Претходно
Следно
Претходно
Следно

Преземање

Највисоки безбедносни стандарди: Пет Euro NCAP ѕвезди за Opel Astra GTC и Astra GTC

Има дополнителни врвни оценки за новите модели автомобили на Opel од самостојната организација на потрошувачи Euro-NCAP (Eвропска програма за евалуација на нови автомобили). Експертите за тестови за судари им доделија 5 ѕвезди за безбедноста и спречување на сообраќајни незгоди на Opel Astra GTC и Astra GTC

Прочитајте го написот

Bluetooth® компатибилност

Сакате да го користите вашиот мобилен уред безбедно и удобно во вашиот автомобил? Тука ќе најдете повеќе информации за hands-free повикuvање, стриминг на музика и многу повеќе.

Компатибилни мобилни телефони

OPEL ASTRA GTC.

Компактен спортски автомобил.

Opel Astra GTC го комбинира урбаниот шик изглед со посакуваната спортска внатрешност и вистинската сатисфакција при возењето. Револуционерниот мотор и технологијата на суспензија имаат перформанси кои навистина ве допираат, додека длабинската безбедност додава дополнителна самодоверба на секое патување.

 

Со својот одличен изглед, компактна и изненадувачки практична, Opel Astra GTC е вистинско спортско купе. Проверете зошто е толку посебна.

  • Софистициран дизајн
  • Динамит за возење
  • Заводничка удобност
  • Одлични перформанси
  • Импресивна безбедност
Конфигурирајте ја вашата Opel Astra GTC

Enlarge

Динамичен изглед, спортски стил

Авангардниoт дизајн е лесно да се препознае, но речиси невозможно да се дефинира. Па погледнете ја одблизу Opel Astra GTC. Линии кои ја редефинираат елеганцијата на компактните купеа, а широкиот моќнен став и елементите на препознатливиот дизајн на Opel ја прават и воодешувавчка и ефикасна.


Enlarge

Откријте ја повторно забавата при возење

Технологијата, која го олеснува секое возење и го прави попријатно и попријатно, е вградена во Opel Astra GTC. Градскиот сообраќај, селските патишта или автопатот - ќе видите дека ја инспирира вистинската страст. Тоа е затоа што и нашите инженери се вљубеници во возењето.


Enlarge

Фатете чекор со просторот

Поддржувачката, пријатна ергономија за возачот, висококвалитетните материјали и просторниот личен и складиштен простор создаваат амбиент којшто целосно го заслужува називот GTC. Но, секако, тука се и препознатливите црти на Opel кои ја прават вашата Astra GTC впечатливо посебна.


Enlarge

Совршена за забава

Високоефикасните бензиски и дизел мотори на Opel Astra GTC со 147 kW (200 КС) имаат перформанси соодветни на динамичниот стил.


Enlarge

Безбедна, релаксирачка и смирувачка

Перформансите вклучуваат повеќе од само динамично ракување и задоволителна моќ. Тие се протегаат и на пакетите за активна и пасивна безбедност кои додаваат уште поголемо задоволство при возењето на Opel Astra GTC. Исто така, ако сакате да ја заштитите, има одличен специјално дизајниран систем против кражби.


Следни чекори
Следни чекори

Повеќе информации за новиот Opel Astra GTC

  • Споредете ги моделите
  • Видете спецификации