Претходно
 • НЕВЕРОЈАТНО! ИНОВАЦИИТЕ ОД ПРЕМИУМ КЛАСАТА ВО MOKKA X.

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Interior, AGR

  ВИСТИНСКАТА КЛАСА ДОАЃА ОД ВНАТРЕ.

  Врвно дизајнираната внатрешност на MOKKA X овозможува префинето чувство и иновативни опции на премиум класата. Додаденото повисоко ниво на седење ви овозможува да гледата од високо кон повеќето автомобили.

  > Започни искуство 360°

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Exterior, Front

  ПРЕМИУМ ПО ДИЗАЈН.

  MOKKA X ѝ носи премиум дизајн на SUV категоријата и нејзината итрина по улици. Храбрите и мускулести линии го запираат погледот, додека повисокото ниво на седење и големите тркала од лесна легура ја покажуваат нивната способност за земјен пат.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Interior, AGR

  ШТО НУДИ ЗА ТЕБЕ

  Новата MOKKA X доаѓа со впечатливи нови комбинации на ткаенини и лајсни. Вниманието на детали го зајакнува премиум карактерот внатре во вашиот автомобил.

 • Opel, Mokka X, Wheels

  КРЕИРАЈТЕ КАРАКТЕР.

  Какви тркала да одберете за вашата MOKKA X, харизмата е загрантирана. Изберете помеѓу 16", 17", 18" и 19" тркала од лесна легура.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Interior, Sunroof

  НЕКА БИДЕ ВНАТРЕ КАКО НАДВОР.

  Нека биде внатре како надвор. Големиот опционален сончев покрив го дополнува чувството за просторност внатре.

 • Opel, Mokka X, OPC Line Sport Pack, Exterior, Front

  ВИСТИНСКИ ИЗВЕДУВАЧ.

  Додадете енергија и мускули со спорсткиот пакет на линијата на Центарот за перформанси на Opel (OPC). Страничните лајсни и плочите за пролизгување напред и назад го доловуваат духот на тркањето.

Следно
Претходно
 • ВНАТРЕШНОСТ

 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ОПРЕМЕНОСТ И ТКАЕНИНИ

 • ТРКАЛА

 • СОНЧЕВ ПОКРИВ

 • OPC ЛИНИЈА СПОРТСКИ ПАКЕТ

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, Adaptive Forward Lighting

  AFL LED. СТАВЕТЕ ГИ ДРУГИТЕ СВЕТЛА ВО СЕНКА.

  Прилагодливите предни светла LED го осветлуваат патот 30% посветло од халогенските светла и автоматски се прилагодуваат на до 9 ситуации во возењето за оптимална видливост и безбедност.

 • Opel, Mokka X, Opel Eye

  СЕНЗОРИ ШТО НИКОГАШ НЕ СПИЈАТ

  Opel Eye користи иновации на база на камера, како препознавање на сообраќајни знаци, предупредување за судир нанапред и предупредување за напуштање на лента за да спречи судари и да ја максимизира безбедноста.

 • Opel, Mokka X, Reflective LED Alert Display

  РЕФЛЕКТИВЕН ДИСПЛЕЈ СО LED АЛАРМ.

  Рефлективниот дисплеј со LED аларм прикажува светло за предупредување во вашето поле на поглед доколку им се приближувате на возилата пребрзо од назад.

 • Opel, Mokka X, Rear View Camera

  ВИДЕТЕ ШТО ИМА ЗАД ВАС.

  Задната камера ви помага да враќате во рикверц безбедно без да се напрегате да гледате зад рамото. Посебно паркирањето е многу поудобно и побеабедно.

 • Opel, Mokka X, Keyless Open and Start

  МАГИЧНИОТ ДОПИР.

  Со Отвори и старувај без клуч, сѐ што ви треба е вашиот врв на прстот да ги отклучите сите врати одеднаш или да го вклучите моторот.

Следно
Претходно
 • ADAPTIVE FORWARD LIGHTING LED

 • OPEL EYE

 • ПРОЕКЦИЈА НА ВЕТРОБРАНСКО СТАКЛО RLAD

 • ЗАДНА КАМЕРА

 • ОТВОРИ И СТАРТУВАЈ БЕЗ КЛУЧ

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, Navi 900 IntelliLink

  НАЈДОБРАТА SAT NAV.

  8” Navi 900 IntelliLink е исто така целосен систем за навигација со поглед од горе. Внесете дестинација преку гласовната команда one-shot или изберете од вашите фаворити.

Следно
Претходно
 • ИНФОЗАБАВА

 • НАВИГАЦИЈА

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, INNOVATION, All Wheel Drive

  4x4 = ПОВЕЌЕ ЗАДОВОЛСТВО ПО ТРКАЛО.

