Преглед

Astra Sports Tourer

ОД 21.218 € 

Реперот во компактната класа ги присвои карактеристиките на премиум класата, со спортско ракување и невидена поврзаност.

Реперот во компактната класа ги присвои карактеристиките на премиум класата, со спортско ракување и невидена поврзаност.

Со своите премиум карактеристики, спортско ракување и невидена поврзаност, таа е идеалниот деловен придружник.

Направена специјално за секторот возен парк со широк избор на мотори со ниски издувување со ниски вкупни трошоци за поседување и продолжени интервали на сервисирање.

ВИДЕА.

ДИЗАЈН.

ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ.

Едицијата Astra 120 години веќе доаѓа со импресивна понуда на стандардни карактеристики. Надградете ја дополнително со нашите роденденски пакети за технологијаудобностдизајн или возење!

 

Стандардната опрема на едицијата Astra 120 години:

 • Ограничена понуда на беџ 120 години 
 • Ограничена понуда на 16-инчни тркала од легура, 120 години
 • Ограничена понуда на ткаенина 120 години
 • Ограничена понуда на патосници 120 години
 • R 4.0 IntelliLink со систем со 4 звучници
 • 7-инчен екран на допир
 • Управувач со радио контроли
 • Темпомат со ограничувач на брзината
 • Плочки на прагот

 

Откријте ги моделите 120 години.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ВЛЕЗЕТЕ И РЕЛАКСИРАЈТЕ СЕ.

Astra Sports Tourer е направена по мерка за да ви олесни. Нејзината голема, премиум внатрешност ефикасно креира нова категорија во компактната класа.

ЖИВЕЈ НА ГОЛЕМО.

Дарежливиот капацитет на багажниот простор од 1.630 литри и интелигентата, електрична врата со автоматско отворање1 ја прават Sports Tourer вистински предводник во класата.

 

 

Греењето на задните седишта и другите иновативни велнес карактеристики ќе ви донесат луксуз во секојдневниот живот.1


1Опционално со Innovation и Dynamic. Не е достапно со Selection и Enjoy.

 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ПРЕПОЗНАТЛИВИ СВЕТЛА LED.

Уникатните и препознатливи задни светла LED1 на Opel, во форма на „крила“, и дневните светла add style and give you visibility.

 

1Опционално

 

ПРЕПОЗНАТЛИВИ ТРКАЛА.

Контурите на вашиот автомобил го застануваат погледот, а вашите гуми раскажуваат. Изберете помеѓу алуминиумски тркала од 16”, 17˝ или 18˝ за моќен став на Astra Sports Tourer.

 

СОНЦЕ И СВЕЖ ВОЗДУХ.

Вдишете свеж воздух со едноставен допир на копче. Големиот електричен стаклен сончев покрив1 со вграден штитник од ветер ве чува од провев, додека истовремено ја држи топлината надвор. 

1Опционално

 

СПОРТСКИ И ДИНАМИЧЕН ДИЗАЈН.

Спортските пакети на линијата OPC за внатрешноста и надворешноста ѝ даваат на Astra динамичен, премиум изглед кој ги комбинира висококвалитетните материјали со извонреден дизајн на внатрешноста и надворешноста.

 

Спортските пакети на OPC за внатрешноста се достапни како посебни дополнителни опции:

Спортскиот пакет OPC за внатрешност1 вклучува:

 

 • Управувач со рамно дно
 • Педали од легура
 • Црн таван
 • Спортски прекинувач


1Не е достапно со КПГ, сончев покрив или основен бензински мотор. Достапно само доколку е опремено со навигациски систем и предна камера.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ЦРНОТО Е УБАВО.

Додајте повеќе карактер со избирање црни детали на вашата Astra. Новиот пакет со црн покрив воодушевува со својот стилизиран црн покрив и нејзините истакнати детали во дизајнот.

 

Со новиот пакет со црн покрив1 ќе се издвоите од толпата. Двобојниот дизајн го запира погледот и ѝ го дава на вашата Astra оној многу посебен изглед.

Пакетот со црн покрив вклучува:

 • Стилизиран црн покрив
 • Соодветни црни капаци на ретровизорите
 • Неверојатни црни 17-инчни тркала од легура
 • Два различни 18-инчни стилови на тркалата како опција

1Достапно со избрани бои.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ
 • ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ.

