SKIP TO CONTENT
GSi

НОВАТА INSIGNIA GSI.

Водена од задоволство.

Импресивни контури, моќна турбо технологија и совршена ергономија: новите модели на Insignia GSi комбинираат уживање во возењето и напредна технологија во спортска, атлетска форма во варијантите на Grand Sport и Sports Tourer.
ДИНАМИКА НА ВОЗЕЊЕТО И НЕПОВТОРЛИВ СТИЛ.
Иконскиот и веднаш препознатлив дизајн на GSi е надополнет со динамичниот стајлинг и ексклузивните двобојни 20-инчни тркала од легура. Двојните врвови на издувните цевки од не'рѓосувачки челик навестуваат за моќта и страста што ја содржи, а задниот спојлер обезбедува моќно присуство на патот. 
ПЕРФОРМАНСИТЕ И СТИЛОТ ОДАТ ЗАЕДНО.
Со внатрешните карактеристики фокусирани на возачот, како управувач со рамно дно, ергономски1 перформансни2 седишта со интегрирани наслони за главата и спортски педали од легура, GSi докажува дека е исто возбудлива, спортска и ориентирана кон дизајнот, како што би очекувале да биде. 

1 Ергономски седишта сертифицирани од германското AGR (Кампања за поздрав 'рбет), центар на извонредност во ергономијата. Сертификатот е доказ на квалитет доделен од независна комисија за тестирање составена од експерти од различни медицински дисциплини.

2 Oпционално.

ПЕРФОРМАНСИ КАКО СТАНДАРД.
Неверојатни 20-инчни двобојни тркала од легура со сопирачки BREMBO и спортски гуми, опремени како стандард. Шасијата за перформанси FlexRide и погонот на сите тркала Twinster со векторирање на вртежниот момент ја прават новата Insignia GSi да се осети како ништо друго на патот. 
МОЌНА КАКО ШТО ИЗГЛЕДА.
Новата Insignia GSi е спортска машина. Напредниот 2,0-литарски турбо бензински мотор испорачува 169 kW (230 КС) и вртежен момент од 350 Nm, поврзан со 9-степен автоматски пренос.