КАКО SUV МОДЕЛИТЕ СЕ ТРАНСФОРМИРАА ОД СТАТУСЕН СИМБОЛ ВО СЕМЕЈНИ АВТОМОБИЛИ.

Се сеќавате кога SUV возилата одеднаш почнаа да се појавуваат на секоја улица? Деведесеттите години беа деценија во која сегментот почна да станува популарен, а многу купувачи беа мажи во нивните 40-ти и 50-ти. Купувањето на SUV возило често се случуваше поради влијанието на егото отколку логичен избор. Што се промени? Кога овие моќни, високи теренски возила преминаа од возачите со големо его на семејни сопственици во потрага по стандардни семејни квалитети?

Како SUV возилата станаа новите семејни автомобили.

Во изминатите десет или петнаесет години, сѐ повеќе млади семејства го сменија својот стар хечбек за SUV модел. Високата положба при возењето и пространата флексибилност на овие автомобили им овозможија да станат број 1 на листата на желби на многу возачи, како и нивниот стил и напредната технологија на моторот.

6 придобивки од SUV моделите за семејства:

1. Крал на патот: покачената положба на седење ви дава незаменлив поглед на патот. Со опционалните задни и предни камери, паркирањето и маневрирањето со семејството на SUV-возилата на Opel е детска игра. Дознајте повеќе за нашата понуда на SUV.

 

2. Извонредна безбедност: Во SUV, вашата безбедност е на прво место, со дебела зона за гмечење, повеќе воздушни перничиња, системи за појаси за детски седишта, па дури и безбеден транспорт за кучиња. Благодарение на интелигентните системи како помош за сопирање и паркирање, можете да избегнете гребење на автомобилот и да одржувате безбедно растојание од другите возила.

 

3. Простор за сите: Зборовите „проблем со просторот“ може целосно да ги отстраните од вокабуларот на вашиот автомобил кога купувате SUV модел. Opel Grandland X нуди простор и удобност за целото семејство, вклучувајќи и простор за нозете и главата за три возрасни лица во задниот дел, и дарежлив багажникот за целиот нивен багаж. Деновите кога се чувствувате згмечени ги нема!

 

4. Прашање за стил: Купувањето автомобил не е само одлука што треба да ја донесе главата - срцето мора исто така да се консултира и сега веќе зборуваме за дизајнот. Дизајнот на автомобилот треба да биде впечатлив и SUV-возилата, како што е Opel Grandland X, освојуваат дополнителни поени со привлекување на вниманието на кој било пат. Освен тоа, импресивната технологија и инфозабавата го забавуваат целото семејство без разлика колку долго патувате.

 

5. Најдобра флексибилност, без разлика што го носи викендот: интересите на децата може да се променат во една секунда, но SUV е подготвен за сите околности, хобија и активности. Преклопете ги задните седишта надолу и ќе добиете макс. 1 652 литри простор за багаж, што го олеснува преместувањето на спортската опрема или дрвото за таа дрвена куќичка за која децата мечтаат. Без оглед на викендот, понудата на Opel за SUV-возила има огромна флексибилност. Откријте повеќе тука .

 

6. Најдоброто од двата света: Со прилагодливиот погон на сите тркала 4x4, понудата на Opel за SUV нуди навистина возбудливо искуство за возење на кој било терен, без оглед на времето. Mokka X ја комбинира забавата и прецизноста на спортскиот автомобил со префинетоста на семеен автомобил за најдоброто од двата света.

Тогаш е фер да се каже дека сликата за SUV-возилата како ништо повеќе од статусен симбол сега е сериозно застарена - со посакуваната комбинација на дизајн, уживање во возењето и практичност, не е изненадување што теренските автомобили сега имаат далеку поширока група на интерес од средовечните мажи. Дознајте повеќе за тоа како SUV може да одговара на вашиот животен стил

CROSSLAND X

Стилизираниот Crossland X испорачува иновации со опциите како Head-up дисплеј и задна камера со преглед од 180°, па сѐ до автоматско сопирање во случај на опасност. Така, градското возење ќе ви биде многу едноставно.

GRANDLAND X

Нашиот атлетски SUV модел импресионира со спортскиот став, динамичниот дизајн, ефикасноста и извонредната технологија - за да можете повторно да ја вратите магијата во возењето.

INSIGNIA COUNTRY TOURER

Со став за земјен пат и опционален погон за сите четири тркала, Insignia Country Tourer секогаш ја завршува работата. Врвната технологија и голем багажен простор ја прават врвен семеен SUV модел.