Карактеристиките

НЕОГРАНИЧЕНА ПЕРСОНАЛИЗАЦИЈА.

ДИЗАЈН.

НАДВОРЕШНОСТ
Movano е направен да падне в очи со функционалниот и храбриот дизајн што правилно го претставува вашиот бизнис. Дневните светла LED како стандард обезбедуваат дополнителна видливост на патот. 
ВНАТРЕШНОСТ
Кабината на Opel Movano е оптимизирана за подвижните професионалци. Прилагодената кабина за возачот е преполна со изненадувачка количина на напредни карактеристики и корисно складирање. 
Movano ја подига границата на дизајнот на кабината, нудејќи практична, добро опремена околина за возачот со практични решенија за складирање на лаптоп, алатки и опрема. Уживајте во удобноста како во автомобил со лесно влегување, брзо прилагодливи седишта и управувач.

ЕФИКАСНОСТ ВО ВОЗЕЊЕТО.

МОТОРИ И ПРЕНОС
Повеќе моќност, поголем вртежен момент и помала потрошувачка на гориво - изберете напредни дизел мотори BiTurbo со излезна моќност од 180 КС и 400 Nm, економична потрошувачка и ниско издувување. 

Моторите Movano се први кога станува збор за универзална транспортна ефикасност. Нивната технологија BiTurbo комбинира висок вртежен момент веќе при ниски вртежи со голема моќност и вртежен момент при високи брзини, што овозможува висок одзив, непречено и постојано забрзување и подобрена ефикасност.

 

Системот старт/стоп ги намалува издувувањата и потрошувачката на гориво на нула секогаш кога ќе застанете. Исто така е достапен и автоматски менувач Easytronic®.

 

Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град ХХ, на отворено ХХ, комбинирано ХХ; издувување CO2 во g/km: комбинирано XX. Според регулативата R (EC) бр. 715/2007 (во соодветната верзија).

ОПЕРАТИВНИ ТРОШОЦИ
Дизајниран да обезбеди сигурна услуга со години со минимално потребно сервисирање, Movano обезбедува ниска вкупна цена на сопственост преку комбинација на функции што заштедуваат пари. 

Ниските издувувања ги намалуваат вашите даноци и влијанието врз животната средина. Сигурни како и нашата Стандардна Opel гаранција, што доаѓа со:

 • Покриеност на XX месеци со ограничување на XX километража
 • 6-годишна гаранција против перфорација
 • Помош од патот на Opel за првите XX месеци во повеќе од 40 земји

Мрежа ширум Европа со повеќе од 3.000 специјализирани сервисни точки има за вас и вашиот Movano. Доколку е потребно, вашиот Movano може да биде опремен со оригинални резервни делови на Opel со загарантирани оптимални перформанси.

РАЗНОВИДНОСТ.

ОПЦИИ ЗА СЕДИШТАТА
Возете ја целата екипа од А до Б - во Opel Movano има простор за до 7 лица, вклучувајќи и возач и опрема за работа. 
Специјалноста на Opel Movano е ефикасно да превезува работна екипа и нивната опрема. Со две седишта до возачот - или едно ако е специфицирано едно изборно седиште - и задна клупа на која можат да се сместат четири членови на екипажот. Појасите и потпирачите за глава се, се разбира, стандардни.
ПРИЛАГОДЛИВА КАНЦЕЛАРИСКА МАСИЧКА
Претворете го Movano во мобилна канцеларија со централното седиште на преклопување што служи како прилагодлива канцелариска маса. Исто така вклучува и вртлива подлога за лаптоп-компјутерот на возачот. 
МЕСТА ЗА СКЛАДИРАЊЕ ГОРЕ
Чувајте сè на едно место за време на возењето. Едноставно чувајте важни предмети во горните затворени складишта. 
КАСЕТА FLEXTRAY
Големата лизгачка касета FlexTray со вкупен простор за складирање од 10,5 литри и чиста, рамна површина ви овозможува лесно чување на приборот на директен дофат. 
МАСИЧКА НА ПОВЛЕКУВАЊЕ
Користете ја кабината на возачот како мала канцеларија - со масичка на повлекување и држач за чаша што може да се отворат пред совозачкото седиште. 
СТРАНИЧНО СКЛАДИРАЊЕ НА ВРАТИТЕ
Чувајте ги сите работи што ви се потребни во дарежливите прегради на вратата. Складирањето на страничните врати е подготвено за шишиња со вода од 1,5 литри. 

ПОВРЗАНОСТ.

NAVI 50 INTELLILINK PRO
Navi 50 IntelliLink Pro: радиото, инфозабавниот систем и системот за навигација со 7-инчен екран во боја на допир нуди одлична вредност за парите. 

Клучните карактеристики вклучуваат:

 

 • 7-инчен екран на допир во боја
 • Android Auto™1 и Apple Car Play™2 за хендзфри пораки
 • Гласовна контрола за поврзани паметни телефони
 • Радио контроли на управувачкиот столб
 • Bluetooth® за безжична телефонска комуникација и аудио стриминг
 • USB и aux-in
 • Дигитално радио DAB+3
 • Динамична навигација со покриеност на западна или источна Европа

 

 

1Android е трговска марка на Google Inc.

2Apple CarPlay е трговска марка на Apple Inc.

3Опционално.

