НОВИОТ COMBO CARGO.

International Van of the Year. *

www.van-of-the-year.com/winners.html

Претходно
 • Opel Combo Cargo, Exterior, Side View

  ФАКТИТЕ ЗБОРУВААТ ЗА COMBO.

  Со неспоредлива разновидност, иновации, напредни безбедносни системи и мотори со ефикасна потрошувачка, новиот Combo е деловниот партнер што го чекате.

Следно
Претходно
 • УСОВРШЕТЕ ГО ВАШЕТО РАБОТЕЊЕ СО COMBO CARGO.

Следно
Претходно
 • Opel Combo Cargo, Measurements, Side View

  СЕРИОЗНО ПАМЕТНО ПАКУВАЊЕ.

  Со импресивна максимална должина на товар од 3090 mm2, Cargo е компактен од надвор, но сериозно простран од внатре.

 • Opel Combo Cargo, Rear View, Cargo Space

  ПРОСТОР ЗА ЦЕЛИОТ ВАШ ТОВАР.

  Со максимален товарен простор од 3,8 m3(1), Combo има доволно простор за да ги задоволи сите ваши потреби за товар, така што дури и преголемите предмети ќе можат удобно да се пренесат.

 • Opel Combo Life, Versatility, Rear Split Seats

  ДОБРЕДОЈДЕ ТЕЖОК ТОВАР.

  Високата носивост од 1000 kg1,2 значи дека ниеден товар нема да биде премногу за Combo, со што е совршениот партнер за вашиот бизнис.

 • Opel Combo Cargo, Load Through Flap, Side View

  ДОЛГ ТОВАР? НЕМА ПРОБЛЕМ.

  Отстранливиот капак на отвор1 во преградата за товар зад седиштето на совозачот ви овозможува лесно да товарите навистина долги предмети.

  1Oпционално

 • Opel Combo Cargo, Rear Roof Flap

  Треба да превезете екстремно долг товар како скала? Практичниот капак на покривот назад1 се отвора до 40 °, овозможувајќи безбедно складирање на подолги предмети при транзит.

  1Oпционално

 • Opel Combo Cargo, Interior, Storage

  Со 15 практични прегради, Combo Cargo има место за целата ваша опрема.

Следно
Претходно
 • МЕРКИ

 • ТОВАРЕН ПРОСТОР

 • НОСИВОСТ

 • ОТВОР ЗА ДОЛГ ТОВАР

 • ОТВОР НА ПОКРИВОТ НАЗАД

 • СКЛАДИРАЊЕ ВО ВНАТРЕШНОСТА

Следно
Претходно
 • Opel Combo Cargo, Versatility, Passenger Seat Bench

  ПРОСТОР ЗА ТРИ ЛИЦА НАПРЕД.

  Сместете три лица на клупата за совозачи1. Целосно преклопете ги седиштата за проширен товарен простор или трансформирајте ги во маса, со што вашиот Combo Cargo може да стане подвижна канцеларија.

  1Oпционално

 • Opel Combo Cargo, Versatility, Foldable Passenger Seat

  ЦЕЛОСНО КОРИСТЕЊЕ НА ПРОСТОРОТ.

  Кога се возите сами и друштво ви прави само товарот, совозачкото седиште лесно се преклопува во подот за да добиете уште поразновиден товарен простор.

 • Opel Combo Cargo, Versatility, Cabin Bulkhead

  Преградите за товарот1 ве чуваат безбедни вас, вашиот совозач и вашиот товар, спречувајќи навлегување на товарот во предната кабина. Можете да избирате од целосна преграда или преграда со стакло и решетка.

  1Oпционално

 • Opel Combo Cargo, Versatility, Doors

  ПАРКИРАЈТЕ ВО ТЕСНИ ПРОСТОРИ.

  Еднинечните или двојните лизгачки врати1 овозможуваат лесен пристап до задната страна на Combo и ја елиминираат опасноста од гребнатини додека паркирате во тесни простори.

  1Двојните лизгачки врати се опционални.

 • Opel Combo Cargo, Versatility, Hatches

  ИЗБЕРЕТЕ СВОЈА ЗАДНА ВРАТА.

