SUV modeli

ГЕРМАНСКО SUV ЧУВСТВО ЗА СЕКОГО.

Grandland X, Crossland X и Mokka X се новите три репрезентативни модели од OPEL кои едноставно доминираат во SUV сегментот.

 

Проверете ги одличните карактеристики на:

 

Opel Grandland X

Opel Crossland X

и Opel Mokka X

 

И уверете се зошто ниедна авантура неможе да започне без еден од нив.

 

GRANDLAND X

 

Grandland X е совршен од секој агол, и одвнатре и однадвор, загадочниот SUV ги задржува погледите со острите линии, мускулестиот став и атлетскиот стил.

 

 • Импресивна камера од 360°
 • Напреден IntelliGrip
 • Иновативни предни LED светла со адаптивно осветлување
 • Автономен систем за следење како помош на возачот

 

CROSSLAND X

 

Crossland X е подготвен на сѐ благодарејќи на неговата исклучителна флексибилност, водечки иновации и свеж дизајн на SUV.

 

 • Автоматско сопирање во итни случаи
 • Камера за движење наназад со преглед од 180°
 • Предни светла LED Matrix, најдобри во класата
 • Head up дисплеј со приказ на информации на ветробранското стакло 

 

MOKKA X

 

Врвно дизајнираната внатрешност на MOKKA X овозможува префинето чувство и иновативни опции на премиум класата. Додаденото повисоко ниво на седење ви овозможува да гледате од високо кон повеќето автомобили.

 

 • Прилагодливи предни светла LED, за подобра видливост до 30%
 • Предупредување за судир нанапред
 • Мултимедијален IntelliLink систем
 • Сертифицирани ергономски седишта за возење без болки во грбот.

 

Прикажаниот изглед на автомобилите е само за илустрација и не се однесува на оваа промоција. Opel Southeast Europe LLC и авторизираните дилери го задржуваат правото на измена или повлекување на понудата во било кое време и без предходна најава. За повеќе информации контактирајте ги авторизираните Opel дилери.

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА TЕСТ BОЗЕЊЕ КОНТАКТ