  Едицијата Astra 120 години веќе доаѓа со импресивна понуда на стандардни карактеристики. Надградете ја дополнително со нашите роденденски пакети за технологијаудобностдизајн или возење!

   

  Стандардната опрема на едицијата Astra 120 години:

  • Ограничена понуда на беџ 120 години 
  • Ограничена понуда на 16-инчни тркала од легура, 120 години
  • Ограничена понуда на ткаенина 120 години
  • Ограничена понуда на патосници 120 години
  • R 4.0 IntelliLink со систем со 4 звучници
  • 7-инчен екран на допир
  • Управувач со радио контроли
  • Темпомат со ограничувач на брзината
  • Плочки на прагот

   

  Откријте ги моделите 120 години.

 • Opel, Astra Sports Tourer, Interior, Ergonomic Active Seats

  ВЛЕЗЕТЕ И РЕЛАКСИРАЈТЕ СЕ.

  Astra Sports Tourer е направена по мерка за да ви олесни. Нејзината голема, премиум внатрешност ефикасно креира нова категорија во компактната класа.
 • Opel, Astra Sports Tourer, Exterior

  ЖИВЕЈ НА ГОЛЕМО.

  Дарежливиот капацитет на багажниот простор од 1.630 литри и интелигентата, електрична врата со автоматско отворање1 ја прават Sports Tourer вистински предводник во класата.

   

   

  Греењето на задните седишта и другите иновативни велнес карактеристики ќе ви донесат луксуз во секојдневниот живот.1 1Опционално со Innovation и Dynamic. Не е достапно со Selection и Enjoy.

   

 • Opel, Astra Sports Tourer, LED lights

  ПРЕПОЗНАТЛИВИ СВЕТЛА LED.

  Уникатните и препознатливи задни светла LED1 на Opel, во форма на „крила“, и дневните светла add style and give you visibility.

   

  1Опционално

   

 • Opel, Astra Sports Tourer, design, wheels

  ПРЕПОЗНАТЛИВИ ТРКАЛА.

  Контурите на вашиот автомобил го застануваат погледот, а вашите гуми раскажуваат. Изберете помеѓу алуминиумски тркала од 16”, 17˝ или 18˝ за моќен став на Astra Sports Tourer.

   

 • Opel, Astra Sports Tourer, design, sunroof

  СОНЦЕ И СВЕЖ ВОЗДУХ.

  Вдишете свеж воздух со едноставен допир на копче. Големиот електричен стаклен сончев покрив1 со вграден штитник од ветер ве чува од провев, додека истовремено ја држи топлината надвор.  1Опционално

   

 • Opel, Astra, SportsTourer, Black Edition

  СПОРТСКИ И ДИНАМИЧЕН ДИЗАЈН.

  Спортските пакети на линијата OPC за внатрешноста и надворешноста ѝ даваат на Astra динамичен, премиум изглед кој ги комбинира висококвалитетните материјали со извонреден дизајн на внатрешноста и надворешноста.

   

  Спортските пакети на OPC за внатрешноста се достапни како посебни дополнителни опции: Спортскиот пакет OPC за внатрешност1 вклучува:

   

  • Управувач со рамно дно
  • Педали од легура
  • Црн таван
  • Спортски прекинувач

  1Не е достапно со КПГ, сончев покрив или основен бензински мотор. Достапно само доколку е опремено со навигациски систем и предна камера.

 • Opel,Astra Sports Tourer,design,Black Roof Pack

  ЦРНОТО Е УБАВО.

  Додајте повеќе карактер со избирање црни детали на вашата Astra. Новиот пакет со црн покрив воодушевува со својот стилизиран црн покрив и нејзините истакнати детали во дизајнот.

   

  Со новиот пакет со црн покрив1 ќе се издвоите од толпата. Двобојниот дизајн го запира погледот и ѝ го дава на вашата Astra оној многу посебен изглед. Пакетот со црн покрив вклучува:

  • Стилизиран црн покрив
  • Соодветни црни капаци на ретровизорите
  • Неверојатни црни 17-инчни тркала од легура
  • Два различни 18-инчни стилови на тркалата како опција

  1Достапно со избрани бои.

ИНОВАЦИЈА.

ИНТЕЛИГЕНТНА ЗАДНА ВРАТА.