  MOKKA X секогаш стои цврсто. Во критични ситуации, опционалната интелигентна технологија на сите тркала 4x4 ви дава дополнително триење, стабилност и контрола.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Hill Start Assist

  РИДОВИ БЕЗ МАКА.

  Без разлика дали возите на стрмни ридови, стрмни градски улици или едноставно се спуштате од катна гаража, со системот за помош при тргнување на нагорнини и системот за контрола при слегување по надолнини, нема никаков ризик да се истркалате на погрешен начин.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Exterior, Engines

  ЕФИКАСНОСТ КАДЕ ШТО ТРЕБА.

  Моќта дава одлично чувство кога е комбинирана со контрола, што е причината зашто креиравме интелигентна технологија на сите тркала 4x4 и нови, ефикасни мотори за MOKKA X.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, Transmission

  ГЛАТКИ МЕНУВАЊА.

  Практичниот 6-брзински пренос или згодниот рачен пренос со 5 или 6 брзини? Треба само да одлучите, кој пренос на MOKKA X е вистинскиот за вас.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, ecoFLEX Badge

  ЗАШТЕДЕТЕ ГОРИВО И ИЗДУВУВАЊЕ.

  За да ги минимизирате трошоците на горивото и издувувањата, побарајте ја ознаката ECOTEC и информирајте се за старт/стоп кои се достапни со пакетот технологија за заштеда на гориво и издувувања ECOTEC.

Следно
Претходно
 • 4x4 AWD

 • ПОМОШ ПРИ ТРГНУВАЊЕ НА НАГОРНИНИ
  И КОНТРОЛА ПРИ СЛЕГУВАЊЕ ПО НАДОЛНИНИ

 • МОТОРИ

 • ПРЕНОС

 • ECOTEC®

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, INNOVATION, AGR

  ВИСИНАТА НА УДОБНОСТА.

  Ергономски сертифицирано задоволство: возете се на високо и релаксирајте се во делукс седиште со поддршка на издолжување за бедрата и 'рбетот, која што можете електрично да ја прилагодите за совршено да ви пасува.

 • Opel, Mokka X, heated front seats, heated leather steering wheel

  ТОПЛО ДОБРЕДОЈДЕ.

  Предните седиште со три нивоа на греење и кожниот управувач со греење претставуваат добродојдена удобност во зима.

 • Opel, Mokka X, Bose Sound System

  ПОГОЛЕМА ВЕРНОСТ.

  Шест оптимално поставени звучници Bose® плус Richbass® TM. За бомбастичен, концертен звук што ќе ве остави без зборови. Достапно на моделите со Innovation и Enjoy.

Следно
Претходно
 • ПРЕМИУМ ЕРГОНОМСКИ СЕДИШТА

 • КАРАКТЕРИСТИКИ НА ГРЕЕЊЕ

 • ЗВУЧЕН СИСТЕМ BOSE®

Следно
Претходно
 • Opel, Mokka X, Loading Space

  ПОЛНА СО ДОБРИ РАБОТИ

  Поделба на задните седишта 60/40 на преклопување за проширување на просторот за товарење до вкупен волумен до 1.372 литри1.

   

  1Со комплетот за поправка на гуми и без интегриран носач на велосипеди FlexFix®.

 • Opel, Mokka X, INNOVATION, FlexFix Bike Carrier

  ИНТЕГРИРАН НОСАЧ НА ВЕЛОСИПЕДИ FLEXFIX®

  Изберете го опционалниот целосно интегриран носач на целосипеди FlexFix® за да ги земете велосипедите со вас и сѐ уште да имате многу место во багажникот.

Следно
Претходно
 • ПРОСТОР ЗА ТОВАРЕЊЕ

 • НОСАЧ НА ВЕЛОСИПЕДИ

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - СПЕЦИЈАЛНО НАПРАВЕНА ЗА ВАС

Изразете се со оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го целосно вашето возило.
Дизајнирано и тестирано за вашиот Opel.

ДОСТАПНИ МОДЕЛИ.

Претходно Следно
Close

Системот за носење велосипеди FlexFix® е целосно интегриран држач кој се извлекува од задниот браник на Mokka. Можноста за навалување овозможува лесен пристап до багажникот дури и со поставени велосипеди. Едноставно извлечете го и монтирајте ги велосипедите. Можете да носите до три велосипеди со посебен продолжеток.

Close

Сертифицирано од центарот за ергономија AGR (Кампања за поздрави грбови), седиштето нуди повеќе опции за индивидуално прилагодување, вклучувајќи и прилагодување за латерална позиција, висина на седиштето и агол на седиштето, заедно со интегрирана лумбална поддршка и потпора за бедрата на извлекување. Ова овозможува седиштето да може совршено да се прилагоди на природната положба на 'рбетот.
Дополнително, високата позиција на седење, типична за Mokka, му овозможува на возачот добра прегледност на улицата, како и лесен и удобен пристап на патниците.

