Skip To Content
Преглед

Новата Astra Sports Tourer Plug-in Hybrid

Перформанси и разноврсност без компромис. Astra Sports Tourer Plug-in Hybrid

66 km
Опсег во електричен режим
1,1 l/100km
Мин-макс. потрошувачка на гориво1
7,6 сек.
0 - 100 km/hПогледнете кон иднината

Функционален дизајн. Запознајте ја суштината на германскиот дизајн.

Погледнете го возилото во Вашата омилена боја


Погледнете во натрешноста 


Технологија 

Инженеринг кој ја менува играта
Возење низ град со нула емисии, а истовремено ќе ја имате слободата на модерен бензински или дизел автомобил за моментите кога треба да патувате подалеку. Едноставно è.

Е-мобилност 

Опсег, полнење и повеќе 
Преминувате на Plug-in Hybrid? Одлична одлука - нема да зажалите. Без сомнение сакате да разберете што е во прашање.

Безбедност и иновации

Технологија која ќе Ве заштити
Astra Sports Tourer Plug-in Hybrid  е опремена со бројни паметни функции дизајнирани да го поедностават возењето и да Ве заштитат Вас и оние околу Вас

Премиум комфор

Вашиот комфор. Наш приоритет
Возење до училиште, секојдневно патување, студено или топло време... Што и да правите, Astra Sports Tourer Plug-in Hybrid овозможува удобност.

Поврзаност

Навистина паметно 
Добијте ја најдобрата конекција. Покрај инфозабавата и навигацијата, тука е и OpelConnect. Толку многу за осознавање!

Дополнителна опрема Opel+ и повеќе 

Ѕидни полначи и повеќе 
Вашата Astra Sports Tourer Plug-in Hybrid доаѓа со кабел за полнење како стандард. Нашиот избор е направен од најдобрата дополнителна опрема за електрични автомобили.

Кој модел е вистинскиот за Вас?

 
 

Ultimate

Најдоброто од германскиот дизајн и инженеринг.

Меѓу другото, на GS нивото на опременост се додава следново:

 • Intelli-Drive 1.0
 • IntelliLux® Pixel светла
 • Alcantara пакет седишта
 • Радио DAB Navi WiFi со OTA и гласовни команди
 • Проширен head-up дисплеј
 • Hands-Free електрична задна врата

 
 

GS

Оставете ја здодевноста зад себе.

Меѓу другото, на Elegance нивото на опременост се додава следново:

 • Black Pack за надворешноста
 • Двобоен покрив
 • Спортски предни седишта (ткаенина / PVC)
 • Функција за греење на предните седишта и управувачот
 • Intelli-Vision

 
 

Elegance

Издвојте се од другите.

Меѓу другото, на Edition нивото на опременост се додава следново:

 • 17" aлуминиумски фелни со дијамнатски сјај - 225/45 R17 A
 • Drive Assist Pack (ACC, ETSR)
 • Возачко AGR седиште
 • Пасивно влегување (PEPS)
 • 180° камера за возење наназад

 
 

Edition

Возете на свој начин.

 • 17" aлуминиумски фелни 225/45 R17 A
 • Светла за магла
 • Копче за пасивно стартување
 • Предни и задни паркинг сензори
 • Кожен управувач (рамно дно)
 • Drive Assist Pack (ACC, ETSR)


Дознајте повеќе

Ѕидни полначи 

Добијте ги сите детали за ѕидните полначи и полнењето во домот, на нашата страна за е-мобилност.

Полнење и опсег

Имаме многу повеќе информации за полнењето и опсегот, на нашата страна за е-мобилност. Проверете сега.
1 Потрошувачка на гориво во комбиниран циклус 1,1 l / 100 km; Емисија на CO2 во комбиниран циклус 25-26 g / km; автономија во чисто електричен режим (комбиниран циклус) 59 - 60 km (во зависност од опремата и опциите).