Преглед

Insignia Country Tourer

ОД 33.736 €

Динамичен дизајн, супериорна поврзаност и интелигентни системи за помош на возачот - Insignia Country Tourer е вашата моќна покана за отворен пат.

Елегантна, пространа и преполна со иновативни технологии за возачот за патувања на долги релации без напор.

Идеален партнер за вашиот бизнис, возниот парк на Opel ве носи на долг пат без напор.

Премиум карактеристики плус избор на опременост и ефикасни турбо бензински или дизел мотори. Идеалниот избор за бизнис.

ДИЗАЈН.

ULTIMATE СО СТИЛ.

Со спортскиот пакет на линијата OPC, предните светла IntelliLux LED® Matrix, 18-инчните тркала од легура, луксузната внатрешност и повеќе, Insignia Ultimate е сѐ што името сугерира.

ВИСТИНСКИ СТАВ НА ТЕРЕНЕЦ.

Работете паметно, забавувајте се максимално и дозволете ѝ на Insignia Country Tourer да ги претвори тешките услови на патот во ваша предност. Ако сакате да одите на тежок терен, истото го сака и моќната Insignia.

 

 • Флексибилен простор и премиум иновации во класата
 • Вистински теренец со погон на сите тркала 4x4
 • Обложени сребрени заштитни плочи за подвожјето
 • Континуирана контрола на амортизацијата FlexRide©1

 

1Oпционално

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ЦВРСТА ЉУБОВ.

Благодарејќи на својот стил, тешките услови ги претвора во ваша предност. 

Сребрените заштитни плочи и облогата го заштитуваат подвожјето и придонесуваат за нискиот, широк и моќен изглед на Country Tourer.

ВАШАТА ЛУКСУЗНА КАБИНА.

Со IntelliLink, хотспот Wi-Fi1, двозонски автоматски уред за климатизација и електронски прилагодливи предни седишта со греење2.

 

Достапна со Multimedia Navi Pro Infotainment, автоматска контрола на климата со двојна зона и греење на предни седишта со прилагодување на моќноста, Country Tourer е полна со удобности.

НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ ОЛЕСНИ.

Капацитетот и разновидноста ја прават Country Tourer целосен мултитаскер. Лесно е да сместите секаков вид на товар со товарен простор од 560-1665 литри.

ДАЈТЕ Ѝ КАРАКТЕР

Динамичните тркала од легура го заокружуваат возењето и се обработени во динамична светлосребрена боја или во двобоен дизајн Technical Grey.

СОНЦЕ И СВЕЖ ВОЗДУХ.

Бидете повеќе со природата и дозволете ѝ на природата да биде со вас. Уживајте во додадената видливост и светлина од стилизираниот панорамски сончев1 покрив.

 

1Oпционално

 • ULTIMATE СО СТИЛ.

  Со спортскиот пакет на линијата OPC, предните светла IntelliLux LED® Matrix, 18-инчните тркала од легура, луксузната внатрешност и повеќе, Insignia Ultimate е сѐ што името сугерира.
 • Insignia Country Tourer, Exterior, Design

  ВИСТИНСКИ СТАВ НА ТЕРЕНЕЦ.

  Работете паметно, забавувајте се максимално и дозволете ѝ на Insignia Country Tourer да ги претвори тешките услови на патот во ваша предност. Ако сакате да одите на тежок терен, истото го сака и моќната Insignia.

   

  • Флексибилен простор и премиум иновации во класата
  • Вистински теренец со погон на сите тркала 4x4
  • Обложени сребрени заштитни плочи за подвожјето
  • Континуирана контрола на амортизацијата FlexRide©1

   

  1Oпционално

 • Insignia Country Tourer, Exterior, Design, Skid-Plates

  ЦВРСТА ЉУБОВ.

  Благодарејќи на својот стил, тешките услови ги претвора во ваша предност. 

  Сребрените заштитни плочи и облогата го заштитуваат подвожјето и придонесуваат за нискиот, широк и моќен изглед на Country Tourer.

 • Insignia Country Tourer, Interior, Design

  ВАШАТА ЛУКСУЗНА КАБИНА.

  Со IntelliLink, хотспот Wi-Fi1, двозонски автоматски уред за климатизација и електронски прилагодливи предни седишта со греење2.

   

  Достапна со Multimedia Navi Pro Infotainment, автоматска контрола на климата со двојна зона и греење на предни седишта со прилагодување на моќноста, Country Tourer е полна со удобности.

