Skip To Content
Преглед

Новата Opel Astra Plug-in Hybrid

Возете на свој начин со целосно новата Astra Plug-in Hybrid. 

Првиот компактен plug-in хибрид на Opel целосно дизајниран, конструиран и произведен во Германија. Искусете го исклучителното возење со впечатлив стил и технологија која е водечка во класата. Откријте ја најновата генарација на целосно дигиталниот Pure Panel® со широки екрани и интуитивни контроли. Opel Astra plug-in Hybrid се разликува од сите претходни автомобили и Ве води во нова, едноставно електрична ера со ултра ниски емисии со притискање на едно копче.

Прилагодувајте ja вашata новa Astra Plug-in Hybrid

The shown product visualisation is only an example. Please note that some combinations may not be possible.

Елегантен дизајн кој повикува  да го возите

Погледнете го возилото во Вашата омилена боја

Electrifying the autobahn

Дизајнирана за да биде ефикасна
Opel Astra plug-in hybrid поставува нов стандард за ефикасност во компактната класа. Моторот со ниско триење работи заедно со моќен електричен мотор за почиста, непречена и поекономична динамика на возење во сите услови. Возете каде било, со неограничен пристап до зоните за возење без емисии. 
Научете како да го максимизирате опсегот
Едноставно полнење
Напредната технологија за брзо полнење на Opel и овозможува на Astra Plug-in Hybrid брзо да се полни од Вашиот приклучок дома или од јавно достапните точки за полнење додека сте на подолги патувања. Разновидните решенија и технологии за полнење на Opel го олеснуваат постојаното полнење, така што секогаш сте подготвени за следна авантура. 
Дознај повеќе за можности за полнење

Проверете го дневниот електричен oпсег на вашата Astra Plug-in Hybrid

Модели

Edition

Возете на свој начин.

 • Pure Panel® со 10" + 10" екрани
 • Дигитално DAB радио со бежична проекција на телефонот
 • 17" aлуминиумски наплатки со дијамантски сјај - 225/45 R17 A
 • Копче за пасивно стартување
 • Предни и задни пракинг сензори
 • Кожен управувач (рамно дно)

Elegance

Возете на свој начин.

Among others, adds on top of Edition:

 • Пакет Chrome и затемнети стакла
 • Камера за возење наназад од 180°
 • Возачко AGR седиште
 • Пасивен влез и старт (PEPS)
 • Двозонски клима уред

GS Line

Смелоста ја остава здодевноста зад вас.

Among others, adds on top of Elegance:

 • Black Pack за надворешноста
 • Двобоен покрив
 • Спортски предни седишта (ткаенина / PVC)
 • Функција за греење на предните седишта и управувачот
 • Intelli-Vision

Ultimate

Елегантно најдобар дизајн и инженеринг.

Among others, adds on top of GS Line:

 • Intelli-Drive 1.0
 • Intelli-Lux® Pixel светла
 • DAB Navi WiFi радио со OTA ажурирање и гласовна контрола
 • Проширен head-up дисплеј
 • Alcantara пакет седишта

Карактеристики водечки во класата

Високо-енергетски хибрид
Основата на иновативната моќност на Opel Astra Plug-In Hybrid е високонапонската батерија од 12,4 kW составена од 84 ќелии што се ладат со течност. Лесната и енергетски ефикасна батерија го напојува електричниот мотор кога ќе се префрлите на хибриден или целосно електричен режим. Екстремно компактна и совршено интегрирана во погонската група, батеријата придонесува за нискиот центар на гравитација на Astra Plug-In Hybrid за извонредна динамика и едноставно електрично возење. 
Ефикасност без компромис
Кога возите Opel Astra Plug-In Hybrid, ги добивате најдобрите перформанси и ефикасност, без компромиси. Под капакот на моторот се наоѓа 1,6-литарски турбо бензинец кој испорачува 150 или 180 КС во совршена хармонија со електричниот мотор од 81 kW за комбинирана моќност до 225 КС.

