Skip To Content
Преглед

Zafira-e Life

Zafira-e Life ја претставува е-волуцијата на „салонот на тркала“ и ја предводи понудата на моделот Zafira Life со врвен комфор, сега со целосно електричен погон за полесно, потивко и полуксузно патување за Вашите деловни патници.

322 km (WLTP)1
Макс. опсег на батеријата
3  должини
Да одговара на Вашите потреби
До  9  седишта
За вистинска флексибилностE-волуцијата продолжува

Со опсег до 322 km можете да патувате секојдневно со нула емисии, до аеродром или подолги дестинации


Пристапност

Лесен пристап, едноставно стартување
Пристапот до прозорецот на задната врата, плус опционалните електрични лизгачки врати и отворарањето и стартувањето без клуч ја прават Zafira-e Life едноставна за ракување.

Технологија

Електричен погон
Дознајте повеќе за динамиката при возење на Zafira-e Life вклучувајќи моментален вртежен момент, режими на возење, регенеративно сопирање и многу повеќе.

Безбедност и иновации

Технологија која ќе Ве заштити
Zafira-e Life е опремена со бројни паметни функции дизајнирани да го олеснат возењето и да Ве заштитат Вас и оние околу Вас.

Премиум комфор

Сè е направено за твоја поголема удобност
Со опционалниот панорамски покрив кабината ќе биде потполно облеана со светлина, уживајте во масажата на седиштата и уживајте во двозонскиот клима уред. 

Поврзаност

Навистина паметно
Добијте го најдоброто поврзување. Покрај инфозабавата и навигацијата, тука е и OpelConnect. Толку многу да откриете!

Динамично возење

Управување
Zafira-e Life - и покрај својата големина - се чувствува агилно и динамично при возење, обезбедувајќи непречено искуство при возењето.

Opel+ дополнителна опрема

Ѕиден полнач и повеќе
Вашиот Zafira-e Life стандардно e опремен со кабел за полнење. Погледнете го нашиот избор од најдобрата дополнителна опрема за електрични автомобили.

Кој модел е вистинскиот за Вас?
 
 

Business Edition

Чувствувајте се како шеф.

 • 16" челични наплатки со раткапни
 • Мултимедија
 • До 9 седишта
 • Мануелен клима уред со регулирање на температура

 
 

Edition

Безбедност и забава за целото семејство.

 • 17” челични наплатки со раткапни
 • Мултимедија
 • До 8 седишта
 • Двозонски автоматски клима уред

 
 

Business Elegance

Однесете го Вашиот бизниз на повисоко ниво.

 • 17” aлуминиумски наплатки (Двобојни со дијамантски сјај)
 • Мултимедија Navi
 • До 6 VIP седишта
 • Функција за масажа на возачкото и совозачкото седиште

 
 

Elegance

Безбедност и забава за целото семејство.

 • 17” aлуминиумски наплатки (Двобојни со дијамантски сјај)
 • Мултимедија Navi
 • Hands-free електрични странични личгачки врати
 • Панорамски стаклен кров


Дознај повеќе

Ѕидни полначи

Добијте ги сите детали што Ви се потребни за ѕидните полначи и полнењето во домот во нашиот центар за е-мобилност.

Полнење и опсег

Имаме многу повеќе информации за полнењето и опсегот во нашиот центар за содржини за е-мобилност. Проверете ги сега.
1 Во зависност од оптоварувањето и опциите. Потрошувачка на енергија (комбинирана) 28,0 – 26,2 kWh/100 km; емисија на CO2 0 g/km; опсег (комбиниран) од 322 km до 301 km (во зависност од опремaта). Класа на ефикасност +++