Со интелигентата, електрична врата со автоматско отворање1, товарењто и истоварувањето со Sports Tourer ќе ви претставуваат задоволство.

 

Сѐ што треба да направите е да замавнете со вашето стапало под задниот браник за да го отворите ја отворите или затворите вратата на багажникот. Дополнително, можете и со притискање на едно од копчињата на вратата на багажникот, вратата на возачот или вашиот клуч.

1Стандардна опрема со Innovation. Опционална со Dynamic. Не е достапно со Selection и Enjoy.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ПРЕДНИТЕ СВЕТЛА INTELLILUX LED®MATRIX.

Предните светла IntelliLux LED® Matrix1, први во класата, ви даваат видливост со долги светла без да ги вознемирувате другите возачи.

 

Предните светла IntelliLux LED® Matrix автоматски се прилагодуваат, така што можете да возите со долги светла без можноста да ги вознемирувате другите возачи.


Opel употребува интелигентна технологија онаму каде што треба:

 

 • Вашите предни светла се состојат од 16 одделни LED-елементи
 • Тие регираат на други возила со исклучување на единечни LED-светилки
 • Вашите долги светла никогаш немаат одблесок
 • Аголните светла дополнително ја подобруваат безбедноста
 • Вие имате оптимално осветлување во секоја ситуација
 • Возењето ноќе е побезбедно и многу порелаксирано
 • Исклучителната сигурност овозможува максимална долготрајност

 

1Опционално

 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

МУЛТИТАЛЕНТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ.

Opel Eye1 содржи:

 • Помош за препознавање сообраќајни знаци
 • Индикатор за растојание напред
 • Предупредување за судир напред
 • Систем за автоматско, итно сопирање во град
 • Активен индикатор за помош при држење во лента

 

Помош при препознавање сообраќајни знаци: овој напреден систем за детектирање на сообраќајни знаци ги прикажува ограничувањата на брзината и другите сообраќајни знаци, а дури и препознава привремени електронски знаци. 


Индикатор за растојание напред: го мери растојанието до автомобилот пред вас и го предупредува возачот доколку растојанието стане критично.

Предупредување за судир напред: автоматското итно сопирање ве предупредува доколку има опасност да настане судир напред, И, до брзина од 60 km на час, се иницира автоматско итно сопирање. 

Индикатор за возење во активната лента: предупредува и овозможува нежно враќање во лентата кога возачот ненамерно ќе започне да застранува од лентата.


1Опционално

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ОТВОРАЊЕ И СТАРТУВАЊЕ БЕЗ КЛУЧ.

Системот за отворање и стартување1 го препознава клучот и автоматски го отклучува возилото кога ќе му се приближите. Ви овозможува и стартување и сопирање без клуч со едноставно притискање на копче.


1Опционално

ЛЕСНО ПАРКИРАЊЕ.

Паркирање за професионалци: Совршеното паркирање до милиметар е побрзо со напредната помош при паркирање и задната камера1.


1Опционално

ВИСТИНСКО ДИРЕКТОРСКО ВОЗЕЊЕ.

Автоматскиот темпомат со целосен опсег на брзината овозможува возачко искуство без стрес.

 

Преку автоматско забрзување или успорување помеѓу брзини од 30 km/час до 180 km/час,  aвтоматскиот темпомат помага во одржување безбедно растојание до автомобилот пред вас во секое време.

 

Aвтоматски темпомат со целосен опсег на брзината.2. Дизајниран за сообраќајни метежи, FSRA овозможува темпоматот да работи дури и кога целосно ќе го запрете возилото.

 

2Достапно само со одредени мотори и преноси.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ
 • ИНТЕЛИГЕНТНА ЗАДНА ВРАТА.

  Со интелигентата, електрична врата со автоматско отворање1, товарењто и истоварувањето со Sports Tourer ќе ви претставуваат задоволство.

   

  Сѐ што треба да направите е да замавнете со вашето стапало под задниот браник за да го отворите ја отворите или затворите вратата на багажникот. Дополнително, можете и со притискање на едно од копчињата на вратата на багажникот, вратата на возачот или вашиот клуч. 1Стандардна опрема со Innovation. Опционална со Dynamic. Не е достапно со Selection и Enjoy.
 • Opel, Astra Sports Tourer, innovation, IntelliLux LED®

  ПРЕДНИТЕ СВЕТЛА INTELLILUX LED®MATRIX.

