Skip To Content
Преглед

Новата Corsa Electric

Потрошувачка на енергија: 100 kW/136 КС 15,8-16,1 kWh/100 km, 115kW/156 КС 14,3-14,6 kWh/100 km, емисија на CO2 0 g/km.

Внесете забава во возењето!

 

Новата Opel Corsa Electric комбинира победнички дизајн, технологија која досега била карактеристична за возила од повисоките сегменти и електричен погон. За насмевка на лицето при секојдневното возење!


До  405  km
Електричен опсег
30  мин.
DC полнење до 80%
156  КС
Моќност

Смела и елегантна од секој агол


Погледнете како Вашата омилена боја ú прилега на Opel Corsa Electric

 


Погледнете во внатрешноста

Опсег на батеријата. Колку долго можете да возите?  

Смел и елегантен дизајн
Се издвојува од останатите!
Динамична, прогресивна и со младешки дух, новата Opel Corsa Electric гарантира дека секогаш ќе пристигнете со стил, без разлика на дестинацијата! 
Електрично возење
Чиста забава при возење!
Моторот на новата Opel Corsa Electric, обезбедува 0 емисија на издувни гасови, голем опсег, практично и брзо полнење на батеријата. При активирање на педалата за гас, инстант електричниот вртежен момент ослободува моќ за забавно возење во секое време и на кои било услови на патот! 
Напредна технологија
Мала по димензии, но опремена со бројна технологија!
Новата Opel Corsa Electric е преполна со најнова технологија која може да ја најдете во возила кои припаѓаат на повисоките сегменти. Од најдобро осветлување во својата класа, до напредни функции за помош при возење, ќе го направат Вашето патување побезбедно, едноставно и забавно! 
Луксузен комфор
Карактеристики во внатрешноста! 
Со функции како што се масажа на седишта, влез без клуч и панорамски стаклен кров, што повеќе би можеле да побарате? 
Напредно поврзување
Секогаш поврзани
Новата Opel Corsa Electric е создадена имајќи ја предвид иднината, беспрекорно интегрирајќи го Вашиот физички и дигитален живот преку нејзините напредни карактеристики за поврзување.
Дополнителна опрема
Добијте повеќе од Вашиот автомобил!
Од дополнителна опрема за визуелно разубавување на вашето возило,  производи кои можат да Ви бидат од голема помош, па се до ѕидни-полначи и кабли. Истражете ја палетата на дополнителна опрема на Opel, специјално дизајнирана да го подобри Вашето искуство со автомобилот.
Кој модел е вистинскиот за Вас?
 
 

Corsa-e Edition

High quality entry level. Simply Electric.

 

 • AC 3-phase onboard charging (11kW)
 • Automatic climate control
 • Sight & Light Pack incl. automatic lights & wipers
 • Rear view mirror, electrochromatic
 • Automatic emergency city braking, radar based (night & bicycle)
 • Keyless start & electric parking brake

 
 

Corsa-e Elegance

Lorem ipsum dolor set amet

 

 • Lorem ipsum dolor set amet
 • Lorem ipsum dolor set amet
 • Lorem ipsum dolor set amet
 • Lorem ipsum dolor set amet

 
 

Corsa-e GS

Lorem ipsum dolor set amet

 

 • Lorem ipsum dolor set amet
 • Lorem ipsum dolor set amet
 • Lorem ipsum dolor set amet
 • Lorem ipsum dolor set amet

 
 

Corsa-e Ultimate

Lorem ipsum dolor set amet

 

 • Lorem ipsum dolor set amet
 • Lorem ipsum dolor set amet
 • Lorem ipsum dolor set amet
 • Lorem ipsum dolor set amet


Дознајте повеќе

Ѕидни полначи

Добијте ги сите детали што се потребни за ѕидните полначи и полнењето дома, преку нашиот центар за е-мобилност.

Полнење и опсег

Посетете ги нашите табови за е-мобилност и пронајдете многу повеќе информации за полнењето и опсегот. Пристапете сега.

1 Please insert consumption values and/or local footnote here.

2 Please insert consumption values and/or local footnote here.