Skip To Content
Преглед

Новата Opel Astra

Смелата, елегантна најнова генерација на Opel Astra е тука

Дизајнирана со прецизност и тоа што е произведена во Германија Ви дава гаранција дека ќе го добиете само најдоброто. Нема потреба од компромиси за да добиете секојдневно возбудливо возење, стилски изглед, ниски трошоци и иновативна технологија.  Динамичната гама на бензиски и дизел турбо погонски единици со ниско триење со висока ефикасност, заедно со исклучително глатки, софистицирани менувачи создаваат изненадувачки одговорен карактер на возење. Подгответе се да продолжите понатаму со новата генерација на Astra.

Прилагодувајте ja вашata новa Astra

The shown product visualisation is only an example. Please note that some combinations may not be possible.

Astra која повикува да ја возете

Погледнете го возилото во Вашата омилена боја

Главни карактеристики

Во внатрешноста од најнова генерација

Влезете внатре за да го доживеете неверојатниот напредок во автомобилската иновација. Целосно дигитално детоксираниот простор фокусиран околу возачот и неверојатниот нов и подобрен Pure Panel®1 Ви даваaт навистина интуитивно искуство во возењето. Подгответе се да возите на свој начин, поддржано од најсовремената напредна технологија за помош на возачот.

 

1Опција

Се издвојува со својата смелост

Подгответе се да бидете препознатливи и да бидете забележани со смелиот, елегантно прогресивен германски дизајн, вклучувајќи го впечатливиот нов Opel визир®. Остра и уникатна, таа покажува самоуверен и атлетски став за поатрактивен изглед со кој ќе се истакнете од останатите . Зарем не е време да возите автомобил што навистина го сакате, а не само оној што Ви треба? Ова е новата Astra.

Инженерство кое ве движи

Новата Opel Astra
Кога ќе се спојат германското инженерство со смелиот дизајн, резултатот е чисто уживање во возењето. Управувањето со новата Opel Astra е избалансирано и возбудливо динамично. DNA на Opel ја прави Astra неповторливо стабилна на автопат при големи брзини со помош на бројни безбедносни стандарди и пакет врвна технологија за подобро искуство при возење.

Модели

Astra

Излезете од комфор зоната.

 • Pure Panel® со 10" + 10" екрани
 • Дигитално радио DAB и Bluetooh®
 • Бежична проекција на телофонот
 • Темпомат/Ограничувач на брзина
 • Сензори за дожд/светло
 • Електрична паркирна сопирачка

Edition

Возете на свој начин.

 • 16" aлуминиумски наплатки 205/55 R16 A+
 • Светла за магла
 • Копче за пасивно стартување
 • Предни и задни паркинг сензори
 • Кожен управувач (рамно дно)

Elegance

Издвојте се од останатите.

Меѓу другото, на Edition нивото на опременост се додава следново:

 • 17" aлуминиумски наплатки со дијамантски сјај - 225/45 R17 A
 • Drive Assist Pack (ACC, ETSR)
 • Возачко AGR седиште
 • Пасивен влез и старт (PEPS)
 • Камера за возење наназад од 180°

GS Line

Оставете ја здодевноста зад себе.

Меѓу другото, на Elegance нивото на опременост се додава следново:

 • Black Pack за надворешноста
 • Двобоен покрив
 • Спортски предни седишта (ткаенина / PVC)
 • Функција за греење на предните седишта и управувачот
 • Intelli-Vision

Ultimate

Најдоброто од германскиот дизајн и инженерство.

Меѓу другото, на GS Line нивото на опременост се додава следново:

 • Intelli-Drive 1.0
 • Intelli-Lux® Pixel светла
 • DAB Navi WiFi радио со OTA ажурирање и гласовна контрола
 • Проширен head-up дисплеј
 • Alcantara пакет седишта

Иднината е електрична

Дали сте подготвени за промена?

Сакате да дознаете уште повеќе?