патот.
Close

 • Лесната шасија ја прави Mokka X поагилна
 • Изберете 1.4 Turbo мотор со погон на сите тркала 4x4 за најдобро возење со Mokka X: 6-брзински рачен пренос, старт/стоп и 103 kW (140 КС).
 • Идеален за возачите на долги растојанија, новиот 1.6 ECOTEC® дизел со старт/стоп глатко ја комбинирана економичноста со извонредната реакција. Исто така, дизел технологијата со мала бучава е репер во класата
 • За да ги минимизирате трошоците за гориво и штетните гасови, побарајте ја ознаката ECOTEC®
 • Можете да намалите. Побарајте го системот старт/стоп, кој е достапен со технолошкиот пакет ECOTEC® за заштеда на гориво и штетни гасови.


Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 9,2-5,4, на отворено 6,1-4,5, комбинирано 7,2-4,8; издувување CO2 во g/km: комбинирано 167-127.
1.4 ECOTEC® ТНГ турбо потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 9,7-9,6 (8,5-8,4), на отворено 6,6-6,4 (5,6), комбинирано 7,7-7,6 (6,7-6,6); издувување на CO2 во g/km: комбинирано 139-136 (151-149). ТНГ режим (бензински режим).
Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во верзиите соодветно применливи). 08/2018

Close

Стандардната опрема на едицијата Mokka X 120 години:

 • Ограничена понуда на беџ 120 години
 • Ограничена понуда на ткаенина 120 години
 • Ограничена понуда на патосници 120 години
 • 18-инчни тркала од легура, сребрени
 • Дневни светла LED
 • Управувач обвиткан со кожа со далечински контроли
 • Предни светла за магла
 • Хромирани шини на покривот

> Откријте ги моделите 120 години.

Close

1. Помош при тргнување на нагорнини (HSA). Кога тргнувате или паркирате на стрмни нагорнини, HSA автоматски ги држи сопирачките за кратко. Немате ризик да се истркалате на погрешен начин.
2. Контрола при слегување по надолниниl (HDC). HDC ја контролира брзината при возење по надолнини, па не морате да се грижите за сопирање, дури и на стрмни надолнини или при слегување од катни гаражи.