Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ.

Едицијата Astra 120 години веќе доаѓа со импресивна понуда на стандардни карактеристики. Надградете ја дополнително со нашите роденденски пакети за технологијаудобностдизајн или возење!

 

Стандардната опрема на едицијата Astra 120 години:

 • Ограничена понуда на беџ 120 години 
 • Ограничена понуда на 16-инчни тркала од легура, 120 години
 • Ограничена понуда на ткаенина 120 години
 • Ограничена понуда на патосници 120 години
 • R 4.0 IntelliLink со систем со 4 звучници
 • 7-инчен екран на допир
 • Управувач со радио контроли
 • Темпомат со ограничувач на брзината
 • Плочки на прагот

 

Откријте ги моделите 120 години.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ВЛЕЗЕТЕ И РЕЛАКСИРАЈТЕ СЕ.

Astra Sports Tourer е направена по мерка  за да ви олесни. Нејзината голема, премиум внатрешност  ефикасно креира нова категорија во компактната класа.

ЖИВЕЈ НА ГОЛЕМО.

Дарежливиот капацитет на багажниот простор од 1.630 литри и интелигентата, електрична врата со автоматско отворање1 ја прават Sports Tourer вистински предводник во класата.

 

 

Греењето на задните седишта и другите иновативни велнес карактеристики ќе ви донесат луксуз во секојдневниот живот.1


1Опционално со Innovation и Dynamic. Не е достапно со Selection и Enjoy.

 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ПРЕПОЗНАТЛИВИ СВЕТЛА LED.

Уникатните и препознатливи задни светла LED1 на Opel, во форма на „крила“, и дневните светла add style and give you visibility.

 

1Опционално

 

ПРЕПОЗНАТЛИВИ ТРКАЛА.

Контурите на вашиот автомобил го застануваат погледот, а вашите гуми раскажуваат. Изберете помеѓу алуминиумски тркала од 16”, 17˝ или 18˝ за моќен став на Astra Sports Tourer.

 

СОНЦЕ И СВЕЖ ВОЗДУХ.

Вдишете свеж воздух со едноставен допир на копче. Големиот електричен стаклен сончев покрив1 со вграден штитник од ветер ве чува од провев, додека истовремено ја држи топлината надвор. 

1Опционално

 

СПОРТСКИ И ДИНАМИЧЕН ДИЗАЈН.

Спортските пакети на линијата OPC за внатрешноста и надворешноста ѝ даваат на Astra динамичен, премиум изглед кој ги комбинира висококвалитетните материјали со извонреден дизајн на внатрешноста и надворешноста.

 

Спортските пакети на OPC за внатрешноста се достапни како посебни дополнителни опции:

Спортскиот пакет OPC за внатрешност1 вклучува:

 

 • Управувач со рамно дно
 • Педали од легура
 • Црн таван
 • Спортски прекинувач


1Не е достапно со КПГ, сончев покрив или основен бензински мотор. Достапно само доколку е опремено со навигациски систем и предна камера.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ЦРНОТО Е УБАВО.

Додајте повеќе карактер со избирање црни детали на вашата Astra. Новиот пакет со црн покрив воодушевува со својот стилизиран црн покрив и нејзините истакнати детали во дизајнот.

 

Со новиот пакет со црн покрив1 ќе се издвоите од толпата. Двобојниот дизајн го запира погледот и ѝ го дава на вашата Astra оној многу посебен изглед.

Пакетот со црн покрив вклучува:

 • Стилизиран црн покрив
 • Соодветни црни капаци на ретровизорите
 • Неверојатни црни 17-инчни тркала од легура
 • Два различни 18-инчни стилови на тркалата како опција

1Достапно со избрани бои.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