Skip To Content
Карактеристики

Ова е Mokka-e

Чисто задоволство при возењето

Дизајн

Став и пропорции
Новата Mokka-e и нејзиниот револуционерен дизајн го води патот за иднината на Opel. Секоја линија и облина, од самоуверената силуета на кросовер до силниот графички идентитет, зборува за доверба. Mokka-е има непогрешливо смел став, возило што се издвојува од толпата со самоувереност и индивидуален стил. 
Осмелете се да бидете различни
Откријте простор трансформиран од новиот правец во германскиот дизајн. Ентериерот доби целосен дигитален детокс, носејќи го искуството при возењето на ново ниво - дополнително засилено со уникатни комбинации на ткаенини, елементи за декорација и внатрешен покрив што одговара на вашиот стил. 
Храбра од секој агол
Како и да гледате на неа, во Mokka-е ќе најдете смел избор на дизајн и прогресивни карактеристични акценти. Од погонот па сѐ до извајаните задни фарови Eco-LED кои хармонично го реплицираат препознатливиот визир, секогаш има повеќе за да се открие. 
Извонредноста како стандард
Може да ги повозите впечатливите тркала на Mokka-е со понудата од 16 ", 17" или 18" тркала од легура. Ништо не вика дека сте подготвени да видите и да бидете видени како совршниот додаток, а со овие тркала Mokka-e изгледа исто така глатко како и што ве вози. 
Личен стил
Истакнете се од толпата со уникатни елементи за дизајн. Mokka-е не наликува на ниеден друг автомобил на патот, а вие можете да го персонализирате вашето индивидуално присуство на патот со вашиот избор на опции за покривот и хаубата. 
Новата икона
Визирот е новата препознатлива карактеристика на Opel. Компактно интегрира многу предни уреди, сензори и функции во единствена низа на дизајнот на предницата на возилата Opel, и буквално и емотивно. 

Безбедност и иновации

Предни светла matrix

Светлата Intelli-Lux LED® Matrix1 ви овозможуваат одлична видливост во секоја ситуација, дозволувајќи ви да возите со удобност и јасност од моќната висока поставеност без да ги заслепувате другите возачи.

 

1 Oпционално.

 
Автоматски темпомат
Автоматскиот темпомат1,2 значи дека не мора да правите компромис со безбедноста за да уживате во удобно, релаксирачко возење. Забрзува и автоматски сопира за да ви помогне во секое време да одржувате доследно растојание од возилото пред вас. 

1 Oпционално. Активацијата е можна од 30 km/час до 180 km/час.

2 Системите за помош на возачот на Opel се наменети да го поддржат возачот во рамките на ограничувањата што се од суштинско значење за системот. Возачот останува одговорен за задачата за возење.

Автоматско сопирање во итни случаи
Како дел од целосниот пакет функции за помош на возачот, вклучувајќи помош за возење во лента и предупредување при застранување од лентата, системот за автоматско сопирање на итни случаи на Mokka-е го надгледува патот напред за возила и пешаци, помагајќи да се избегнат или значително да се намалат штетите од судир. До брзина од 30 км на час, брзината при која се случуваат повеќето судири, автоматското сопирање во итни случаи на Mokka-е може дури и целосно да го сопре возилото. При поголема брзина, системот ќе го успори возилото до 50 км на час, со што значително ќе се намали влијанието на евентуалниот судир. 
Група дигитални инструменти

Софистицираноста и едноставноста на Mokka-e е кристално јасна во панелот Opel Pure. Јасно рационализиран, прилагодливата група дигитални инструменти за возачот од 12 инчи1 ви ги дава сите потребни информации без мешање или пренатрупаност. Елементите што визуелно го одвлекуваат вниманието се елиминирани, оставајќи ја само беспрекорната дигитална контрола.

 

1 Oпционално.

 
Панорамска задна камера од 180°

Панорамската камера1 ви дава зголемен заден приказ од 180 ° што ги детектира и нагласува околните објекти и ви овозможува да го видите сообраќајот што доаѓа од страните на возилото - особено корисен кога враќате наназад во прометна сообраќајница.

