Skip To Content
Преглед

Corsa-e

Потрошувачка на енергија 15,8-16,1 kWh/100 km, eмисија на CO2 0 g/km

 

Преминот кон електрична енергија никогаш не било полесно. Време е да се запознаете со Corsa-e


353  km
Опсег
30  мин.
Полнење до 80%
8,1  сек.
0 - 100 km/hДизајн кој привлекува погледи

Дизајнерски сестран, со сеопфатна привлечност од внатре и надвор

Погледнете го возилото во Вашата омилена боја

Погледнете во внатрешноста

Опсег на батеријата. Колку далеку може да возите?

Технологија
Електричен погон
Дознајте повеќе за динамиката при возење на Corsa-e вклучувајќи моментален вртежен момент, режими на возење, регенеративно сопирање и повеќе.
Е-мобилност
Опсег, полнење и повеќе
Преминувате на електрична енергија? Одлична одлука - нема да зажалите. Без сомнение сакате да разберете што е во прашање.
Безбедност и иновации
Технологија која ќе Ве заштити
Corsa-e е опремена со бројни паметни функции дизајнирани да го олеснат возењето и да Ве заштитат Вас и оние околу Вас.
Премиум комфор
Вашиот комфор. Наш приоритет.
Патување до училиште, уморни деца, секојдневно патување до работа, заглавени во сообраќај, живот во трка со времето... Corsa-e се грижи на сите да Ви биде удобно во секое време.
Поврзаност
Навистина паметно
Добијте ја најдобрата конекција. Покрај инфозабавата и навигацијата, тука е и OpelConnect. Толку многу за осознавање!
Opel+ дополнителна опрема и повеќе
Ѕидни полначи и повеќе
Вашата Corsa-e стандардно доаѓа со кабел за полнење. Погледнете го нашиот избор од најдобрата дополнителна опрема за електрични автомобили.

Кој модел е вистинскиот за вас?

 

Corsa-e Edition

Висококвалитетно почетно ниво на опременост. Едноставно електрична.

 

  • АС 3-фазен вграден полнач)
  • Автоматки клима уредl
  • Пакет Sight & Light вкл. автоматски светла и бришачиs
  • Електрохроматски ретровизорc
  • Автоматско сопирање во итни случаи, базирано на радар (ноќне и велосипеди)
  • Стартување без клуч и електрична паркирна сопирачка


Дознај повеќе

 

 

Ѕидни полначи

Дознајте ги сите детали што Ви се потребни за ѕидните полначи и полнењето дома, во нашиот центар за е-мобилност.

Полнење и опсег

Имаме многу повеќе информации за полнењето и опсегот во делот од содржината наменет за е-мобилност. Проверете сега.

1 Please insert consumption values and/or local footnote here.

2 Please insert consumption values and/or local footnote here.