  Конфигурирајте ја задната врата на Combo како врата на отворање нагоре1 или асиметрични странични врати со прозорец за зголемена видливост, со што секоја опција е направена совршено да одговара на вашите индивидуални потреби.

  1Oпционално

 • Opel Combo Cargo, Versatility, Variants

  ДВЕ ГОЛЕМИНИ НА COMBO CARGO.

  Combo Cargo се нуди со две дожини – 4,4 m за стандардната верзија или 4,75 m за Combo Cargo XL со дополнителен товарен простор. Изберетеe Van со продолжена кабина за превоз на 5 лица, вклучувајќи го и возачот.

Следно
Претходно
 • КЛУПА ЗА СОВОЗАЧИ

 • СОВОЗАЧКО СЕДИШТЕ НА ПРЕКЛОПУВАЊЕ

 • ПРЕГРАДА ЗА КАБИНАТА

 • ВРАТИ

 • ЗАДНИ ВРАТИ

 • ВАРИЈАНТИ

Следно
Претходно
 • Opel Combo Cargo, Design, Exterior, Side View

  РОБУСТЕН, НО СЕПАК ЕЛЕГАНТЕН.

  Вистинско возило Opel според дизајнот, Combo Cargo е совршен претставник на вашиот бизнис.

 • Opel Combo Cargo, Design, Interior

  ДИЗАЈНИРАН ЗА ВАС ЛИЧНО.

  Со подигната седечка позиција, безброј опции за складирање, интуитивни контроли и сериозна разновидност, паметната кабина на Combo е вистински мултитаскер.

 • Opel Combo Cargo, Innovations, LED Daytime Lights

  ПАМЕТНО ОСВЕТЛУВАЊЕ.

  Дневните светла LED1 се ефикасни и помагаат да бидете безбедни вие, а и другите возачи, на патот дење.

  1Oпционално

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ВНАТРЕШНОСТ

 • ДНЕВНИ СВЕТЛА LED

Следно
Претходно
 • Opel Combo Cargo, Efficiency, Engines

  Конфигурирајте го Combo Cargo со различни моќни и ефикасни бензински и дизел мотори за одлична динамика на возењето.

 • Opel Combo Cargo, Efficiency, Transmissions

  ГЛАТОК ПРЕНОС.

  Искомбинирајте го вашиот Combo Cargo со глаток 5-степен или 6-степен рачен пренос или софистициран 8-степен автоматски пренос1 – изборот е ваш.

Следно
Претходно
 • МОТОРИ

 • ПРЕНОС

Следно
Претходно
 • Opel Combo Cargo, Innovations, Rear View Camera

  ГЛЕДАЈТЕ ПОЗАДИ ВАС, БЕЗ ДА СЕ ВРТИТЕ НАНАЗАД.

  Задната камера1 ја прикажува околината на возилото на 8-инчен екран на допир2. Виртуелните инструкции ви помагаат за безбедно и едноставно возење наназад.

 • Opel Combo Cargo, Innovations, Heated Features

  Со загреаните седишта1 и загреаниот управувач обвиткан со кожа1 за да се стоплите кога е ладно, Combo ви пружа удобност во секоја сезона.

  1Oпционално

 • Opel Combo Cargo, Innovations, Head-Up Display

  Со екранот Head-Up1, клучните информации како што се брзината, навигацијата и предупредувањата за сонливост на возачот се прикажуваат на стаклениот екран зад управувачот за да може очите да ви останат фиксирани на патот.

  1Oпционално

 • Opel Combo Cargo, Innovations, Intelligrip

  Паметниот систем IntelliGrip1 се прилагодува на површини со ниска тракција, како кал, песок или снег, и е достапен со пет посебни режими на возење.

  1Oпционално

Следно
Претходно
 • ЗАДНА КАМЕРА

 • ГРЕЕЊЕ

 • ЕКРАН HEAD-UP

 • INTELLIGRIP

Следно
Претходно
 • Opel Combo Cargo, Safety, Automatic Emergency Braking

  ПАМЕТНИ БЕЗБЕДНОСНИ СИСТЕМИ.

  Автоматското сопирање во итни случаи1 со детекција на пешаци предупредува за потенцијален судир со пешак или друго возило2. Ако не се преземе никакво дејство, возилото автоматски ќе сопира.

