Претходно Следно
Претходно
 • СПОРТСКИ ПАКЕТ

 • NAVI 80 INTELLILINK

 • ПАРКИНГ ГРЕЈАЧ

 • ПАКЕТ ЗА СТИЛИЗИРАЊЕ IRMSCHER

Следно
Претходно
 • Opel, Vivaro Combi+, Exterior, Side

  ПРВ ВПЕЧАТОК: ПРВА КЛАСА.

  Новиот и цврст Vivaro доминира со патот со својата моќна хромирана решетка и извајаните лакови на тркалата, додека неговите храбри предни фарови со дневни светла ја подобруваат видливоста и безбедноста.

 • Opel, Vivaro Comb+, Driver's Cabin

  РЕМЕК ДЕЛО ВО КЛАСАТА.

  Елегантната црна кабина е дизајнирана специјално за вас. Со прилагодливите, исправени ергономски седишта сѐ ви е на дофат, со што се максимизира практичноста и удобноста.

 • Opel, Vivaro Combi+, Interior compartment

  ФЛЕКСИБИЛНО СЕДЕЊЕ И ПРОСТОР ЗА БАГАЖ.

  Простор и удобност. Однесете ги вашите работници, спортски тим или такси патници до нивната дестинација на најефикасен и најудобен начин.

 • Opel, Vivaro Combi+, Wheels

  РАБОТНИ ТРКАЛА.

  16-инчните челични тркала или елегантните 17-инчни тркала од легура изгледаат добро и работат напорно. Тркалата од легура доаѓаат во две бои за да одговараат на вашиот личен стил. Изберете помеѓу сребрени или црни.

 • Opel, Vivaro Combi+, Colors

  ОБОЈТЕ ГО ВАШИОТ Combi+.

  Стилизиран и вреден, со боја што одговара. Изберете од 12-те основни или металик бои за да го персонализирате вашиот Combi+.

 • Opel, Vivaro Combi+, Sport Pack

  СПОРТСКИ ПАКЕТ VIVARO.

  Направете вашиот Vivaro Combi+ врвен спортист со спортскиот пакет. Со сигурност ќе го искажете вашиот храбар став, а овие додадени карактеристики ќе придонесат за возењето и одвнатре и однадвор.

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • КАБИНА НА ВОЗАЧОТ

 • ПРОСТОР ЗА ПАТНИЦИТЕ

 • ТРКАЛА

 • БОИ

 • СПОРТСКИ ПАКЕТ

Следно
Претходно
 • Opel, Vivaro Combi+, Efficiency,Engines,Transmissions

  ВИСОКОТЕХНОЛОШКИ МОТОРИ.

  Одлична моќност и конкурентна потрошувачка на гориво: понудата на моќните турбо и би-турбо дизел модели според стандардот Euro 6 на Vivaro доаѓаат со глаткиот 6-брзински рачен менувач за динамично возење.

 • Opel, Vivaro Combi+, Efficiency, Consumption, Emissions

  ПОВЕЌЕ МОЌ, ПОМАЛКУ ЖЕД.

  Благодарение на неговото портфолио на мотори со напредна технологија на погонот, Vivaro Combi+ нуди супериорни стапки на потрошувачка.

 • Opel, Vivaro Combi+, Efficiency, Operating Costs

  НИСКИ ВКУПНИ ТРОШОЦИ ЗА СОПСТВЕНИКОТ.

  Opel ве одржува на патот со најниските можни трошоци, 24/7, 365 дена во годината. Ниските вкупни трошоци за сопственикот значат дека Combi+ може да го зголеми вашиот приход.

Следно
Претходно
 • МОТОРИ И ПРЕНОС

 • ПОТРОШУВАЧКА И ИЗДУВУВАЊЕ

 • ОПЕРАТИВНИ ТРОШОЦИ

Следно
Претходно
 • Opel, Vivaro Combi+, ECC

  РАЗЛАДЕНО И УДОБНО.

  Климатизацијата за возачкиот и патничкиот дел помага да се одржи постојана температура во кабината, зголемувајќи ја удобноста и намалувајќи ја кондензацијата.

 • Opel, Vivaro Combi+, Rear Heater

  НЕКА ИМ БИДЕ ТОПЛО НА ВАШИТЕ ПАТНИЦИ НАЗАД.

  Опремете го задниот дел од Combi+ со греење назад. Температурата ја регулираат патниците во вториот ред со контролите на таванот. Нарачајте бојлер од 5 kW за подобро загревање.

