Skip To Content
Преглед

Новата Astra Sports Tourer

Новата генерација на Opel Astra Sports Tourer пристигна. Изберете бензин, дизел или 100% електричен мотор.

113-130
C02 g/km
4,3-5,7 l/100 km
Мин-макс. потрошувачка на гориво
9,7  сек.
0 - 100 km/hПогледнете кон иднината

Функционален дизајн. Запознајте ја суштината на германскиот дизајн

Погледнете го возилото во Вашата омилена боја


Погледнете во натрешноста


Електричните возила се иднината

Откријте ја Astra Sports Tourer Plug-in Hybrid. Изведба без компромиси. Дали сте подготвени за промена?

Безбедност и иновации

Технологија која ќе Ве заштити
Astra Sports Tourer е опремена со бројни паметни функции дизајнирани да го поедностават возењето и да Ве заштитат Вас и оние околу Вас.

Поврзаност

Навистина паметно
Добијте ја најдобрата конекција. Покрај инфозабавата и навигацијата, тука е и OpelConnect. Толку многу за осознавање!

Премиум комфор

Вашиот комфор. Наш приоритет.
Возење до училиште, секојдневно патување, студено или топло време... Што и да правите, Astra Sports Tourer овозможува удобност.

Динамика при возење

Исто толку добра, како што изгледа
Оваа нова генерација на Opel Astra Sports Tourer е внимателно дизајнирана за подобро управување, удобност и задоволство при возењето.

Opel+ дополнителна опрема и повеќе

Направете да биде Ваша
Велосипедизам, скијање, едрење, сурфање - со што и да се занимавате, имаме дополнителна опрема за да го оствариме тоа - и да го заштитиме Вашиот автомобил.

Кој модел е вистинскиот за Вас?

 
 

Ultimate

Најдоброто од германскиот дизајн и инженерство.

Меѓу другото, на GS нивото на опременост се додава следново:

 • Intelli-Drive 1.0
 • IntelliLux® Pixel светла
 • Радио DAB Navi WiFi со OTA и гласовни команди
 • Alcantara пакет седишта
 • Проширен Head-Up дисплеј
 • Hands-Free задна врата

 
 

GS

Оставете ја здодевноста зад себе.

Меѓу другото, на Elegance нивото на опременост се додава следново:

 • Black Pack за надворешноста
 • Двобоен покрив
 • Спортски предни седишта (ткаенина / PVC)
 • Функција за греење на предните седишта и управувачот
 • Intelli-Vision

 
 

Elegance

Издвојте се од останатите.

Меѓу другото, на Edition нивото на опременост се додава следново:

 • 17" aлуминиумски фелни со дијамантски сјај - 225/45 R17 A
 • Drive Assist Pack (ACC, ETSR)
 • Возачко AGR седиште
 • Пасивен влез и старт (PEPS)
 • Камера за возење наназад од 180°

 
 

Edition

Возете на свој начин.

 • 16" aлуминиумски фелни 205/55 R16 A+
 • Светла за магла
 • Копче за пасивно стартување
 • Предни и задни паркинг сензори
 • Кожен управувач (рамно дно)
 • Drive Assist Pack (ACC, ETSR)

 
 

Astra

Излезете од комфор зоната.

 • Pure Panel® со 10" + 10" екрани
 • Дигитално радио DAB и Bluetooth®
 • Бежична проекција на телофонот
 • Темпомат/Ограничувач на брзина
 • Сензори за дожд/светло
 • Електрична паркирна сопирачка

1 Please insert consumption values and/or local footnote here.

2 Please insert consumption values and/or local footnote here.