 • Insignia Country Tourer, Interior, Storage, Versatility

  НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ ОЛЕСНИ.

  Капацитетот и разновидноста ја прават Country Tourer целосен мултитаскер. Лесно е да сместите секаков вид на товар со товарен простор од 560-1665 литри.
 • Insignia Country Tourer, Exterior, Design, Wheels

  ДАЈТЕ Ѝ КАРАКТЕР

  Динамичните тркала од легура го заокружуваат возењето и се обработени во динамична светлосребрена боја или во двобоен дизајн Technical Grey.
 • Insignia Country Tourer, Exterior, Design, Sunroof

  СОНЦЕ И СВЕЖ ВОЗДУХ.

  Бидете повеќе со природата и дозволете ѝ на природата да биде со вас. Уживајте во додадената видливост и светлина од стилизираниот панорамски сончев1 покрив.

   

  1Oпционално

ИНОВАЦИИ.

ХЕНДЗФРИ ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ВРАТАТА НА БАГАЖНИКОТ.

Интелигентната врата на багажникот1 автоматски се отвора и затвора со едноставно замавнување со стапалото под задниот браник.

 

Можете да го држите вашиот багаж или намирници во раката и да имате пристап до багажникот со пространи 1665 литри. Само ставете го стапалото под багажникот и вратата на багажникот ќе се отвори автоматски.

 

Се разбира, исто така можете да го отворите багажникот преку притискање на копче на вратата на багажникот, во внатрешноста на кабината или на вашиот клуч.

 

1Oпционално

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

НАПРЕДНО ПРЕДНИ СВЕТЛА INTELLILUX LED®  MATRIX.

Предните светла1 IntelliLux LED® Matrix со долги светла без отсјај, автоматски го навалуваат светлото околу други возила, но го одржуваат осветлен остатокот од патот до 400 метри нанапред.

 

 • Без никаков ризик од зашеметување на другите возачи.
 • Возењето ноќе е побезбедно и порелаксирано.
 • Аголното светло им се спротивставува на „црните дупки“ на тесните свиоци. Активно при брзина од 40 km/час до 70 km/час1.

 

1Кога системот е активиран, долгото светло се вклучува при брзина над 50 km/час и автоматски се исклучува при брзина под 35 km/час.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ОДРЖУВАЈТЕ БЕЗБЕДНО РАСТОЈАНИЕ.

Автоматскиот темпомат1 помага во спречување судири со возилото пред вас – и ви помага да се опуштите со намалување и зголемување на брзината при одржување на растојанието со возилото пред вас.

 

Автономната1 генерација на системи за помош на возачот пристигна. Тие го скенираат патот и ја штитат Insignia со безбедносна зона за максимална релаксација и минимален ризик.

 

1Oпционално, системите за помош на возачот на Opel се наменети за поддршка на возачот во рамките на непосредните ограничувања на системот. Возачот, сепак, е одговорен за возењето.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

НАПРЕДНИ АСИСТЕНТИ НА ВОЗАЧОТ.

Дисплејот напред1 ви ги прикажува клучните податоци на ветробранското стакло за да можете да внимавате на патот. Во податоците се вклучени брзината, сателитската навигација или предупредувањата за опасности.

 

1Oпционално

НАПРЕЧЕН СООБРАЌАЈ НАЗАД.

Предупредувањето за напречниот сообраќај назад1 ве предупредува за возилата кога излегувате наназад од вашето паркинг-место. Тоа што порано беше невидлива опасност, сега е нешто што можете да го контролирате.

 

1Oпционално

НАПРЕДНИ БЕЗБЕДНОСНИ СИСТЕМИ.

Безбедносните технологии1 на Opel ви нудат карактеристики како:

 • Автоматско итно сопирање со детекција на пешаци.
 • Предупредување за странична слепа точка.
 • Помош при возење во лента.

 

Нашите напредни безбедносни системи1 комбинираат камера и радар и се дизајнирани да ја зголемат будноста на возачот и да помогнат во спречување на блиски судири, казни за неприлагодена брзина и многу повеќе.

 

 • Ви помага да се релаксирате преку континуирана поддршка.
 • Совршени системи за помош за активен стил на возење.
 • Сепак вие имате контрола над вашата Insignia.

 

1Oпционално

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

МАГИЧЕН ДОПИР.

