SKIP TO CONTENT
Insignia GSi модели

OPEL INSIGNIA GSi.*

* Потрошувачка на гориво во l / 100 km: во град  X.X - X.X, на отворено X.X - X.X, комбинрано X.X - X.X; Емисија на СО2 во g / km: комбинирано ХХХ-ХХХ. 

Изберете го Вашиот Insignia GSi модел.

INSIGNIA GRAND SPORT GSi*

Импресивни линии, моќна турбо технологија и совршена ергономија: новата Insignia Grand Sport GSi комбинира напредна технологија со спортски, атлетски дизајн за доживување на беспрекорно задоволство при возење што не може да се изрази само со техничките податоци. Неговиот 2.0-литарски турбо-бензинец обезбедува 169 kW (230 КС), 350 Nm вртежен момент и е комбиниран со 9-степен автоматски менувач. Внатрешноста обезбедува удобно седење со подршка на егрономските активни седишта обложени со кожа, како опција со OPC Performance седишта.

 

  • Надворешни димензии: Вкупна должина 4.897 mm, висина без товар 1.455 mm, ширина 2.093 mm
 
  • Волумен на багажикот / товарен простор: 490-1,450 l
 
  • Максимална тежина на влечење со сопирачки / без сопирачки: 1,500-2,000 kg (12% нагорнина) / 730-750 kg
 

* Потрошувачка на гориво во l / 100 km: во град  X.X - X.X, на отворено X.X - X.X, комбинрано X.X - X.X; Емисија на СО2 во g / km: комбинирано ХХХ-ХХХ. 

 
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
INSIGNIA SPORTS TOURER GSi*

Со раскошна и променлива носивост, новата Insignia Sports Tourer GSi е исто толку пространа, колку што е флексибилна. Благодарение на нејзинитее перформанси, ќе Ви биде совршен придружник за Вашите секојдневни спортови. 2.0-литарскиот турбо-бензинец обезбедува 169 kW (230 КС), 350 Nm вртежен момент и е комбиниран со 9-степен автоматски менувач. Тој овозможува удобно седење со поддршка на егрономските активни седишта обложени со кожа, по избор со OPC Performance седишта.

 

  • Надворешни димензии: Вкупна должина 4.986 mm, висина без товар 1.500 mm, ширина 2.093 mm
 
  • Волумен на багажикот / товарен простор: 560-1,665 l
 
  • Максимална тежина на влечење со сопирачки / без сопирачки: 1,450-2,000 kg (12% нагорнина) / 750 kg
 

* Потрошувачка на гориво во l / 100 km: во град  X.X - X.X, на отворено X.X - X.X, комбинрано X.X - X.X; Емисија на СО2 во g / km: комбинирано ХХХ-ХХХ. 

 
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ

САКАТЕ ДА ДОЗНАЕТЕ ПОВЕЌЕ?

СЕКОГАШ ДОБРО ИНФОРМИРАН.

Без разлика дали го користите како приватно возило или службено возило, новиот Opel Insignia GSi инспирира со перформансите, првокласниот дизајн и технологија. Конфигурирајте го за да одговара на Вашите желби и потреби. Ние сме тука за да Ви помогнеме при купувањето, а нашите експерти во Opel Bank ќе Ве известат за сите аспекти на финансирање, изнајмување или услуга. Дали барате половен автомобил, оригинална декоративна опрема, нови тркала или Прирачник? Ние секогаш сме среќни да помогнеме.