Преглед

ASTRA СО 4 ВРАТИ

ОД 16.790 € 

Елегантна и компактна, Astra седан нуди исклучителна удобност и софистицирано искуство во возењето.

Елегантна и компактна, со ниски стапки на оданочување, Astra седан е одличен сестран службен автомобил.

Ниските трошоци за поседување, атрактивните стапки на лизинг и елегантниот изглед ја прават Astra седан идеален компактен автомобил за вашиот мал деловен возен парк.

Ниските трошоци за поседување, широкиот избор на опции за лизинг и продолжените сервисни интервали значат дека Astra седан има добра бизнис смисла.

ЗОШТО ДА ЧЕКАШ?

Побарај понуда онлајн, безбедно и сигурно.

БЕЗБЕДНО И БРЗО
 •  Безбедни од COVID. Информацијата Ви пристигнува дома.
 • За возила на лагер, испорака веднаш.

 

 

 
ТРИ (3) ЕДНОСТАВНИ ЧЕКОРИ
 • Изберете возило
 • Пополнете ја формата за контакт
 • Вашиот дилер ќе Ве контактира и ќе Ви достави понуда во најбрзо време

 

 

 

 

ДИЗАЈН.

ЕЛЕГАНТНА НАДВОРЕШНОСТ.

Заоблен стил, класични пропорции и солиден став, искомбинирани за привлечност.

ВНАТРЕШНОСТ ЗА ПРИЈАТНО ЧУВСТВО.

Добредојдовте во кабината прилагодена на возачот со совршена ергономија. Уживајте во стилскиот амбиент од квалитетни материјали и одлична изработка.
 • ЕЛЕГАНТНА НАДВОРЕШНОСТ.

  Заоблен стил, класични пропорции и солиден став, искомбинирани за привлечност.
 • Opel, Astra Notchback, design, interior

  ВНАТРЕШНОСТ ЗА ПРИЈАТНО ЧУВСТВО.

  Добредојдовте во кабината прилагодена на возачот со совршена ергономија. Уживајте во стилскиот амбиент од квалитетни материјали и одлична изработка.

ИНОВАЦИИ.

ПРИЛАГОДЛИВО ПРЕДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ +.

AFL+1 ги прилагодува предните биксенонски светла во зависност од светлосните и временските услови за максимална видливост без да ги заслепува другите возачи.

 

1Опционално

 

AFL+ постојано ги следи сите релевантни податоци за возењето за автоматски да ги подесува биксенонските предни светла. Додека електрониката и сензорите на возилото ги пресметуваат брзината и аголот на управување, дополнителни сензори ја проценуваат светлината и временските услови.

 

AFL+ овозможува оптимална видливост:

 • на агли и свиоци
 • на земјени и шумски патишта
 • со сообраќај од спротивната страна
 • во градови преку осветлување на тротоари и велосипедски патеки
 • при враќање наназа од и во паркинг места
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ
 • ПРИЛАГОДЛИВО ПРЕДНО ОСВЕТЛУВАЊЕ +.

  AFL+1 ги прилагодува предните биксенонски светла во зависност од светлосните и временските услови за максимална видливост без да ги заслепува другите возачи.

   

  1Опционално

   

  AFL+ постојано ги следи сите релевантни податоци за возењето за автоматски да ги подесува биксенонските предни светла. Додека електрониката и сензорите на возилото ги пресметуваат брзината и аголот на управување, дополнителни сензори ја проценуваат светлината и временските услови.

   

  AFL+ овозможува оптимална видливост:

  • на агли и свиоци
  • на земјени и шумски патишта
  • со сообраќај од спротивната страна
  • во градови преку осветлување на тротоари и велосипедски патеки
  • при враќање наназа од и во паркинг места

ДОБРОСОСТОЈБА.

ТОПЛА УДОБНОСТ.

Опционалниот управувач со греење1 инстантно донесува екстра луксуз на топли раце. На возачот и совозачот исто така ќе им биде удобно и со греењето на седиштата1.

 

1Oпционално

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА КЛИМА.

Електронската контрола на климата1 со двојна зона им дозволува на возачот и совозачот да ја изберат нивната совршена клима.

 

1Oпционално

ЕЛЕКТРИЧНА ПАРКИНГ СОПИРАЧКА.