 • Opel Combo Cargo, Safety, Lane Keep Assist

  СЕКОГАШ ВО ЛЕНТА.

  Системот за помош за возење во лента1 го предупредува возачот со предупредување при напуштање на лентата и нежни поправки на курсот ако вашиот Combo неочекувано започне да забегува, држејќи ве во лентата.

 • Opel Combo Cargo, Safety, Speed Sign Recognition

  Системот за препознавање знаци за брзински ограничувања ги чита знаците за да ги препознае промените во ограничувањето на брзината и укажува дека возачот треба соодветно да ја прилагоди брзината.

   

  1Стандардна опрема со Dynamic и Enjoy, опционална со Selection

 • Opel Combo Cargo, Safety, Automatic Cruise Control

  ДРЖЕТЕ БЕЗБЕДНО РАСТОЈАНИЕ.

  Автоматскиот темпомат1 ја одржува посакуваната брзина од 30-160 km/час и сопира или забрзува за да одржи фиксна оддалеченост од возилото напред, овозможувајќи безбедно, релаксирано возење.

 • Opel Combo Cargo, Safety, Airbags

  Четирите воздушни перничиња вклучувајќи ги возачкото, совозачкото и страничните нудат високо ниво на безбедност за вас и вашите патници на патот.

 • Opel Combo Cargo, Safety, Driver Drowsiness Alert

  ОСТАНЕТЕ БУДНИ НАД УПРАВУВАЧОТ.

  Предупредувањето за сонливост на возачот1 ги анализира шемите на возење за да провери дали има знаци дека возачот подлегнува на замор. Низата предупредувања го советуваат возачот да преземе нешто

 • Opel Combo Cargo, Safety, Flank Guard

  Сензорите за страничните делови на возилото1 вклучуваат 12 сензори да предупредат за пречки кои можеби не се видливи при вртење на свиоци со ниски брзини, преку визуелни и аудиосигнали на инфозабавниот екран.

  1Oпционално

Следно
Претходно
 • АВТОМАТСКО СОПИРАЊЕ ВО ИТНИ СЛУЧАИ.

 • ПОМОШ ЗА ВОЗЕЊЕ ВО ЛЕНТА

 • ПРЕПОЗНАВАЊЕ ЗНАЦИ ЗА БРЗИНСКИ ОГРАНИЧУВАЊА.

 • АВТОМАТСКИ ТЕМПОМАТ

 • БЕЗБЕДНОСТ И ВОЗДУШНИ ПЕРНИЧИЊА

 • ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА СОНЛИВОСТ НА ВОЗАЧОТ

 • СЕНЗОРИ ЗА СТРАНИЧНИТЕ ДЕЛОВИ НА ВОЗИЛОТО

Следно
Претходно
 • Opel Combo Cargo, Connectivity, Infotainment

  БЕСПРЕКОРНА ПОВРЗАНОСТ.

  Напредниот систем Multimedia Navi Pro1 е целосно компатибилен со Apple CarPlay™2 и Android Auto™2, овозможувајќи да поврзете два паметни телефони во исто време со 8-инчниот екран на допир3.

 • Opel Combo Cargo, Connectivity, Navigation

  НАВИГАЦИЈА ПРЕКУ ЕКРАН НА ДОПИР.

  Multimedia Navi Pro1 со напредна гласовна контрола и целосна навигација ве носи каде што одите, без стрес. Едноставно одберете ја вашата дестинација и дозволете мапата за сателитска навигација да ви ја покаже маршрутата.

 • Opel Combo Cargo, Connectivity, Wireless Charging

  БЕЗ ЖИЦИ И КАБЛИ.

  Системот за безжично полнење1 на Combo Cargo ви овозможува да го полните вашиот мобилен телефон во движење, во секое време, без да имате потреба од кабли.

  1Oпционално

Следно
Претходно
 • ИНФОЗАБАВА

 • НАВИГАЦИЈА

 • БЕЗЖИЧНО ПОЛНЕЊЕ

Следно

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА - СКРОЕНА ПО ВАША МЕРКА

Со оргиналната Opel додатна опрема изразете се и извлечете најмногу за вашето возило. Дизајнирано и тестирано за вашиот Opel.

