Skip To Content
Hatchback

Новата Opel Astra GSe

Новата електрична Opel Astra Grand Sport (GSe) е Astra која не наликува на сите останати. Спортски прилагодена за максимално возбудливо возење со ниски емисии на штетни гасови, дизајнирана со страт и прецизност. Смелиот и елегантен дизајн се комбинира со хибридна моќ и ефикасност за феноменално возачко искуство. Подигнете го возењето на повисоко ниво!

Кофигурирајте ја Вашата од јануари 2023

 


63-64 km

Целосно електричен опсег

 

1.2-1.1 l/100km
Потрошувачка на гориво1
225 КС
Моќност


Прилагодете ги перформансите

Приспособете ја Вашата Opel Astra GSe и почуствувајте ја хибридната моќ како никогаш до сега.
Погледнете во внатрешноста


Проверете го дневниот електричен опсег на вашиот Astra GSe Plug-in Hybrid


Главни карактеристики

225 кс. Ниски емисии на штетни гасови

Новата Opel Astra GSe овозможува возбудливо возење со без да го загрози Вашиот фокус на животната средина. Прецизното подесување, хибридната моќ и уникатно смелиот спортски стил спојуваат возбудлив израз на чиста германска енергија
Перформанси 

Прецизност на мотоспорт

Opel Astra GSe овозможува неспоредлива контрола со агилната спортска шасија, супериорни амортизери со Frequency Selective Damping (FSD) технологија и калабрација на управувачот кој има остра реакција. 

Технологија

Е- rally технологија 
Astra Gse овозможува целосна контрола врз иновациите, од интуитивниот инфозабавен систем кој Ве поврзува со Вашиот дигитален свет до подобрена технологија за помош при возење развиена со пионерската работа на Оpel во e-Rally моторспортор.

Дизајн

Astra GSe ги привлекува сите погледи со својата смела предна решетка, спесифичните двобојни 18˝ алуминиумски наплатки со дијамантски сјај и гордата ознака GSe. Во внатрешноста, страста продолжува со смелиот и елегантен дизајн и дигитално детоксиран cockpit фокусиран околу возачот. 

Accessories Opel+ & more

Wall boxes & more
Your Astra GSe comes with a charging cable as standard. We've selected our pick of the best additional electric car accessories.

Откријте повеќе

Wall Boxes

Get all the details you need about wall boxes & home charging in our e-mobility hub.

Charging & Range

We've got loads more information about charging and range on our e-mobility content hub. Check it out now.

Financing & Subsidies

Most countries offer generous subsidies to prospective electric car buyers. We've got all the information you need.

1 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis,

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.