Карактеристики

УДОБНИ И РАЗНОВРСНИ КАРАКТЕРИСТИКИ ЗА ВАС И ВАШИТЕ ПАТНИЦИ.

ДИЗАЈН.

НАДВОРЕШНОСТ
Movano е направен да падне в очи со функционалниот и храбриот дизајн што правилно го претставува вашиот бизнис. Дневните светла LED како стандард обезбедуваат дополнителна видливост на патот. 
ВНАТРЕШНОСТ
Opel Movano поставува нови стандарди во дизајнот на внатрешноста, нудејќи практична, добро опремена кабина и удобност како во автомобил за сите патници, како за Combi, така и за Bus. 
Со неговото двојно предно седиште-клупа, вториот и третиот ред задни седишта-клупи за три патници и единечна лизгачка врата, Movano Combi со 9 седишта обезбедува удобно и достапно место за седење за сите патници. Исто така, нејзината практична кабина е преполна со изненадувачки опсег на напредни функции и корисни решенија за складирање.

ЕФИКАСНОСТ ВО ВОЗЕЊЕТО.

МОТОРИ И ПРЕНОС
Повеќе моќност, поголем вртежен момент и помала потрошувачка на гориво - изберете напредни дизел мотори BiTurbo со излезна моќност од 180 КС и 400 Nm, солидна потрошувачка и ниско издувување. 

Моторите Movano стојат напред кога станува збор за универзална транспортна ефикасност. Нивната технологија BiTurbo комбинира висок вртежен момент веќе при ниски вртежи со голема моќност и вртежен момент при високи брзини, што овозможува висок одзив, непречено и постојано забрзување и подобрена ефикасност.

 

Системот старт/стоп ги намалува издувувањата и потрошувачката на гориво на нула секогаш кога ќе застанете. Исто така е достапен и автоматски менувач Easytronic®.

 

Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град ХХ, на отворено ХХ, комбинирано ХХ; издувување CO2 во g/km: комбинирано XX. Според регулативата R (EC) бр. 715/2007 (во соодветната верзија).

ОПЕРАТИВНИ ТРОШОЦИ
Дизајниран да ви овозможи долготрајна стабилна услуга со минимално неопходно одржување, Movano овозможува ниски вкупни трошоци за сопствениците преку комбинација на карактеристики што заштедуваат пари. 

Ниското издувување ги намалува вашите даноци и вашето влијание на животната средина. Стандардната гаранција на Opel исто така придонесува кон ова со: 

 

 • XX месеци покриеност со XX измината километража
 • 6-годишна гаранција против перфорација
 • Помош на патот од Opel за првите XX месеци во повеќе од 40 земји

 

Мрежата низ цела Европа со повеќе од 3000 професионални сервисни точки е тука за вас и вашиот Movano. По потреба, вашиот Movano може да биде опремен со оригинални резервни делови на Opel за гарантирани оптимални перформанси.

РАЗНОВИДНОСТ.

БАГАЖЕН ПРОСТОР
Понекогаш приоритет ви е превозот на патници, а понекогаш товарниот простор. Но, најчесто ви се неопходни и двете. Поради тоа Movano Combi има променлив капацитет на простор за патници и товарен дел. 
Movano Combi нуди совршена комбинација на способност за превоз на патници и голема носивост на товар. Исто така, со отстранување на задните седишта, Combi-то може да се прилагоди на вашите индивидуални потреби за превоз на патници.
ПРИЛАГОДЛИВА КАНЦЕЛАРИСКА МАСИЧКА
Претворете го Movano во мобилна канцеларија со централното седиште на преклопување што служи како прилагодлива канцелариска маса. Исто така вклучува и вртлива подлога за лаптоп-компјутерот на возачот. 
МЕСТА ЗА СКЛАДИРАЊЕ ГОРЕ
Чувајте сè на едно место за време на возењето. Едноставно чувајте важни предмети во горните затворени складишта. 
FLEXTRAY ПРЕГРАДА
Големата лизгачка FlexTray преграда со вкупен простор за складирање до 10,5 литри и чиста и рамна површина која овозможува сите неопходни ситници да бидат на дофат на рака 
ПРИЛАГОДЛИВА РАБОТНА МАСА
Користете ја кабината на возачот како мала канцеларија - со масичка на повлекување и држач за чаша што може да се монтираат пред совозачкото седиште. 
СТРАНИЧНО СКЛАДИРАЊЕ НА ВРАТИТЕ
Чувајте ги сите работи што ви се потребни во дарежливите прегради на вратата. Складирањето на страничните врати е подготвено за шишиња со вода од 1,5 литри. 

