SUV

SUV МОДЕЛИ И КРОСОВЕРИ ОД OPEL.

Дизајнот, динамиката на возењето и флексибилноста ги направија SUV моделите многу популарни. SUV моделите и кросоверите на Opel се комбинација на храбар дизајн и иновации, паметна безбедност и чувство на авантура. Пронајдете го вашиот.
CROSSLAND X.
Стилизираниот Crossland X испорачува иновации со опциите како Head-up дисплеј и задна камера со преглед од 180 °, па сѐ до автоматско сопирање во случај на опасност. Така, градското возење ќе ви биде многу едноставно.
 
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
GRANDLAND X.
Нашиот атлетски SUV модел импресионира со спортскиот став, динамичниот дизајн, ефикасноста и извонредната технологија - за да можете повторно да ја вратите магијата во возењето. 
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
INSIGNIA COUNTRY TOURER.
Со став за земјен пат и опционален погон за сите четири тркала, Insignia Country Tourer секогаш ја завршува работата. Врвната технологија и голем багажен простор ја прават врвен семеен SUV модел.
 
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

КРАТОК ПРЕГЛЕД НА ФАКТИ ЗА SUV МОДЕЛИТЕ.

SUV МОДЕЛИ: КОИ СЕ ПРЕДНОСТИТЕ?
SUV моделите ги освоија глобалните пазари. Зошто? Дали поради дизајнот, практичноста или нешто друго? Прочитајте повеќе за уникатната успешна приказна на SUV моделите.
 
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
СИТЕ ТИПОВИ: ОД МИНИ SUV МОДЕЛИ ДО SUV МОДЕЛИ СО ЦЕЛОСНА ГОЛЕМИНА.
Дали барате CUV или SUV модел? Оff-road-возило или компактен SUV? Не знаете - нема проблем! Овде ќе најдете сѐ што треба да знаете за SUV моделите.
 
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

МОДЕРЕН ЖИВОТЕН СТИЛ СО SUV МОДЕЛ.

КАКО SUV МОДЕЛИТЕ СЕ ПРОМЕНИЈА ОД СТАТУСЕН СИМБОЛ ВО СЕМЕЈНИ АВТОМОБИЛИ.
SUV моделите ја променија нивната рана улога на статусен симбол - денес, нивната просторност, стил и флексибилност ги прават совршени автомобили за секое активно семејство.
 
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
ЖИВОТЕН СТИЛ СО SUV МОДЕЛИТЕ: НОВА ЖЕЛБА ЗА АВАНТУРА.
Мажите, жените, младите возачи, а и искусните - сите сакаат да возат SUV модел. Зошто? Погонот на сите тркала и атлетскиот дизајн ветуваат возбудлив начин на живот.
 
ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

ЗАБАВА ПРИ ВОЗЕЊЕТО, НА АВТОПАТ И OFFROAD.

НАЈДОБРИТЕ OFFROAD АВТОМОБИЛИ: SUV МОДЕЛИ СО ПОГОН НА ЧЕТИРИ ТРКАЛА.

Дали сакате да возите на нерамни терени? Благодарение на погонот 4x4, моќните мотори и високото растојание од подлогата, можете да го совладате секој терен со автомобилите 4x4. Искусете ги самите.