Close

 • Сензорите на AWD ги надгледуваат клучните фактори како брзината на тркалата
 • Ако е потребно, AWD менува од погон на предните тркала на 4x4
 • Возната моќ се пренесува до предните и задните оски
 • Идеално за црниот мраз во град, калливите земјени патишта или снег
Close

Apple CarPlayTM1 и Android AutoTM1 од Google им овозможуваат на корисниците пристап до нивните корисни, компатибилни апликации и функции за време на возењето, како:

 • Користење на телефонот како sat-nav преку Maps
 • Пуштање музика со Spotify
 • Слушање веб-радио со TuneIn или Stitcher
 • Праќање и примање пораки преку WhatsApp и Skype

 

До овие функции може да се пристапи лесно преку гласовното препознавање на Apple Siri или Google Voice за рацете секогаш да бидат на управувачот и очите на патот.

 

1Apple CarPlay™ и Android Auto™ можеби не се достапни во сите земји и можат да зависат од верзијата на вашиот Оперативен систем. Ве молиме посетете ги www.apple.com или www.android.com.

Close

Уживајте во удобноста со целосно интегрираниот врвен навигациски систем на 8" екран во боја.
Европските мапи се веќе внесени.


Ако автомобилот ви е опремен со Opel OnStar, можете исто така да ги преземете следниве апликации бесплатно директно на почетниот екран:

 • Weather Channel
 • Glympse така што пријателите и семејството автоматски да занаат дека сте на пат накај нив.

 

Close

 • Препознавање на сообраќајни знаци: Детектира и прикажува ограничувања на брзината и други сообраќајни знаци што можете да ги промашите.
 • Предупредување при напуштање на лента: Ве предупредува кога ненамерно ќе излезете од вашата лента. Ова помага во спречување на опасни ситуации.
 • Предупредување за судир напред: Ако се приближите пребрзо до друго возило од назад, активира аларм и прикажува црвено светло за предупредување во вашето видно поле
Close

 • Лесната шасија ја прави MOKKA X поагилна
 • Изберете го моторот 1.4 Turbo ECOTEC® со 4x4 AWD за најдобро искуство со MOKKA X: 6-sбрзински автоматски пренос, старт/стоп и 103 kW (140 КС).
 • Идеална за возачи на долги патувања, новиот дизел мотор 1.6 CDTI ECOTEC® со старт/стоп ја комбинира економичноста со одличниот одзив. Осто така таа е репер во дизел технологијата со ниска бучава.
 • За да ги минимизирате трошоците за горивото и вашиот придонес во загадувањето на околината, побарајте ја специјалната ознака ecoFLEX
 • Можете да заштедите. Информирајте се за системот старт/стоп што е достапен со пакетот технологија ecoFLEX за заштеда на гориво и издувување.

 

Потрошувачка на гориво во l/100km: во град 8.6 - 4.4, на отворено 5.7 - 3.6, комбинирано 6.7 - 3.9; издувување CO2 во g/km: комбинирано 155 - 103.

1.4 Turbo LPG ECOTEC ecoFLEX: потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 10.1 – 9.9 (8.1 – 7.9), на отворено 6.6 – 6.3 (5.4 – 5.1), комбинарно 7.9 – 7.6 (6.4 – 6.1); издувување CO2 во g/km: комбинирано 129 – 124 (147 – 142). LPG режим (бензиски режим).

Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии).

Close

 • Режим во мирување: Заштедува енергија (кога режимот старт/стоп е вклучен).
 • Рикверц/маневрирање: Ги активира предните аголни светла за полесно паркирање.
 • Статично аголно светло: Дополнително светло LED за подобар поглед зад аголот.
 • Динамично вртење: Над поставената брзина, дополнително светло на релевантната страна.
 • Помош со долги светла: Целосно осветлување. Автоматски ги намалува светлата кога ќе детектира други возила.
 • Во природа: Подолго, пошироко кратко светло без одблесок (над 55 km/час).
 • Во град:Поширокиот опсег ги осветлува пешаците (под 55 km/час).
 • Туристички режим:Ги прилагодува светлата на возење на другата страна од патот.
Close

1. Помош при тргнување на нагорнини (HSA). Кога тргнувате или паркирате на стрмни нагорнини, HSA автоматски ги држи сопирачките за кратко. Немате ризик да се истркалате на погрешен начин.
2. Контрола при слегување по надолниниl (HDC). HDC ја контролира брзината при возење по надолнини, па не морате да се грижите за сопирање, дури и на стрмни надолнини или при слегување од катни гаражи.