ПОВРЗАНОСТ.

NAVI 50 INTELLILINK PRO
Navi 50 IntelliLink Pro: радиото, инфозабавниот систем и системот за навигација со 7-инчен екран во боја на допир нуди одлична вредност за парите. 

Клучните карактеристики вклучуваат:

 

 • 7-инчен екран на допир во боја
 • Android Auto™1 и Apple Car Play™2 за хендзфри пораки
 • Гласовна контрола за поврзани паметни телефони
 • Радио контроли на управувачкиот столб
 • Bluetooth® за безжична телефонска комуникација и аудио стриминг
 • USB и aux-in
 • Дигитално радио DAB+3
 • Динамична навигација со покриеност на западна или источна Европа

 

 

1Android е заштитен знак на Google Inc. Android Auto може да не е достапна во сите земји и може да зависи од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја страницата www.android.com.

2Apple CarPlay и Apple се заштитни знаци на Apple Inc., регистрирани во САД и други земји. Apple CarPlay може да не е достапна во сите земји и може да зависи од вашата верзија на оперативниот систем. Ве молиме посетете ја страницата www.apple.com

3Опционално.

БЕЗЖИЧНО ПОЛНЕЊЕ

Едноставно ставете го вашиот паметен телефон1 во внатрешноста на телефонскиот простор со вграден индуктивен полнач за безжично полнење на батеријата.

 

1Работи само со со уреди компатибилни со Qi.

 
РАДИО 15 USB
Тјунер со интегриран екран, кој исто така го прикажува времето и нуди универзално поврзување преку USB и Bluetooth®. Излез 2 x 15 W. Дигиталното радио DAB + е опционално достапно. 

БЕЗБЕДНОСТ.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА СТРАНИЧНА СЛЕПА ТОЧКА
Предупредувањето за странична слепа точка открива други возила што патуваат покрај вашиот автомобил и ве предупредува веднаш штом ќе влезат во некоја од вашите слепи точки. 
ПОМОШ СО СТРАНИЧЕН ВЕТЕР
Помошта со страничен ветер автоматски ги детектира мешаните странични ветрови и се спротивставува со дополнителна стабилност. 
БЕЗБЕДНОСТ ВО ЛЕНТА
Системот за предупредување при напуштање на лента открива промени во лентата и предупредува во случај на ненамерна промена на лентата преку визуелни и акустични сигнали. 
ПАРКИРЕН ПИЛОТ
Паркирниот пилот ви дава акустична и визуелна помош за да помогне да се избегне случајно оштетување при фронтално, назадно или паралелно паркирање. 
ЗАДНА КАМЕРА

Само погледнете го 7-инчниот екран на системот за навигација1 за безбедно и удобно паркирање - задната камера дава одличен поглед на патот на задниот дел.

 

1Паркирната камера е прикажана во ретровизорот кога не е нарачан навигациски систем.

 

УДОБНОСТ.

ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА КЛИМАТА
Бидете свежи, електронскиот систем за контрола на климата автоматски ја прилагодува вистинската температура за да ја одржи избраната внатрешна клима. 
ПАТЕН КОМПЈУТЕР
3,5-инчната површина TFT во групата инструменти одлично прикажува јасни читливи информации, на пр. опсег или време на возење и прикажува напредни известувања за системот за помош на возачот. 

OPEL+ ДОДАТНА ОПРЕМА.

За вашите индивидуални потреби.

Со оригиналната додатна опрема на Opel, изразете се себе си и целосно искористете ги придобивките од вашето возило. Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

Сликите може да се разликуваат од производот што се продава.

Премиум прекривка на седиштата
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Патосници за сите времиња
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Заштитна решетка на страничен прозорец
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Штитници од прскање
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Парк пилот
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Кука за влечење
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ

СЛЕДНИ ЧЕКОРИ.