  Предните светла IntelliLux LED® Matrix1, први во класата, ви даваат видливост со долги светла без да ги вознемирувате другите возачи.

   

  Предните светла IntelliLux LED® Matrix автоматски се прилагодуваат, така што можете да возите со долги светла без можноста да ги вознемирувате другите возачи.

  Opel употребува интелигентна технологија онаму каде што треба:

   

  • Вашите предни светла се состојат од 16 одделни LED-елементи
  • Тие регираат на други возила со исклучување на единечни LED-светилки
  • Вашите долги светла никогаш немаат одблесок
  • Аголните светла дополнително ја подобруваат безбедноста
  • Вие имате оптимално осветлување во секоја ситуација
  • Возењето ноќе е побезбедно и многу порелаксирано
  • Исклучителната сигурност овозможува максимална долготрајност

   

  1Опционално

   

 • Opel, Astra Sports Tourer, innovation, Opel Eye

  МУЛТИТАЛЕНТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ.

  Opel Eye1 содржи:

  • Помош за препознавање сообраќајни знаци
  • Индикатор за растојание напред
  • Предупредување за судир напред
  • Систем за автоматско, итно сопирање во град
  • Активен индикатор за помош при држење во лента

   

  Помош при препознавање сообраќајни знаци: овој напреден систем за детектирање на сообраќајни знаци ги прикажува ограничувањата на брзината и другите сообраќајни знаци, а дури и препознава привремени електронски знаци. 

  Индикатор за растојание напред: го мери растојанието до автомобилот пред вас и го предупредува возачот доколку растојанието стане критично. Предупредување за судир напред: автоматското итно сопирање ве предупредува доколку има опасност да настане судир напред, И, до брзина од 60 km на час, се иницира автоматско итно сопирање.  Индикатор за возење во активната лента: предупредува и овозможува нежно враќање во лентата кога возачот ненамерно ќе започне да застранува од лентата.

  1Опционално

 • Opel, Astra Sports Tourer, innovation, keyless access

  ОТВОРАЊЕ И СТАРТУВАЊЕ БЕЗ КЛУЧ.

  Системот за отворање и стартување1 го препознава клучот и автоматски го отклучува возилото кога ќе му се приближите. Ви овозможува и стартување и сопирање без клуч со едноставно притискање на копче.

  1Опционално

 • Opel, Astra Sports Tourer, innovation, Park Assistance

  ЛЕСНО ПАРКИРАЊЕ.

  Паркирање за професионалци: Совршеното паркирање до милиметар е побрзо со напредната помош при паркирање и задната камера1.

  1Опционално

 • Opel, Astra Sports Tourer, innovation, Automatic Cruise Control

  ВИСТИНСКО ДИРЕКТОРСКО ВОЗЕЊЕ.

  Автоматскиот темпомат со целосен опсег на брзината овозможува возачко искуство без стрес.

   

  Преку автоматско забрзување или успорување помеѓу брзини од 30 km/час до 180 km/час,  aвтоматскиот темпомат помага во одржување безбедно растојание до автомобилот пред вас во секое време.

   

  Aвтоматски темпомат со целосен опсег на брзината.2. Дизајниран за сообраќајни метежи, FSRA овозможува темпоматот да работи дури и кога целосно ќе го запрете возилото.

   

  2Достапно само со одредени мотори и преноси.

ДОБРОСОСТОЈБА.

ВЕЛНЕС СЕДИШТЕ.

Подобрете ја вашата добросостојба со мултиприлагодливите ергономски активни седишта1 со опција за масажа и вентилација.

 

Ергономски активните седишта1 за возач/совозач нудат широк избор на можности за прилагодување, вклучувајќи и поддршка на 'рбетот и продолжеток на перничето на седиштето за совршено да ја подесите вашата омилена седечка позиција. Внесете луксуз во вашиот ден со седиштето Wellness со вградени функции за масажа, вентилација и меморија за вашите лични подесувања.

1Oпционално со Enjoy, ергономски активното седиште за возачот е стандардно со Dynamic и Innovation.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ГРЕЕЊЕ НА СЕДИШТАТА И УПРАВУВАЧОТ.

Со загреаните предни, па дури и задни седишта, плус загреаниот управувач1 брзо ќе се загреете во ладните утра.


