Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


ЕДИЦИЈА 120 ГОДИНИ.

Едицијата Insignia 120 години веќе доаѓа со импресивна понуда на стандардни карактеристики. Надградете ја дополнително со нашите роденденски пакети за технологијаудобност или дизајн!

 

Стандардната опрема на едицијата Insignia 120 години:

 • Ограничена понуда на беџ 120 години 
 • Ограничена понуда на 17-инчни тркала од легура, техничко сиво 120 години
 • Ограничена понуда на ткаенина 120 години 
 • Ограничена понуда на патосници 120 години
 • Мултимедиумски инфозабавен систем со 7-инчен екран осетлив на допир
 • Проекција на паметен телефон, стриминг преку Bluetooth®, 2 USB, 7 звучници
 • Дневни светла и задни штопови LED
 • Автоматско сопирање во итни случаи со детекција на пешаци
 • Помош за возење во лента
 • Предупредување за судир нанапред
 • Пасивно стартување
 • Контроли на управувачот
 • Темпомат со ограничувач на брзината
 • Плочки на праговите

> Откријте ги моделите 120 години.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

ULTIMATE СО СТИЛ.

Со спортскиот пакет на линијата OPC, предните светла IntelliLux LED® Matrix, 18-инчните тркала од легура, луксузната внатрешност и повеќе, Insignia Ultimate е сѐ што името сугерира.

ОСТАВЕТЕ МОМЕНТАЛЕН ВПЕЧАТОК.

Револуционерен дизајн, контури во стил на купе, јасни и витки линии - комбинација на спортски линии и извонредна аеродинамика.

 

СОВРШЕНА НА СЕКОЈ НАЧИН.

Од инструментите кои суптилно се наклонуваат кон возачот, опционалните ергономски активни седишта па сѐ до квалитетните материјали - сè е направено по мерка.

 

• Првокласна изработка.
• Велнес-луксуз, вкл. ергономски седишта, сертифицирани од страна на Кампањата за поздрав 'рбет (AGR), независен центар за совршенство во ергономијата1.
Амбиентално осветлување2, светло и пространо чувство.


1Кожата е опционална, само површините за контакт на седиштето се во кожа.

2Достапност според понудата. 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

УБАВИНАТА ВО НЕЈЗИНАТА НАЈПРАКТИЧНА ФОРМА.

Сместува луѓе и товар од сите големини. Продолжените димензии назад и товарниот простор од 490 литри го прават секое возење задоволство – и за возачот и за патниците.

 

Покрај просторот за нозете, Grand Sport нуди цели 490 литри простор во багажникот, кој се протега до 1450 литри ако ги преклопите задните седишта.

 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ПРИКАЖИ ПОМАЛКУ

КРЕИРАЈТЕ КАРАКТЕР.

Подарете ѝ на вашата Insignia Grand Sport уникатен карактер со огромната понуда на раткапни и тркала од легура, достапни во големини од 17 до 20 инчи.

 

СОНЦЕ И СВЕЖ ВОЗДУХ.

Сончевиот покрив ја поплавува внатрешноста со природно светло, додека дефлекторот за ветер ве чува од промаја.

 

1Опционално