Влезете и тргнете. „Отвори и стартувај без клуч“ на Insignia ви овозможува да влезете и да стартувате само со притискање на копче.
 • ХЕНДЗФРИ ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ВРАТАТА НА БАГАЖНИКОТ.

  Интелигентната врата на багажникот1 автоматски се отвора и затвора со едноставно замавнување со стапалото под задниот браник.

   

  Можете да го држите вашиот багаж или намирници во раката и да имате пристап до багажникот со пространи 1665 литри. Само ставете го стапалото под багажникот и вратата на багажникот ќе се отвори автоматски.

   

  Се разбира, исто така можете да го отворите багажникот преку притискање на копче на вратата на багажникот, во внатрешноста на кабината или на вашиот клуч.

   

  1Oпционално

 • НАПРЕДНО ПРЕДНИ СВЕТЛА INTELLILUX LED®  MATRIX.

  Предните светла1 IntelliLux LED® Matrix со долги светла без отсјај, автоматски го навалуваат светлото околу други возила, но го одржуваат осветлен остатокот од патот до 400 метри нанапред.

   

  • Без никаков ризик од зашеметување на другите возачи.
  • Возењето ноќе е побезбедно и порелаксирано.
  • Аголното светло им се спротивставува на „црните дупки“ на тесните свиоци. Активно при брзина од 40 km/час до 70 km/час1.

   

  1Кога системот е активиран, долгото светло се вклучува при брзина над 50 km/час и автоматски се исклучува при брзина под 35 km/час.

 • Insignia Country Tourer, Innovation, Safety, Automatic Cruise Control

  ОДРЖУВАЈТЕ БЕЗБЕДНО РАСТОЈАНИЕ.

  Автоматскиот темпомат1 помага во спречување судири со возилото пред вас – и ви помага да се опуштите со намалување и зголемување на брзината при одржување на растојанието со возилото пред вас.

   

  Автономната1 генерација на системи за помош на возачот пристигна. Тие го скенираат патот и ја штитат Insignia со безбедносна зона за максимална релаксација и минимален ризик.

   

  1Oпционално, системите за помош на возачот на Opel се наменети за поддршка на возачот во рамките на непосредните ограничувања на системот. Возачот, сепак, е одговорен за возењето.

 • Insignia Country Tourer, Innovation, Head Up Display

  НАПРЕДНИ АСИСТЕНТИ НА ВОЗАЧОТ.

  Дисплејот напред1 ви ги прикажува клучните податоци на ветробранското стакло за да можете да внимавате на патот. Во податоците се вклучени брзината, сателитската навигација или предупредувањата за опасности.

   

  1Oпционално

 • Insignia Country Tourer, Innovation, Advanced Park Assist

  НАПРЕЧЕН СООБРАЌАЈ НАЗАД.

  Предупредувањето за напречниот сообраќај назад1 ве предупредува за возилата кога излегувате наназад од вашето паркинг-место. Тоа што порано беше невидлива опасност, сега е нешто што можете да го контролирате.

   

  1Oпционално

 • Insignia Country Tourer, Innovation, Safety, Opel Eye

  НАПРЕДНИ БЕЗБЕДНОСНИ СИСТЕМИ.

  Безбедносните технологии1 на Opel ви нудат карактеристики како:

  • Автоматско итно сопирање со детекција на пешаци.
  • Предупредување за странична слепа точка.
  • Помош при возење во лента.

   

  Нашите напредни безбедносни системи1 комбинираат камера и радар и се дизајнирани да ја зголемат будноста на возачот и да помогнат во спречување на блиски судири, казни за неприлагодена брзина и многу повеќе.

   

  • Ви помага да се релаксирате преку континуирана поддршка.
  • Совршени системи за помош за активен стил на возење.
  • Сепак вие имате контрола над вашата Insignia.

   

  1Oпционално

 • Insignia Country Tourer, Innovation, Keyless Start

  МАГИЧЕН ДОПИР.

  Влезете и тргнете. „Отвори и стартувај без клуч“ на Insignia ви овозможува да влезете и да стартувате само со притискање на копче.

КОНЕКТИВНОСТ.

MULTIMEDIA NAVI PRO. ИНФОЗАБАВА СО ПОВРЗАНА НАВИГАЦИЈА.