 • Opel, Vivaro Combi+, Irmscher

  СОВРШЕНА СРЕДИНА.

  Индивидуален и одличен: пакетот за стилизирање Irmscher1 го персонализира вашиот Combi+ за да ви овозможи вам и на вашите патници високо ниво на удобност.

Следно
Претходно
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА

 • ДОПОЛНИТЕЛЕН ГРЕЈАЧ НАЗАД

 • ПАКЕТ ЗА СТИЛИЗИРАЊЕ IRMSCHER

Следно
Претходно
 • Opel, Vivaro Tourer, Innovations, Park Assist Camara

  ПАРКИРАЈТЕ ЛЕСНО СО ПАРКИРНИОТ ПИЛОТ.

  Задната камера1 ви дава супериорен поглед на просторот зад возилото. Можете да ја проверите траекторијата на патеката кога се користи во комбинација со Navi 80 IntelliLink.


  1Oпционално

 • Opel, Vivaro Combi+, Keyless Open & Start

  НЕМА ПОТРЕБА ОД КЛУЧ.

  Отвори и стартувај без клуч1 ја зголемува безбедноста додека го олеснува товарењето и растоварувањето. Вратите може да се отворат со притискање на копчињата на бравите или далечински.

 • Opel, Vivaro Combi+, Cruise control

  ПАТУВАЈТЕ СО СОВРШЕНА БРЗИНА.

  Одржувајте константна брзина со активирање на темпоматот1. Функцијата за ограничување на брзината осигурува дека максималната брзина не е надмината. Возачот може да избере привремено да го исклучи во секое време.

  1Oпционално со Combi

 • Opel, Vivaro Combi+, Parking heater

  НЕКА ВИ БИДЕ ТОПЛО ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ.

  Паркинг грејачот со тајмер1 е совршен за ладните денови. Поставете до 3 програми и системот за управување со греењето ќе се осигури дека вашиот Vivaro е загреан кога ќе тргнувате.

  1Oпционално

Следно
Претходно
 • ПОМОШ ПРИ ПАРКИРАЊЕ И КАМЕРА

 • ОТВОРИ И СТАРТУВАЈ БЕЗ КЛУЧ

 • ТЕМПОМАТ

 • ПАРКИНГ ГРЕЈАЧ

Следно
Претходно
 • Opel, Vivaro Combi+, Infotainment, Navi 80 IntelliLink

  ПОВРЗАНА И ЕФЕКТИВНА - САТЕЛИТСКА НАВИГАЦИЈА INTELLILINK.

  Врвниот Navi 80 IntelliLink1 вклучува 3D, поглед од птичја перспектива и напредна гласовна контрола, како и бесплатни услуги во реално време TomTom® до 2020 год. за пристап до информации за сообраќајот.

 • Opel, Vivaro Combi+, Navigation, Navi 50 IntelliLink

  НАЈДЕТЕ ЈА ЛЕСНО НАЈДОБРАТА МАРШРУТА.

  Уживајте во фантастичниот звук со динамична навигација. Специјално дизајниран за кабината на Vivaro, Navi 50 IntelliLink1 ви нуди точна и достапна навигација.


  1Oпционално.

 • Opel, Vivaro Combi+, Navigation, Radio CD 18

  СЛУШАЈТЕ ГИ ОМИЛЕНИТЕ ПЕСНИ.

  Слушајте ги вашите омилени песни на Radio CD 18 – како што сакате.

 • Opel, Vivaro Combi+, Navigation, Smartphone-Holder

  ПАМЕТНО МЕСТО ЗА ВАШИОТ ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН.

  Чувајте го вашиот паметен телефон на место за лесен пристап: контролната табла. Овој практичен држач за паметни телефони1 ви дава пристап на ниво на очите до вашиот телефон.

  1Oпционално

Следно
Претходно
 • NAVI 80 INTELLILINK

 • NAVI 50 INTELLILINK

 • RADIO CD 18

 • ДРЖАЧ ЗА ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН

Следно
Претходно
 • Opel, Vivaro Combi+, side road

  ПОМОШ ЗА ХИДРАУЛИЧНАТА СОПИРАЧКА.

  Ако Vivaro идентификува неизбежна ситуација за сопирање, системот за помош со хидрауличната сопирачка ќе ја зголеми силата на сопирање за да се намали растојанието на сопирање.

