Skip To Content
Astra модели

Opel Astra

Изберете го вашиот модел Astra

Изберете помеѓу бензинец, дизел или plug-in хибрид за сосема новата Opel Astra хечбек. Или помеѓу бензин и дизел за Sports Tourer. Која е вистинската за Вас?

Astra

Новата Opel Astra го означува почетокот на новата ера - со смел дизајн и водечки технологии во класата, како што се адаптивните Intelli-Lux LED® Pixel Matrix светла, Intelli-HUD (Head up дисплеј) и полуавтономниот систем Intelli-Drive. Новите бензински и дизел мотори импресионираат со нивната глаткост и ефикасност и се достапни со 6-степен мануелен или 8-степен автоматски менувач. Согласно со најновата генерација целосно дигитален Opel Pure Panel®, внатрешноста се одликува со најсовремениот систем за инфо-забава за беспрекорно поврзување.

 

 • Надворешни димензии: вкупна должина 4.374 mm, висина 1.441-1.470 mm, ширина 2.062 mm 

 

 • Волумен на багажен/товарен простор: 422-1.339 l

 

 • Макс. тежина на влечење со сопирачки / без сопирачки: 1.250-1.400 kg (12 % наклон)/ 660-680 kg

Astra Plug-in Hybrid

Astra Plug-in Hybrid, исто така, ја дефинира новата ера со својот погон: plug-in хибридната технологија овозможува перформанси и ефикасност без компромиси. Однадвор има смел дизајн - со култниот Opel визир, зад кој има сензори и камери за најсовремените системи за помош на возачот. Во внатрешноста, на пример, целосно дигиталниот Pure Panel® од најновата генерација со широки екрани и интуитивни контроли ќе Ве воодушеви. Ергономските активни седишта1 обезбедуваат релаксирано возење, дури и на долги патувања.

1 Достапно како опција или во повисоки нивоа на опременост.

 

 • Надворешни димензии: вкупна должина 4.374 mm, висина 1.441-1.470 mm, ширина 2.062 mm

 • Волумен на багажен/товарен простор: 422-1.339 l

 • Макс. тежина на влечење со сопирачки / без сопирачки: 1.450 kg (12 % наклон) / 750 kg

New Astra Sports Tourer

Looking to turn up the volume? The new Astra Sports Tourer gives you more space with a 608 litre boot (expanding up to as much as 1,634 litres with the seats folded) plus innovative storage solutions to help use the cabin neatly and intelligently. Enjoy the bold dynamic driving character of Astra, now with all the versatlity you need. 

 

 • Exterior dimensions: overall length: 4,642 mm, height  1,443 - 1,480 mm, width 2,062 mm

 • Luggage-/loadspace volume: 597 - 1,634 l

 • Max. towing weight braked / unbraked:  1,200 - 1,500 kg (12 % gradient)/ 680 - 740 kg

New Astra Sports Tourer Plug-in Hybrid

No more choosing between agile or spacious, bigger or smarter. The New Astra Sports Tourer Plug-in Hybrid combines the very best of both, without compromise. Advanced powertrains give you every advantage of both proven and innovative drive technology. Inside, there’s all the space you need, plus Advanced Driving Assistance systems and the radical Pure Panel® display. 

 

 • Exterior dimensions: overall length: 4,642 mm, height  1,443 - 1,481 mm, width 2,062 mm

 • Luggage-/loadspace volume: 516 - 1,553 l

 • Max. towing weight braked / unbraked:  1,400 kg (12 % gradient) / 750 kg

Новата Opel Astra GSe

Многу повеќе од само подобрување

Новата Astra GSe располага со динамичен plug-in хибриден погон од 225 КС со ниски емисии на штетни гасови, надополнет со пакет прецизно прилагодени спортски надоградувања, од цврста шасија до седишта со спортски перформанси, за да возењето на Astra биде на уште повисоко ниво.

 

Моќност

1.6 Turbo надополнет со е-мотор од 81.2 kW за елетрично возење без компромис.

 

Смела и елегантна

Уживајте во страста при возење на најновата генерација со смел и елегантен дизајн. 

Новата Opel Astra Sports Tourer GSe

Големината значи 

Подигнете го возењето на повисоко ниво. Новата Opel Astra Sports Tourer GSe комбинира хибридна моќ, смел дизајн и подобрен простор за багажникот за да собере сè што Ви е потребно со стил.

 

Спортска шасија

Astra Sports Tourer GSe го оправдува своето име со цврстата спортска шасија со супериорни амортизери кои се опремени со Frequency Selective Damping (FSD) технологија, прецизно калибрирано управување и подесување на звукот на моторот во спортски режим

 

Разновидност

Побрзо, попространо и попаметно. Обемниот капацитет од 1,553 литри е зголемен со иновативниот систем Intelli-Space. 

Новата Astra хечбек

Astra

Новата Opel Astra го означува почетокот на новата ера - со смел дизајн и водечки технологии во класата, како што се адаптивните Intelli-Lux LED® Pixel Matrix светла, Intelli-HUD (Head up дисплеј) и полуавтономниот систем Intelli-Drive. Новите бензински и дизел мотори импресионираат со нивната глаткост и ефикасност и се достапни со 6-степен мануелен или 8-степен автоматски менувач. Согласно со најновата генерација целосно дигитален Opel Pure Panel®, внатрешноста се одликува со најсовремениот систем за инфо-забава за беспрекорно поврзување.

 

 • Надворешни димензии: вкупна должина 4.374 mm, висина 1.441-1.470 mm, ширина 2.062 mm

 • Волумен на багажен/товарен простор: 422-1.339 l

 • Макс. тежина на влечење со сопирачки / без сопирачки: 1.250-1.400 kg (12 % наклон)/ 660-680 kg
 
Прикажи детали Конфигурај сега
Astra Plug-in Hybrid

Astra Plug-in Hybrid, исто така, ја дефинира новата ера со својот погон: plug-in хибридната технологија овозможува перформанси и ефикасност без компромиси. Однадвор има смел дизајн - со култниот Opel визир, зад кој има сензори и камери за најсовремените системи за помош на возачот. Во внатрешноста, на пример, целосно дигиталниот Pure Panel® од најновата генерација со широки екрани и интуитивни контроли ќе Ве воодушеви. Ергономските активни седишта1 обезбедуваат релаксирано возење, дури и на долги патувања.

1 Достапно како опција или во повисоки нивоа на опременост.

 

 • Надворешни димензии: вкупна должина 4.374 mm, висина 1.441-1.470 mm, ширина 2.062 mm

 • Волумен на багажен/товарен простор: 422-1.339 l

 • Макс. тежина на влечење со сопирачки / без сопирачки: 1.450 kg (12 % наклон) / 750 kg
 
Прикажи детали Конфигурај сега
New Astra Sports Tourer - as of february 2022
Need more space? The new Astra Sports Tourer offers you 608 litres of boot space - as much as 1,634 litre with the seats folded down - plus innovative solutions to help you use the space intelligently. Know which powertrain is right for you? Advanced electric plug-in hybrid or highly efficient diesel and petrol engines? You'll be able to configure yours from February 2022. Look forward to it. 
Прикажи детали
Looking for the current Astra Sports Tourer?

Da li želite da saznate više?

Uvek dobro posavetovani

Nova Opel Astra efikasna je od samog početka. Bilo kao privatno ili službeno vozilo, njena moćna tehnologija i udobnost su prvoklasne. Ovde smo da vam pomognemo pri kupovini, a naši stručnjaci iz Opel banke savetovaće vas o svim načinima finansiranja, lizinga ili o drugim uslugama.