Со новиот Multimedia Navi Pro, уживајте во услугите поврзана навигација1, како што се предвидлива навигација, предупредувања за сообраќајот во живо, навремени информации за паркирање, цени на горивото и ажурирањата на онлајн-мапите.2

 

Краток преглед на беспрекорно и интуитивно возење:

 

 • 8-инчен HD екран во боја на допир
 • AM/FM радио, DAB/DAB+3
 • 3D европска навигација со услугата за поврзана навигација1, како што е предвидлива навигација и сообраќај во живо2
 • Вградена гласовна контрола за аудио, телефон и навигациски функции
 • Компатибилен со Apple CarPlayTM4 и Android AutoTM4
 • Bluetooth® аудио стриминг и хендзфри-телефонирање5
 • Зачувување на до 5 кориснички профили како индивидуални фаворити
 • Информациите од инфозабавниот систем се прикажуваат во групата инструменти и екранот Head-Up3

 

1Потребно е да го прифатите договорот за лиценца за крајниот корисник на Telenav и да се согласите со користењето на личните податоци, како што е утврдено во политиката за приватност на Telenav. Лиценцата истекува на крајот на 2031 година.

2Податоците не се вклучени и мора да бидат обезбедени преку поврзување со мобилниот интернет преку вашиот паметен телефон или хотспот WiFi. Може да се направат трошоци за трансфер на податоци преку мобилната мрежа.

3Опционално

4Apple CarPlayTM е трговска марка на Apple Inc., регистрирана во САД и во други земји. Android AutoTM е трговска марка на Google Inc. Apple CarPlayTM и Android AutoTM може да не се достапни во сите земји и може да зависат од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com или www.android.com.

5Компатибилноста и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на уредот и верзијата на оперативниот систем.

6Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc. За проверка на компатибилноста, подетете ја www.url.com

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

MULTIMEDIA NAVI. ИНФОЗАБАВА СО НАВИГАЦИЈА.

Со новиот Multimedia Navi Pro, уживајте во ефикасната и едноставна навигација, со високо ниво на удобност и прецизни маршрути.

 

Multimedia Navi овозможува:

 •  7-инчен HD екран во боја на допир
 • 3D европска навигација со услугата за сообраќај TMC/payTMC1
 • AM/FM радио, DAB/DAB+2
 •  Компатибилен со Apple CarPlayTM3 и Android AutoTM3
 • Bluetooth® аудио стриминг и хендзфри-телефонирање4,5

 

1Во зависност од земјата/пазарот.

2Опционално

3Apple CarPlayTM и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и во други земји. Apple CarPlayTM и Android AutoTM може да не се достапни во сите земји и може да зависат од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com или www.android.com.

4Компатибилноста и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на уредот и верзијата на оперативниот систем.

5Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc. За проверка на компатибилноста, подетете ја www.url.com

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

MULTIMEDIA. ПОВРЗАНОСТ НА ПОВИК.

Паметниот систем Multimedia е стандардна опрема на секоја Insignia. Apple CarPlayTM1 или Android AutoTM1 ви овозможуваат беспрекорно да прикажете клучни апликации и карактеристики од вашиот паметен телефон1 на големиот 7-инчен екран во боја.

 

Преглед на софистицираниот систем Multimedia:

 

 • 7-инчен екран на допир во боја со нова подобрена употребливост
 • AM/FM радио, DAB/DAB+2
 • Компатибилен со Apple CarPlayTM1 и Android AutoTM1.
 • Bluetooth®3 за хендзфри телефонирање, пристап до телефонски именик и аудио стриминг4
 • 2 USB интерфејси и aux-in за поврзување или полнење на мобилни уреди
 • 7 звучници, моќност 4x20W.

 

1Apple CarPlayTM е трговска марка на Apple Inc., регистрирана во САД и во други земји. Android AutoTM е трговска марка на Google Inc. Apple CarPlayTM и Android AutoTM може да не се достапни во сите земји и може да зависат од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com или www.android.com.

2Oпција/за одредени пазари

3Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc. За проверка на компатибилноста, посетете ја www.url.com

4Компатибилноста и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на уредот и верзијата на оперативниот систем.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ПОЛНЕТЕ ВО ДВИЖЕЊЕ.

Погрешен кабел? Точен автомобил! Со индуктивното полнење1 вие ќе можете безжично да го полните вашиот мобилен телефон.

 

1Oпционално. Може да е потребен додаток за паметен телефон.

ПОГОЛЕМА ВЕРНОСТ.

Звучниот систем Bose® со 8 звучници1 ви овозможува да одлични перформанси на извонредната акустична низа.

