Contents inside this Tab Collection are only authorable inside of this page.

The 'Tab' component contains necessary configuration for each tab on this page, you must add this component first for a tab that you want available to a Tabbed Navigation component.

Tab Settings

Field Value
General
Active Tab True
Anchor ID design
Title ДИЗАЈН
Pretext
Icon to Display
НАДВОРЕШНОСТ
Новата Corsa има храбар и чист став со кој се нагласува прецизноста на германскиот инженеринг, со динамична предна страна, привлечна силуета и впечатлив заден дел. Новата Corsa е атрактивна од секој агол. 
ЛИНИЈА GЅ, НИВО НА ОПРЕМЕНОСТ, НАДВОРЕШНОСТ.
Сакате уште похрабар и поатлетски изглед? Тогаш спортската линија на GS е совршена за вас со нејзиниот специфичен дизајн, кој вклучува специјалeн преден и заден браник, хромирана издувна цевка и с пецијални тркала. 
ВНАТРЕШНОСТ
Внесете ентериер кој веднаш импресионира со својата прецизна изработка, софистицирани детали и врвни, висококвалитетни материјали. Спортската табла со инструменти ориентирана кон возачот, со карактер на голем автомобил, прави да го започнете вашето следно патување веднаш. 
ЛИНИЈА GЅ, ВНАТРЕШНОСТ.
Храбра оптика за посилен став: со црвени нагласени делови во внатрешноста, специјални спортски седишта, темен таван и спортски педали од легура, линијата GS има исто толку добар изглед како и возење. 
ТРКАЛА
Ако големината е важна, тогаш 16-инчните или 17-инчните алуминиумски тркала 1 со впечатлив дизајн се одличен избор. Сакате да додадете контраст со боја? Изберете ексклузивни двобојни тркала од 17 инчи 1 . Без оглед на тоа што одлучивте, секогаш е добар избор.

1 Опционално. 
ОПЦИИ ЗА ПОКРИВОТ
Каков е вашиот стил? Со стилизираниот покрив во боја 1 ќе можете да додадете бело или црно на боите на вашата надворешност. Изберете панорамски сончев покрив 1 за да ја направите внатрешноста на вашата Corsa-e екстра-посветла.

1 Oпционално. 

Tab Settings

Field Value
General
Active Tab True
Anchor ID innovations
Title ИНОВАЦИИ
Pretext
Icon to Display
INTELLILUX MATRIX LED
Видете и бидете видени. Предните светла IntelliLux LED ® Matrix 1 , водечки во класата, ви даваат видливост на долги светла без да ги вознемирувате другите возачи. Уживајте во одлично осветлување во секоја ситуација.

1 Oпционално. 
АВТОМАТСКИ ТЕМПОМАТ
Автоматскиот темпомат 1 ви овозможува возење без стрес. Тој автоматски забрзува или забавува и помага да одржувате безбедно растојание до автомобилот пред вас во секое време.

1 Oпционално. 
АКТИВНО ПОЗИЦИОНИРАЊЕ ВО ЛЕНТА
Системот за активно позиционирање во лента 1 ве турка еден чекор поблизу до автономното возење, правејќи го вашиот живот побезбеден и поудобен за време на монотоното возење на автопатот. Системот ја користи камерата поставена на врвот на ветробранското стакло заедно со бројните сензори внатре. Интелигентно и проактивно помага да управувате и да ја одржувате вашата Corsa центрирана во рамките на означената лента. Значи, за време на подолги патувања чувствувате помалку замор. 2

1 Oпционално.
2 За време на употребата, рацете мораат да останат на управувачот. 
ДИГИТАЛНИ ИНСТРУМЕНТИ
Уживајте во интуитивниот инфозабавен систем, лесен за употреба, додека сте фокусирани на патот напред. Целосно дигиталната група инструменти 1 ве информира за брзината, навигацијата и многу повеќе, токму онаму каде што ви е потребно - пред вашите очи.

1 Oпционално. 
ПАНОРАМСКА ЗАДНА КАМЕРА ОД 180°
Враќањето наназад едноставно стана полесно, особено во градот и тесните места за паркирање. Панорамската задна камера 1 обезбедува поглед назад од 180 ° на вашата Corsa-e и она што е околу неа. Ќе бидете професионален шофер во рикверц пред да трепнете.

1 Oпционално. 
НАПРЕДНА ПОМОШ ПРИ ПАРКИРАЊЕ
Никогаш повеќе не паркирајте сами. Напредната функција за помош при паркирање 1 ги открива местата за паркирање сама и управува со управувачот. Вие само треба да забрзувате и сопирате. Може ли паркирањето да биде поудобно? (Глупо прашање.)