Сликите може да се разликуваат од производот во продажба.

Close

1Стандардна опрема со Dynamic, опционална со Selection и Enjoy.

Close

1Стандардна опрема со Dynamic и Enjoy, опционална со Selection.

Close

1По 2 часа возење со брзина над 65 km/час, предупредувачки звук го известува возачот. Истовремено, системот пресметува ниво на одвлекување на вниманието врз основа на шемите на возење, како што е способноста на возачот да остане во лента. Во случај да се открие опасно однесување при возењето, серија на повеќе гласни аудиосигнали е дизајнирана за да го извести возачот да реагира. Нивото на одвлекување на вниманието се намалува по десет минути безбедно возење. Пресметувањето ќе прекине кога брзината на возилото ќе падне под 65 km/час.

Close

18-степен автоматски пренос во комбинација со бензиски мотор ќе биде достапен во вториот квартал на 2019 г.

Close

1Товарен простор од 3,8 m3 во стандардниот Combo, 4,4 m3 во Combo XL со долга оска на тркалата со клупа за патници и преграда за товарниот простор.

Close

1Oпционално
2Максимална носивост од 1000 kg за Combo и 950 kg за Combo XL.

Close

1Димензиите може да се разликуваат во зависност од конфигурацијата.
2Максимална должина на товар од 3090 mm во стандардниот Combo, 3440 mm во Combo XL со долга оска на тркалата со отворена преграда и преклопени патнички седишта.

Close

Apple CarPlay™ и Android Auto™ им овозможуваат на корисниците полесно да пристапат до корисни апликации и функции на паметните телефони додека возат:

 • Користење на телефонот како сателитска навигација преку Maps
 • Пуштање на омилените плејлисти со Spotify
 • Испраќање и примање пораки преку WhatsApp и Skype


До овие функции лесно може да се пристапи преку гласовната контрола за да се држат на рацете на управувачот и очите на патот.

1Опционално
2Компатибилноста и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на уредот и верзијата на оперативниот систем. Apple CarPlay™ е трговска марка на Apple Inc., регистрирана во САД и во други земји. Android е трговска марка на Google Inc.
3Стандардна опрема со Dynamic, опционална со Selection и Enjoy.

Close

1Стандардна опрема со Dynamic, опционална со Selection и Enjoy.
2Работи автоматски над 5 km/час и под 85 km/час. Од 0 до 30 km/час, метриката на успорувањето за намалување на ударната брзина на судирот е 0,9 g. Од 30 до 85 km/час системот ја намалува брзината до максимум 22 km/час. По овој праг, возачот треба да сопира сам да ја намали брзината уште повеќе. Оперативната брзина на AEBPD зависи од откриената пречка (мобилна цел: од 5 до 85 km/час, фиксна цел: од 5 до 80 km/час, пешак: од 5 до 60 km/час). Системите за помош на возачот на Opel се наменети за поддршка на возачот во рамките на системските ограничувања. Возачот останува одговорен за задачата за возење.

Close

Најзначајните одлики вклучуваат:

 • Максимален волумен на товар од 4,4 m3 (1)
 • Максимална должина на товар од 3440 mm2
 • Максимална носивост до 1000 kg за тежок товар3,4
 • Сместување две европалети во товарниот простор
 • Мултимедијален навигациски систем Navi Pro со 8-инчен екран осетлив на допир4
 • Паметни системи за безбедност, вклучувајќи автоматско сопирање во итни случаи
 • Бројни системи за помош на возачот вклучувајќи автоматска контрола на темпомат5
 • 15 прегради за складирање во внатрешниот простор
 • Загреан управувач и седишта4
 • Исто така достапен со долга оска на тркалата Combo XL или како комбе со продолжена кабина за 5 лица


1Товарен волумен до 3,8 m3 за Combo или 4,4 m3 за Combo XL со долга оска на тркалата.
2Должина на товар до 3090 mm во Combo или 3440 mm во Combo XL.
3Максимална носивост од 1000 kg за Combo и 950kg за Combo XL.
4Опционално
5Стандарна опрема со Dynamic и Enjoy, опционална со Selection

Close

1Oпционално

Close

1Oпционално
2Стандардна опрема со Dynamic, опционална со Selection и Enjoy.