 • Opel, Vivaro Combi+, Lights

  БИДЕТЕ ВИДЛИВИ ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ.

  Дневните светла LED не само што прават разлика, туку и ја подобруваат видливоста. Ја намалуваат можноста за несреќи, плус имаат ниска потрошувачка на енергија.

 • Opel, Vivaro Combi+, side

  ЗАШТИТА НА ПЕШАЦИ.

  Семејството Opel Vivaro ги исполнува регулативите за заштита на пешаците.

 • Opel, Vivaro Combi+, Safety

  АКТИВНА И ПАСИВНА БЕЗБЕДНОСТ.

  Vivaro Combi+ презема дополнителни мерки на претпазливост за да биде безбеден во секоја ситуација. Има активни и пасивни мерки за безбедност кои помагаат да се намалат шансите за смрт и повреди.

Следно
Претходно
 • ПОМОШ ПРИ СОПИРАЊЕ

 • ДНЕВНИ СВЕТЛА LED

 • ЗАШТИТА НА ПЕШАЦИ

 • ДРУГИ СИСТЕМИ

Следно
Opel, Vivaro Combi+, side

DER TRANSPORTER.

Овој превозник на луѓе е дизајниран да ги доведе вашите работници на градилиштето. Ако треба да ги транспортирате луѓето на најефикасен начин, Combi е тука за вас.

ДОДАТНА ОПРЕМА - НАПРАВЕНА СПЕЦИЈАЛНО ЗА ВАС

Со оригиналната додатна опрема на Opel можете да се искажете себе си и максимално да го искористите вашето возило. Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

Close

IntelliLink1 ги интегрира функциите и поставките на вашиот паметен телефон во вашиот Vivaro.

 • Bluetooth® за аудио-стриминг и хендзфри работење
 • Aux-in и USB за универзални уреди
 • 8-инчен екран на допир во боја
 • Програмирајте го системот со максимум 60 фаворити: телефонски контакти, плејлисти, радиостаници, адреси, итн.
 • Гласовна контрола за телефон, аудио и навигација
 • Читање СМС
 • Преглед на слики/видео преку USB
 • Проекција на телефонот Android AutoTM2


1Oпционално
2Android е трговска марка на Google Inc.

Close

 • Ги отвора сите врати
 • Ги заклучува сите врати
 • Далечинско управување за внатрешното осветлување
 • Ги отклучува и заклучува задните врати
 • Интегриран физички клуч
 • Копче за стартување на средишната конзола


1Oпционално

Close

Изберете од 3 напредни мотори Euro 6 со технологијата BlueInjection и старт/стоп1. Секој мотор е направен да заштеди пари и издувување. Почнувајќи од 1.6 CDTI Turbo со 70 kW (95 КС) па сѐ до 1.6 CDTI BiTurbo со 107 kW (145 КС), има понуда на мотор кој ќе го задоволи секој стил на возење.

Потрошувачка на гориво во l/100 km: комбинирано 6,1–5,6; издувување CO2 во g/km: комбинирано 159–145.

Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии).

Close

 • Спортски ленти на хаубата, покривот и страничната заштита
 • Избор помеѓу црни или сребрени 17-инчни тркала од легура
 • Екстратемни затемнети прозорци
 • Предни и задни браници во боја на каросеријата
 • Предна хромирана решетка
 • Светла за магла со хромирано куќиште
 • Дневни светла LED
 • Куќишта за надворешни ретровизори и странични лајсни во боја на каросеријата
 • Navi50 IntelliLink со системот за гласовно управивање Siri1 и далечински контроли на управувачкиот столб
 • Темпомат со ограничувач на брзината
 • Предна и задна климатизација
 • Помош при паркирање назад

 

1Гласовната контрола на Siri доаѓа со паметниte телефони AppleTM. Apple е трговска марка на Apple Inc. регистрирана во САД и други земји.

Close

Карактеристиките вклучуваат:

 • Кожни наслони за раце со шевови
 • Велурни патосници
 • Контролна табла со кожни облоги со шевови
 • Менувач со кожна облога со шевови и облоги на рачките

1Опционално. Пакетот за стилизирање Irmscher е дополнителен додаток што го применува и поддржува Irmscher Automobilbau GmbH & Co. KG („Irmscher“). Opel Automobile GmbH не дава никаква гаранција за ниту еден од деловите на пакетот и не е одговорен за нивниот квалитет. Посебните резервни делови може да се нарачаат од Irmscher. Пакетот ја намалува максималната носивост на основното возило.

