• ADAM UNLIMITED

  100 % ТИ.
  ADAM UNLIMITED е празно платно кое можете да го насликате по желба. Променете го покривот, додајте рига, заменете ги клиповите, капачињата и друго. Потоа уредете ја внатрешноста. Без оглед на вашиот стил, земете го ADAM UNLIMITED, употребете ја вашата имагинација и возете сосема нов вид на автомобил.

 • ADAM JAM

  Со ADAM JAM, вие сте целосно во мода. Сензационалниот стил, вистинскиот карактер и огромното задоволство при возењето се секогаш со вас. Каде и да одите, вашиот ADAM JAM ве става во центарот на вниманието.

 • ADAM BLACK JACK

  Поздравете го асот во семејството ADAM. Црн покрив, црни надворешни ретровизори, црна хауба – со Black Jack, вие сте подготвени да добиете џек пот.

 • ADAM GLAM

  Погответе се за гламурозна појава. Со впечатливиот ADAM GLAM, секогаш ќе се возите со стил. Модерните комбинации на бои,
  висококвалитетните хромирани делови, елегантните бои на седиштата и панорамскиот сончев покрив ќе ве направат ѕвездата на патот дури да трепнете

 • ADAM SLAM

  ADAM SLAM е повеќе од спортски, моќен и импулсивен. Неговата стилска внатрешност и енергетски изглед го прават автомобил со вистински карактер. Опремен со супер-агилна спортска шасија, можете на неговиот мускулест и динамичен дизајн да му дадете ваши лични елементи.

Претходно
 • ADAM UNLIMITED

 • ADAM JAM

 • ADAM BLACK JACK

 • ADAM GLAM

 • ADAM SLAM

Следно
Претходно
 • mobile

  ВЛЕЗЕТЕ И ИСТАКНЕТЕ СЕ.

  Атлетски, моќен и импулсивен. Сега можете на неговиот мускулест и динамичен дизајн да му дадете ваши лични елементи.

 • mobile

  ИНЗВОНРЕДЕН ОД ВНАТРЕ.

  ADAM не е изгледа добро само од надвор. И внатрешноста носи стил и исконско чувство. Како главен дизајнер на ADAM, сѐ ќе добиете токму како што сакате.

 • mobile

  ВАША ЛИЧНОСТ. ВАШ СТИЛ.

  ADAM не е како останатите автомобили: ADAM е уникатен. Што го прави толку посебен? Безбројните опции за персонализација. Можете да составите ADAM што совршено ќе ви одговара на вашиот карактер.

 • mobile

  ADAM BLACK JACK.

  Вистински приказ на вашата динамична личност. Пакетот BLACK JACK ги отвора сите опции и додатоци кои ви овозможуваат да го конфигурирате автомобилот од вашите соништа со стилски изглед на BLACK JACK.

 • mobile

  ЅВЕЗДИ ВО АВТОМОБИЛОТ.

  Дали некогаш сте посакале ѕвездено небо? ADAM ви го овозможува тоа. Само вклучете го внатрешниот покрив и уживајте во ѕвезденото небо!

Следно
Претходно
 • НАДВОРЕШНОСТ

 • ВНАТРЕШНОСТ

 • ИНДИВИДУАЛИЗАЦИЈА

 • BLACK JACK

 • ВНАТРЕШЕН ПОКРИВ СО LED

Следно
Претходно
 • mobile

  ЛЕСНО ПАРКИРАЊЕ.

  Напредната помош при паркирање детектира паркинг место и го пресметува совршениот маневар. Само изберете со менувачот напред или назад и управувајте со гаста или сопирачката.

   

  Сликата може да се разликува од производот на продажба.

 • mobile

  НИЕ СМЕ НА ВАША СТРАНА.

  Предупредувањето за слепа странична точка користи ултрасонично скенирање на страните и задната страна на автомобилот. Трепкачко светло во соодветниот надворешен ретровизор ве предупредува за каква било опасност.

 • mobile

  ВИДЕТЕ И ВИДЕТЕ ВИДЕНИ.

  Дневните светла LED и задните светла LED ја подобруваат безбедноста на патот и изгледаат одлично. Тие се први во сегментот и многу енергетски ефикасни.

 • mobile

  ВНАТРЕШНО ОСВЕТЛУВАЊЕ.

  Пакетот за внатрешно осветлување во повеќе бои ви дозволува да експериментирате со амбиенталното осветлување во вашиот автомобил. Менувајте помеѓу 8 различни бои.