1Опционално

ELECTRIC PARKING BRAKE.

Системот автоматски се отпушта кога се враќате наназад. Исто така ослободува простор за погодната висока средишна конзола и наслонот за раце.

 

ЕКСТРАЛЕСНО ТОВАРЕЊЕ.

Големиот багажник (540-1630 l) и задните седишта со греење овозможуваат удобност при долгите патувања додека поделбата на задните седишта, со помош на One Touch Fold со брзо отпуштање, ви нуди повеќе опции во вашето секојдневие.

 

 

Поделбата на задните седишта на 40/20/40 е опциопнална. Ако сакате да ви биде едноставно, поделбата на седишта One Touch 60/40 е стандард. И двете опции се со копчето за брзо отпуштање One Touch Fold.

 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ
 • ВЕЛНЕС СЕДИШТЕ.

  Подобрете ја вашата добросостојба со мултиприлагодливите ергономски активни седишта1 со опција за масажа и вентилација.

   

  Ергономски активните седишта1 за возач/совозач нудат широк избор на можности за прилагодување, вклучувајќи и поддршка на 'рбетот и продолжеток на перничето на седиштето за совршено да ја подесите вашата омилена седечка позиција. Внесете луксуз во вашиот ден со седиштето Wellness со вградени функции за масажа, вентилација и меморија за вашите лични подесувања. 1Oпционално со Enjoy, ергономски активното седиште за возачот е стандардно со Dynamic и Innovation.
 • Opel, Astra Sports Tourer, well-being, heated features

  ГРЕЕЊЕ НА СЕДИШТАТА И УПРАВУВАЧОТ.

  Со загреаните предни, па дури и задни седишта, плус загреаниот управувач1 брзо ќе се загреете во ладните утра.

  1Опционално

 • Opel, Astra Sports Tourer, well-being, smart brakes

  ELECTRIC PARKING BRAKE.

  Системот автоматски се отпушта кога се враќате наназад. Исто така ослободува простор за погодната висока средишна конзола и наслонот за раце.

   

 • Opel, Astra Sports Tourer, storage space

  ЕКСТРАЛЕСНО ТОВАРЕЊЕ.

  Големиот багажник (540-1630 l) и задните седишта со греење овозможуваат удобност при долгите патувања додека поделбата на задните седишта, со помош на One Touch Fold со брзо отпуштање, ви нуди повеќе опции во вашето секојдневие.

   

   

  Поделбата на задните седишта на 40/20/40 е опциопнална. Ако сакате да ви биде едноставно, поделбата на седишта One Touch 60/40 е стандард. И двете опции се со копчето за брзо отпуштање One Touch Fold.

   

ЕФИКАСНОСТ ВО ВОЗЕЊЕТО.

НОВА ГЕНЕРАЦИЈА МОТОРИ КОИ ДАВААТ ЕНЕРГИЈА.

Спортски, глатки и реактивни.

 

1Потрошувачка на гориво во l/km: во град 5,4-8,7, на отворено 4,1-5,6, комбинирано 4,6-6,7; издувување CO2 во g/km: комбинирано 107-154.
2Потрошувачка на гориво во l/km: во град 5,4-6,7, на отворено 3,6-4,4, комбинирано 4,3-5,2; издувување CO2 во g/km: комбинирано 112-137. 

Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии). 08/2018
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ЗГОЛЕМЕТЕ ЈА БРЗИНАТА!

Astra има понуда на пренос за сечиј вкус. Изберете помеѓу 5 или 6-брзинскиот рачен пренос или глаткиот 6-брзински автоматик.

 

5 или 6-брзинскиот рачен пренос е глаток и нуди одлична прецизност. Изберете го нашиот 6-брзински автоматски пренос за удобно, високоефикасно возење, особено во комбинација со системот старт/стоп.

 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ИЗБЕРЕТЕ ПОДИНАМИЧНО ВОЗЕЊЕ.

Спортскиот прекинувач ја изострува реакцијата на педалата за гас и управувањето.

 

ЗАШТЕДЕТЕ ГОРИВО СО ECOTEC®.

ECOTEC® технологиите ја намалуваат потрошувачката на гориво и издувувањето. ECOTEC®помошта при возење ви овозможува да возите со оптимална ефикасност.

 

СУСПЕНЗИЈА СО ВАТОВО ПОВРЗУВАЊЕ.