 

1Oпционално

ПОВИК ВО ИТНИ СЛУЧАИ.

Во случај на незгода, функцијата за повик во итни случаи автоматски ве поврзува со службите за итна помош, или можете да се јавите за помош со притискање на копчето за итен повик ако сте во загрозена ситуација.1

 

1Повикот за итни случаи е достапен како опција со избрани автомобили и потребна е покриеност и достапност на мобилната мрежа.

 • MULTIMEDIA NAVI PRO. ИНФОЗАБАВА СО ПОВРЗАНА НАВИГАЦИЈА.

  Со новиот Multimedia Navi Pro, уживајте во услугите поврзана навигација1, како што се предвидлива навигација, предупредувања за сообраќајот во живо, навремени информации за паркирање, цени на горивото и ажурирањата на онлајн-мапите.2

   

  Краток преглед на беспрекорно и интуитивно возење:

   

  • 8-инчен HD екран во боја на допир
  • AM/FM радио, DAB/DAB+3
  • 3D европска навигација со услугата за поврзана навигација1, како што е предвидлива навигација и сообраќај во живо2
  • Вградена гласовна контрола за аудио, телефон и навигациски функции
  • Компатибилен со Apple CarPlayTM4 и Android AutoTM4
  • Bluetooth® аудио стриминг и хендзфри-телефонирање5
  • Зачувување на до 5 кориснички профили како индивидуални фаворити
  • Информациите од инфозабавниот систем се прикажуваат во групата инструменти и екранот Head-Up3

   

  1Потребно е да го прифатите договорот за лиценца за крајниот корисник на Telenav и да се согласите со користењето на личните податоци, како што е утврдено во политиката за приватност на Telenav. Лиценцата истекува на крајот на 2031 година.

  2Податоците не се вклучени и мора да бидат обезбедени преку поврзување со мобилниот интернет преку вашиот паметен телефон или хотспот WiFi. Може да се направат трошоци за трансфер на податоци преку мобилната мрежа.

  3Опционално

  4Apple CarPlayTM е трговска марка на Apple Inc., регистрирана во САД и во други земји. Android AutoTM е трговска марка на Google Inc. Apple CarPlayTM и Android AutoTM може да не се достапни во сите земји и може да зависат од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com или www.android.com.

  5Компатибилноста и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на уредот и верзијата на оперативниот систем.

  6Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc. За проверка на компатибилноста, подетете ја www.url.com

 • Insignia Country Tourer, Connectivity, Multimedia Navi Pro

  MULTIMEDIA NAVI. ИНФОЗАБАВА СО НАВИГАЦИЈА.

  Со новиот Multimedia Navi Pro, уживајте во ефикасната и едноставна навигација, со високо ниво на удобност и прецизни маршрути.

   

  Multimedia Navi овозможува:

  •  7-инчен HD екран во боја на допир
  • 3D европска навигација со услугата за сообраќај TMC/payTMC1
  • AM/FM радио, DAB/DAB+2
  •  Компатибилен со Apple CarPlayTM3 и Android AutoTM3
  • Bluetooth® аудио стриминг и хендзфри-телефонирање4,5

   

  1Во зависност од земјата/пазарот.

  2Опционално

  3Apple CarPlayTM и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и во други земји. Apple CarPlayTM и Android AutoTM може да не се достапни во сите земји и може да зависат од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com или www.android.com.

  4Компатибилноста и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на уредот и верзијата на оперативниот систем.

  5Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc. За проверка на компатибилноста, подетете ја www.url.com

 • Insignia Grand Sport, Connectivity, Multimedia

  MULTIMEDIA. ПОВРЗАНОСТ НА ПОВИК.

  Паметниот систем Multimedia е стандардна опрема на секоја Insignia. Apple CarPlayTM1 или Android AutoTM1 ви овозможуваат беспрекорно да прикажете клучни апликации и карактеристики од вашиот паметен телефон1 на големиот 7-инчен екран во боја.

   

  Преглед на софистицираниот систем Multimedia:

   

  • 7-инчен екран на допир во боја со нова подобрена употребливост
  • AM/FM радио, DAB/DAB+2
  • Компатибилен со Apple CarPlayTM1 и Android AutoTM1.
  • Bluetooth®3 за хендзфри телефонирање, пристап до телефонски именик и аудио стриминг4
  • 2 USB интерфејси и aux-in за поврзување или полнење на мобилни уреди
  • 7 звучници, моќност 4x20W.