Следно
Претходно
 • Помош при паркирање

 • Предупредување за странична слепа точка

 • Дневни светла LED и задни светла LED

 • Пакет за внатрешно осветлување во повеќе бои

Следно
Претходно
 • mobile

  ЗАГРЕЈТЕ СЕ.

  Кажете му НЕ на мразот со зимскиот пакет на ADAM. Добивате греење на предните седишта или управувачот – или двете Целиот систем се управува преку прекинувач на таблата.

 • mobile

  МЕКА НА ДИЗАЈНОТ.

  Седиштата на ADAM се супер-удобни и,се разбира, тие можат да се персонализираат. Изберете од огромната понуда на прекрасни кожи и ткаенини.

 • mobile

  ВИЕ ГО ИЗБИРАТЕ ВРЕМЕТО.

  Сите го сакаат сонцето. Затоа можете да го опремите вашиот ADAM со опционален панорамски сончев покрив. Изобилството на светло ја прави внатрешноста да изгледа поголема и посветла.

Следно
Претходно
 • Опции за греење

 • Спортски седишта Recaro

 • Панорамски сончев покрив

Следно
Претходно
 • mobile

  ИЗБОР НА МОЌ.

  ADAM ви нуди одличен избор на ефикасни мотори, на пример ефикасни уникати: 3-цилиндарскиот 1.0 ECOTEC Direct Injection Turboсо 66 kW (90 КС)1 или 85 kW (115 КС)² и 1.4 LPG³ ecoFLEX за долги и кратки растојанија. А пакетот на технологијата ecoFLEX ја намалува потрошувачката, трошоците и издувувањето CO2 со помош на старт/стоп и други зелени технологии.

 • mobile

  Изгладен менувач.

  ADAM ви нуди 5-брзински и 6-брзински рачен пренос или 5-брзински Еаsytronic® 3.0, кој ја комбинира удобноста на автоматскиот и ефикасноста на рачниот пренос.

 • mobile

  КРСТАРЕТЕ НИЗ ГРАДОТ.

  Сакате да ги намалите напорите за маневрирање при ниски брзини? Градскиот режим додава електронска контрола при вашето маневрирање. Само вклучете го прекинувачот и уживајте во совршено возење.

Следно
Претходно
 • Мотори

 • Пренос

 • Градски режим

Следно
Претходно
 • ПРИСТИГНЕТЕ НА ВРЕМЕ.

  Специфицирајте прецизна и практична маршрута со вградениот Navi 4.0 IntelliLink кој вклучува револуционерни функции за поврзување.

 • mobile

  КАБЛИТЕ СЕ ОД 90-ТЕ.

  Енергија за вашиот паметен телефон: благодарение на безжичното полнење1, можете да го полните вашиот мобилен телефон без да ви се плеткаат кабли.

   

  1 Мобилните телефони компатибилни со PMA или Qi можат да се полнат

 • mobile

  ЌЕ ОДАМ ПО ПРАВИОТ ПАТ.

  Секогаш знајте каде сте со системот за навигација TOMTOM GO 40. Пректично е сместен во полначот FlexDock, така што ќе можете да го гледате дури возите.

 • mobile

  ДОБРО ПОВРЗАН.

  Паметниот држач за паметни телефони FlexDock® овозможува безбеден и практичен начин за да го прицврстите и полните вашиот паметен телефон во автомобилот. Има прилагодлив агол, со што ќе обезбедите одличен видик.

Следно
Претходно
 • Navi 4.0 IntelliLink

 • IntelliLink R 4.0

 • Безжично полнење

 • Подвижна навигација

 • Држач за паметен телефон

Следно

ДОДАТНА ОПРЕМА - НАПРАВЕНА ПО ВАША МЕРКА

Изразете се себе си о оригиналната додатна опрема на Opel и искористете го вашето возило до максимум.
Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

Сликите може да се разликуваат од производот што се продава

МОДЕЛИ.