Суспензијата со Ватово поврзување на Astra Sport Tourer овозможува безбедно ракување без напор. Сѐ на сѐ - супериорно возење.1


1Опционално

 • НОВА ГЕНЕРАЦИЈА МОТОРИ КОИ ДАВААТ ЕНЕРГИЈА.

  Спортски, глатки и реактивни.

   

  1Потрошувачка на гориво во l/km: во град 5,4-8,7, на отворено 4,1-5,6, комбинирано 4,6-6,7; издувување CO2 во g/km: комбинирано 107-154. 2Потрошувачка на гориво во l/km: во град 5,4-6,7, на отворено 3,6-4,4, комбинирано 4,3-5,2; издувување CO2 во g/km: комбинирано 112-137.  Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии). 08/2018
 • Opel, Astra Sports Tourer, driving efficiency, transmissions

  ЗГОЛЕМЕТЕ ЈА БРЗИНАТА!

  Astra има понуда на пренос за сечиј вкус. Изберете помеѓу 5 или 6-брзинскиот рачен пренос или глаткиот 6-брзински автоматик.

   

  5 или 6-брзинскиот рачен пренос е глаток и нуди одлична прецизност. Изберете го нашиот 6-брзински автоматски пренос за удобно, високоефикасно возење, особено во комбинација со системот старт/стоп.

   

 • Opel, Astra Sports Tourer, driving efficiency, Sport Switch

  ИЗБЕРЕТЕ ПОДИНАМИЧНО ВОЗЕЊЕ.

  Спортскиот прекинувач ја изострува реакцијата на педалата за гас и управувањето.

   

 • Opel, Astra Sports Tourer, driving efficiency, ECOTEC

  ЗАШТЕДЕТЕ ГОРИВО СО ECOTEC®.

  ECOTEC® технологиите ја намалуваат потрошувачката на гориво и издувувањето. ECOTEC®помошта при возење ви овозможува да возите со оптимална ефикасност.

   

 • Opel, Astra Sports Tourer, driving efficiency, Chassis

  СУСПЕНЗИЈА СО ВАТОВО ПОВРЗУВАЊЕ.

  Суспензијата со Ватово поврзување на Astra Sport Tourer овозможува безбедно ракување без напор. Сѐ на сѐ - супериорно возење.1

  1Опционално

КОНЕКТИВНОСТ.

СЕКОГАШ НА ПРАВИОТ ПАТ.

Означете ги точните насоки со вградениот Navi 4.0 IntelliLink1 или Navi 900 IntelliLink1навигациски инфозабавни системи кои вклучуваат револуционерни функции за поврзување.

 

Navi 900 IntelliLink1 ги содржи следниве карактеристики:

 

 • Вградена сателитска навигација со 2Д и 3Д прегледи
 • Напредни услуги за сообраќајот
 • Структуриран внес на дестинација или во 1 ред
 • 7-инчен екран на допир во боја
 • Интерфејс Bluetooth® за хендзфри разговори, аудио стриминг и пристап до именикот2
 • Радио функција AM/FM
 • Пуштање видеа преку USB2
 • Компатибилен со Apple CarPlay™3 и Android Auto™4

 

Navi 900 IntelliLink1 ги вклучува следните карактеристики како дополнение на Navi 4.0 IntelliLink:

 

 • 8-инчен екран во боја на допир2
 • Гласовна контрола
 • 4,2-инчен екран во боја во групата инструменти (достапен само за Dynamic и INNOVATION)
 • Ајкула-антена
 • Опција за CD-плеер
 • SHOP за преземање апликации5
 • СМС-отчитување и одговарање

 

1Oпционално
2Компатибилноста и функциите може да зависат од вашиот уред и верзијата на ОС.
3Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com.
4Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com.
5SHOP е достапна само доколку возилото е опремено со OnStar.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

КОНЕКТИВНОСТ ВОДЕЧКА ВО КЛАСАТА СО INTELLILINK.

Поврзете се лесно со мултимедијалниот систем сѐ-во едно R 4.0 IntelliLink1 што е компатибилен со Android Auto™2 од Google или Apple CarPlay™3.