Close

Комбинација на карактеристики за заштеда на пари:

 • 24 месеци гаранција за нови автомобили, без ограничување на километражата, 12-годишна гаранција за перфорација
 • Европска мрежа од 6 000 сервисни центри на Opel, 2 000 сервисни центри за комерцијални возила
 • Вклучува помош на патот на Opel за првите 12 месеци во 40 земји
 • Загарантирани оригинални резервни делови на Opel
 • Низок трошок за сервисирање и одржување
 • Долги интервали на сервисирање: 2 години/40 000 km
 • Стапка на задржување со висока вредност
 • Режим ЕСО за намалување на вртежниот момент и моќноста на моторот, реактивноста на забрзувачот и климатизацијата
Close

Стандардните карактеристики содржат:

 • 7-инчен екран на допир во боја
 • Поврзување преку Bluetooth®
 • Гласовно управување Siri со паметни телефони AppleTM2
 • Контроли на управувачот
 • Поврзување преку USB и AUX
 • Аудио-стриминг преку Bluetooth®
 • Дигитално радио1


Системот е опремен со мапи за западна или источна Европа со 2Д преглед и поглед од птичја перспектива.

1Oпционално.
2Apple е трговска марка на Apple Inc. регистрирана во САД и другите земји.

Close

 • Целосен декор на внатрешните ѕидови1
 • Клупа на преклопување во 3от ред
 • Наслони за рацете2
 • Рачен уред за климатизација (напред и назад)2


1Достапно само со Combi+
2Опционално со Combi

Close

 • Оптимизирана дебелина и цврстина на решетката на ладилникот за заштита на нозете
 • Деформабилна природа на хаубата и нејзините компоненти (внатрешна хауба, светла) со цел да се апсорбира влијанието
 • Резервен простор за удар под надворешниот капак за да се овозможи непречено деформирање
Close

Пасивната опрема за безбедност вклучува:

 • Воздушни перничиња за возачот и совозачот
 • Подготовка ISOFIX за две детски седишта
 • Точка за монтирање универзални детски седишта на други седишта
 • Предните и завесести воздушни перничиња се опционални

Активната сигурносна опрема вклучува:

 • Електронска програма за стабилност
 • Анти-блокирачки систем за сопирање
 • Електронска сопирачка за дистрибуција
 • Помош при тргнување на нагорнина
 • Контрола на влечење
 • Помош за сопирање во итни случаи
 • Програма за стабилност на приколка со изборна кука за влечење

Close

Практичен и флексибилен, Combi+ одлично го искористува просторот и нуди:

 • Високо позициониран менувач, поставен на контролната табле
 • Кожен управувач1 со далечински контроли за инфозабавниот систем
 • 6-насочно прилагодливо седиште со наслон за раката и поддршка за 'рбетот
 • Држач за паметен телефон2
 • Држач за таблет2
 • Отворени и затворени места за складирање на контролната табла
 • Оптимално поставени држачи за чаши
 • Клупа за две лица со складирање под седиштата2

1Oпционално на Combi
2Oпционално

Close

 • Предни светла за магла1
 • 2 должини
 • Врата на багажник1 или врати со странично отворање2
 • Дневни светла LED3
 • Кука за приколка3
 • Пакет за надворешност1: Предни и задни браници, како и аголни делови што одговараат на бојата на каросеријата

1Опционално со Combi
2Опционално со Combi+
3Opционално

Close

 • Пуштање MP3/WMA од USB,
 • Аудио-стриминг преку Bluetooth®
 • Функција без раце
 • Стерео приклучок aux-in од 3,5-mm
 • Дигитално радио1
 • CD-плеер во двоен DIN формат


1Oпционално

Close

Достапни предни светла на вописоко ниво, со технологијата LED.

 • Дополнително визуелно препознавање
 • Подобрена видливост - намалување на опасноста од несреќи
 • Ниска потрошувачка на енергија, со автоматска функција на светлината, дневните светла автоматски се активираат во текот на денот
Close

 • 16-инчно челичен тркало со централен капак
 • Лизгачка врата од десна страна, фиксен прозорец
 • Втора лизгачка врата1.
 • Лесно-затемнето стакло
 • Халогенски дневни светла
 • Отворена контролна табла
 • Радио R16
 • Далечински клуч со 2 копчиња
 • Стандардна клупа за патници
 • Фиксни клупи во вториот и третиот ред

1Опционално