   

  1Apple CarPlayTM е трговска марка на Apple Inc., регистрирана во САД и во други земји. Android AutoTM е трговска марка на Google Inc. Apple CarPlayTM и Android AutoTM може да не се достапни во сите земји и може да зависат од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com или www.android.com.

  2Oпција/за одредени пазари

  3Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc. За проверка на компатибилноста, посетете ја www.url.com

  4Компатибилноста и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на уредот и верзијата на оперативниот систем.

 • Insignia Grand Sport, Connectivity, Inductive Charging

  ПОЛНЕТЕ ВО ДВИЖЕЊЕ.

  Погрешен кабел? Точен автомобил! Со индуктивното полнење1 вие ќе можете безжично да го полните вашиот мобилен телефон.

   

  1Oпционално. Може да е потребен додаток за паметен телефон.

 • Insignia Grand Sport, Connectivity, Bose Sound System

  ПОГОЛЕМА ВЕРНОСТ.

  Звучниот систем Bose® со 8 звучници1 ви овозможува да одлични перформанси на извонредната акустична низа.

   

  1Oпционално

 • Insignia Grand Sport, Connectivity, Bose Sound System

  ПОВИК ВО ИТНИ СЛУЧАИ.

  Во случај на незгода, функцијата за повик во итни случаи автоматски ве поврзува со службите за итна помош, или можете да се јавите за помош со притискање на копчето за итен повик ако сте во загрозена ситуација.1

   

  1Повикот за итни случаи е достапен како опција со избрани автомобили и потребна е покриеност и достапност на мобилната мрежа.

ДИНАМИКА НА ВОЗЕЊЕТО.

НОВИ МОТОРИ, НОВА ШАСИЈА, НОВА СЕНЗАЦИЈА.

Возачите на Insignia дизајнирана во Германија ќе доживеат перформанси донесени до совршенство.

 

Новата Insignia е конструирана да ги надмине очекувањата во секоја смисла. Пред сè, вашето чувство за остварување.

 

 • Новите мотори го испорачуваат најдоброто искуство во возењето.
 • Комбинација на динамично возење и префинети и ефикасни перформанси.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ГЕРМАНСКО ИНЖЕНЕРСТВО ЗА ДА ВЕ НОСИ НАПРЕД.

Изборот е ваш - без разлика дали ќе го изберете спортскиот, рачен 6-брзински менувач или софистицираниот автоматски менувач со 8 брзини1, Insignia ги има сите квалитети што ќе ве носат напред.

 

1 Достапен на избрани мотори.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ПРИЛАГОДЛИВ ПОГОН НА СИТЕ ТРКАЛА 4x4 СО ВЕКТОРИРАЊЕ НА ВРТЕЖНИОТ МОМЕНТ.

Новиот прилагодлив погон на сите тркала 4х4 ‘Twinster’1 ви овозможува поглатко, динамично возење на тесни свиоци и е добро балансиран за да ги спречи изненадувањата за возачот на свиоците.

 

Системот за погон на сите тркала „Twinster“ ве држи стабилни онаму каде што другите не се.

 

До 100 % од расположливиот вртежен момент може да се распореди на задните тркала или да се дистрибуира до сите четири тркала во зависност од ситуацијата.

 

Системот автоматски го прераспределува вртежниот момент помеѓу предните и задните тркала, како и левите и десните тркала. Системот не ја одзема моќта, туку му додава на тркалото кое нуди најефикасна влечна сила и безбедност за моменталната потреба во возењето.

 

1Oпционално

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ПЕРФОРМАНСИ ВО ВОЗЕЊЕТО.

FlexRide®1 ви дозволува да возите 3 автомобили во еден. Менувајте го режимот од Standard во Tour или Sport за вашата Insignia да биде поглаток крузер или спортска машина.

 

Со притискање на копче, FlexRide® ја прилагодува чувствителноста на различните системи за да одговара на условите на патот и избраниот стил на возење, вклучувајќи го управувачот, системот за забрзување, автоматскиот менувач и контролата на влечење:

 

 • FlexRide® ги прилагодува амортизерите 500 пати во секунда.
 • Сензорите ја следат површината на патот и движењето на возилото.
 • Режимот Sport го подобрува држењето на патот за динамично возење.
 • Режимот Tour го омекнува возењето за релаксација.
 • Режимот Standard постојано се прилагодува на вашиот стил на возење.

