Skip To Content
Преглед

Разновиднoста е тоа што издвојува. Стил кој е подготвен за сè. Од смелиот и оргинален визир до чистиот и практичен ентериер, Crossland е флексибилен SUV за секојдневно возење, со уникатен дизајн кој привлекува погледи каде и да одите

Стил и функционалност

Crossland има чист, нов германски дизајн. Тој е смел и софистициран а во исто време практичен за секојдневна употреба. Со релаксиран, самоуверен стил и комфорна SUV положба, тој е совршен за секој што е подготвен да биде оригинален и да вози на свој начин. 

Изгледај добро чувствувај се добро

Покрај тоа што изгледа добро на пат, кога се возите во Crossland Ви овозможува да се чувствувате добро. Разновидната функционалност на ентериерот, како лизгањето на задните седишта, високата положба на седење и просторноста која води во класата, се подобрува со прилагодливите седиша за уште поголемо уживање кога патувате на кратки, но и долги релации.

Доминирајте на патот

Crossland овозможува повеќе од само прекрасен стил на SUV. Иновативните функции за помош на возачот како што се контролата за држење на патот  IntelliGrip*, предупредувањето за преминување на лента, head-up дисплејот и панорамската камера со заден поглед од 180 степени го прават секое патување побезбедно и поудобно.                                                                                                                                                  

*Опција, достапна во 2022 година

 

Погледнете го возилото во Вашата омилена боја

Модели