Преглед

Нема ништо типично кај новиот Opel Grandland. Со својот нов смел дизајн, совршениот визир, детоксираниот ентериер со целосно дигиталниот дисплеј Pure Panel, најсовремените бензински и дизел мотори и иновативните опции како Night Vison и IntelliLux LED® Pixel предните светла.

ЗАБОРАВЕТЕ НА ТИПИЧНОТО. ОВА Е GRAND.

КАРАКТЕРИСИТКИ.

GRAND ДИЗАЈН

SUV кoj остава впечаток дека е подготвен за секоја авантура. Одликувајќи се со совршениот визир и новиот смел, чист дизајн на Opel, новиот Opel Grandland соединува неверојатен дизајн, моќни но префинети перформанси и иновативна технологија. Запознајте еден поинаков SUV со кој секое возење е навистина уживање.

ИНОВАТИВЕН И ПРИВЛЕЧЕН

Новиот Grandland е опремен со нашиот дигитален Pure Panel, кој не само што функционира како срце и оперативен систем кај автомобилот, туку исто така го елиминира непотребното одвлекување на вниманието ставајќи ги на прво место Вашите потреби. Ова заедно со сосема новиот дизајн на ентериерот и ергономските активни седишта1 со премиум Alcantara го прават Grandland посебен SUV за разлика од другите. Кога сте во Opel Grandland, навистина е важно патувањето, а не дестинацијата.  

 

1 Сертифициран од германската „Кампања за поздрав грб“ (AGR). Сертификатот е потврда за квалитет доделен од независна комисија составен од експерти од различни медицински дисциплини.

НЕТИПИЧНО ВОЗЕЊЕ

Новите врвни активни системи за помош при возење кај Opel Grandland, како што се Night Vision и само-прилагодливите IntelliLux LED® Pixel предни светла, Ви овозможуваат невидена контрола на патот. Моќните и ефикасни мотори со ниско триење како бензински така и дизел обезбедуваат ултра нежни перформанси во комбинација со спортско управување и динамичен 8-степен автоматски менувач за возбудливо возење. Без разлика дали Вашето возење бара моќ, економичност или префинетост, Opel Grandland е подготвен да Ви го овозможи тоа.

МОДЕЛИ.

GRANDLAND

Не Типичен SUVa

 • Сива Quartz
 • 17" aлуминиумски наплатки сребрени,  7.0J x 17
 • Multimedia Radio со 7"екран и 7" инструмент табла
 • Систем за задржување во лента

BUSINESS EDITION

.Доживејте Ја Иднината, Денес

 • Бела Jade
 • 17" aлуминиумски наплатки сиви, 7.0J x 17
 • Multimedia Radio со 7"екран и 7" инструмент табла
 • Предни светла за магла

GS LINE

Не Бидете Типични, Бидете Чекор Понапред

 • Црвена Dark Ruby
 • 18" aлуминиумски наплатки сјајно црни , 7.5J x18
 • Navi IntelliLink со 10" екран и 12" инструмент табла
 • Црн покрив и капаци на ретровизорите

BUSINESS ELEGANCE

Направете Голем Чекор Напред

 • Црна Diamond
 • 18" Aлуминиумски наплатки двобојни, 7.5J x18
 • Navi IntelliLink со 10" екран и 12" инструмент табла
 • Sight & Light пакет со pixel matrix LED предни светла

ДАЛИ САКАТЕ ДА ДОЗНАЕТЕ ПОВЕЌЕ?