БЕЗЖИЧНО ПОЛНЕЊЕ

Едноставно ставете го вашиот паметен телефон1 во внатрешноста на телефонскиот простор со вграден индуктивен полнач за безжично полнење на батеријата.

 

1Работи само со со уреди компатибилни со Qi.

 
RADIO 15 USB
Тјунер со интегриран екран, кој исто така го прикажува времето и нуди универзално поврзување преку USB и Bluetooth®. Излез 2 x 15 W. Дигиталното радио DAB + е опционално достапно. 

БЕЗБЕДНОСТ.

ПОГЛЕД НАНАЗАД
Кога возите нанапред, опцијата за поглед наназад постојано дава одличен поглед на сообраќајот зад вашето возило - дури и ако возите во Van без задни прозорци. 
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА СТРАНИЧНА СЛЕПА ТОЧКА
Предупредувањето за странична слепа точка открива други возила што патуваат покрај вашиот автомобил и ве предупредува веднаш штом ќе влезат во некоја од вашите слепи точки. 
ПОМОШ СО СТРАНИЧЕН ВЕТЕР
Помошта со страничен ветер автоматски ги детектира страничните ветрови и се спротивставува со дополнителна стабилност. 
БЕЗБЕДНОСТ ВО ЛЕНТА

Системот за предупредување при напуштање на лента1 открива промени во лентата и предупредува во случај на ненамерна промена на лентата преку визуелни и акустични сигнали.

 

1Достапно само со пакетот Advanced Safety Assist

 
ПАРКИРЕН ПИЛОТ
Паркирниот пилот ви дава акустична и визуелна помош за да помогне да се избегне случајно оштетување при фронтално, назадно или паралелно паркирање. 
БЕЗБЕДНОСТ
Системот за безбедност на возилото со аларм за заштита од кражба користи просторни сензори за движење за да го заштити целото возило од провала. Фиксни брави се опционално достапни. 
КАМЕРА СО ПОГЛЕД НАНАЗАД

Само погледнете го 7-инчниот екран на системот за навигација1 за безбедно и удобно паркирање - задната камера дава одличен поглед на патот на задниот дел.

 

1Во случај на стандардно радио 15 USB, задниот приказ се прикажува на 3,5-инчниот' LCD-екран, интегриран во ретровизорот.

 

БЕЗБЕДНОСТ НА ТОВАРОТ.

ТОВАРЕН ДЕЛ
Осигурите го вашиот товар брзо и безбедно со решенијата за безбедност на товарот, кои можат да се нарачаат директно од фабрика. 
Тридимензионалната, високо флексибилна и прилагодлива мрежа за врзување на товарот е идеална за товар со различни димензии и состав. Исто така безбедно прицврстете ги тешките товари со телескопските шипки за блокирање, кои се поставуваат хоризонтално или вертикално на шините за прицврстување.
ЗАШТИТА НА ТОВАРОТ
Пренесете го вашиот товар без оштетување на внатрешноста со заштитни дрвени панели и заштита на товарниот простор. 
Дрвениот подот со облога од смола го штити подот на товарниот простор, додека дрвените плочи со целосна или половична висина ги штитат на ѕидовите. Специјално дизајнирани да не ги попречуваат алките за врзување на товарот.
ЗАШТИТА НА ПРОЗОРЕЦОТ
Цврстата челична мрежа помага да се заштити прозорецот без да се попречува погледот, во согласност со ISO стандардите. 
СВЕТЛО LED ВО ТОВАРНИОТ ПРОСТОР
Секогаш имајте јасен преглед на вашиот товар кога ќе влезете во товарниот простор благодарение на светлите LED светла. 

УДОБНОСТ.

СЕДИШТЕ ЗА УДОБНОСТ НА ВОЗАЧОТ
Опционално достапно, удобно седиште за возачот со длабоки контури и прилагодлива лумбална поддршка, како и потпирач за раката со прилагодување на висината. Исто така достапно и за совозачот. 
СЕДИШТЕ НА ВОЗАЧОТ СО ДОПОЛНИТЕЛНА АМОРТИЗАЦИЈА
Опционално достапното седиште за возачот со дополнителна амортизација е идеално за возење на нерамен терен или на долги растојанија со својата прилагодлива осетливост на амортизацијата. 
ЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА КЛИМАТА
Електронската контрола на климата автоматски ја прилагодува температурата за да ја одржува избраната внатрешна клима. 
ПАТЕН КОМПЈУТЕР
3,5-инчниот екран TFT во групата инструменти одлично прикажува јасни и читливи информации, на пр. опсег или време на возење и ги прикажува предупредувањата на напредните системи за помош на возачот. 
ГРЕЈАЧ ЗА ПАРКИНГ
Уживајте во инстантната удобност на климата и чистите прозорци уште од самиот почеток. Достапно и со програмабилен тајмер, следење на температурата на кабината и циклусот на греење. 

ДОДАТНА ОПРЕМА OPEL+

За вашите индивидуални потреби.

Изразете се себе си со додатната опрема Opel+ и извлечете го најдоброто од вашиот Movano. Дизајнирана и тестирана за вашиот your Opel.

 

Сликата може да се разликува од производот што е на продажба.

Премиум навлаки за седишта
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Патосници за сите сезони
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Заштитна решетка на страничен прозорец
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Држач за чаша
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Кука за влечење
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ
Кровна конструкција за товар
ПРИКАЖИ ДЕТАЛИ

СЛЕДНИ ЧЕКОРИ.