Претходно
 • Opel, Combo Cargo, Exterior, Side

  МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД САМО ПРАКТИЧЕН.

  Паметниот надворешен дизајн на Combo Tour го прави исклучително цврст и практичен за возење, оддржувајќи одлична видливост.

 • Opel, Combo Cargo, Interior

  УЖИВАЈТЕ ВО ВРВНИОТ АМБИЕНТ.

  Интуитивно користете ги сите контроли со јасно подредените копчиња и организираната контролна табла, додека целосно прилагодливиот управувач ви овозможува возење во удобност.

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ВНАТРЕШНОСТ

Следно
Претходно
 • Opel, Combo Cargo, Engines

  СУПЕР-ЕФИКАСНИ МОТОРИ.

  Combo Cargo го има правиот избор на мотори за вашиот бизнис. Од супер-ефикасни и глатки до импресивно моќни.

 • Opel, Combo Cargo, Consumption, Emissions

  ЗАШТЕДЕТЕ ГОРИВО СО СОВРШЕНИОТ ПРЕНОС.

  Индикацијата на преносот1 ви помага да одржите максимална економичност преку сигнализација кога да ја смените брзината. Така, вие ќе заштедите гориво, а издувувањето ќе oстане ниско.


  1 Со одредени мотори

 • Opel, Combo Cargo, Operating Cost

  МИНИМУМ РАСХОД, МАКСИМУМ ПОВРАТ.

  Технологиите ecoFLEX1 помагаат да се скратат сметките за гориво и издувувањата. Оптимизациите се засегнати со некои од најважните фактори што влијаат на заштедата на гориво.

   

  1Со одредени мотори

 • Opel, Combo Cargo, Rear Suspension

  ЕДНА СУСПЕНЗИЈА. МНОГУ БРИЛИЈАНТНИ ПРИДОБИВКИ..

  Независната задна двојна суспензија зазема помалку место. Ова го прави просторот за товарење поширок, а вас побрзи. Опционална модификација дозволува до 1450 kg тежина на задната оска.

 • Opel, Combo Cargo, ESP, Hill Start Assist

  ESP® И ПОМОШ ПРИ ТРГНУВАЊЕ НА НАГОРНИНА.

  Електронската програма за стабилност (ESP) ви помага да одржувате контрола на лизгави патишта, додека системот за тргнување на нагорнина ви дозволува лесно да маневрирате на нагорнини без да ја користите рачната сопирачка.

Следно
Претходно
 • МОТОРИ

 • ПОТРОШУВАЧКА И ИЗДУВУВАЊЕ

 • ОПЕРАТИВНИ ТРОШОЦИ

 • ЗАДНА ДВОЈНА СУСПЕНЗИЈА

 • ESP® И ПОМОШ ПРИ ТРГНУВАЊЕ НА НАГОРНИНА

Следно
Претходно
 • ПРОСТОР ЗА ТОВАРЕЊЕ ВОДЕЧКИ ВО КЛАСАТА.

  Прилагодете го вашиот Combo Cargo на вашите деловни потреби со две достапни висини и две достапни должини.

 • Opel, Combo Cargo, Load Area

  ЕФИКАСНО ТОВАРЕЊЕ И РАСТОВАРЕЊЕ.

  Товарете и растоварете го Combo Cargo побрзо од кога било до сега. Со екстра-широките задни и странични врати и практичната висина од само 54,5 cm на товарењето назад, вие работите со најдобрите.

 • Opel, Combo Cargo, Fold & tumble seat

  ДОПОЛНИТЕЛНА ДОЛЖИНА, ПОМАЛКУ ВРЕМЕ ЗА ТОВАРЕЊЕ.

  Опционалното совозачко седиште со преклопување и целосно вадење ви дава дополнителен простор и дополнителна должина за товарење од  3400 mm (со две должини).

 • Opel, Combo Cargo, Rear Roof Flap

  ТОВАРЕТЕ ПОДОЛГИ ПРЕДМЕТИ.

  Транспортот на подвижни скали или цевки веќе не е проблем. Продолжете ја вашата должина на товарење со опционалниот отвор вграден во покривот на Combo Cargo со кратка основа на тркалата.

Следно
Претходно
 • ПРОСТОР ЗА ТОВАРЕЊЕ

 • ПРИСТАП ДО ПРОСТОРОТ ЗА ТОВАРЕЊЕ

 • СЕДИШТЕ СО ПРЕКЛОПУВАЊЕ И ВАДЕЊЕ

 • ЗАДЕН ОТВОР НА ПОКРИВОТ

Следно
Претходно Следно
Претходно
 • ИНФОЗАБАВА

Следно
Претходно
 • Opel, Combo Cargo, Air Conditioning

  ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ВОЗЕЊЕ.

  Вентилите со дарежлива големина лесно ја оддржуваат вашата преферирана температура додека истовремено го намалуваат непријатниот провев. Изберете помеѓу рачна1 или електронска контрола на климата1.