Комбинирана потрошувачка на гориво 1,1 - 1,0 l/ 100 km; Комбинирана емисија на CO2 24 -26 g / km, потрошувачка на енергија комбинирана 14,5-15,0 kwh / 100 km; опсег во електричен режим (комбиниран) од 67 km до 70 km (во зависност од инсталираната опрема). 
Различна динамика
Без разлика дали Ви треба опсег, моќност, ефикасност или возбудливо инстантно забрзување при патување, Opel Astra Plug-In Hybrid е подготвена и способна да го направи токму тоа. Plug-in хибридната технологија ги максимизира моќноста и перформансите со глаткиот и ефикасен 8-степен автоматски менувач [EAT8] кој испорачува максимален вртежен момент од 360 Nm. 
Очекувајте го неочекуваното
Новата Opel Astra Ви ја става на дофат моќта на одговор со стилот на возење што совршено одговара на Вашето патување, условите на патот и расположението. HYBRID Ви дава идеално избалансиран опсег и моќност, додека електричниот режим вклучува електричен мотор за нула емисија на CO2 и неверојатна тишина. Секако, доколку сакате максимална забава, активирајте го режимот SPORT со еден клик и претворете го секое возење во возбудливо искуство. 
Возете подалеку од што мислите
Opel Astra Plug-In Hybrid го користи системот за враќање на енергијата iBooster за да ја врати изгубената моќност при сопирање и забавување за уште поголем опсег во електричен режим. iBooster не само што ја користи енергијата генерирана за време на сопирањето, туку и се вклучува кога ќе ја отпуштите педалата за гас во Astra Plug-In Hybrid. 
Паметно возење
Системите за следење на податоците за возилото кај новата Astra Plug-In Hybrid го информираат возачот со сите потребни информации додека вози, без да го оптоваруваат со непотребни податоци и детали. Системот му овозможува на возачот едноставен и интуитивен преглед на условите за возење и потрошувачката на енергија за да обезбеди максимална ефикасност и опсег, сето тоа прикажано на Pure Panel® дисплејот на елегантно едноставен и дигитално детоксиран начин. 

Opel услуги за електрични возила

Од опции за полнење до услуги за мобилност. Opel услугите за електрични возила нудат непречен и безгрижен почеток на е-мобилност.

Дали сакате да дознаете повеќе?

Посветени на вас

Како сопственик на возило Opel Electric или Hybrid уживајте спокојно со нашите 10 пакети за пост-продажба. Ние Ви обезбедуваме од 24/7 помош на пат и доживотни бесплатни софтверски ажурирања до нашата 8-годишна гаранција на батеријата или изминати 160,000 km и љубезни експерти кои ќе одговорат на сите Ваши прашања.

Сеопфатна гаранција во десет точки што обезбедува директна, професионална грижа во сите аспекти на сопственоста над возилото

1. 8 година гаранција или 160 000 km за абење на батеријата

 

2. Помош на Opel

Возете спокојно 24/24 и 7/7.

 

3. Е-еспертски центар

Нашите експерти ќе се грижат за Вашето возило и ќе одговорат на сите Ваши прашања.

 

4. Opel FlexCare (препорачано)

Вклучени се сите операции за одржување, делови и наменски услуги.

 

5. Сертифицирано решение за полнење

Комплетна гама на ѕидни полначи, инсталирани од избрани професионалци.

 

6. Решение за мобилност

Различни решенија за мобилност за да бидете во движење. 

 

7. Доживотно ажурирање на софтверот

Секогаш користете го најдоброто искуство во возењето.

 

8. Полнење на автомобилот до 80%

На секоја сервисна проверка. 

 

9. Понуда и закажете термин онлајн*

Резервирајте го Вашиот термин и пресметајте ја Вашата купопродажна операција.

 

10. А вашиот автомобил e чист при секоја посета*

 

* Ако е достапен