Skip To Content
Преглед

Новиот Opel Grandland GSe

Перформанси кои го трансформираат ‘Grand’ во Grand Sport electric (GSe). Opel Grandland GSe ги предводи SUV моделите со спортската моќ, агилност, луксузен дизајн и ниски емисии, како никој друг на патот, чист Opel автомобил со германска енергија во движење. Подигнете го Вашето возачко искуство на повисоко ниво!


300  hp
AWD (погон на сите тркала)
1.3 l/100km
Потрошувачка на гориво1
6.1 sec
0 - 100 km/h


Прилагодете ги перформансите

Прилагодете го Вашиот Opel Grandland Gse и почувствувајте ја хибридната моќ како никогаш до сега.Погледнете во внатрешноста


Check the daily electric range of your Grandland GSe Plug-in Hybrid


Главни карактеристики

Хибрид со моќност од 300 КС

Новиот Opel Grandland GSe е најчистиот израз на страста на Opel. Феноменалниот plug-in хибриден погон на сите тркала од 221 kW (300 hp) обезбедува возбудливо забрзување, моментален вртежен момент и незаменливо присуство на патот.
Перформанси

Перформанси на повисоко ниво

Opel Grandland GSe се одликува со највисоките нивоа на спортска технологија и перформанси на Opel. Амортизерите со Frequency Selective Damping (FSD) технологија и новите спирали обезбедуваат врвно управување низ свиоци и зголемена стабилност. Во комбинација со калибрацијата на управувачот и цврстата спортска шасија, Opel Grandland GSe го подигнува возачкото искуство на повисоко ниво.

Технологија

Технологија за перформанси
Новиот Opel Grandland GSe има неверојатна палета на технологија за подобрување на возачкото искуство.

Дизајн

Спортски стил
Надворешниот и внатрешниот дизајн кај новиот Opel Grandland GSe е подобрен од секој аспект. Само да споменеме неколку впечатливи визуелни моменти: спортските 19˝ алуминиумски наплатки со дијамантски сјај, надворешните ретровизори и покрив кои се во иста Karbon црна боја и ознака GSe на електричната hands-free задна врата. Во внатрешноста, дигитално детоксираната кабина е оаза на софистициран луксуз за возачко искуство на повисоко ниво на секое патување. 

Accessories Opel+ & more

Wall boxes & more
Your Grandland GSe comes with a charging cable as standard. We've selected our pick of the best additional electric car accessories.

Discover more

Wall Boxes

Get all the details you need about wall boxes & home charging in our e-mobility hub.

Charging & Range

We've got loads more information about charging and range on our e-mobility content hub. Check it out now.

Financing & Subsidies

Most countries offer generous subsidies to prospective electric car buyers. We've got all the information you need.

1 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis,

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.