1 Oпционално. 

Tab Settings

Field Value
General
Active Tab True
Anchor ID premium-comfort
Title ПРЕМИУМ УДОБНОСТ
Pretext
Icon to Display
ЗАГРЕАНИ СЕДИШТА И УПРАВУВАЧ
Греењето на седишта во три степени 1 ви удоволува вам и на вашиот совозач, додека загреаниот управувач 1 ви ги утешува рацете. Откако ќе го заземете вашето место, никогаш повеќе нема да сакате да станете.

1 Oпционално. 
КОЖНИ СЕДИШТА СО МАСАЖА1
Седнете и уживајте во секое возење. Функцијата за масажа на возачот1 е достапна на кожните седишта на Corsa, па ќе пристигнете опуштено и по долги патувања.

1 Oпционално. Достапно само на мотор со внатрешно согорување. 
ПРОСТОР ЗА ТОВАРЕЊЕ
Имате многу багаж? Капацитетот од 309 литри на багажникот ви овозможува да ги соберете сите. Имате уште повеќе багаж? Преклопете ги задните седишта за да го максимизирате багажникот. Значи ова е вистинскиот момент да се направат поголеми планови. 

Tab Settings

Field Value
General
Active Tab True
Anchor ID connectivity
Title ПОВРЗАНОСТ
Pretext
Icon to Display
НАВИГАЦИЈА
Вашата следна дестинација е оддалечена само на допир. Изберете помеѓу Multimedia Navi Pro со 10-инчен дисплеј 1 и Multimedia Navi со 7-инчен дисплеј 1 . Едноставно размислувајте на големо и одете насекаде.

1 Oпционално. 
БЕЗЖИЧНО ПОЛНЕЊЕ
Полнете го вашиот паметен телефон без кабел 1 . Само ставете го вашиот паметен телефон како вообичаено во просторот за складирање и бидете сигурни дека ќе останете поврзани со вашите пријатели.

1 Oпционално. Може да е потребен додаток за мобилен телефон. 
ИНФОЗАБАВА

Чувствувајте се слободно, чувствувајте се добро. Екран на допир, Apple CarPlay™1,3 и Android Auto™2,3. Системите за инфозабава4 во новата Corsa-e ви даваат слобода за комуникација и забава, заедно со гласовно управување и аудио-стриминг преку Bluetooth®5.

1Apple CarPlay™ и Apple Siri™ се регистрирани трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји.
2Android Auto™ е регистрирана трговска марка на Google Inc.

3Компатибилноста   и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на   уредот и верзијата на оперативниот систем. За да ја проверите компатибилноста   на вашиот уред, одете на www.apple.com или www.android.com или контактирајте   со вашиот продавач на Opel.

4Oпционално.

5Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG inc.

 
СЕКОГАШ ТУКА ЗА ВАС

Останете безбедни и поврзани на патот со понуда на паметни услуги - исто така кога возите електрично.

  • Мир на душа: чувствувајте се безбедно со функцијата за повик во итен случај, дефект и редовните информации за статусот на возилото.
  • Практичност: Користете го вашиот мобилен телефон за нашите далечински функции (на пр. заклучување/отклучување на вратата). Нашите услуги особено за електрични возила: далечинска проверка на нивото на погонската батерија и поставување на климата, управување со полнењето и услугите за е-мобилност - ви помагаме да продолжите понатаму!
  • Паметно возење: уживајте во релаксирано возење благодарение на навигацијата во живо1 и управувањето со патувањето.

 

1Услугите Оpel Connect се очекуваат од есен 2019 година. За услугите може да е потребна регистрација/плаќање и се предмет на покриеноста и достапноста на мобилната мрежа.

 
УСЛУГИТЕ ОPEL CONNECT

Tab Settings

Field Value
General
Active Tab True
Anchor ID driving-dynamics
Title ДИНАМИЧНО ВОЗЕЊЕ
Pretext
Icon to Display
MOTOP
Кога станува збор за перформанси во возењето и ниски или дури и никакви издувувања, моторите на Corsa се во првите редови. Без разлика дали е гас, дизел или целосно електрична: новата Corsa секогаш нуди динамично, непречено и ефикасно возење. 
ПРЕНОС

Комбинација на спортски карактеристики и удобност: Автоматскиот пренос со 8 брзини со педала-менувач ја подобрува ефикасноста и ја подобрува вашата забава при возењето.

 

Достапно со 100 КС и 130 КС.