Skip To Content
Преглед

Crossland

Разновиднoста е тоа што издвојува. Стил кој е подготвен за сè. Од смелиот и оргинален визир до чистиот и практичен ентериер, Crossland е флексибилен SUV за секојдневно возење, со уникатен дизајн кој привлекува погледи каде и да одите

Стил и функционалност

Crossland има чист, нов германски дизајн. Тој е смел и софистициран а во исто време практичен за секојдневна употреба. Со релаксиран, самоуверен стил и комфорна SUV положба, тој е совршен за секој што е подготвен да биде оригинален и да вози на свој начин. 

Изгледај добро чувствувај се добро

Покрај тоа што изгледа добро на пат, кога се возите во Crossland Ви овозможува да се чувствувате добро. Разновидната функционалност на ентериерот, како лизгањето на задните седишта, високата положба на седење и просторноста која води во класата, се подобрува со прилагодливите седиша за уште поголемо уживање кога патувате на кратки, но и долги релации.

Доминирајте на патот

Crossland овозможува повеќе од само прекрасен стил на SUV. Иновативните функции за помош на возачот како што се контролата за држење на патот  IntelliGrip*, предупредувањето за преминување на лента, head-up дисплејот и панорамската камера со заден поглед од 180 степени го прават секое патување побезбедно и поудобно.                                                                                                                                                  

*Опција, достапна во 2022 година

 

Погледнете го возилото во Вашата омилена боја

Модели

Crossland

Сè што Ви треба за Вашата секојдневна авантура како стандард.

 • 16" Челични наплатки со капак
 • Радио со 3,5" централен монохроматски екран, DAB+ и USB 
 • Халогенски предни светла
 • Клима уред
 • Препознавање на знак за брзина
 • Темпомат со ограничувач на брзина

Edition

Исклучителна прилагодливост за уште подобро искуство со Crossland

 • 16˝ структурирани наплатки, сребрени / црни
 • Multimedia Radio со 3.5" централен екран во боја, DAB+ и 2 USB 
 • LED предни светла
 • Сензор за дожд
 • Автоматска контрола за светла
 • Електрични прозорци напред и назад 

Business Edition

Одлично опремен за совршено балансирање на деловниот и приватниот живот

 • 16˝ структурирани наплатки, сребрени / црни
 • Multimedia Radio со 3.5" централен екран во боја, DAB+ и 2 USB 
 • Ергономско активно седиште (возачко) со потпирач за раце
 • Камера за возење наназад
 • Помош за паркирање напред и назад

GS Line

Повеќе елеганција, поголема удобност, повеќе андреналин кој се користи во потполност.

 • 16" aлуминиумски наплатки, црни со висок сјај
 • Multimedia Radio со 3.5" централен екран во боја, DAB+, 2 USB и Apple CarPlay и Android Auto
 • Сребрена заштитна обвивка напред и назад
 • Двобоен кров 
 • Амбиентално осветлување

GS Line+

Премиум иновации за лежерен стил кој е подготвен за сè

 • 17" aлуминиумски наплатки, црни со висок сјај
 • Multimedia Navi Pro со 3.5" централен екран во боја, DAB+, 2 USB приклучоци и Apple CarPlay и  Android Auto
 • AFL LED предни светла и LED задни светла
 • Eгрономски активни седишта (возачко и совозачко)
 • Двобоен кров 
 • Лизгачки задни седишта

Elegance

Неспоредлив луксуз. Практичност без компромис. 

 • 16" алуминиумски наплатки, Сиви
 • Multimedia Radio со 3.5" централен екран во боја, DAB+, 2 USB и Apple CarPlay и Android Auto
 • LED предни светла
 • Ергономско активно седиште (возачко) со потпирач за раце
 • Електронска контрола за клима уредот

Business Elegance

Првокласна префинетост во согласност со висококвалитетните способности.

 • 16" алуминиумски наплатки, Сиви
 • Multimedia Navi Pro со 3.5" централен екран во боја, DAB+ и 2 USB
 • Предни светла за магла
 • Безжичен полнач
 • 180° Панорамска камера со заден поглед
 • Помош при паркирање напред и назад

Ultimate

Најдоброто од сè за да го подобрите секој аспект од Вашиот живот.

 • 17" aлуминиумски наплатки, црни хромирани, со висок сјај
 • Multimedia Navi Pro со 3.5" централен екран во боја, DAB+, 2 USB приклучоци и Apple CarPlay и  Android Auto
 • Alcantara седишта
 • Eгрономски активни седишта (возачко и совозачко)
 • AFL LED предни светла и LED задни светла
 • Двобоен кров 
 • Лизгачки задни седишта