 

1Oпционално

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ
 • НОВИ МОТОРИ, НОВА ШАСИЈА, НОВА СЕНЗАЦИЈА.

  Возачите на Insignia дизајнирана во Германија ќе доживеат перформанси донесени до совршенство.

   

  Новата Insignia е конструирана да ги надмине очекувањата во секоја смисла. Пред сè, вашето чувство за остварување.

   

  • Новите мотори го испорачуваат најдоброто искуство во возењето.
  • Комбинација на динамично возење и префинети и ефикасни перформанси.
 • Insignia Country Tourer, Interior, Transmissions

  ГЕРМАНСКО ИНЖЕНЕРСТВО ЗА ДА ВЕ НОСИ НАПРЕД.

  Изборот е ваш - без разлика дали ќе го изберете спортскиот, рачен 6-брзински менувач или софистицираниот автоматски менувач со 8 брзини1, Insignia ги има сите квалитети што ќе ве носат напред.

   

  1 Достапен на избрани мотори.
 • Insignia Country Tourer, Driving, 4x4, All Wheel Drive

  ПРИЛАГОДЛИВ ПОГОН НА СИТЕ ТРКАЛА 4x4 СО ВЕКТОРИРАЊЕ НА ВРТЕЖНИОТ МОМЕНТ.

  Новиот прилагодлив погон на сите тркала 4х4 ‘Twinster’1 ви овозможува поглатко, динамично возење на тесни свиоци и е добро балансиран за да ги спречи изненадувањата за возачот на свиоците.

   

  Системот за погон на сите тркала „Twinster“ ве држи стабилни онаму каде што другите не се.

   

  До 100 % од расположливиот вртежен момент може да се распореди на задните тркала или да се дистрибуира до сите четири тркала во зависност од ситуацијата.

   

  Системот автоматски го прераспределува вртежниот момент помеѓу предните и задните тркала, како и левите и десните тркала. Системот не ја одзема моќта, туку му додава на тркалото кое нуди најефикасна влечна сила и безбедност за моменталната потреба во возењето.

   

  1Oпционално

 • Insignia Country Tourer, Driving, Chassis, Flexride

  ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ПЕРФОРМАНСИ ВО ВОЗЕЊЕТО.

  FlexRide®1 ви дозволува да возите 3 автомобили во еден. Менувајте го режимот од Standard во Tour или Sport за вашата Insignia да биде поглаток крузер или спортска машина.

   

  Со притискање на копче, FlexRide® ја прилагодува чувствителноста на различните системи за да одговара на условите на патот и избраниот стил на возење, вклучувајќи го управувачот, системот за забрзување, автоматскиот менувач и контролата на влечење:

   

  • FlexRide® ги прилагодува амортизерите 500 пати во секунда.
  • Сензорите ја следат површината на патот и движењето на возилото.
  • Режимот Sport го подобрува држењето на патот за динамично возење.
  • Режимот Tour го омекнува возењето за релаксација.
  • Режимот Standard постојано се прилагодува на вашиот стил на возење.

   

  1Oпционално

ДОБРОСОСТОЈБА.

ЕРГОНОМСКИ СЕДИШТА. НАЈДОБРИ ЗА ВАШИОТ ГРБ.

Ергономски сертифицираните1 предни седишта им помагаат на возачите и патниците да ги избегнат болките во грбот додека истовремено го подобруваат вниманието на патот и добросостојбата.

 

Почастете си го грбот со ергономски седишта1 - сертифицирани од страна на Кампањата за поздрав 'рбет (AGR), независен центар за совршенство во ергономијата. Ергономски активните седишта1 помагаат да ги избегнете болките во грбот и да го подобрите вашето внимание и благосостојба:

 

 • Ергономски сертифицирани во Германија
 • Продолжеток како поддршка за бедрата за да го наместите вашето седиште на точната должина на нозете
 • Вентилацијата ве лади, а греењето ви го загрева грбот

 

 • Надградете ги првокласните карактеристики:
 • Масажа кога ќе посакате
 • 18-насочно прилагодување и мемориски поставки

 

1Опционални. Сертификатот е доказ за квалитет доделен од независна комисија за тестирање составена од експерти од различни медицински дисциплини.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

САЛОНСКО ОСВЕТЛУВАЊЕ.

Амбиенталното осветлување1 во централната конзола прекрасно ја осветлува внатрешноста и ви дава чувство како да седите во салон.