Електричната паркинг сопирачка на копче1 остава простор за дополнителен простор за складирање, а интегрираниот систем за помош при тргнување на нагорнина1 ве чува безбедни на стрмни патишта.

 

1Достапно со одредени мотори

 • ТОПЛА УДОБНОСТ.

  Опционалниот управувач со греење1 инстантно донесува екстра луксуз на топли раце. На возачот и совозачот исто така ќе им биде удобно и со греењето на седиштата1.

   

  1Oпционално

 • Opel, Astra Notchback, ergonomics, heated features

  ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА КЛИМА.

  Електронската контрола на климата1 со двојна зона им дозволува на возачот и совозачот да ја изберат нивната совршена клима.

   

  1Oпционално

 • Opel, Astra, Notchback, 4door, Electric Parking Brake

  ЕЛЕКТРИЧНА ПАРКИНГ СОПИРАЧКА.

  Електричната паркинг сопирачка на копче1 остава простор за дополнителен простор за складирање, а интегрираниот систем за помош при тргнување на нагорнина1 ве чува безбедни на стрмни патишта.

   

  1Достапно со одредени мотори

ЕФИКАСНОСТ ПРИ ВОЗЕЊЕТО.

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА МОЌ.

Дизел, бензиски или LPG-мотори со опсег од 81 kW (110 КС) до 103 kW (140 КС). 6-брзински рачен пренос, како и супер глаток 6-брзински автоматски пренос.

 

Потрошувачка на гориво во l/km: во град 9,9–3,9, на отворено 5,8– 3,5, комбинирано 7,3– 3,7; издувување CO2 во g/km: комбинирано 172– 97.

 

1,4 LPG: потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 10,5–10,0 (7,9–7,6), на отворено 6,7–6,2 (5,4–5,0), комбинирано 8,1–7,6 (6,3–5,9); издувување CO2 во g/km: комбинирано 131–123 (146–137). Режим LPG (бензиски режим).

 

Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии).

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ЗГОЛЕМЕТЕ БРЗИНА.

Преносот на Astra ќе ве возбуди. Изберете помеѓу рачен пренос во комбинација со опционалниот систем страт/стоп и 6-брзинскиот автоматски пренос.

СИСТЕМ СТАРТ/СТОП.

Сопирањето на моторот сначи нула издувување на семафор или какво било друго сопирање. Со притискање на квачилото инстантно се рестартува моторот.1

 

1Достапно со одредени мотори

СУСПЕНЗИЈА СО ВАТОВО ПОВРЗУВАЊЕ.

Суспензијата со Ватово поврзување на Astra овозможува безбедно ракување без напор. Сѐ во едно, супериорно возење.1

 

1Достапно со одредени мотори

 • ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА МОЌ.

  Дизел, бензиски или LPG-мотори со опсег од 81 kW (110 КС) до 103 kW (140 КС). 6-брзински рачен пренос, како и супер глаток 6-брзински автоматски пренос.

   

  Потрошувачка на гориво во l/km: во град 9,9–3,9, на отворено 5,8– 3,5, комбинирано 7,3– 3,7; издувување CO2 во g/km: комбинирано 172– 97.

   

  1,4 LPG: потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 10,5–10,0 (7,9–7,6), на отворено 6,7–6,2 (5,4–5,0), комбинирано 8,1–7,6 (6,3–5,9); издувување CO2 во g/km: комбинирано 131–123 (146–137). Режим LPG (бензиски режим).

   

  Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии).

 • Opel, Astra Notchback, engine & transmission, EcoFlex

  ЗГОЛЕМЕТЕ БРЗИНА.

  Преносот на Astra ќе ве возбуди. Изберете помеѓу рачен пренос во комбинација со опционалниот систем страт/стоп и 6-брзинскиот автоматски пренос. 
 • Opel, Astra Notchback, engine & transmission, Start Stop System

  СИСТЕМ СТАРТ/СТОП.

  Сопирањето на моторот сначи нула издувување на семафор или какво било друго сопирање. Со притискање на квачилото инстантно се рестартува моторот.1

   

  1Достапно со одредени мотори

 • Opel, Astra Notchback, Chassis

  СУСПЕНЗИЈА СО ВАТОВО ПОВРЗУВАЊЕ.

  Суспензијата со Ватово поврзување на Astra овозможува безбедно ракување без напор. Сѐ во едно, супериорно возење.1

   

  1Достапно со одредени мотори

КОНЕКТИВНОСТ.