 

R 4.0 IntelliLink1 ги содржи следниве карактеристики:

 

 • 7-инчен екран на допир
 • Компатибилен со Apple CarPlay™1 и Android Auto™2
 • Bluetooth® за хендзфри телефонирање, аудио-стрминг и пристап до телефонскиот именик3
 • Радио функција AM/FM
 • Гледање на фотографии и видео преку USB3


1Опционално
2Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот Оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com.
3Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com.
4Само со компатибилни уреди

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ЕДНОСТАВНО ПАМЕТНО СО BLUETOOTH.

R300 BT е далеку повеќе од радио. Bluetooth® за хендзфри телефон и аудио-стриминг и приклучокот USB ве поврзуваат со дигиталниот свет.

 

КОНЕКЦИИ ЗА ПАТНИЦИТЕ.

Вашите патници назад имаат 2 приклучока USB, така што нема да се препираат за еден!

 

 • СЕКОГАШ НА ПРАВИОТ ПАТ.

  Означете ги точните насоки со вградениот Navi 4.0 IntelliLink1 или Navi 900 IntelliLink1навигациски инфозабавни системи кои вклучуваат револуционерни функции за поврзување.

   

  Navi 900 IntelliLink1 ги содржи следниве карактеристики:

   

  • Вградена сателитска навигација со 2Д и 3Д прегледи
  • Напредни услуги за сообраќајот
  • Структуриран внес на дестинација или во 1 ред
  • 7-инчен екран на допир во боја
  • Интерфејс Bluetooth® за хендзфри разговори, аудио стриминг и пристап до именикот2
  • Радио функција AM/FM
  • Пуштање видеа преку USB2
  • Компатибилен со Apple CarPlay™3 и Android Auto™4

   

  Navi 900 IntelliLink1 ги вклучува следните карактеристики како дополнение на Navi 4.0 IntelliLink:

   

  • 8-инчен екран во боја на допир2
  • Гласовна контрола
  • 4,2-инчен екран во боја во групата инструменти (достапен само за Dynamic и INNOVATION)
  • Ајкула-антена
  • Опција за CD-плеер
  • SHOP за преземање апликации5
  • СМС-отчитување и одговарање

   

  1Oпционално 2Компатибилноста и функциите може да зависат од вашиот уред и верзијата на ОС. 3Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com. 4Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com. 5SHOP е достапна само доколку возилото е опремено со OnStar.

 • Opel, Astra Sports Tourer, connectivity, IntelliLink

  КОНЕКТИВНОСТ ВОДЕЧКА ВО КЛАСАТА СО INTELLILINK.

  Поврзете се лесно со мултимедијалниот систем сѐ-во едно R 4.0 IntelliLink1 што е компатибилен со Android Auto™2 од Google или Apple CarPlay™3.

   

  R 4.0 IntelliLink1 ги содржи следниве карактеристики:

   

  • 7-инчен екран на допир
  • Компатибилен со Apple CarPlay™1 и Android Auto™2
  • Bluetooth® за хендзфри телефонирање, аудио-стрминг и пристап до телефонскиот именик3
  • Радио функција AM/FM
  • Гледање на фотографии и видео преку USB3

  1Опционално 2Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот Оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com. 3Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com. 4Само со компатибилни уреди

 • Opel, Astra Sports Tourer, connectivity, radio

  ЕДНОСТАВНО ПАМЕТНО СО BLUETOOTH.

  R300 BT е далеку повеќе од радио. Bluetooth® за хендзфри телефон и аудио-стриминг и приклучокот USB ве поврзуваат со дигиталниот свет.

   

 • Opel, Astra Sports Tourer, connectivity, USB ports

  КОНЕКЦИИ ЗА ПАТНИЦИТЕ.

  Вашите патници назад имаат 2 приклучока USB, така што нема да се препираат за еден!

   

ДОДАТНА ОПРЕМА  - СПЕЦИЈАЛНО НАПРАВЕНА ЗА ВАС.

Со оригиналната додатна опрема на Opel, изразете се и извлечете го максимумот од вашето возило. Дизајнирани и тестирани за вашиот Opel.

 

Сликите може да се разликуваат од производот што се продава.

AirWellness дифузер на мириси
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Плочки на праговите LED - осветлени
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Внатрешна опременост, Shaded Maori
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Држач за паметен телефон PowerFlex, Jet Black
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Масичка на превиткување FlexConnect
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Патосници, All-weather, црни Jet Black
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ

ДОСТАПНИ МОДЕЛИ.