Insignia

INSIGNIA. ОСТАВЕТЕ МОМЕНТАЛЕН ВПЕЧАТОК.

Знаменосецот на целиот бренд носи нова архитектура, динамичен дизајн, пространа кабина и најсовремени технологии. Opel Insignia претставува право ремек дело благодарение на единствената палета на најсовремени иновации и луксузни елементи на премиум класата која ја прават лидер во својата карегорија. Покрај економичните агрегати и високите перформанси кои ја движат, водечката лимузина од семејството на Opel, се грижи за безбедноста на патниците и пешаците со помош на своите врвни напредни системи засновани на функционирање на камерите.

 

Opel Insignia е потполно прилагодена на Вас и секое возење го претвора во задоволство - како за возачот така и за патниците.

Од богатиот пакет на опрема издвојуваме:

 • ESP, ABS;
 • Електронска парк кочница;
 • 6 воздушни перничиња;
 • Автоматска двозонска клима уред;
 • Предни светла за магла;
 • Темпомат;
 • LED дневни светла на предни фарови;
 • LED задни светла;
 • Паркинг сензори напред и назад;
 • Sight & Light пакет;
 • Електрика на предни и задни прозорци;
 • Кожен управувач со радио и телефон команди;
 • Мултимедиален инфосистем  со 7 звучници;
 • 2 USB порти;
 • 3.5 “DIC за возачот;
 • Алуминиумски фелни 16”.