NAVI 950 INTELLILINK.

Врвните карактеристики на системот за инфозабава1 ги содржат сите функции на IntelliLink плус динамична навигација за Европа со гласовно внесување на дестинација.

 

1Oпционално

 

Системот за инфозабава Navi 950 IntelliLink  ги содржи следниве карактеристики:

 

 • Вградена сателитска навигација со 2Д и 3Д мапи
 • 7-инчен екран на допир во боја
 • Проекција на телефонот преку IntelliLink
 • Хендзфри телефонирање
 • CD, Aux-in, MP3 преку USB
 • Поврзување преку Bluetooth®1
 • Контроли на управувачот 
 • 6 премиум звучници
 • Гласовно препознавање
 • Пуштање на медиуми (деактивирано при возење)

 

1Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

CD 600 INTELLILINK.

CD 600 IntelliLink1 го интегрира вашиот паметен телефон како хендзфри телефон и аудио стриминг со гласовна контрола. Совршен избор за лесна конективност и пуштање на CD.

 

1Oпционално.

 

Најважните карактеристики на технологијата IntelliLink на Astra се:

 • Проекција на телефонот преку IntelliLink
 • Интегриран CD-плеер
 • Bluetooth®1 за аудио стрминг и хендзфри телефонирање
 • Aux-in и USB за универзални уреди
 • 7-инчен дисплеј во боја
 • Гласовна контрола за телефонирање, аудио стриминг и навигација
 • Гласно читање на СМС
 • Гледање слики преку USB

 

1Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ПОДОБРИ КОНЕКЦИИ.

Системите за инфозабава на Astra ви овозможуваат да бидете информирани, поврзани и да ви е забавно. USB и Bluetooth® ве поврзуваат со дигиталниот свет.
 • NAVI 950 INTELLILINK.

  Врвните карактеристики на системот за инфозабава1 ги содржат сите функции на IntelliLink плус динамична навигација за Европа со гласовно внесување на дестинација.

   

  1Oпционално

   

  Системот за инфозабава Navi 950 IntelliLink  ги содржи следниве карактеристики:

   

  • Вградена сателитска навигација со 2Д и 3Д мапи
  • 7-инчен екран на допир во боја
  • Проекција на телефонот преку IntelliLink
  • Хендзфри телефонирање
  • CD, Aux-in, MP3 преку USB
  • Поврзување преку Bluetooth®1
  • Контроли на управувачот 
  • 6 премиум звучници
  • Гласовно препознавање
  • Пуштање на медиуми (деактивирано при возење)

   

  1Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

 • Opel, Astra Notchback, infotainment, CD 600 IntelliLink

  CD 600 INTELLILINK.

  CD 600 IntelliLink1 го интегрира вашиот паметен телефон како хендзфри телефон и аудио стриминг со гласовна контрола. Совршен избор за лесна конективност и пуштање на CD.

   

  1Oпционално.

   

  Најважните карактеристики на технологијата IntelliLink на Astra се:

  • Проекција на телефонот преку IntelliLink
  • Интегриран CD-плеер
  • Bluetooth®1 за аудио стрминг и хендзфри телефонирање
  • Aux-in и USB за универзални уреди
  • 7-инчен дисплеј во боја
  • Гласовна контрола за телефонирање, аудио стриминг и навигација
  • Гласно читање на СМС
  • Гледање слики преку USB

   

  1Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.

 • Opel, Astra, Notchback, 4door, USB Port

  ПОДОБРИ КОНЕКЦИИ.

  Системите за инфозабава на Astra ви овозможуваат да бидете информирани, поврзани и да ви е забавно. USB и Bluetooth® ве поврзуваат со дигиталниот свет.

ДОДАТНА ОПРЕМА - СПЕЦИЈАЛНО НАПРАВЕНА ЗА ВАС

Изразете се со оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го целосно вашето возило.
Дизајнирано и тестирано за вашиот Opel.

 

Сликите може да се разликуваат од производите што се продаваат.

Универзален држач за паметен телефон FlexDock
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Плочки на праговите - напред
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
ОРС линија облоги на педалите од не'рѓосувачки челик
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Држач за iPad FlexConnect (2/3/4)
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Закачалка за капут FlexConnect
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Кука FlexConnect
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ

ДОСТАПНИ МОДЕЛИ.