 

1Oпционално

ПРЕВИТКУВАЊЕ СО ЕДЕН ДОПИР.

Сместете без проблем патници и товар од сите големини. Со задните седишта на преклопување и поделба во сооднос 40:60 или 40:20:40, Insignia е тука да ви го олесни животот.
 • ЕРГОНОМСКИ СЕДИШТА. НАЈДОБРИ ЗА ВАШИОТ ГРБ.

  Ергономски сертифицираните1 предни седишта им помагаат на возачите и патниците да ги избегнат болките во грбот додека истовремено го подобруваат вниманието на патот и добросостојбата.

   

  Почастете си го грбот со ергономски седишта1 - сертифицирани од страна на Кампањата за поздрав 'рбет (AGR), независен центар за совршенство во ергономијата. Ергономски активните седишта1 помагаат да ги избегнете болките во грбот и да го подобрите вашето внимание и благосостојба:

   

  • Ергономски сертифицирани во Германија
  • Продолжеток како поддршка за бедрата за да го наместите вашето седиште на точната должина на нозете
  • Вентилацијата ве лади, а греењето ви го загрева грбот

   

  • Надградете ги првокласните карактеристики:
  • Масажа кога ќе посакате
  • 18-насочно прилагодување и мемориски поставки

   

  1Опционални. Сертификатот е доказ за квалитет доделен од независна комисија за тестирање составена од експерти од различни медицински дисциплини.

 • Insignia Country Tourer, Well Being, Ambient Lighting

  САЛОНСКО ОСВЕТЛУВАЊЕ.

  Амбиенталното осветлување1 во централната конзола прекрасно ја осветлува внатрешноста и ви дава чувство како да седите во салон.

   

  1Oпционално

 • Insignia Country Tourer, Well Being, Rear Split Seat

  ПРЕВИТКУВАЊЕ СО ЕДЕН ДОПИР.

  Сместете без проблем патници и товар од сите големини. Со задните седишта на преклопување и поделба во сооднос 40:60 или 40:20:40, Insignia е тука да ви го олесни животот.

EXCLUSIVE.

ПАКЕТ COUNTRY TOURER EXCLUSIVE.

Со уникатниот и примамлив пакет Exclusive имате можност за:

 

 • Персонализирана боја: подарете ѝ на вашата Insignia уникатен изглед со боја подготвена ексклузивно за вас.
 • Тркала: понудата за обработка на тркалата на Exclusive ветува чиста елеганција со дизајни што го нагласуваат спортскиот изглед на Insignia.
 • Пакет опрема во црна боја со висок сјај: ги заменува надворешните хромирани декорации со динамични и спортски детали со висок сјај.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ
 • ПАКЕТ COUNTRY TOURER EXCLUSIVE.

  Со уникатниот и примамлив пакет Exclusive имате можност за:

   

  • Персонализирана боја: подарете ѝ на вашата Insignia уникатен изглед со боја подготвена ексклузивно за вас.
  • Тркала: понудата за обработка на тркалата на Exclusive ветува чиста елеганција со дизајни што го нагласуваат спортскиот изглед на Insignia.
  • Пакет опрема во црна боја со висок сјај: ги заменува надворешните хромирани декорации со динамични и спортски детали со висок сјај.

ПАКЕТ COUNTRY TOURER EXCLUSIVE.

Со уникатниот и примамлив пакет Exclusive имате можност за:

 

 • Персонализирана боја: подарете ѝ на вашата Insignia уникатен изглед со боја подготвена ексклузивно за вас.
 • Тркала: понудата за обработка на тркалата на Exclusive ветува чиста елеганција со дизајни што го нагласуваат спортскиот изглед на Insignia. 
 • Пакет опрема во црна боја со висок сјај: ги заменува надворешните хромирани декорации со динамични и спортски детали со висок сјај.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ДОДАТНА ОПРЕМА - НАПРАВЕНА СПЕЦИЈАЛНО ЗА ВАС

Изразете се себе си преку додатната опрема на Opel+ и извлечете го најдоброто од вашето возило. Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

 

Сликите може да се разликуваат од производот на продажба.

Закачалка за палта FlexConnect
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Велурни патосници
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Реверзибилна цврста подлога за товар
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Плочки на праговите со LED осветлување
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Патосници, за секое време, црни
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Држач FlexConnect за iPad (2/3/4)
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ

ДОСТАПНИ МОДЕЛИ.