Skip To Content
Семејна странa

Opel Grandland

Изберете го вашиот Grandland модел


Grandland

Запознајте го новиот Opel Grandland со смел нов дизајн, исконски визир, луксузно дигитално детоксициран ентериер со Pure Panel дисплеј, најсовремени дизел и бензински погонски агрегати и иновативна технологија која не се спроедува со ниту една до сега. Заборавете на типичното. Ова е Grand. 

 

  • Надворешни димензии: вкупна должина 4.477 mm, висина без товар 1.609-1.630 mm, ширина 1.906 mm

 

  • Багаж-/волумен на волумен на багажен простор: 514-1,652 l

 

  • Задоволство при возењето: 188 km/h - максимална брзина од 195 km/h, погон на предните тркала

Grandland Hybrid


Заборавете на типичното, бидејќи Opel Grandland Hybrid е SUV што ја носи моќта и перформансите на повисоко ниво со моќност од 300 КС [221 kW], eAWD и целосно електричниот погон со притискање на копче, плус следните генерации на системи за помош при возење, како што се како Night Vison и Adaptive Intelli-Lux LED® Pixel предни светла. 

 

  • Надворешни димензии: Вкупна должина 4.477 mm, висина без товар 1.609-1.630 mm, ширина 1.906 mm

 

  • Багаж-/волумен на багажен простор: 390-1,528 l

 

  • Задоволство при возењето: 225 km/h (погон на предни тркала)-235 km/h (погон на сите тркала) максимална брзина.

Новиот Opel Grandland GSe

Моќност од 300 КС

Plug-in хибридниот погон кај Grandland со двојни електрични мотори ги зголемува пулсирањата со својата моќност од 300 КС со погон на сите тркала, а сега со GSe прецизното подесување се однесува како ниеден друг SUV. Вистинско искуство при возење на повисоко ниво!

 

Напредни системи за помош при возење

Возбудливи иновации, вклучувајќи 8-степен автоматски менувач, IntelliLux Pixel LED предни светла и Night Vision.

 

Ниски емисии

Спротскиот погонски систем може да биде целосно електричен со нула емисии со притискање на копче.

Дали сакате да дознаете повеќе?

Секогаш добро информирани

Без разлика дали го зголемувате тековниот возен парк, или купувате нов семеен автомобил, Opel Grandland се издвојува по динамичното управување и чувството на луксузност. Конфигурирајте возило кое ќе одговара на Вашите желби и потреби. Тука сме да Ви помогнеме при купувањето, а нашите експерти во Opel ќе Ве советуваат за сите можности/опции на финансирање. Дали барате автомобил, оригинални додатоци за возилото или само Прирачник? Ние секогаш сме среќни да помогнеме.