Movano Edition

OPEL MOVANO.

НИТУ ЕДНА РАБОТА НЕ Е ПРЕТЕШКА.

Како што покажуваат бројките...

Во вашиот бизнис нема место за броеви кои не се собираат. Ова особено важи за вашите транспортни и логистички операции. Ви требаат возила кои се дизајнирани да бидат доволно силни и доволно големи - за вашите најголеми проекти.

 

Opel Movano. Големо комбе кое е наменски дизајнирано, проектирано и изработено за вас и вашиот бизнис. Има повеќе верзии, поудобен е за возачот и помоќен од кога било досега, а достапен е на погон на задните тркала. Сето ова со подеднакво докажана ефикасност и сигурност, што е стандардна карактеристика на секое комерцијално возило на Opel. Затоа, со вашиот Opel Movano можете да бидете сигурни дека ниту една работа нема да биде претешка.

 

Што сѐпоседува Movano?

3 висини на покривот. 4 должини на возилото. Волумен на товарниот простор од 8 до 22 м3. Вкупна тежина на возилото до 4 500 kg и носивост до 2 254 kg (шасија). Погон на предните и задните тркала со единечни и двојни тркала и верзија со погон 4x4. Достапен во верзиите Van, Van со продолжена кабина (6/7 седишта), шасија со стандардна и двојна кабина и кабина со платформа. Со фабричките конверзии Dropside, Tiper, Box Body. На располагање се дизел моторите од 110 КС, 130 КС, 145 КС и 170 КС.

 

Сепак, тоа не е сè.

 

За вас подготвивме специјална понуда за моделите Movano Van и Movano Шасија, пакет Edition (OBX), со кој добивате гратис опрема во вредност од 1.246€ без ДДВ.

 

Благодарение на оваа извонредна понуда, вашиот Movano ќе биде уште подобар и поопремен, бидејќи пакетот Edition вклучува:

 

 • Мануелен клима уред
 • Паркинг сензори
 • Радио Navi50 Intellilink (Bluetooth®, USB, aux-in, 7-инчен екран во боја осетлив на допир и контроли на управувачкиот столб. Динамична навигација.
 • Воздушни перничиња за возачот и патниците
 • "Comfort" седиште за возачот
 • Автоматски предни светла
 • Темпомат со ограничувач на брзината
 • Држач за мобилен телефон
 • Точки за прицврстување монтирани латерално во товарниот простор - 4 дополнителни точки
 • Мултифункционална двојна клупа со потпирач за грбот, ротирачка масичка и простор за складирање под седиштето
 • Капак на покривот со акустична изолација

 

Movano Van, со пакетот Edition - еден одговор на сите предизвици.

Не ја пропуштајте оваа извонредна можност.

Посетете ги нашите дилери и дознајте повеќе за оваа извонредна понуда:

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА КОНТАКТ