Преглед

Crossland X

ОД 19.730 € 

Кросовер со стил, со дизајн на SUV, со високо ефикасни мотори, иновации од премиум класа и исклучителна флексибилност.

ЗОШТО ДА ЧЕКАШ?

Побарај понуда онлајн, безбедно и сигурно.

БЕЗБЕДНО И БРЗО
 •  Безбедни од COVID. Информацијата Ви пристигнува дома.
 • За возила на лагер, испорака веднаш.

 

 

 
ТРИ (3) ЕДНОСТАВНИ ЧЕКОРИ
 • Изберете возило
 • Пополнете ја формата за контакт
 • Вашиот дилер ќе Ве контактира и ќе Ви достави понуда во најбрзо време

 

 

 

 

СТАВ СО СТИЛ.

ПРИЛАГОДЕТЕ ГО ВАШИОТ CROSSLAND X.

МОДЕЛИ.

ENJOY

Најзначајни одлики:

 • Радио R 4.0 IntelliLink 7-инчен екран во боја на допир, аудио стриминг преку Вluetooth®, интеграција на паметни телефони преку Apple CarPlay™ + Android AutoTM, USB приклучок + далечински контроли на управувачот
 • Електрика на прозорци напред и назад
 • Рачна климатизација

INNOVATION

Најзначајни одлики:

 • Автоматска A/C, двојна зона
 • Под на багажниот простор со двојно подесување на висината
 • Двобоен покрив + соодветни надворешни ретровизор (препорачана опција)
 • Пакет за видик и светло со сензор за дожд напред, и повеќе

ULTIMATE

Најзначајни одлики:

 • 17-инчни тркала од легура, дизајн со повеќе краци, машинска обработка, сиво Technical Grey
 • Целосни LED предни и задни светла, вклучително и светла за свиоци, автоматска контрола со долги светла и препознатливо дневно светло
 • Помош при паркирање назад
 • Navi 5.0 IntelliLink со 8-инчен екран на допир
 • Ергономски активни седишта

САКАТЕ ДА ОТКРИЕТЕ УШТЕ ПОВЕЌЕ?

ОДЛИКИ НА CROSSLAND X
Откријте ги сите различни одлики кои ги нуди Crossland X.
 
ОТКРИЈТЕ СЕГА
ПОВЕЌЕ ОПРЕМА
Набавете ја оригиналната опрема од Opel за вашата Crossland X.
 
ОТКРИЈТЕ СЕГА