Претходно
 • ADAM UNLIMITED

  Стандардните карактеристики вклучуваат:

   

  • Електрика на прозори напред, возач и совозач (автоматско отворање и затворање)
  • Копче за возење во градски режим на управувачот
  • ABS и ESP®Plus со помош при тргнување на нагорнина

  ADAM JAM

  Најзначајни одлики:

   

  • 16-инчни тркала од легура Horns во сребрена боја
  • Управувач обвиен со кожа и хромиран декор
  • Копче за градски режим за системот за управување

  ADAM BLACK JACK

  Најзначајни одлики:

   

  • Црн покрив
  • Црни капаци на ретровизорите
  • Црна хауба
  • Неограничен избор на конфигурабилност, опции и додатоци

  ADAM GLAM

  Најзначајни одлики:

   

  • Панорамски сончев покрив, фиксирано стакло
  • Околина на линијата на покривот, хромирана
  • Управувач обвиен со кожа и хромиран декор
 • ADAM SLAM

  Најзначајни одлики:

   

  • 17-инчни алу тркала „Hurricane“ во Manoogian
  • Прозорци Solar Protect®, затемнети стакла назад
  • Спортска шасија (не е достапна за мотор 1,4 LPG)
Следно
  Close

  Целосно интегрираниот безжичен полнач ви овозможува да ја полните батеријата на вашиот телефон преку електромагнетно поле, со што ќе се намали нередот и потребата од кабли. Едноставно поставете го вашиот паметен телефон во интегрираниот полнач и безжичното полнење ќе започне веднаш. Мобилните телефони компатибилни со PMA или Qi можат да се полнат индуктивно. Заден капак со интегрирана намотка (на пример, Samsung 4 и 5) или приклучок (на пример, некои iPhone модели) може да е потребен за да полните мобилен телефон.

  Close

  Navi 4.0 IntelliLink ги вклучува следниве карактеристики:

  • Вградена сателитска навигација
  • Структуриран внес на дестинација или во 1 ред
  • 7-инчен екран на допир во боја
  • Компатибилен со Apple CarPlay™1 и Android Auto™2
  • Интерфејс Bluetooth® за хендзфри разговори, аудио стриминг и пристап до именикот3
  • Радио функција AM/FM
  • Пуштање видеа преку USB3


  1Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc., регистрирана во САД и други земји. Apple CarPlay™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.apple.com.
  2Android е трговска марка на Google Inc. Android Auto™ може да не е достапна во сите земји и може да зависи од верзијата на вашиот оперативен систем. Ве молиме посетете ја www.android.com
  3Само со компатибилни уреди

  Close

  Паметен телефон или таблет, Android или iOS – нашиот наградуван мултимедијален систем сѐ-во-едно беспрекорно се поврзува со сите уреди1. Со Apple CarPlay™2 или Android Auto™2 можете да користите одредени апликации и функции преку 7-инчниот екран на допир во боја или преку гласовното управување.

   

  1 Компатибилноста и одредени функции може да се разликуваат во зависност од уредите и верзиите на оперативни системи што се користат.
  2 Apple CarPlay и Apple се трговски марки на Apple Inc.,регистрирани во САД и други земји.
  3 Androidе трговска марка на Google Inc. Може да не е достапно во вашата земја. За достапност на глобалните пазари, ве молиме проверете на веб-страниците на Apple  и Google/Android.

  Close

  1 Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 5.5-5.3, на отворено 3.9-3.6, комбинирано 4.5-4.2; издувување CO2 во g/km: комбинирано 105-99. Класа на ефикасност В-А.


  2 Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 6.3-6.1, на отворено 4.4-4.1, комбинирано 5.1-4.9; издувување CO2 во g/km: комбинирано 119–114. Класа на ефикасност С.


  3 Потрошувачка на гориво во l/100 km: во град 8.7–8.6 (7.1), на отворено 5.5 (4.4), комбинирано 6.7–6.6 (5.4); издувување CO2 во g/km: комбинирано 109–108 (125–124). Класа на ефикасност С-. Овие вредности се прелиминарни.

  (Во согласност со Регулативата бр. 715/2007)

  Close

  Лесно ќе можете да ги користите сите функции на паметниот телефон со безжичниот пристап до сите медиуми. FlexDock® ви овозможува да го полните вашиот паметен телефон додека возите. На него можат да се постават уреди со разни големини (Ш 104 mm-127 mm; В 50 mm-70 mm; Д 7,5 mm-15 mm)

  Close

  ADAM BLACK JACK го вклучува следново:

  • Црн покрив
  • Црни капаци на ретровизорите
  • Црна хауба
  • Неограничен избор на конфигурабилност, опции и додатоци
  Close

  Системот за навигација TOMTOM GO 40 совршено се вклопува во држачот FlexDock на Opel, каде исто така може и да се полни. Се нуди со Доживотна услуга TomTom за сообраќај за да стигнете до вашата дестинација побрзо, додавајќи уште поголема безбедност со 4,3-инчниот екран, 3D-мапите и мапа на Европа (45 земји).