 

1 Oпционално.

 
Помош при паркирање
Направете совршеното паркирање да изгледа лесно. Напредната помош при паркирање1 на Mokka-e го контролира тркалото да ве води додека едноставно само се грижите за сопирачката и забрзувањето. Системот ќе ви помогне да пронајдете место со тоа што ќе ви каже дали просторот е доволно голем, ќе ја пребара непосредната област за занемарените простори и ќе го насочи возилото назад кон улицата. 
1 Oпционално.

Премиум удобност

Напредна удобност

Mokka-e го прави секое патување поинтересно - и со своите привлечно извајани седишта1 и со функцијата за масажа на возачот1, а со тоа и порелаксирачко. Патувајте во удобност, пристигнете во стил.

 

1 Oпционално.

 
Карактеристики на греење

На студен ден, малку работи се полуксузни од топло седиште. Поставете ги предните седишта1 на Mokka-е на три нивоа на удобност, додека возачот истовремено ужива со управувачот со електрично загревање1.

 

1 Oпционално.

 
Разновидност
Пространата кабина на Mokka-е и генијалните карактеристики значат дека сте подготвени за каде и да ве носи патот, без разлика дали со голем товар или целото семејство плус багаж. Задните седишта може да се преклопат во сооднос 40:60 за значително да го зголемат товарниот простор и да дадат флексибилни опции за товарење долги предмети. 

Поврзаност

Навигација
Најсовремениот екран на допир Navi на Opel ќе ве води на можната маршрута, опремен со известувања за сообраќајот во реално време, најблиските станици за полнење и дали местата за полнење во моментов се слободни на која било локација. Изберете помеѓу Multimedia Navi Pro со 10-инчен екран1 и Услуги за навигација во живо2 и Multimedia Navi со 7-инчен екран1

1 Oпционално.

2 Услугите за навигација во живо вклучуваат онлајн сообраќај, цени на горивото, информации за паркирање, онлајн пребарување на точки на интерес, онлајн пребарување на точки на интерес за станици за полнење, предупредувања за времето и безбедност на патот: воведувањето е планирано за 2021 година.

Инфозабава
Mokka-e е местото во кое што треба да бидете, со целосна компатибилност со Apple CarPlayTM1 и Android AutoTM2,3, стриминг преку вграден Bluetooth®4, приклучоци USB, и систем за звук со шест точки за богат, воодушевувачки звук во движење.  

1Apple CarPlay и Apple Siri се регистрирани трговски марки на Apple Inc., регистрирани во САД и други земји.

2Android Auto е регистрирана трговска марка на Google Inc.

3Компатибилноста и одредени функционалности може да се разликуваат во зависност од видот на уредот и верзијата на оперативниот систем. За да ја проверите компатибилноста на вашиот уред, одете на www.apple.com или www.android.com или контактирајте го вашиот продавач на Opel.

4Bluetooth® е регистрирана трговска марка на Bluetooth SIG Inc.  

Безжично полнење
За вашата Mokka-e да биде пространа и непренатрупана оаза на дигитален детокс, можете да ги наполните вашите овозможени уреди користејќи интегриран безжичен полнач1. Вградените заштити за детекција при брзо движење спречуваат оштетување на безжичното преоптоварување на батериите на вашиот уред додека возите на нерамни површини. 
Oпционално. Може да е потребен додаток за мобилен телефон. Индуктивно полнење само со паметни телефони компатибилни со PMA или Qi. За да ја проверите компатибилноста, контактирајте со вашиот продавач на Opel.
Услуги OpelConnect1
Паметен опсег на услуги што даваат нов степен на безбедност и поддршка ви помагаат да останете поврзани на патот - исто така кога возите на струја. 
  • Мир на душа: функција за повик во итен случај, дефект и редовните информации за статусот на возилото.
  • Практичност: далечински функции за заклучување/отклучување на вратата, сирената и светлата2, отвори и стартувај со паметен пристап2. Нашите дополнителни услуги за електрични возила: e-Remote Control, Trip Planner и Charging Pass - ви помагаме да продолжите понатаму!
  • Паметно возење: уживајте во релаксирано возење благодарение на навигацијата во живо1 и управувањето со патувањето и возењето.

 

Достапноста на услугите OpelConnect се разликува од земја до земја и од возило до возило. За услугите може да е потребна регистрација/плаќање и се предмет на покриеноста и достапноста на мобилната мрежа.

Воведувањето е планирано за крајот на 2020 година.