   

  1 Oпционално

 • Opel, Combo Cargo, Comfort Seats

  ЕКСТРА-УДОБНИ СЕДИШТА.

  Без разлика дали патувате долго или кратко, седиштата на Combo ќе ви обезбедат удобно седење и добра ергономија.

 • Opel, Combo Cargo, Drivers Equipment

  СТАНДАРДНИ КАРАКТЕРИСТИКИ ШТО НЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ ПРОПУШТИТЕ.

  Со импресивната понуда на стандардна опрема за возачот, Combo Cargo ја исполнува секоја обврска.

Следно
Претходно
 • КЛИМАТИЗАЦИЈА

 • СЕДИШТА

 • СТАНДАРДНА ОПРЕМА ЗА ВОЗАЧОТ

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - НАПРАВЕНА ПО ВАША МЕРКА

Со оригиналната додатна опрема на Opel, изразете се себе си и целосно искористете ги придобивките од вашето возило. Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

Close

 • Електричен управувач со целосно прилагодлив столб на управувачот
 • Електрика на предни прозори
 • Централна брава
 • Патен компјутер
 • Приклучок за струја од 12V на контролната табла
Close

 • Прилагодливо седиште за возачот.
 • Oпционални седишта со:
  • Седишта прилагодливи во 6 насоки
  • Предни седишта
  • Поддршка на ‘рбетот
  • Наслони за раце
Close

ESP®Plus ви помага да одржувате стабилна електронска контрола кога патот ќе стане тежок. Сензорот детектира кога автомобилот ќе изгуби контакт со подлогата при вртење и автоматски ги активира сопирачките на секое тркало посебно. Со ова се спречува пролизгување и застранување од патот.

 

Системот за помош при тргнување на нагорнина (HSA) ви овозможува да паркирате и лесно да тргнувате на нагорнини, без да ја користите рачната сопирачка. Кратко време тој автоматски ја држи сопирачката за вас за да спречи да не се истркалате ненамерно наназад или нанапред и да удрите во пречки или други возила.

Close

Потрошувачка на бензин во l/100 km: во град 10,4- 9,2 l/100 km, на отворено 6,5 - 5,7 l/100 km, комбинирано 7,7 - 7,0 l/100 km; издувување CO2 во g/km: комбинирано 179-163.

 

Потрошувачка на дизел во l/100 km: во град 6,7- 5,3 l/100 km, на отворено 5,1 - 4,1 l/100 km, комбинирано 5,7 - 4,5 l/100 km; издувување CO2 во g/km: комбинирано 149-120.

 

Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии).

Close

ecoFLEX ја подобрува заштедата на гориво и ги вклучува следниве оптимизации1:

 

• Систем старт-стоп
• Гуми со мала отпорност на тркалање
• Паметен алтернатор
• Варијабилно разместување на пумпата за масло
• Подобрена аеродинамика
• Оптимизирани соодноси на преносот

 

1 Карактеристиките за оптимизација се разликуваат од мотор до мотор.

Close

 • Интуитивно поставени контроли
 • Прецизно управување и менувач
 • Интелигентно интегриран простор за складирање
 • Висококвалитетна и издржлива внатрешност
Close

РАДИО CD 50 МУЛТИМЕДИЈА1
• Контроли на управувачот1 за хендзфри телефонирање
• Конективност преку Bluetooth®2 за хендзфри телефонирање и аудио стриминг1
• Пуштање MP3 преку USB
• Поврзување преку Aux-in
• Гласовно препознавање и функција за читање СМС

 

Стерео радио CD1
• CD-плеер
• Радио
• Канал за известување за сообраќајот

 

1 Oпционално
2 Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc

Close

 • Длабоко ветробранско стакло и ниска линија на хаубата за оптимален поглед.
 • Панорамските надворешни ретровизори и длабоките задни и странични прозорци овозможуваат јасен видик.
 • Предните групирани светла со дневни светла се привлечни и ефикасни.
 • Задните групирани светла се монтирани високо за да спречат оштетување.
 • Предни светла за магла што се длабоко поставени за заштита.
 • Предниот и задниот браник се цврсти и практични.
Close

Изберете помеѓу должина од 4,39 и 4,74 метри. Combo Cargo е достапен со висини помеѓу 1,85 и 2,13 метри

Во комбинација, ова ви дава простор за товарење од:

 

 • 3,4 m3 литри со кратка основа на тркалата и стандарден покрив.
 • 4,2 m3 литри со долга основа на тркалата и стандарден покрив.
 • до 4,6 m3 литри со долга основа на тркалата, стандарден покрив и преклопени седишта.
 • до 5,4 m3 литри со долга основа на тркалата, висок покрив и преклопени седишта.

 

Должини на товар, водечки во класата, од 1820 mm и 2170 mm, како и ширини на товар од 1714 mm, со ширина на лаковите на тркалата од 1230 mm.